Breitling Navitimer

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Navitimer

Mesaj Clk » 04 Mar 2010, 20:54

Simdi de sirada yine bir Breitling Navitimer var. Bu saati alsam mi diye cok d├╝s├╝nd├╝m ama zaten var olan Mavi Breitling Colt Ocen Otomatik ve Rolex Datejust'tan sonra anlamsiz olduguna karar verdim.

Navitimer tam bir klasik ve hangi renk olursa olsun bence m├╝kemmel bir saat. Hem dizayn, hem fonksiyonellik hem de kullanma konforu olarak bence parasinin hakkini veren nadir saatlerden bir tanesi. Ikinci el degeri ve aranir bir saat olmasi ise Navitimer'in imajini g├╝clendiren unsurlar.

Saat bilege o kadar g├╝zel oturuyor ki, o kadar konforlu ki anlatamam. Birde dizayn insani saate her baktiginda mutlu eden cinsten. Belki bende bir g├╝n celik/altin bir Breitling alabilirim ama bug├╝n icin m├╝mk├╝n olmadi maalesef.

Saatin teknik ├Âzelliklerini anlatmama gerek yok herhalde. Internette Navitimer'dan cok bilgisini bulabileceginiz bir saat daha yoktur.

Tek s├Âyleyebilecegim sey, kim ki Navitimer alabilecek b├╝tcede bir saat bakiyor, bence ilk seceneklerden bir tanesi olarak d├╝s├╝nmeli. Yine sahsi g├Âr├╝s tabiki.

Resim

Resim
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Re: Breitling Navitimer

Mesaj kemalguner » 05 Tem 2010, 04:45

2004'den beri Navitaimer Olympus kullan─▒yorum. Biraz a─č─▒r oldu─čunu kabul ediyorum ancak zaten ben de 1/10 ton mertebesine ├ž─▒km─▒┼č durumday─▒m. Hassasiyetine g├╝veniyorum. Zaman zaman ├žok g├╝zel, sade, ├žok ├žok be─čendi─čim saatler g├Ârsem de Olympus'a art─▒k al─▒┼čt─▒m. Belki ileride denk gelirse bir Navitimer Cosmonoute al─▒r─▒m, hepsi bu.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kemalguner

Kay─▒t: 05 Tem 2010, 03:27

Mesaj Clk » 21 Tem 2010, 12:36

Saat ile ilgili tecr├╝belerini paylastigin icin tesekk├╝rler. Fotograflama sansin olur ve buraya y├╝kleyebilirsen konuyu daha da renklendirmis ve zenginlestirmis oluruz.
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj mech16 » 24 ┼×ub 2011, 19:14

clk;

Eski ama klasik bir model
san─▒r─▒m 2002'den beri ├╝retilmiyor.
Yeni Navitimer 01'de 3-6-9 y├Ân├╝nde olan g├Âstergeler bunda 6-9-12 y├Ân├╝nde ama bence yine de estetik.

Bu saatin siyah─▒n─▒ A13322 kodlu olan─▒ ├Âneriyorlar, ne dersin?
yakla┼č─▒k s─▒f─▒r─▒n─▒n fiyat─▒n─▒ biliyor musun?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mech16

Kay─▒t: 03 ┼×ub 2010, 12:24

Mesaj mech16 » 26 ┼×ub 2011, 10:59

clk;

Tam ben saat al─▒rken yok oldun, olacak i┼č de─čil...
Saat indekslerinin arabic olmas─▒ art─▒ bir de─čer midir?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mech16

Mesaj Clk » 26 ┼×ub 2011, 11:34

Saatin okunmasi adina arti deger olabilir, zevkten zevke degismek ile birlikte benim cok hosuma gidiyor. Ancak saate getirdigi baska bir arti degerden bahsetmek imkansiz.

Neden sordun? Ne aliyorsun bu arada?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj mech16 » 26 ┼×ub 2011, 12:18

mech16 yazd─▒:clk;

Bu saatin siyah─▒n─▒ A13322 kodlu olan─▒ ├Âneriyorlar, ne dersin?
yakla┼č─▒k s─▒f─▒r─▒n─▒n fiyat─▒n─▒ biliyor musun?

Saatin en ├Ânemli ├Âzelli─či 2002 son ├╝retilenlerden biri olup bug├╝ne kadar paketli-s─▒f─▒r kalmas─▒.
Mavi olan ├žok g├╝zel ama siyah─▒n─▒n da daha kullan─▒┼čl─▒ olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Bir de Panerai-PAM005, Tag-Carrera, Rolex-Sub, Breitling-Navitimer, IWC-Portoguese listemde de ├Ânemli bir bo┼člu─ču dolduracak.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mech16

Mesaj Clk » 26 ┼×ub 2011, 14:54

Ben her sartta maviye y├Ânelirdim ama 2002'den beri kullanilmamis bir saati istedigin sekilde bulmak zor. Benim Navitimer serisinde 2 favorim var. Birisi yukarida ki saat digeri de Montbrilliant Datora (kahverengi kadran ve acik kahve rengi aligator kayis ile muhtesem bir saat oluyor.)

Aldigin fiyati bilmiyorum ama bana Datora'yi yeni ve garantili olarak 2950 Euro'ya teklif etmislerdi. Saatin yeni fiyati 4600 Euro ├╝zerinde. Eger makul bir rakam teklif ediliyor ise kacirma derim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj mech16 » 27 ┼×ub 2011, 09:48

A13322 i├žin 3500 USD istiyorlar.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mech16

Mesaj Clk » 27 ┼×ub 2011, 09:51

Hemen atla ├╝zerine :D Yukarida ki saat kullanilmis olmasina ragmen yanlis hatirlamiyorsam 2400 Euro istiyorlardi.

Simdiden hayirli olsun :) Fotolarini paylasmayi unutma ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Mesaj mech16 » 27 ┼×ub 2011, 10:13

Atlad─▒m atlad─▒m :)
Saat ┼ču an ├žekmecemde...
├ľdemeyi yapmadan ├Ânce de internette ve TSF'de (senin sayende) son kontrolleri yap─▒yordum, te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mech16

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners