U-Boat Flightdeck CAB WH

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

U-Boat Flightdeck CAB WH

Mesaj Clk » 26 Oca 2010, 21:36

Arkadaslar merhaba,

sizlere almayi istedigim ama her seferinde baska bir saate karar vererek halen listemde tuttugum U-BOAT Flightdeck CAB WH modelini tanitmak istiyorum.

U-BOAT genel anlamda gectigimiz yillarda yapmis oldugu inanilmaz atilim ile, Quarz mekanizmali moda saat üreticisi modundan yüksek kaliteli mekanik lüks saat üreticisi pozisyonuna sicramayi basarmistir.

U-BOAT Flightdeck CAB WH 43 ve 50 mm'lik PVD kapli paslanmaz celik kasasi ile gercektende büyük denebilecek bir saat. Ancak, ne kadar modern olsada klasik cizgiler iceren dizayni ve inanilmaz güzel renk kombinasyonu ile her zaman beni etkilemeyi basarmis bir model.

Resim

Saatin kalbi; sadece rotor kismina islenmis U-BOAT amblemi ile update edilmis gercek bir Valjoux ETA 7750. 44 Saat.

Mekanizma resmi ve teknik özellikleri asagidadir.

Resim

Saat tam anlami ile bir Italyan tasarimi ve beni kalpten vuran tarafi siyah/beyaz kombinasyonun saate inanilmaz güzel islenmis olmasi. Kadran cok temiz ve güzel calisilmis ve genel anlamda kalite gercekten tatmin edici düzeyde. Sunu unutmamak lazim ki bahsettigimiz saat AP yada Patek Degil.....

Yine en göz alan noktalardan bir tanesi saatin vidali kapak kurma kolunun sol tarafa pozisyonlandiris olmasi. Normal saatlerde kurma kolunun bulundugu yerde yani sag tarafta bir U-BOAT islemesi bulunuyor.

Resim

24 mm'lik alligator kaplama kayis, sportif özelligi ile öne cikmakta ve PVD kaplama kasa ve beyaz agirlikli büyük kadran ile muhtesem bir uyum göstermekte. Safir cam ve arka kapak saatin diger özellikleri.

Resim

Yüksek kaliteli bir saate sahip ve farkli olmak isteyenler icin inanilmaz güzel bir secenek.

Resim
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Re: U-BOAT Flightdeck CAB WH

Mesaj Bond » 27 Oca 2010, 18:05

Clk teşekkürler, kadran yapı ve renk çok güzel cidden, sade ama detaylara verilen önem dikkat çekici. Dialların merkezlerinin kadran renginde olması hoşuma gitti. Kayış ise biraz bana göre iddalı ama renk kombinasyonu olarak gayet iyi düşünülmüş.

U-Boat Italo Fontana kataloğunu yükledim, konu linkini veriyorum diğer modellerini incelemek isteyenler için.

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=12&t=1768
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Frax » 27 Oca 2010, 18:29

Bir yerde swiss made bir yerde made in italy yazıyor ama acaba hangisi doğru?
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Clk » 27 Oca 2010, 18:45

Nerede swiss made yaziyor? Eger mekanizmanin üzerinde ki Swiss Made'ten bahsediyorsan; evet mekanizma Swiss Made ama saat Italyan yapimi. Zaten kadran da Swiss Made yazmamasi da bunun en büyük ispati.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Frax » 27 Oca 2010, 18:50

Teşekkürler bilgi için.Ben mekanizmaya bakınca şaşırmışım bir an.
Kullanıcı avatarı
Frax

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 278 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners