Chopard Gran Turismo XL Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Chopard Gran Turismo XL Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤ncelemesi

Mesaj Baran » 07 ub 2016, 15:07

Uzun bir aradan sonra sevenlerim sevmeyenlerim,sevdiklerim sevmediklerim sevmeye cal覺覺pta sevemediklerim s繹z羹n k覺sas覺 t羹m TSF ailesine selamlar ve sayg覺lar..

Yine geldi yahu abuk subuk bir inceleme yapacak diye d羹羹n羹yorsan覺z yan覺lm覺yorsunuz :) 襤stemeyen direk fotograflara bak覺p s覺radaki incelemeye ge癟ebilir.

襤ncelemeye ge癟meden 繹nce yeni 羹yeler i癟in kendimi k覺saca tan覺tay覺m.1985 Ankara doumlu,doma b羹y羹mede 襤stanbul bebesiyim.襤癟 mimarl覺k yap覺yorum.Hayat覺m arabalardan ibaret desem yanl覺 s繹ylemi olmam san覺r覺m.Amat繹r ve profosyenel anlamda Turk覺yede otomobiller ile ilgili hert羹rl羹 legal yada illegal aktivitede bulundum 13-14 ya覺mdan beri.Saat hobisine ise orta okulda babam覺n k覺r覺lmaz diye ald覺g覺 Gshock'u 11. Kattan arkadaslar覺ma hava olsun diye at覺p ard覺ndanda zemin kattan parcalar覺n覺 toplamak suretiyle balad覺m.Ard覺ndan bilip bilmeden birs羹r羹 saat ald覺m.Bu forumla tan覺t覺覺mda yaklas覺k 20 saatim olsada forumdaki horoloji dunyas覺yla tan覺st覺ktan sonra Seiko 5 lerden balay覺p yaklas覺k 30 alt segment 20 orta segment saatten sonra orta 羹st segmen kabul ettiim Rolex Panerai Breitling.. tayfas覺yla devam etti saat ser羹venim.

Cok farkl覺 arkadasl覺klar kurdum kah sevildim kah yerden yere vuruldum dang覺r dungur konuan bir adam oldugum i癟in yanl覺ta anla覺ld覺m bazen.Cok kaz覺k yediim gibi cokta kaz覺k att覺m.Yok yok oras覺 yanl覺 oldu zaten beni biraz tan覺yanlar bilirki ben hep kaz覺k yedim parayla pulla iim olmad覺覺 dostlua 繹nem verip saatleri hep 2. Plana att覺g覺m i癟in.Seneler gecti u an g繹r羹t羹羹m adam gibi adam olan sadece 2-3 kii kald覺 u forumdan.Herkes hangi yata olursa olsun yada ne kadar paras覺 olsun olmas覺n ne kadar adam oldugunu seneler i癟inde belli etti.Son olarak uzatmayaca覺m bu forum ortam覺n覺 bize saglad覺覺 ve bu arkadasl覺k ortamlar覺na vesile olduu i癟in Bond Burak'a sonsuz tesekk羹rlerimi sunuyorum :champ:

Orta 羹st segmenti ki maddi olarak benim limitim olan segmentte o kadar cok saat ald覺m satt覺mki hesaplay覺nca kendim bile kendime vay hayvan vay dedim :) Ka癟 tane saat kulland覺ysamda hepsini sevdim.Seiko 5 lerime natolarda ald覺m Atlasta takt覺m victorinox da ald覺m koa koa hevesle kay覺lar ald覺m Orisler Hamilton lar p羹羹羹 valla hepsinide sevdim keratalar覺n.

Bu hobiye balad覺g覺mdan beri horoloj覺d覺r makinesidir zaman tutmas覺d覺r valla merak覺m olmad覺 yalan yok.Ben aksesuar olarak cok sevdiim i癟in ald覺m hep dizayn覺 i癟in ald覺m.Hava atmak i癟in ald覺 diyenler oldu ulan diyorum cunku benim incelemem b繹yle uyard覺m bata ahahah ulan benim arkadas cevremde saate merakl覺 adam yok zaten ustalar覺n i癟inde sanayide gecti hep vaktim eee ben arabalar duruyor garajda Dacia Duster la geziyorum havam kime olacak.Hep kendime ald覺m hep.Neyse en son d繹nemde o kadar ald覺m satt覺mki 1.5 sene 繹nce dedimki s覺f覺r sevdiim bir saati alay覺m kullanay覺m art覺k.S覺f覺r Deepsea ald覺m.1 sene mutluluumuz s羹rd羹kten sonra irilii rahats覺z etti ve celik alt覺n submarinere geci yapt覺m.O saat iyi durumda olsada alt覺n oldugu i癟in cok cizik g繹steriyordu,bende titiz adam覺m onlar batt覺 g繹z羹me.Dedimki ben bunu vereyim saat hobime ilk balama sebebim celik Submariner alay覺m.Bu s覺radada saat癟imde birka癟 haftal覺k jelatinleri 羹st羹nde Celik no date e denk geldim.Tabi hemen ald覺m ve o kadar mutlu oldumki.Halbuk覺 o saati ve eski kasas覺n覺n her rengini modelini "yeil hari癟" kulland覺m.Seviyorum napay覺m ya seviyorum namussuz kusursuz.Bize k覺z覺yorlar Rolexde Rolex ulan iyi saat napal覺m yani :)

Rolexi ald覺覺m g羹nlerdede dolan覺yorum saatcileri,yakla覺k 1 senedirde dolam覺yordum.Daha 繹nce hi癟 al覺veri yapmad覺覺m bir saatcide bu incelemesini yapacag覺m herife rastlad覺m.Ben bu saati senelerdir ar覺yordum denk geldiinde counlukla temiz olmuyordu ya bireyi eksik oluyordu yada tamir g繹rm羹 oluyordu yada benim o d繹nem param olmuyordu.

Bu herifi ilk elime al覺p bakt覺覺mda ne kadar temiz yahu dememle saatin neredeyse hi癟 tak覺lmad覺覺n覺 farkettim.Sahibine hediye gelmi adam kasaya koymu takmam覺 sonrada saatciye getirip b覺rakm覺.Dedimki olum bu saatide almazsan birdaha bu kondisyonda bulamazs覺n! Sonuc meydanda herifi kutulad覺k eve getirdik.

KUTU ve 襤ER襤K

Saatin kutusu,saatin konseptine ve rengine uygun olarak siyah tercih edilmi,chopard yaz覺s覺n覺n k覺rm覺z覺 oluuda cok ho.Kutu kalitesi ortalamalarda olsa 繹vg羹leri hakedecek derece iyi olmasada kaliteli g繹r羹n羹yor.Kutuyu a癟覺nca i癟inden bana TagHeuer kutular覺n覺 an覺msatan bir deri kutu ve lastik bas覺nc 繹l癟er ile kitapc覺klar c覺k覺yor.Saat konsept olarak zaten d羹nyaca 羹nl羹 Mille Miglia klasik otomobil yar覺lar覺n覺 konu ald覺覺 i癟in bu detay inan覺lmaz olmu.Bravo Chopard! Kitapc覺klar garanti sertifikas覺 kronometre sertifikas覺 vs hepsi derli toplu duruyor.Saatin durdugu kutu deri kapl覺 olsada genel olarak saatin fiyat覺 g繹z繹n羹ne al覺nd覺g覺nda vasat kal覺yor.Kutu ve i癟erie notum 10 羹zerinden 6.

Resim
Resim
Resim
ResimResim

KASA

Saatin kasas覺 44mm olmas覺na kar覺n bezel olmad覺g覺 i癟in olduundan b羹y羹k g繹r羹n羹yor.Kasa 癟elik ve komple polisajl覺 parlak.Bu g繹sterili dursada 癟izilmeye mat celik kadar dayan覺kl覺 olmad覺g覺n覺 g繹steriyor.Neyse kasan覺n arkas覺 caml覺 oldugundan makine meydanda :) Vidal覺 arka kapak mevcut ve kilitli tepe bulunuyor.Saatin su gecirmezlii 50m yani du al yagmurda c覺plak y羹r羹 ho neden c覺plak y羹r羹yesinde ahahah y羹z havuza gir su gecirmiyor demek oluyor :) Kasaya puan覺m 10 羹zerinden 8.K覺rd覺g覺m puan Rolex gibi imdi numaras覺n覺 unuttum korozyona daha dayan覺kl覺 celik kullanmad覺覺 i癟in..

Resim

KAYI ve TOKA

Saatin kay覺覺 belkide en g羹zel parcas覺.Bundan seneler 繹nce foruma 羹ye olmuum ite kral Longines diyorum Hydroconquest var rallici abilerimle italyaya gidiyoruz yar覺 izlemeye ucaga bindik.Burak . n覺n o d繹nemki Co Pilotu yan覺mda oturuyor bir bakt覺m kolunda bu saat! Dedim abi bende merakl覺y覺m bakay覺m bir o ne falan bir takt覺m tansiyonum falan d羹m羹t羹 :) Seneler i癟inde saate o kadar para g繹md羹m bir u saati alamad覺m yahu bu birazda o d繹nem horolojil kafadan oldu yok i癟inde eta var bok var ulan olsun ne olacak banane eta k繹t羹 bieymi sanki... Neyse saatin kay覺覺 oldukca kaliteli bir kau癟uk.Lastik desenli bu kay覺 eski yar覺 otomobillerinde kullan覺lan Dunlop desenine sahip.Eski Ferrarilerde s覺kca rastlars覺n覺z 繹zellikle DieCast model otomobillerimden akl覺mda kalm覺.Tokas覺 celik ve oldukca pratik bir acma kapama mekanizmas覺na sahip.Ben bu tip tokalara kay覺 dostu toka diyorum sebebide kaucugu hi癟 b羹kmenize gerek kalmadan ac覺l覺p kapan覺yor oluu.K繹t羹 taraf覺 ise ince ayar k覺sm覺 olmay覺覺.Tokaya ve kay覺a notum 10 羹zerinden 9.5 o 0.5 puan覺da ince ayardan kestim :)

Resim
Resim

MAK襤NE

Saatte ETA bazl覺 Chopard A07.111 Cosc sertifikal覺 makine g繹rev yap覺yor.Az yak覺yor cok ka癟覺yor 0-100 degeri 5.4sn ahahaha 46 saatlik g羹癟 rezervine sahip alet safir kristal cam覺n ard覺ndan arka kapaktan g繹z羹k羹yor.Makine baya覺 heyecanl覺 cal覺覺yor zaman tutmas覺na bakmad覺m pek umrumdada degil ama o rotor epey titresimli g羹r羹lt羹l羹 癟al覺覺yor.Rahats覺z olmuyorum ama bazen rotor 繹le bir devirli d繹n羹yorki vay hayvan sakin sakin diyorum bileim titreirken :)

Resim

Valla benim incelemem bu kadar oluyor mazur g繹r羹n s覺k覺l覺yorum yazam覺yorum detayl覺.Saat ile ilgili g繹r羹羹m saatin kesinlikle coook yak覺覺kl覺 oldugu ve 2 g羹nd羹r b羹y羹k ak yaad覺覺m y繹n羹nde.Dorusu bu zamana kadar ne saatler ald覺m satmam dedim satt覺m ama o maymun itahl覺l覺k yuzunden hem cok zarar ettim hemde al覺p verme s羹recinden bunald覺m.Bunald覺g覺m覺 bu son saat al覺verii gezimde anlad覺m.Bu 2 saat benim bu hobiye balad覺g覺mdan beri tek sahip olmak istediim saatlerdi aradan cok saat gecti yine d繹nd羹m dolat覺m bunlara geldim.Bundan sonra o kadar param olursa komple alt覺n Daytona yada yen覺 kasa Bvlgari lerden al覺r覺m bunlar覺n yan覺na.Alamazsamda bunlarla uzun s羹re seviiriz kokla覺r覺z.

Bu uyduruk kafa 羹t羹leyen elle tutulur bir bilgi vermeyen :) incelememi okuduysan覺z ne mutlu bana.Hepinizi kucakl覺yor abilerimin ellerinden k羹c羹kleriminde yanaklar覺ndan 繹perek herkese iyi haftasonlar覺 diliyorum..

Resim
Resim

Evlatlar birarada :)

Resim
En son Baran taraf覺ndan 07 ub 2016, 15:20 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Re: Chopard Gran Turismo XL Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤ncelemesi

Mesaj MertYe » 07 ub 2016, 15:18

G羹zel g羹nlerde kullan :champ:

No date in yan覺na g羹zel bir partner
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj Cotton » 07 ub 2016, 15:27

Hay覺rl覺 olsun. Zevkle ve beeni ile izlemeye 癟al覺覺yoruz.
Hi癟 bir eye cesaret edemeyen, hi癟 bir eye 羹mit beslemesin !
Kullan覺c覺 avatar覺
Cotton

Ya: 52
Kay覺t: 22 Au 2014, 09:24

Mesaj nrbsk » 07 ub 2016, 15:30

Abi hay覺rl覺 olsun incelemen ayr覺ca 癟ok houma gitti
Kullan覺c覺 avatar覺
nrbsk

Ya: 34
Kay覺t: 09 Ara 2010, 01:06

Mesaj Baran » 07 ub 2016, 15:40

Mert,al覺veri gezime elik edip kat覺r gibi ordan oraya benimle y羹r羹d羹羹n i癟in sagol :) Neyseki sonu g羹zel bitti.

Cotton :champ:
nrbsk saolas覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Mesaj afl » 07 ub 2016, 15:56

Baran :champ: olmu ite inceleme, daha ne olsun :thumbup:
Can覺 癟覺kana kadar zevkle kullan :champ: :champ: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj Baran » 07 ub 2016, 16:03

Kerem abi tesekkurler :D :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Mesaj mertk » 07 ub 2016, 16:16

Baran hay覺rl覺 olsun , g羹zel g羹nlerde kullan :champ:

襤ncelemede gayet g羹zel ve samimi olmu :thumbup:
IVAN BEBEK B襤R GN TRK襤YE'YE YOLUN DECEK!!!
Kullan覺c覺 avatar覺
mertk

Ya: 33
Kay覺t: 02 ub 2010, 00:42

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners