Hamilton Khaki X-Wind Automatic

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki X-Wind Automatic

Mesaj Ziyaliv » 21 Eki 2009, 00:43

merhabalar arkadaşlar

-Çoğunuz bilirsiniz kendime birkaç ay önce hamilton khaki almıştım. O kadar kullandık artık yorum yazma vakti de geldi saatim hakkında. Saatin çalışma prensibi öncelikle gayet iyi eğer hareketli bir hayatınız var ise saatinizi çıkarınca kolunuzdan yeri geliyor doluluğuna göre 2 gün hatta bazen 3. güne kadar çalışabiliyor. Cam safir olması boyle bir saatte gerçekten güzel bir özellik şayet bir kaç darbe yedi tarafımca arkadaşın camında tık yok, tertemiz duruyor. Çelik işçiliği olarak gayet iyi ürün zaten amerikan pilotları için tasarlanmış bir model. Bu saatteki makinanın konumlandırılması da incelersek eğer oldukça enteresan, şöyle ki ETA 7750 serisi makinaları incelediğimizde saatin ayar kolu sağdadır. Fakat bu üründe ayar kolu sola yerleştirilerek saatin asıl önemli gereci olan rüzgar, hız, yakıti, savrulma hesabı yapan kadran içindeki trigonometrik cetvelin ayar kolları saatin sağına yerleştirlmiştir ve en önemli özelliği bu makina ters çalışan bir ETA 7750 makinadır, takvim de solda, kronometre dakika sayacı altta (diğer 7750 lerde üsttedir), kronometre saat sayacı ise üsttedir. Su geçirmezlik olarak 100 metre verilmiş yazın denedim bir 3-4 metre kadar kaldım ve sonuç pozitif saat su almadı. Sağdaki ayar kolları da dahil olmak üzere tüm ayar kolları vidalı sistem yani en sağlamı. Kadran içersinde bulunan çevçeve ise iç ve dış olarak ayrı ayrı sagdaki ayar kolları yardımı ile çevirilerek saatin yanında verilen trigonometri cetveli kartına bakılarak helikopterin rüzgarda savrulma hesabı, yakıt menzil hesabı, km-mil-nat çeviricisi bulunmakta.

Saatin özelllikleri:
- Hamilton Khaki X-Wind Automatic
- Eta 7750 mekanizma
- 46 saat güç rezervi
- Safir cam
- Dana derisi el dikimi kayış
- Vidalı ve çevirilerek açılan yarı şeffaf arka kapak
- Vidalı ayar kolları
- 100 Mt su geçirmezlik
- Kronometre
- Kronometre Dakika ve saat sayacı
- Gün ve tarihli takvim
- Trigonometrik hesaplar yapılan iç dönebilen çiftli çerçeve
- Döndürülebilir üst çerçeve
- Özel alüminyum kutu

Resim
Resim
Resim
Resim
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Re: HAMİLTON Khaki X-Wind Automatic

Mesaj Auto_designer » 22 Eki 2009, 21:13

Merhabalar,
Saati yazdan önce aldınız zannediyorum ben bu modelin kauçuk kordonlu olan modelini almak istiyorum.
En uygun nereden bulabilirim?*
Kullanıcı avatarı
Auto_designer

Mesaj fahri » 22 Eki 2009, 21:51

Yanlış hatırlamıyorsam ziyaliv arkadaşımız saatini satıyor. Belki anlaşırsınız da kauçuk kordon alırsın sonra :)
vulnerant omnes ultima necat
Kullanıcı avatarı
fahri

Mesaj Ziyaliv » 23 Eki 2009, 00:20

evet saatimi satıyorum dileyen olursa verebilirim saati, yazdan önce sanırım mayıs ayı gibi almıştım saatimi. uygun bir fiyata verebilirim ama deriye alerjim oldugu için başka bir deri kayış yaptırdım, aynısı oldu dilerseniz verebilirim. En uygun olarak ebay den bakın derim o da ortalama size kargosu dahil 800-1000 usd arası tutar. türkiyede saatvesaat te ise bunun slikon kayışlısı benzer bir modeli X-COPTER modeli 2,899 TL indirimle 2,200 tl ye falan alabilirsin diye dusunuyorum.

http://saatvesaat.in/urun.asp?id=17328& ... HM76616333
"Saat, Saatçiden Alınır...."
Kullanıcı avatarı
Ziyaliv

Re: Hamilton Khaki X-Wind Automatic

Mesaj 2fast4u » 02 Haz 2010, 00:06

su saatte parlayan chrono metalık zemın replıkalardakı goruntuyu andırmıyor mu yoksa ben mı yanılıyorum gercekten bır saatı ucuzlatan daha antıpatık bır goruntu olamaz
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners