Hamilton Jazzmaster Open Heart

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Hamilton Jazzmaster Open Heart

Mesaj Solestar » 23 Eki 2009 14:25

├ľncelikle belirtmeliyim ki saatleri ├Âzellikle teknik a├ž─▒dan de─čerlendirecek bilgi birikimine sahip de─čilim. Bu nedenle yazd─▒klar─▒m─▒ bir inceleme yaz─▒s─▒ de─čil de yeni saatimi sizlerle payla┼čmak i├žin yaz─▒lm─▒┼č bir yaz─▒ olarak de─čerlendirin ki forumdaki ustalar─▒m─▒za sayg─▒s─▒zl─▒k etmi┼č olmayay─▒m

Saati DHÔÇÖden ogameci arkada┼č─▒m─▒n da yard─▒m─▒yla e-bayÔÇÖden kargo dahil 625$ÔÇÖa ald─▒m. Saat ├žok k─▒sa bir s├╝rede geldi.

Saatin genel ├Âzellikleri ┼ču ┼čekilde;
(Hamilton Jazzmaster Open Heart - Ref.H32565135 )
Eta 2824 otomatik makine, kasa ├žap─▒ 40mm, wr50m, safir kristal cam. Arka kapak da cam oldu─ču i├žin saatin makinesini zevkle izleyebiliyorsunuz.

Daha ├Ânce hep pilli saatler kullanm─▒┼čt─▒m, bu saat ilk otomatik saatim. Otomatik saatlere y├Ânelmem de sizlerin sayesinde oldu. Bu vesileyle burada bilgilerini bizimle payla┼čan t├╝m dostlara te┼čekk├╝r ediyorum.

Saat g├Ârsel olarak ihtiya├žlar─▒m─▒ kar┼č─▒l─▒yor, ├Ânceki yaz─▒lar─▒mdan belki biliyorsunuzdur akl─▒mda bir de Oris Skeleton vard─▒ ama bunu almak nasip olduÔÇŽ Yar─▒ skeleton da olsa saatin mekanizmas─▒n─▒ g├Ârebilmek, saatin hi├žbir yapay g├╝ce ihtiya├ž duymadan, benim hareketlerimle, benim varl─▒─č─▒mla ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ hissedebilmem a├ž─▒s─▒ndan ├Ânemliydi.

Saatin i┼č├žili─či ile ilgili hi├žbir olumsuz g├Âzlemim olmad─▒, detaylar kusursuz. Tabi ki ├žok ├žok daha iyileri var ancak; fiyat─▒na, i├žindeki makineye, i┼č├žili─čine g├Âre fiyat─▒n─▒ hak etti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. Umar─▒m uzun y─▒llar sorunsuzca kullanabilirim, bu ilk otomatik saatimi bir aksilik olmazsa de─čerini bilece─čini d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m bir ya┼čta o─čluma verece─čim

Saatin makinesi olan 2824ÔÇÖ├╝ biliyorsunuz zaten. ├çok yayg─▒n olarak kullan─▒lan bir makine. Saatte 28800 vuru┼č sayesinde saniye kolunun ak─▒c─▒l─▒─č─▒ gayet g├╝zel.

Akrep ve yelkovanda fosfor mevcut.

Saatle ilgili eksi olarak kordonu g├Âsterilebilir belki, o da al─▒┼čmad─▒─č─▒m i├žin. ┼×├Âyle ki; kordonu a├žmaya yarayan mekanizma biraz geni┼č├že dizayn edildi─či i├žin yanl─▒┼čl─▒kla a├ž─▒lmas─▒ s├Âz konusu olabiliyor. Denk delirse daha sonra bu saate bir de deri kordon al─▒p o ┼čekilde kullanabilirim.

┼×imdilik akl─▒ma gelenler bunlar, en g├╝zel saatler ve en g├╝zel saatler sizin olsun

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 20 Eki 2009 22:34

Re: Hamilton Jazzmaster Open Heart

Mesaj Certus » 24 Eki 2009 03:13

eline sa─čl─▒k solestar ├žok g├╝zel bir de─čerlendirme olmu┼č. ilk ba┼čta open heart pek ho┼čuma gitmemi┼čti ama bu resimler ger├žekten ├žok ┼č─▒k ve zarif bir saat g├Âsteriyor... iyi ve g├╝zel g├╝nlerde kullanman dile─čiyle... bu arada dakikli─či nas─▒l saatin hi├ž kontrol ettin mi ?
Operari sequitur esse
Certus

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 21 Eki 2009 10:05

Mesaj Solestar » 24 Eki 2009 03:13

Te┼čekk├╝r ederim certus ;) Saat foto─čraf─▒ ├žekmek ger├žekten zormu┼č.
Saatin sapmas─▒n─▒ en iyi nas─▒l ├Âl├žebilirim bilmiyorum, d├╝n ak┼čam bilgisayar─▒n saatiyle e┼čledim bakal─▒m sonu├ž ne olacak, ama bana pek sa─čl─▒kl─▒ bir sonu├ž ├ž─▒kmayacakm─▒┼č gibi geliyor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Mesaj MortingenStrasse » 24 Eki 2009 03:13

ben buray─▒ kullan─▒yorum

http://wwp.greenwichmeantime.com/
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MortingenStrasse

Kay─▒t: 20 Eki 2009 22:35

Link i├žin te┼čekk├╝rler, bir de buradan kar┼č─▒la┼čt─▒ray─▒m yar─▒n sonucu yazar─▒m...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Ayr─▒ ba┼čl─▒k oldu─ču i├žin bir iki foto─čraf daha eklesem ├žok olmaz herhalde :)

Resim

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Mesaj Solestar » 24 Eki 2009 03:14

Certus,

Bilgisayar─▒n saatiyle yapt─▒─č─▒m kar┼č─▒la┼čt─▒rmaya g├Âre saatim tam 1 g├╝nde 12 saniye ileri gitmi┼č.
Yar─▒n ak┼čam da Mortingen'in verdi─či linke g├Âre bir ├Âl├ž├╝m sonucu yazaca─č─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Mesaj Certus » 24 Eki 2009 03:14

12 saniye yeni kullan─▒lmaya ba┼člayan bir eta 2824 i├žin gayet iyi bir sonu├ž solestar, benim 2824'l├╝ victorinox'um ilk ald─▒─č─▒mda 15 saniye ileri gidiyordu ama 4-5 ay sonra 7 saniyeye kadar d├╝┼čt├╝ ileri gitmesi ve ├Âyle sabitlendi, yani seninki de zamanla 10 saniyenin alt─▒na inecektir...
Operari sequitur esse
Certus

Mesaj adonis » 24 Eki 2009 03:14

├žok g├╝zel saat g├╝le,g├╝le kullan.40mm kasadan biraz b├╝y├╝k duruyor ve sanki saat deri kordon istiyormu┼č gibi. :?:
zaman sana uymazsa sen zamana uy...
saat gibi...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
adonis

Kay─▒t: 21 Eki 2009 17:41

Te┼čekk├╝r ederim adoniss :)

Bileklerim ince oldu─ču i├žin daha b├╝y├╝km├╝┼č gibi g├Âr├╝nebilir.
Kordon konusuna kat─▒l─▒yorum ve biraz kullan─▒nca bende ┼č├Âyle bir izlenim olu┼čtu; bence kasa ile kordon aras─▒nda ya┼č ve tarz uyumsuzlu─ču var. Kasa gen├ž ve modern iken kordon orta ya┼č ve klasik duruyor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Mesaj Certus » 24 Eki 2009 03:14

solestar yazd─▒:Te┼čekk├╝r ederim adoniss

Bileklerim ince oldu─ču i├žin daha b├╝y├╝km├╝┼č gibi g├Âr├╝nebilir.Kordon konusuna kat─▒l─▒yorum ve biraz kullan─▒nca bende ┼č├Âyle bir izlenim olu┼čtu; bence kasa ile kordon aras─▒nda ya┼č ve tarz uyumsuzlu─ču var. Kasa gen├ž ve modern iken kordon orta ya┼č ve klasik duruyor

asl─▒nda b├Âylelikle saatin hem g├╝nl├╝k kullan─▒m i├žin uygun oluyor hem de klasik ki─▒yafetlerle tak─▒labilir... ki bence bu bir uyumsuzluk de─čil tam tersine bir saat i├žin art─▒d─▒r...
Operari sequitur esse
Certus

├ľyle de de─čerlendirilebilir. Barda─č─▒n yar─▒s─▒ dolu yani :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Solestar

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 21 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners