Pulsar PF3734x

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Pulsar PF3734x

Mesaj enron » 04 Mar 2010, 14:41

Hepinize selamlar forumdaşlar.

viewtopic.php?f=62&t=2082 şu konu başlığında bahsettiğim saatin elime ulaştığını söylemiştim. Nicky Nick arkadaşın dediği gibi hiç bir sorunla karşılaşmadık sitede. Umarım bir dahaki alışverişlerimiz de aynı düzende olur.

Saatin çapı yanlış ölçmediysem 1,5" elimde cm cetvel yoktu, 39mm kadar sanırım. yüksekliği de 8mm kadar, oldukça zarif ve ince duruyor.

İlk olarak saatin sitedeki sayfa görüntüsünü veriyorum ki site görselleri bizi biraz yanıltıyor, ortaya çıkan bu;
Resim

Saat elime ulaştığında güzel bir hediye paketi içerisindeydi. Kendi kutusu da burada;
Resim

Resim

İşte;
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Şık durduğunu düşünüyorum:)

Okumak biraz zor geldi başlarda. Ama yavaş yavaş alışıyor gözüm.

Görsellere dikkat ederseniz son iki bilekteki görsellerde renk daha açık görünüyor. Makinanın poz değeri sanırım o sırada daha farklıydı, ens. değerleri ile de oynamıştım fakat ışığın geldiği yön de değişikti. Farkı anlayınca hiç oynamadan buraya ekledim. Çünkü gün içinde farklı ışık altında farklı zamanlarda gözle de böyle görünüyor. Eskiden blue-black kotlar vardı:) onlar gibi.
En son enron tarafından 04 Mar 2010, 15:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
enron

Re: Pulsar PF3734x

Mesaj enron » 04 Mar 2010, 14:46

Arkadaşlar deneme alanındaki mesajlarınızı buraya taşıyamıyorum sanırım, Nicky Nick, clk beğendiğinize çok sevindim yahu.
Kullanıcı avatarı
enron

Mesaj nickynick » 04 Mar 2010, 14:50

Saatin bilekte duruşuna bayıldım!!! Harika görünüyor, güle güle kullan enron
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Bond » 04 Mar 2010, 20:36

Enron saat ciddi hoş ve zarif duruyor, ayrıca rengi tahmin ettiğimiz gibi çok güzel. İyi günlerde kullanmanı dilerim. Denem alanı forum özelliklerini test etmek için o konuyu kaldırdık, clk buraya tekrar yazar :)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 04 Mar 2010, 22:08

Ben yorumumu yazmistim ama tekrarlamak istiyorum. Saat gercekten cok hos duruyor.Özellikle kasa rengi o kadar güzel calisilmis ki, fiyati ile görünüsünü karsilastirabilmek mümkün degil. Sana illaki "quarz saat alinir mi" diye soran cok bilmis ama kendi elinde bir tane 5 para etmeyen; otomatik saati olmayan olmayan adamlar olacaktir. Bu tip insanlara cevap verme hatta ciddiye bile alma. Birak onlar kendi dünyalarinda, kendi gruplarinda ve caplarinda yasasinlar.

Sonucta zevkte, saatte, parada senin. Senin hosuna gidiyorsa olay bitmistir ki bu saat cidden cok güzel duruyor. Güle güle ve iyi günlerde kullanman dilegi ile.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj enron » 05 Mar 2010, 00:08

Nicky Nick teşekkürler, Bond teşekkürler beğeninize sevindim. Clk'da yazmış :) sağolun. Clk doğru, dediğiniz gibi fiyatına göre kıyaslayamıyorum ben de. Yoksa 100TL'ye daha iyi ne bulabilirdim ki? Belki bileğimde bir Seiko, Omega olsa daha mı iyi olur bilemem ama uzun süredir saatim olmamasının da etkisiyle sanırım çok hoşuma gitti. Katılıyorum quartz diyene cevap yok. Bunların ayrımını yapan da yok etrafımda gerçi. Saat konusunda bu kadar bilgi ve tecrübeye sahip bir ortamı sadece forumunuzda görüyorum. Sohbetlerinizi izleyici olarak da olsa takip edeceğim fırsat oldukça. Forumunuza katılmış olmak ve sizi tanımış olmak da mutlu edici. Nazik cevaplarınız ve iyi niyetleriniz için tekrar teşekkürler.

Umarım fotoğraflarımı da beğenmişsinizdir. Manuel olarak çekim yapmakta çok iyi değilim, teknik yetersizliklerden dolayı. ISO değerlerinin yüksek olmasından dolayı orjinal boyutlarda uygun sonuç alamadım. Umarım bu başlık için yeterli görseller olabilmiştir.

Saygılarımla,

Ersen UZUN
Kullanıcı avatarı
enron

Mesaj Frax » 05 Mar 2010, 00:12

Rengi çok güzel, saatin büyük ve kaba durmaması da bence en önemli noktalardan biri.Küçük saatleri severim :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners