Maurice Lacroix Aikon Koleksiyonunu G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Eterna Kontiki Chrono

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Eterna Kontiki Chrono

Mesaj Clk » 04 Mar 2010 20:58

┼×u an paylasacagim saat bir ETERNA. Kontiki Chrono. M├╝kemmel bir saat. Hem optik olarak hem de kalite olarak fiyatini hak eden ve gecmisi olan bir saat Kontiki.

Ilk ├Ânce resimlerini y├╝kleyeyim, c├╝nk├╝ bir cok kisi Eterna ve Kontiki'yi tanimiyor...

Resim

Resim

Resim

Eterna 200 meter WR'ye 42 mm capa ve 7750 makineye sahip. Bu saatin kolda durusu muazzam ve dizayni inanilmaz g├╝zel ve hic eskimeyecek cizgilere sahip. Parlak ve mat calisilmis kasa detaylari saate daha da bir g├╝zellik katiyor. Beyaz s├╝perluminova indexler siyah kadran ├╝zerinde yarattiklari kontrast ile saatin al benisini arttiriyor. Deri kayis kalin ama o kadar yumusak ki, benim Meistersinger'de yasadigim konfor problemini hicbir sekilde yasatmayan bir yapiya sahip. Eterna Kontiki tarihini biraz daha arastirip aslinda bu saatin ne kadar g├Âz ardi edildigini anlamanizi tavsiye ederim. Razz okuyorsa beni Eterna konusunda destekleyecektir.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009 02:03

Re: Eterna Kontiki Chrono

Mesaj Clk » 04 Mar 2010 22:11

Bu konuyu ve bu markayi biraz daha ├Âne cikartmak m├╝mk├╝n m├╝? Bence marka hakettigi degerden cok daha az ilgiye maruz kaliyor....
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj Bond » 04 Mar 2010 22:16

Marka Forumlar─▒m─▒zda Eterna B├Âl├╝m├╝m├╝z a├ž─▒km─▒ bakay─▒m? Bunu sabit yapabiliriz, Eterna Kontiki ile ilgili bende buraya kataloglardan bilgi tarar y├╝klerim. Zaten markalarla ilgili konular─▒ g├Âlgeli ta┼č─▒yaca─č─▒z, o zaman ├žift yerdende eri┼čim olacak.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009 21:36

Mesaj Clk » 04 Mar 2010 22:22

@Bond

Eterna markasini uzun zamandan beri takip eden ve ├╝r├╝nlerini begenen bir sahis olarak; resimlerini y├╝kledigim bu saatin inanilmaz bir saat oldugunu belirtmek isterim. Eger ├Ân├╝mde bir Dubai seyahati olmasa ve bir sekilde b├╝tceyi Dubai'de karsima cikabilecek avantajli bir saat icin ayirmamis olsam g├╝nl├╝k saat olarak bu Eternayi almistim.

T├╝rkiye'de yetkili saticisi var mi bilmiyorum ama yoksa bile en kisa zamanda ciddi bir firma bu saatin distrib├╝t├Ârl├╝g├╝n├╝ almali.

Bizlerde T├╝rkiyenin en ciddi saat forumu TSF olarak ├╝zerimize d├╝sen g├Ârevi yapmali ve y├╝ksek kalitede ki markalara gereken degeri vermeliyiz.....
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj razz » 05 Mar 2010 10:42

Eterna ger├žekten son derece k├Âkl├╝ ve kaliteli bir markad─▒r.. Hatta g├╝n├╝m├╝zde ETA olarak bilinen kurulu┼čun ├ž─▒k─▒┼č noktas─▒d─▒r da denilebilir..
Benzer bir modeli ben kullanm─▒┼čt─▒m.. ( 7750 bazl─▒, Diver Chronograph bir model.. ) Ger├žekten detay i┼č├žili─či olarak m├╝kemmel bir saatti..
TR'de distrib├╝t├Ârl├╝─č├╝n├╝ Acarsoy Saat yapar.. Sirkecide bulunan ma─čazalar─▒nda son kalan bir ka├ž modeli g├Ârebilmek m├╝mk├╝n.. Talep azl─▒─č─▒ nedeniyle Eterna ve Porsche Design markalr─▒n─▒ getirmeyi b─▒rak─▒yorlar art─▒k.. Son kalan birka├ž model i├žinde bir Chronograph ve bir de GMT vard─▒ dikkatimi ├žeken..
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
razz

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 18 Ara 2009 16:05

Mesaj Bond » 05 Mar 2010 11:18

Razz senin Eternada ├žok g├╝zelmi┼č, az ├Ânce resimlerine bakt─▒mda :) Bu arada Eternan─▒n yapt─▒─č─▒ Porsche Designlarda ciddi g├╝zel saatler var, ayn─▒ fikirdemisiniz bilmiyorum ama ben ├žok be─čendim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009 21:36

Mesaj Clk » 05 Mar 2010 11:46

Porsche dizaynlarin kendileri kadar fiyatlarida g├╝zel :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj Frax » 05 Mar 2010 13:15

Az ├Ânce bu saatin bir farkl─▒ modelini g├Ârd├╝m.Saat 250 adet s─▒n─▒rl─▒ ├╝retim imi┼č.COSC sertifikal─▒. Sat─▒c─▒ 4130 Frank l─▒k etiketi g├Âsterince kendimi d─▒┼čar─▒ atman─▒n yolunu arad─▒m.%30 ├Âzel indirim varm─▒┼č 4000TL son fiyat─▒ ama pe┼činde bir daha olur mu bilemem.─░lgililere duyrulur :)
Saatin resmini bulursam eklerim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009 15:36

Mesaj Clk » 05 Mar 2010 13:25

ekle ekle :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj razz » 05 Mar 2010 15:39

@Frax1
Eterna pek de ucuz bir marka de─čil malesef..
─░nsan marka bilinirlili─či ( en az─▒ndan TR'de.. ) ve modellere bak─▒nca Mido, Certina, Oris muadili bir fiyat bekliyor ama gel g├Âr ki ayn─▒ segmentin Omega'lar─▒ bile Eterna'n─▒n fiyat─▒na yeti┼čemiyor..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
razz

Mesaj razz » 05 Mar 2010 15:44

Bond yazd─▒:Razz senin Eternada ├žok g├╝zelmi┼č, az ├Ânce resimlerine bakt─▒mda :) Bu arada Eternan─▒n yapt─▒─č─▒ Porsche Designlarda ciddi g├╝zel saatler var, ayn─▒ fikirdemisiniz bilmiyorum ama ben ├žok be─čendim.

Bond, o Eterna ger├žekten ├žok g├╝zel bir saatti.. ├ľzellikle detay i┼č├žili─činde Breitling'e rakip g├╝zellikte oldu─čunu s├Âyleyebilirim ki yeni nesil Breitling'lerdeki detay i┼č├žili─čini bilen ne demek istedi─čimi anlar zaten ;)
COSC bir model olmamas─▒na ra─čmen -4+6 sn./g├╝n de─čerlerinde ├žal─▒┼čan, bilezik kasa ba─člant─▒ noktalar─▒ masif ( Solid End Link ) olan, m├╝kemmel kalitede bilezik tokas─▒na sahip ve ├žift tarafl─▒ AntiRefle kaplamal─▒ cam─▒yla adeta suyun i├žindeymi┼č gibi duran ├žok ┼č─▒k bir saatti.. ─░kinci elde g├Ârd├╝─č├╝m tek Eterna'yd─▒.. ─░ki sene ├Ânce 800,00 USD'ye al─▒p bir s├╝re kulland─▒ktan sonra ayn─▒ fiyata satm─▒┼čt─▒m..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
razz

Mesaj Clk » 05 Mar 2010 15:56

Razz,

Omega oldu mu, Breitling oldu mu fiyatini hak eder ama ETERNA oldu mu kime g├Âstereceksin saati :) Hele ismi kontiki oldu mu hemen s├Âyle bir cevap alirsin ayyyyy o ne be!!! tilki miki mi? :) Iste bizleri T├╝rk yapan bir kac ├Âzellikten biridir bu. Diger bir ├Âzellikte hakkinda en ufak bir fikri bile olmadan diger markalar hakkinda atip tutmaktir :)

Eterna ├Âzellikle 1948 yilinda tanitimini yaptigi ve efsanelesen Eterna Matic Rotorsystem ile hem kalite hemde dayaniklilik kavramina saat d├╝nyasinda yeni bir boyut getirdi. Bu sistemi her d├Ânemde gelistirdiler ki su an piyasaya yeni cikan sistem Eterna Spherodrive (├Ârnek Eterna Cal. 3505)

Daha fazla aciklamayayim uygun bir zamanda mekanizmalar ana basliginda bu sistemin incelemesini yaparim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 31 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners