Hamilton Khaki X-Wind Automatic

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Khaki X-Wind Automatic

Mesaj Ziyaliv » 21 Eki 2009, 00:43

merhabalar arkada┼člar

-├ço─čunuz bilirsiniz kendime birka├ž ay ├Ânce hamilton khaki alm─▒┼čt─▒m. O kadar kulland─▒k art─▒k yorum yazma vakti de geldi saatim hakk─▒nda. Saatin ├žal─▒┼čma prensibi ├Âncelikle gayet iyi e─čer hareketli bir hayat─▒n─▒z var ise saatinizi ├ž─▒kar─▒nca kolunuzdan yeri geliyor dolulu─čuna g├Âre 2 g├╝n hatta bazen 3. g├╝ne kadar ├žal─▒┼čabiliyor. Cam safir olmas─▒ boyle bir saatte ger├žekten g├╝zel bir ├Âzellik ┼čayet bir ka├ž darbe yedi taraf─▒mca arkada┼č─▒n cam─▒nda t─▒k yok, tertemiz duruyor. ├çelik i┼č├žili─či olarak gayet iyi ├╝r├╝n zaten amerikan pilotlar─▒ i├žin tasarlanm─▒┼č bir model. Bu saatteki makinan─▒n konumland─▒r─▒lmas─▒ da incelersek e─čer olduk├ža enteresan, ┼č├Âyle ki ETA 7750 serisi makinalar─▒ inceledi─čimizde saatin ayar kolu sa─čdad─▒r. Fakat bu ├╝r├╝nde ayar kolu sola yerle┼čtirilerek saatin as─▒l ├Ânemli gereci olan r├╝zgar, h─▒z, yak─▒ti, savrulma hesab─▒ yapan kadran i├žindeki trigonometrik cetvelin ayar kollar─▒ saatin sa─č─▒na yerle┼čtirlmi┼čtir ve en ├Ânemli ├Âzelli─či bu makina ters ├žal─▒┼čan bir ETA 7750 makinad─▒r, takvim de solda, kronometre dakika sayac─▒ altta (di─čer 7750 lerde ├╝sttedir), kronometre saat sayac─▒ ise ├╝sttedir. Su ge├žirmezlik olarak 100 metre verilmi┼č yaz─▒n denedim bir 3-4 metre kadar kald─▒m ve sonu├ž pozitif saat su almad─▒. Sa─čdaki ayar kollar─▒ da dahil olmak ├╝zere t├╝m ayar kollar─▒ vidal─▒ sistem yani en sa─člam─▒. Kadran i├žersinde bulunan ├žev├ževe ise i├ž ve d─▒┼č olarak ayr─▒ ayr─▒ sagdaki ayar kollar─▒ yard─▒m─▒ ile ├ževirilerek saatin yan─▒nda verilen trigonometri cetveli kart─▒na bak─▒larak helikopterin r├╝zgarda savrulma hesab─▒, yak─▒t menzil hesab─▒, km-mil-nat ├ževiricisi bulunmakta.

Saatin ├Âzelllikleri:
- Hamilton Khaki X-Wind Automatic
- Eta 7750 mekanizma
- 46 saat g├╝├ž rezervi
- Safir cam
- Dana derisi el dikimi kay─▒┼č
- Vidal─▒ ve ├ževirilerek a├ž─▒lan yar─▒ ┼čeffaf arka kapak
- Vidal─▒ ayar kollar─▒
- 100 Mt su ge├žirmezlik
- Kronometre
- Kronometre Dakika ve saat sayac─▒
- G├╝n ve tarihli takvim
- Trigonometrik hesaplar yap─▒lan i├ž d├Ânebilen ├žiftli ├žer├ževe
- D├Ând├╝r├╝lebilir ├╝st ├žer├ževe
- ├ľzel al├╝minyum kutu

Resim
Resim
Resim
Resim
"Saat, Saat├židen Al─▒n─▒r...."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ziyaliv

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 00:26

Re: HAM─░LTON Khaki X-Wind Automatic

Mesaj Auto_designer » 22 Eki 2009, 21:13

Merhabalar,
Saati yazdan ├Ânce ald─▒n─▒z zannediyorum ben bu modelin kau├žuk kordonlu olan modelini almak istiyorum.
En uygun nereden bulabilirim?*
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Auto_designer

Kay─▒t: 22 Eki 2009, 21:05

Mesaj fahri » 22 Eki 2009, 21:51

Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam ziyaliv arkada┼č─▒m─▒z saatini sat─▒yor. Belki anla┼č─▒rs─▒n─▒z da kau├žuk kordon al─▒rs─▒n sonra :)
vulnerant omnes ultima necat
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fahri

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 21 Eki 2009, 12:10

Mesaj Ziyaliv » 23 Eki 2009, 00:20

evet saatimi sat─▒yorum dileyen olursa verebilirim saati, yazdan ├Ânce san─▒r─▒m may─▒s ay─▒ gibi alm─▒┼čt─▒m saatimi. uygun bir fiyata verebilirim ama deriye alerjim oldugu i├žin ba┼čka bir deri kay─▒┼č yapt─▒rd─▒m, ayn─▒s─▒ oldu dilerseniz verebilirim. En uygun olarak ebay den bak─▒n derim o da ortalama size kargosu dahil 800-1000 usd aras─▒ tutar. t├╝rkiyede saatvesaat te ise bunun slikon kay─▒┼čl─▒s─▒ benzer bir modeli X-COPTER modeli 2,899 TL indirimle 2,200 tl ye falan alabilirsin diye dusunuyorum.

http://saatvesaat.in/urun.asp?id=17328& ... HM76616333
"Saat, Saat├židen Al─▒n─▒r...."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ziyaliv

Kay─▒t: 21 Eki 2009, 00:26

Re: Hamilton Khaki X-Wind Automatic

Mesaj 2fast4u » 02 Haz 2010, 00:06

su saatte parlayan chrono metal─▒k zem─▒n repl─▒kalardak─▒ goruntuyu and─▒rm─▒yor mu yoksa ben m─▒ yan─▒l─▒yorum gercekten b─▒r saat─▒ ucuzlatan daha ant─▒pat─▒k b─▒r goruntu olamaz
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
2fast4u

Kay─▒t: 11 Ara 2009, 11:50

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 52 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners