Rolex Daytona Tarihi ve İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex Daytona Tarihi ve İncelemesi

Mesaj Double0Se7en » 02 Mar 2010, 15:25

clk yazdı:Nick, ilk önce kalite kavramina bir aciklik getirmek lazim. Kimisine göre iyi makine salinimi ile oluyor, kimine göre hassasiyeti v.s.

Ama kaliteli movement kavrami, maalesef sahsi görüsler ile belirlenmiyor. En basit örnek AP halen cogu makinesinde 21,600 salinimli makineler kullaniyor. Simdi AP kalitesiz mi? Yada Journey'in hassasiyeti Rolex mekanizmalardan cok geride Journey kalitesiz mi?

Rolex cal. 4130 44 tasli ve 28.800 A/h'lik bir makine. Bu makinenin en önemli özelligi chronograph olmasina karsin en basit bilgi ile bile parcalarinin sökülüp takilabilme kolayligi. Bu servis ve tamir anlaminda büyük kolayliklar getiriyor. Bunun yaninda uygulanan Parachrome Blue Spiral mekanizmanin diger uyumlu parcalarini destekleyerek saate inanilmaz bir hassasiyet kazandiriyor. Malzeme özelliginden dolayi manyetik alanlardan etkilenmesi minimum'a indirilmis ki ben bunlarin tamamini baska bir baslik altinda yazmistim.

El-Primero'ya kimse kalitesiz diyemez ama teknolojisi halen 70-80'li yillarda kalmis ve neredeyse hicbir gelistirme yapilmamis bir ürün. Bu nedenledir ki bugün pazar payinda ciddi kayiplardan bahsediyoruz.

Son olarak ters mantik ile düsünelim. Rolex gibi bir firma saatlerine eskisinden daha kötü bir makine takar mi?

Not: Hayalimde ki Daytona asagida

Resim

Zevklerimiz aynı CLK bu daytonaya aşağı yukarı hergün bakıyorum..yurtdışında çok güzel bir teklif aldım fiyatta ama yine de yüksek kaldı bana..zaten acelemiz de yok di mi:) yarın ölmüyoruz...
''A Crown for Every Achievement'
Kullanıcı avatarı
Double0Se7en

Mesaj Clk » 02 Mar 2010, 15:30

Gelecek hafta Dubai'ye gidecegim diye kalacagim oteldeki saatciyi aradim. Fiyatlar neredeyse Avrupa ile ayni. Telefonda indirim %10 dedi ki bu normal Dubai icin. Hadi %15 olsun ama yinede ben toplamda %5 fark icin Dubai'den saat almam.

Sana ne kadar dediler bu Daytona icin?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Double0Se7en » 02 Mar 2010, 21:32

18500USD fiyat vardı tabi olabilecek indirimler hariç..Benim wishlistimde en üstte şu anda..
Kullanıcı avatarı
Double0Se7en

Mesaj Double0Se7en » 02 Mar 2010, 21:37

Bu arada TASSA isimli 3 ayda bir çıkan bir havacılık dergisine yazılar yazıyorum..Bu ayki sayıda 2 sayfalık bir Rolex yazım olacak..editörden PDF formatındaki halini alıp siteye yükleyeceğim..Geröi yazdığım şeyleri hepiniz eminim biliyorsunuz ama resimlerlebezenmiş hali güzel olacak:)
Kullanıcı avatarı
Double0Se7en

Mesaj Clk » 02 Mar 2010, 23:41

Yazilarini mutlaka paylas bizler ile. Zevkle okuyacagimizdan da emin ol
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj polemik » 11 Eyl 2010, 03:28

Detaylı bir Day-Date incelemesi bekliyorum clk'dan. Hiç ısınamadığım bir saattir kendileri, bakalım altında nasıl bir geçmiş var?

:)
Kullanıcı avatarı
polemik

Mesaj Clk » 11 Eyl 2010, 08:54

Uzun süredir Rolex ile ilgili yazmiyorum. Bundan sonrada yazmayacagim. Arada cikan yorum olursa sadece kendi yorumu mu ekliyorum o kadar.

Day-date icin ise söylenecek cok birsey yok. Rockefeller'den tut Santana'ya Dick Cheney'den tut X-Men'e hatta petrol milyarderi T. Boone Pickens'a kadar hepsi Day-Date kullaniyorsa bu saat icin söylenebilecek cok laf yoktur. Anlayabilmek icin kullanmak; kolda ne kadar rahat oldugunu hissetmek gerekir. Bende ki 35 yasinda halen yeni gibi ve problemsiz sekilde zaman tutuyor.
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj polemik » 11 Eyl 2010, 22:29

Medyatik kişilerin Day-Date kullanması bu saati a priori mükemmel yapıyorsa bir şey diyemeyeceğim.

Bence Rockefeller, Santana. Chaney, Pickens ve diğerleri Day-Date kullanması, bu benim için sadece bu insanların Day-Date kullandığı anlamına gelir. Ben ise senden bunlar bunlar Day-Date kullanıyor yerine somut veriler koymanı beklerdim ortaya.

Benim düşüncem ise çok iyi bir makineye sahip olmasına karşın klasik saate yakışmayan metal arka kapağı, dekorsuz makinesi (ve diğer Rolexlerdeki gibi boynuzların arasında kozmetik çalışma yapılmadı ise) yetersiz finishing ile üretilen bir saat olduğu yönünde. Deri kordon alternatifi olmayan takim elbise saati mi olur? :)
Kullanıcı avatarı
polemik

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners