Bulgari Rettangolo Chronograph RTC49G Inceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj MioPrivato » 20 Tem 2015, 18:55

Herkeze merhabalar,

Bir sure once, yeni ayarinda ikinci el Bulgari Rettangolo saati aldim. Sizlerle paylasmak istiyorum.
Bulgari saat markasi olarak cok tercih edilen bir marka olmadigini biliyorum, benimde ilk tercihim degildir.
Herseyden once belirtmek isterimki bence liste fiyatlari kaliteyi yansitmiyor, daha cok marka degeri uzerinden fiyat koymuslar.
Fakat saticinin acil elinden cikarmak istedigi cok cazip bir fiyata alma imkanim oldu.

Model: RTC49G
Uretim yili: 2007
Mekanizma: Quartz Chronograph
Ebatlar: 29x48mm
Yapim: Swiss Made
Agirlik: 86 gram
Cam: Sapphire
Liste fiyati: €9.950
Ikinci el fiyatlari: €3.500+ (Celik kasa olanlari €1200 dan itibaren bulabilirsiniz.)

Kutu
Genel olarak kutularini kaliteli yaptigini soylebilirim. Ozellikle IWCnin 70li ve 80li yillarda ve Omeganin son yillarda urettigi deri kutulara kiyasla cok daha kaliteli. Pahali saatlerin kutu kalitelerine ben sahsen onem veririm.

Kasa
Kasasi agir oldugu icin kola cok iyi oturuyor. Tarz olarak biraz daha kisisel oldugunu dusunuyorum.
Kasanin altin olmasi ve kalin/buyuk olmasi saatin cok cabuk goze batmasini sagliyor. Altin saat takmayi pek sevmedigim icin genelikle kutuda duruyorlar. Kasasinda hosuma giden kismi ise arka kapagi. Robust bi kapaga sahip ve civatalanmis. Civatalanmis kapaklarin saate ayri bir hava kattigini dusunuyorum.

Kadran
Bu saatin aslinda hosuma gitmeyen kismi kadrani. Beyaz kadran olmasi disinda, altin ile yazilmis sayilar ve ozellikle 3-9 sayilari cok karisik bir gorunum vermis. Aslinda saatten cok aksesuar olarak olmus.

Mekanizma
En buyuk sikinti burasi. Quartz saatlere karsi bir sorunum olmamasina ragmen boyle bir saatte Quartz olmasini anliyamiyorum.
Bulgari, yaptigi aciklamada cok yuksek kalitede Swiss Made mekanizmasi kullandigini ifade etmisti, ama yinede bir mekanik mekanizmanin yerini tutacagini zannetmiyorum. Ayrica Chronograph kismini tikladigin zaman cok ucuz bir tiklama gibi hissetiriyor.

Sonuc olarak saat kola nekadar yatkin ve guzel otursada, genel anlamda saatten ziyade sus olarak algilanabilir.
Kasasinin agirligi biraz eksiklerini kurtarmis gibi gelsede, optik olarak liste fiyatina dahada yakisir bir sekilde tasarlanabilirmis.
Puanim: 6,5/10

Iyi keyifler :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son MioPrivato tarafından 20 Tem 2015, 19:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Re: Bulgari Rettangolo Chronograph RTC49G Inceleme

Mesaj MertYe » 20 Tem 2015, 19:13

Inceleme için :champ:
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj platinum » 20 Tem 2015, 19:31

İnceleme için teşekkürler.

Pahalı bir saatte arka kapak bana göre böyle olmalı, yazıların derinlemesine ve büyük yazılmış olması, damgalar ve masif görüntü hoşuma gidiyor.
Kullanıcı avatarı
platinum

Mesaj MioPrivato » 20 Tem 2015, 19:33

platinum yazdı:İnceleme için teşekkürler.

Pahalı bir saatte arka kapak bana göre böyle olmalı, yazıların derinlemesine ve büyük yazılmış olması, damgalar ve masif görüntü hoşuma gidiyor.

Gorusunuze tamamiyla katiliyorum :thumbup:
Bircok kez sabit kapaklarin amatorce acilmaya calisildigini goruyoruz ve neyazikki derin yaralar birakiyor :cry:
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj Wwtr » 20 Tem 2015, 20:28

Tebrikler.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj Bg17 » 20 Tem 2015, 21:06

Tesekkurler ve tebrikler :champ:
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Cct » 20 Tem 2015, 21:24

İnceleme için teşekkürler, güle güle kullanın :champ:
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Baran » 21 Tem 2015, 07:47

Tebrikler :champ:
Kullanıcı avatarı
Baran

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 270 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners