Oris Divers Sixty-Five Detayl─▒ ─░nceleme

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Divers Sixty-Five Detayl─▒ ─░nceleme

Mesaj Cct » 18 Ara 2015 20:39

Herkese selam :champ:

Bu ba┼čl─▒kta bir s├╝redir bende olan Oris Divers Sixty-Five'─▒n (k─▒saca 65 diyelim) incelemesini yapaca─č─▒m. Forum projemiz i├žin tespit etti─čimiz modellerden biri oldu─čundan kendisi ├Ânem arzeden bir saat :!: :D

T├╝rkiye'ye ilk gelen s─▒n─▒rl─▒ say─▒da saatlerden biri olan bu model resmen s─▒n─▒rdan ge├žti─či gibi bile─čimle bulu┼čtu diyebilirim :D

├ľncelikle Oris'le ba┼člamak istiyorum.

Resim

1904'te H├Âlstein'da kurulan marka y├╝z y─▒l─▒ a┼čk─▒n s├╝redir mekanik saat ├╝retmekle ├Âv├╝n├╝yor. G├╝n├╝m├╝zde 4 temel koleksiyon ├╝reten markan─▒n (K├╝lt├╝r - Dal─▒┼č - Havac─▒l─▒k - Motor Sporlar─▒) olduk├ža sempatik bir yap─▒s─▒ var. Fiyat performans oran─▒ ve profesyonel modelleriyle daha ├Âncede TSF ├╝yeleri aras─▒nda ├žok├ža kullan─▒lm─▒┼č, sevilmi┼č ve global olarak hakk─▒nda k├Ât├╝ s├Âz duymayaca─č─▒n─▒z nadir markalardan biri. Her koleksiyonu ayr─▒ bir marka gibi kurgulanan Oris'in global olarak en ├žok ├Ân plana ├ž─▒kan koleksiyonu ise Dal─▒┼č serisi.

Oris t├╝rk├že i├žerik sunan nadir markalardan :champ: Detayl─▒ tarih├žeyi sitelerinden okuyabilirsiniz : http://www.oris.ch/tr/history

Bu ba┼čl─▒kta tan─▒taca─č─▒m 65 ise ad─▒ndan anla┼č─▒laca─č─▒ ├╝zere markan─▒n 1965 y─▒l─▒nda ├╝retti─či modelin g├╝n├╝m├╝ze tekrar uyarlanm─▒┼č (re-issue) versiyonu.

Resim
Photo by ablogtowatch

Eski modelle ├žok az fark haricinde ayn─▒ olan 65'le Oris re-issue konusunda olduk├ža iyi bir i┼č ├ž─▒kartm─▒┼č :thumbup:

Gelelim sadede :o

Saati kapt─▒─č─▒m gibi tabiki i┼či g├╝c├╝ b─▒rak─▒p eve ko┼čtum :!: Koli sonras─▒ kar┼č─▒mda sade bir d─▒┼č cover kald─▒.

Resim

Bu kutu sonras─▒nda ise standart Oris kutular─▒na ├žok benzeyen bir kutu kar┼č─▒m─▒za ├ž─▒k─▒yor. (3 x kutu)

Resim

Bu kutuyuda aralad─▒─č─▒m─▒zda Oris'in 1965 y─▒l─▒nda kulland─▒─č─▒ logo ve branding ile tasarlanm─▒┼č kutumuzla kar┼č─▒la┼č─▒yoruz :shock: Grafik tasar─▒mla profesyonel olarak ilgili biri olarak logonun minimal vector art tasar─▒m─▒na ve kullan─▒lan pastel renklere a┼č─▒k oldum diyebilirim :super:

Resim
Resim

S─▒rf pislik olsun diye saati geciktirip kutu d─▒┼č kutunun i├žinden ├ž─▒kan di─čer ├Â─čelere de de─činmek istiyorum :champ: :lol:

Resim

Bu c├╝zdandan garanti kart─▒n─▒za, yine t├╝rk├žeyi bar─▒nd─▒ran kullan─▒m klavuzuna ve Oris'in online kullan─▒c─▒ platformu olan MyOris davetiyesine ula┼čabiliyorsunuz :thumbup:

Resim

As─▒l kutumuzun i├žerisinden malesef saat d─▒┼č─▒nda bir ┼čey ├ž─▒km─▒yor :( Ben b├Âyle vintage bir deniz ├žak─▒s─▒, efendime s├Âyleyeyim bir z─▒pk─▒n ucu vb. gereksiz eklemeler bekliyordum fakat malesef bir ┼čey ├ž─▒kmad─▒..

Resim

Saati g├Ârd├╝─č├╝n├╝z anda bir ├Ânce sayd─▒─č─▒m eksiklikleri unutuyorsunuz. 65 t├╝m s─▒cakl─▒─č─▒yla sizi kendine kilitliyor :shock:

Resim

Safir cam─▒n b├╝y├╝k ve saatin kadran─▒nda ufak g├Âlgeler, ─▒┼č─▒k oyunlar─▒ yaratan yap─▒s─▒, kadran─▒n temiz, kibar tasar─▒m─▒ ve genel olarak saatin ne kadar zarif oldu─ču hemen dikkati ├žekiyor. Modelin bezeli k├╝├ž├╝k ve ├Ân planda de─čil. Korumas─▒z tepesi ve kendine ├Âzg├╝ kadran tasar─▒m─▒ ile tam bir d├Ânem saati.

Resim

65'ta seramik yerine al├╝minyum bezel kullan─▒lm─▒┼č. Seramik bezellere ├žok al─▒┼čt─▒─č─▒m─▒zdan ilk ba┼čta yad─▒rgama oluyor fakat bezelin k├╝├ž├╝k yap─▒s─▒ ve bolca bombesi bulunan safir cam sayesinde ├žok dikkat ├žekmiyor ve darbe alma riski minimuma iniyor. K─▒sacas─▒ problem yok :thumbup: Ayr─▒ca bezelin kenarlar─▒da DLC y├Ântemiyle kaplanm─▒┼č.

Resim

Daha ├Âncede s├Âyledi─čim (ve daha ├žook s├Âyleyece─čim) gibi 65 ├žok zarif bir saat. Zarafetin yan─▒nda kullanaca─č─▒m ba┼čka bir kelime ise s─▒cak. Kadran─▒na ve kasan─▒n genel hatlar─▒na bakmaya doyam─▒yorsunuz.

─░nce bezel ├žo─ču divera g├Âre biraz kolay d├Ând├╝r├╝lebilir bir yap─▒ya sahip. Bu hardcore diver severleri biraz ┼ča┼č─▒rtabilir fakat bu saat dalmak i├žin de─čil bakmak i├žin :geek:

Resim

65 biraz uzun bir tropic rubber kay─▒┼čla geliyor. (Nato ve Canvas se├ženekleride var) D├Ânemin dalg─▒├žlar─▒na has olan bu tropic kay─▒┼č ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ derecede konforlu ve yumu┼čak. Bu rahatl─▒k ince lug aral─▒─č─▒yla birle┼čince 65 bile─činizde hi├ž rahats─▒z etmiyor :thumbup:

Resim

Dokusu ve yumu┼čakl─▒─č─▒ yeme hissi uyand─▒rabilir aman diyeyim :!:

Resim

Toka yine zarif ve k├╝├ž├╝k ├žal─▒┼č─▒lm─▒┼č :geek:

Resim

Arka kapakta yine vintage logonun kullan─▒ld─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝yoruz. Hafif bombeli arka kapak bilek bo┼člu─čunuza tam oturacak ┼čekilde ayarlanm─▒┼č. (Bu tip arka kapa─ča sahip saatler hep ├žok rahat olur)

Model Sellita SW 200-1 mekanizma kullan─▒yor. 38 saat g├╝├ž rezervine ve 4hz ├žal─▒┼čma h─▒z─▒na sahip mekanizma tan─▒d─▒k, g├Ârevini iyi yapan bir ├╝nite.

Resim

Kasa ├žap─▒ 40mm. Neden bu kadar zarif dedi─čimi ba┼čka bir iyi bilinen 40mm'lik saatle yanyana g├Âr├╝nce daha iyi anlayacaks─▒n─▒z. K├╝├ž├╝k olarak kabul edilebilecek bir diver olan Submariner'─▒n yan─▒nda bile ├žizgilerinden dolay─▒ k├╝├ž├╝k kalan 65 al─▒┼čt─▒─č─▒n─▒z iri diverlara nazaran daha farkl─▒ bir tecr├╝be ya┼čat─▒yor.

Bu kullan─▒labilir boyutlarda saatin WR de─čerinin 100M olmas─▒n─▒nda etkisi var. Unutulmamal─▒ ki bu de─čer o d├Ânemlerde dal─▒┼č saatleri i├žin standart g├Âr├╝l├╝yordu :thumbup: Ayr─▒ca vidal─▒ tepeye sahip model bu konuda fazlaca g├╝ven veriyor. B├╝y├╝k WR de─čerlerine sahip olmasa da yaz tatillerinde ve deniz kullan─▒mlar─▒nda sorun ├ž─▒kartmayacak, iyi bir partner olacakt─▒r :champ:

Resim

Diver dedik mi luminasyon ├Ânemli :!: Hemen gerekli ortam─▒ ayarlay─▒p test ettim :D

Sonu├ž gayet iyi :thumbup: kadran ├╝zerindeki lume kapl─▒ alanlar kollar kadar parlak olmayacak ┼čekilde ayarlanm─▒┼č. Bu sayede okunurluk artarken karanl─▒kta dolu dolu bir g├Âr├╝nt├╝ yakalanm─▒┼č. Kollar─▒n luminasyon g├╝c├╝ ise gayet yeterli.

Resim

Sabah olunca att─▒m hemen kendimi yollara :D Bilekte ├žok g├╝zel bir g├Âr├╝nt├╝ olu┼čturan 65 inan─▒lmaz derecede rahat bir saat :shock: Ben pek ufak saatlere al─▒┼čk─▒n biri olmad─▒─č─▒mdan hem kasan─▒n yap─▒s─▒ hemde kay─▒┼č─▒n yumu┼čakl─▒─č─▒ sayesinde ├žo─ču zaman bile─čimde saat oldu─čunu unuttum diyebilirim.

Resim

Bombeli cam okunurlu─ča bir nebze darbe vursa da sa─člad─▒─č─▒ ─▒┼č─▒k oyunlar─▒ buna de─čer diyorum.

Resim

Konfor ger├žekten ├╝st d├╝zey. Hi├ž bu kadar rahat bir saat takmad─▒─č─▒m─▒ s├Âyleyebilirim. Bu foto─čraftaki hareketi hangi diver saatle yaparsan─▒z yap─▒n bile─činiz mutlaka ac─▒yacakt─▒r, ben saati zor hissettim :geek:

Resim

65 dress-diver diyebilece─čimiz ├žok ilgin├ž ├Âl├ž├╝lere sahip. Yapmac─▒k re-issue saatlere al─▒┼čt─▒─č─▒m─▒z (al─▒┼čmak zorunda b─▒rak─▒ld─▒─č─▒m─▒z) bu d├Ânemde ne ├žok modern ne de ├žok vintage yap─▒s─▒yla stile dair t├╝m ├Âvg├╝leri hakediyor :champ:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

─░nce yap─▒s─▒ ile g├Âmlek alt─▒na rahatl─▒kla girecektir :thumbup:

Resim

Oris Divers Sixty-Five ger├žekten harika bir re-issue model olmu┼č. Derin sulara de─čilde g├╝zelli─čine dalmak i├žin ├Âzenle haz─▒rlanm─▒┼č model baz─▒ tasar─▒mlar─▒n ne kadar zamans─▒z oldu─čunu tekrar g├Âsteriyor :champ: Stil haricinde kullan─▒m kolayl─▒─č─▒ ve ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ rahal─▒─č─▒ 65'─▒ yorulmadan kullanabilece─činiz bir diver haline getirmi┼č.

Markan─▒n mask├╝len tasar─▒mlar─▒n─▒n yan─▒nda farkl─▒ bir duru┼ča sahip olan 65 ge├žmi┼čine sayg─▒ g├Âsterirken yeni ku┼ča─č─▒ da yakalamas─▒n─▒ iyi biliyor.

Versatil ve kibar bir diver saat arayanlara kesinlikle ├Ânerece─čim 65'─▒ daha bayilere gitmeden incelememizi sa─člayan Tempus Saat├žilik'e tekrar te┼čekk├╝rlerimi sunuyorum :champ: :champ:

Resim

Evet saati geri g├Ânderirken ├╝z├╝ld├╝m..
Her t├╝rl├╝ saat itinayla tak─▒l─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 21 Oca 2013 19:07

Re: Oris Divers Sixty-Five Detayl─▒ ─░nceleme

Mesaj kethuda57 » 18 Ara 2015 20:50

Harika bir inceleme te┼čekk├╝rler :champ: :champ:
Saat ger├žekten ├žok g├╝zel :champ:
Senin ku┼člar─▒n olurdu mevsimi yolculuklara ├ža─č─▒ran...
─░nstagram : mywatchfiftyseven
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kethuda57

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 26 Tem 2011 20:02

Mesaj Caner1983 » 18 Ara 2015 20:58

Boyutlar benim ├žok ho┼čuma gitti ama toka biraz daha g├Âsteri┼čli olsa olmazm─▒yd─▒
RolexÔÇÖs donÔÇÖt tick-tock
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Caner1983

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 05 Eyl 2014 21:41

Mesaj akincio » 18 Ara 2015 21:05

saatin arka kapa─č─▒ ┼čeffaf olursa dad─▒na doyum olmaz :))

inceleme ├žok g├╝zel parmaklar─▒na sa─čl─▒k can abi:))
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
akincio

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 06 ┼×ub 2014 15:38

Mesaj Anesthesia » 18 Ara 2015 21:08

Masada kal─▒c─▒ olur umar─▒m.
├çok g├╝zel inceleme, eme─čine sa─člik
├ľzg├╝r kalana kadar imza mimza yok
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Anesthesia
Limited Edition Club

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 16 Kas 2012 16:24

Mesaj Clk » 18 Ara 2015 21:11

Sen inceleyince bir baska oluyor Cct :super:

Verdigin emek ve bilgilendirme icin tesekk├╝rler :champ:
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009 01:03

Mesaj Tgm » 18 Ara 2015 21:13

Can eme─čine sa─čl─▒k :thumbup: :champ: Foto─čraflar─▒n kalitesi m├╝thi┼č :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tgm

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 24 ┼×ub 2014 14:17

Mesaj platinum » 18 Ara 2015 21:15

Saatte inceleme de harika. :super:

├çok te┼čekk├╝rler... :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
platinum

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 04 Haz 2015 08:15

Mesaj zafeer » 18 Ara 2015 21:26

Muhtesem saat ve inceleme :super:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
zafeer

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 02 Ara 2011 01:46

Mesaj MertYe » 18 Ara 2015 21:27

Cct :champ: acaba senden al─▒nan bu saat ┼ču an herhangi bir bayiye mi gitti. Canl─▒ incelemek istiyorum a├ž─▒k├žas─▒ :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MertYe

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 14 A─ču 2014 18:13

Mesaj Hellhound » 18 Ara 2015 21:28

Yabanc─▒ forumlar dahil bu modelin en iyi incelemesi olabilir. ├çok te┼čekk├╝rler :champ: :champ: :champ:

┼×imdiden Instagram'─▒ i┼čgal etti bu saat ├ž├╝nk├╝ ├žok fotojenik. 40mm boyut olarak d├╝┼č├╝nd├╝rse de son karar─▒ bile─čimde deneyerek verece─čim. Bu inceleme de saati deneme hevesimi katlad─▒!
gurmekokular
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Hellhound

Kay─▒t: 14 A─ču 2014 14:42

Mesaj Alcest » 18 Ara 2015 21:36

┼×u an saati almak istiyorum te┼čekk├╝rler inceleme i├žin :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Alcest

Kay─▒t: 13 Kas 2015 11:11

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 5 misafir

Yeni Peugeot 3008 SUV Test S├╝r├╝┼č├╝ ─░├žin Mepa'ya Davetlisiniz

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners