Breitling Navitimer

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Navitimer

Mesaj Clk » 04 Mar 2010, 20:54

Simdi de sirada yine bir Breitling Navitimer var. Bu saati alsam mi diye cok düsündüm ama zaten var olan Mavi Breitling Colt Ocen Otomatik ve Rolex Datejust'tan sonra anlamsiz olduguna karar verdim.

Navitimer tam bir klasik ve hangi renk olursa olsun bence mükemmel bir saat. Hem dizayn, hem fonksiyonellik hem de kullanma konforu olarak bence parasinin hakkini veren nadir saatlerden bir tanesi. Ikinci el degeri ve aranir bir saat olmasi ise Navitimer'in imajini güclendiren unsurlar.

Saat bilege o kadar güzel oturuyor ki, o kadar konforlu ki anlatamam. Birde dizayn insani saate her baktiginda mutlu eden cinsten. Belki bende bir gün celik/altin bir Breitling alabilirim ama bugün icin mümkün olmadi maalesef.

Saatin teknik özelliklerini anlatmama gerek yok herhalde. Internette Navitimer'dan cok bilgisini bulabileceginiz bir saat daha yoktur.

Tek söyleyebilecegim sey, kim ki Navitimer alabilecek bütcede bir saat bakiyor, bence ilk seceneklerden bir tanesi olarak düsünmeli. Yine sahsi görüs tabiki.

Resim

Resim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: Breitling Navitimer

Mesaj kemalguner » 05 Tem 2010, 04:45

2004'den beri Navitaimer Olympus kullanıyorum. Biraz ağır olduğunu kabul ediyorum ancak zaten ben de 1/10 ton mertebesine çıkmış durumdayım. Hassasiyetine güveniyorum. Zaman zaman çok güzel, sade, çok çok beğendiğim saatler görsem de Olympus'a artık alıştım. Belki ileride denk gelirse bir Navitimer Cosmonoute alırım, hepsi bu.
Kullanıcı avatarı
kemalguner

Mesaj Clk » 21 Tem 2010, 12:36

Saat ile ilgili tecrübelerini paylastigin icin tesekkürler. Fotograflama sansin olur ve buraya yükleyebilirsen konuyu daha da renklendirmis ve zenginlestirmis oluruz.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mech16 » 24 Şub 2011, 19:14

clk;

Eski ama klasik bir model
sanırım 2002'den beri üretilmiyor.
Yeni Navitimer 01'de 3-6-9 yönünde olan göstergeler bunda 6-9-12 yönünde ama bence yine de estetik.

Bu saatin siyahını A13322 kodlu olanı öneriyorlar, ne dersin?
yaklaşık sıfırının fiyatını biliyor musun?
Kullanıcı avatarı
mech16

Mesaj mech16 » 26 Şub 2011, 10:59

clk;

Tam ben saat alırken yok oldun, olacak iş değil...
Saat indekslerinin arabic olması artı bir değer midir?
Kullanıcı avatarı
mech16

Mesaj Clk » 26 Şub 2011, 11:34

Saatin okunmasi adina arti deger olabilir, zevkten zevke degismek ile birlikte benim cok hosuma gidiyor. Ancak saate getirdigi baska bir arti degerden bahsetmek imkansiz.

Neden sordun? Ne aliyorsun bu arada?
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mech16 » 26 Şub 2011, 12:18

mech16 yazdı:clk;

Bu saatin siyahını A13322 kodlu olanı öneriyorlar, ne dersin?
yaklaşık sıfırının fiyatını biliyor musun?

Saatin en önemli özelliği 2002 son üretilenlerden biri olup bugüne kadar paketli-sıfır kalması.
Mavi olan çok güzel ama siyahının da daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.
Bir de Panerai-PAM005, Tag-Carrera, Rolex-Sub, Breitling-Navitimer, IWC-Portoguese listemde de önemli bir boşluğu dolduracak.
Kullanıcı avatarı
mech16

Mesaj Clk » 26 Şub 2011, 14:54

Ben her sartta maviye yönelirdim ama 2002'den beri kullanilmamis bir saati istedigin sekilde bulmak zor. Benim Navitimer serisinde 2 favorim var. Birisi yukarida ki saat digeri de Montbrilliant Datora (kahverengi kadran ve acik kahve rengi aligator kayis ile muhtesem bir saat oluyor.)

Aldigin fiyati bilmiyorum ama bana Datora'yi yeni ve garantili olarak 2950 Euro'ya teklif etmislerdi. Saatin yeni fiyati 4600 Euro üzerinde. Eger makul bir rakam teklif ediliyor ise kacirma derim.
Kullanıcı avatarı
Clk

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners