Hublot Classic Fusion Black Magic İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hublot Classic Fusion Black Magic İncelemesi

Mesaj kilimanjaro » 14 Ara 2015, 19:55

Terletmeyen çelik.Öğrenmenin yaşı yoktur diye ben buna derim.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj eyimen » 14 Ara 2015, 20:16

Celik'in ozelligi var midir, bilemiyorum. Ama gecenlerde arkadasin Rolex'ini inceledim. Kordon'daki celik ve iscilik cok cok kaliteli gorunuyordu. Fotograflardan pek birsey anlasilmadigini tecrube etmis oldum :lol:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Clk » 14 Ara 2015, 20:37

Bu marka isterse St 37 kullansin Hublot basliginda bile kendinden bahsettiriyor ya daha ne olsun :lol: :D :champ:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj kilimanjaro » 14 Ara 2015, 20:52

eyimen yazdı:Celik'in ozelligi var midir, bilemiyorum. Ama gecenlerde arkadasin Rolex'ini inceledim. Kordon'daki celik ve iscilik cok cok kaliteli gorunuyordu. Fotograflardan pek birsey anlasilmadigini tecrube etmis oldum :lol:

20 yıldır bu işin içindeyim daha bir çeliğin diğerinden üstün olduğunu gözle anlayamadım.Gerçi visual inspection denilen bir uzmanlık alanı var.Her ne kadar çatlak , gözenek vs belirlemek için olsada.Sizde haklı olabilirsiniz.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Hellhound » 14 Ara 2015, 21:30

Bg17 yazdı:Dayanamadim yazaagim. Inhouse denilen nane, bana gore sadece bir pazarlama hikayesi.

Ortalama bir saat mekanizmasinda 220- 250 parca mevcut. Bu parcalarin bazilari cok basit dokumken, bazilari cok ciddi teknik ve bilgi gerektiren parcalar. Inhouse uretiyor dedigimiz firma, eger gercekten ust duzeyse (en tepeden bahsetmiyorum, mesala PP 5711), urettigi makenizmayi nereye tasarlatti ona soralim, muhtemelen JLC yapmistir. Sonra uretim. Parcalardan kacini kendisi uretti o da belli degil, bir cok gercekten teknik parcayi, breguet, A&S veya JLC`den aliyorlar. Sonuc, bizim F 16 uretimimiz gibi oluyor, adi inhouse, kaynagi belli degil.

Bu cercevede bakildiginda, ETA ne yapiyor, bir makenizma tasarliyor, standardize ediyor, herese satiyor. E ne oldu, scale of economics, maliyet dustu, hatalar azaldi. Bu onu kalitesiz mi yapar? hayir.

Farkli bi acidan ornek vermek gerekirse, vakko dan aldigin takim elbise kalitesiz midir? hayir gayet iyidir. Hatta bir cok terzi dikiminden, kisisel beceri, kumas kalitesi, tasarim falan dusunulunce, cok daha iyidir.

Yani, benim aldigim UN gibi orta ust marka bir saatde ETA olmasi iyidir bile, servisi kolaydir, kalitesi bellidir. Tamam 40K USD veriyorsak ozel birsey isteyebiliriz, ama onunda ic yuzu sandigimiz gibi olmayabilir.

O nedenle, inhouse daha iyidir bence dogru dusunce degil.

Konu çoktan 2. sayfada bahsettiğim şeylerden farklı bir yere evrilmiş olsa da bu yorum çok önemli. Satırı satırına aynı şeyleri düşünüyorum!

Her saat tavsiyesinde "artı yönlerine" in-house mekanizma yazanlar (uluslararası dergiler dahil) var da merak ediyorum kaç kişisi Big Pilot'ların kesik kesik ilerleyen ve günde ortalama 10-15 saniye sapan mekanizmasını ETA'ya tercih eder...Tom Ford, YSL veya Gucci, Zegna'nın kumaşını kullanıyor diye eleştiren duymadım ama yüksek saatçilikte "hala ETA kullanıyor" diye afaroz edilen çok marka biliyorum.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj kilimanjaro » 14 Ara 2015, 21:35

İşte bende Ankaradaki kısa ama muhteşem saat sohbetinde Başarın söylediklerini buraya yazdırabilmek için konuyu değiştirmiş oldum.Mert özür dilerim.

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj SeRxx » 14 Ara 2015, 22:01

Sırf Eta kullanıyor diye aforoz etmek markaya haksızlık olabilir; fakat Eta kullanıp -aynı mekanizmaya sahip markalar çok çok ucuza satılırken- uçuk fiyatlarla piyasada yer alma mücadelesine girişirse aforoz edilmeye mahkumdur.

Hellhound yazdı: yüksek saatçilikte "hala ETA kullanıyor" diye afaroz edilen çok marka biliyorum.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj eyimen » 14 Ara 2015, 22:29

kilimanjaro yazdı:
eyimen yazdı:Celik'in ozelligi var midir, bilemiyorum. Ama gecenlerde arkadasin Rolex'ini inceledim. Kordon'daki celik ve iscilik cok cok kaliteli gorunuyordu. Fotograflardan pek birsey anlasilmadigini tecrube etmis oldum :lol:

20 yıldır bu işin içindeyim daha bir çeliğin diğerinden üstün olduğunu gözle anlayamadım.Gerçi visual inspection denilen bir uzmanlık alanı var.Her ne kadar çatlak , gözenek vs belirlemek için olsada.Sizde haklı olabilirsiniz.

Ustunluk olarak dusunmemek lazim, sadece baktiginizda ve dokundugunuzda kalite hissi veriyor. Belki de algilarimizi yaniltmanin bir yolunu bulmuslardir, bilemiyorum :D
Kullanıcı avatarı
eyimen

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 268 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners