Swatch Automatic Chronograph

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Swatch Automatic Chronograph

Mesaj mrhero » 10 Şub 2010, 22:33

Merhaba, forumda daha önce saat almak istediğimi söylemiştim, buradaki üstadlarda para biriktirmemi ve beklememi önermişlerdi. Fakat ben 3-4 ay daha otomatik saatsiz kalmaya dayanamadım ve bugün Sirkeci ye Seiko 5 almaya gittim fakat Swatch Automatic Chronograph serisinden bir model alarak ayrıldım :). Saat tarz olarak benim tarzıma uygun, içinde forumda daha önce anlatılan Tissot'un bazı modellerindede kullanılan ETA bir mekanizma var. Saat çok ağır olmayan rahat bir saat.Tek kötü yanı (bence) gövdesinin plastik oluşu. Bir kaç fotoda ekleyeyim.

Fotoğraflar Iphone ile çektiğim için çok kaliteli değil.

Resim

Resim

Resim

Resim

Artık bundan sonraki hedefim para biriktirip Tag veya Omega almak.
En son mrhero tarafından 10 Şub 2010, 22:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Re: Swatch Automatic Chronograph

Mesaj mrhero » 10 Şub 2010, 22:36

fotolar çok büyük olmuş, küçültmeyi bilen biri varsa yardım edebilir mi?
edit : halloldu
En son mrhero tarafından 10 Şub 2010, 22:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Clk » 10 Şub 2010, 22:43

Saatini iyi günlerde kullanmani dilerim. Keske hepimiz ilk günden Omega yada Tag sahibi olabilseydik ama inan bu is gönül isi hersey yavas yavas gelisiyor.

Saatin capi 44 mm yanilmiyorsam. Kullandigi makinede 46 saat güc reservli ETA C01-211 resim ekliyorum.

Resim

Dedigin gibi mekanizma Tissotlarda kullaniliyor. Bana sorarsan hicte yanlis bir secim degil. Sadece benim sahsi tercihim siyah kasasi olurdu. Neden siyahini almadin diye sorabilirmiyim?

Not: Fotolari ben hallederim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mrhero » 10 Şub 2010, 22:53

Neden siyahını almadım. Şöyleki fotoları aydınlık çıksın diye okumam lambamın altında çektim. Normalde o plastik gövde bu kadar sırıtmıyor hatta dikkatli bakılmazsa metal grisinden farkı yok. Saatin diğer parçalarıda metal olduğu için uyumlu olsun diye bu opak modeli aldım.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Clk » 10 Şub 2010, 23:00

Ödedigin rakamin tam karsiligini almissin. makine ETA ve chrono daha ne olsun. Tekrar güle güle kullan.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj mrhero » 10 Şub 2010, 23:03

Pazarlık etmeyi beceremediğim için, çok fazla pazarlık edemedim. Peşin 500 YTL verdim aldım. Bilmiyorum fiyat nasıl.
Kullanıcı avatarı
mrhero

Mesaj Clk » 10 Şub 2010, 23:07

Dogru fiyat. Internet fiyatlari yaklasik 250-270 Euro civari. Bu saatlerde cok fazla fiyat oynamasi olmaz zaten. Icin rahat olsun.
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj nickynick » 11 Şub 2010, 01:07

mrhero, saatin hayırlı olsun, güle güle kullan. Kolda duruşunu çok beğendim ayrıca. İyi bir seçim olmuş
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners