Breitling Superocean 44 Sat─▒n Alma S├╝reci ve Yorumlar

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Superocean 44 Sat─▒n Alma S├╝reci ve Yorumlar

Mesaj Hellhound » 15 A─ču 2014, 14:51

Herkese Merhaba,

Birka├ž y─▒ld─▒r d├╝zenli olarak stalker modunda takip etti─čim, ├╝yelik kay─▒t ekran─▒n─▒ a├ž─▒p katk─▒ sa─člayamayaca─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝nerek kat─▒lmay─▒ s├╝rekli erteledi─čim TSFÔÇÖye yeni ald─▒─č─▒m saatin heyecan─▒yla sonunda ├╝ye oldum. Bilgileriyle katk─▒da bulunan, vakit harcand─▒─č─▒nda derya deniz bilgilere ula┼č─▒lmas─▒n─▒ sa─člayan ve her ┼čeyden ├Ânce internet ├╝zerindeki topluluk k├╝lt├╝r├╝n├╝ en g├╝zel ├Ârneklerinden biriyle yans─▒tan de─čerli forum ├╝yelerine te┼čekk├╝r ederim.

Forumdaki ilk konu ba┼čl─▒─č─▒m─▒ uzun ara┼čt─▒rmalar ve karar de─či┼čiklikleri sonunda sat─▒n ald─▒─č─▒m Breitling Superocean 44 sat─▒n al─▒m s├╝reci ve tan─▒t─▒m─▒ ile a├žmay─▒ uygun g├Ârd├╝m. Biraz uzun bir yaz─▒ oldu, kusuruma bakmay─▒n :champ:

Forumdaki diver tutkusu, birka├ž y─▒l ├Âncesine kadar kaba ve g├╝nl├╝k hayatta fazlaca spor buldu─čum saatler hakk─▒ndaki d├╝┼č├╝ncemi zamanla yumu┼čatt─▒ ve sonunda kendimi diver saatleri ara┼čt─▒r─▒rken, a─č─▒rl─▒kl─▒ olarak onlar─▒ denerken buldum. Yeni bir saat aray─▒┼č─▒na girdi─čimde de tek bir kronografl─▒ modelle 4 divera indirgedim se├ženeklerimi.

Resim

Kronografl─▒ olan model, se├žim s├╝recinde g├Ârsel a├ž─▒dan ├žok ho┼čuma giden ancak liste fiyat─▒ en y├╝ksek olmamas─▒na ra─čmen indirim oran─▒ en az olan Tudor - Heritage Chrono idi. Kadran─▒n tasar─▒m─▒, kullan─▒lan renkler ve saatin retro - modern aras─▒ gidip gelen tasar─▒m─▒, kolumda denedi─čimde ÔÇťi┼čte budurÔÇŁ dedirtmi┼čtiÔÇŽ Ancak Tudor satan bayilerin, ayn─▒ zamanda Rolex de satman─▒n getirdi─či burunlar─▒ndan k─▒l ald─▒rmayan tav─▒rlar─▒ ve liste fiyat─▒ ├╝zerinden olduk├ža d├╝┼č├╝k indirim uygulamalar─▒ Heritage ChronoÔÇÖyu alternatiflerin sonuna koymama neden oldu.

Resim

Omega k├╝├ž├╝kl├╝─č├╝mde ilk tan─▒┼čt─▒─č─▒m orta l├╝ks s─▒n─▒f saat markas─▒d─▒r. Bu nedenle markaya olan yak─▒nl─▒─č─▒m ve sempatim olduk├ža fazlaÔÇŽ Diver dendi─činde de Seamaster 300 M ve Planet Ocean, k├╝lt stat├╝s├╝ne ula┼čm─▒┼č stabilitesi olduk├ža y├╝ksek modeller oldu─ču i├žin alternatiflerim aras─▒ndayd─▒. SMPÔÇÖnin ikonik bir model olmas─▒ ve koldaki zarafeti uzun s├╝re en yak─▒n hissetti─čim model olmas─▒na neden oldu. K─▒yaslad─▒─č─▒m di─čer modellere g├Âre boyutunun biraz k├╝├ž├╝k olmas─▒n─▒ sorun bile etmedim birlikte ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m kad─▒n arkada┼člar─▒ma saatin resimlerini g├Âsterene kadarÔÇŽ Saatin bilekli─či hakk─▒nda birbirlerinden ba─č─▒ms─▒z ├Âyle iki yorum ald─▒m ki, ├žok be─čendi─čim SMP bir anda u├žlarda gezinen bir model oldu alg─▒mda. Saati hemen g├Ânl├╝mden ├ž─▒karmasam da, ÔÇťben biraz daha d├╝┼č├╝neyimÔÇŁ havas─▒na girmem ka├ž─▒n─▒lmazd─▒ÔÇŽ

Resim

Planet OceanÔÇÖ─▒n olduk├ža g├╝zel bir diver oldu─čunu kimse ink├ór edemez san─▒r─▒m. Yak─▒┼čana da ├žok yak─▒┼č─▒yorÔÇŽ ─░┼čin ger├že─či 45.5mmÔÇÖlik olan modelini ben de kendime ├žok yak─▒┼čt─▒r─▒yorum. Ancak 8500 kalibreye ge├ži┼čle beraber saat o kadar a─č─▒rla┼čt─▒ ki, g├╝nl├╝k kullan─▒mda beni pi┼čman edebilece─čini d├╝┼č├╝nmeye ba┼člad─▒m. Saati sat─▒n ald─▒ktan k─▒sa bir s├╝re sonra kendimi al─▒m sat─▒m b├Âl├╝m├╝nde ilan verirken g├Ârmek istemedi─čim i├žin de PO sevdam─▒ erteledim. ─░lerde hala istiyorsam temiz bir ikinci el sat─▒n al─▒p denerim, olmad─▒ asgari zararla elimden ├ž─▒kar─▒r─▒m diye d├╝┼č├╝nd├╝m.

Resim

Yaz─▒n─▒n ├žok uzad─▒─č─▒n─▒n fark─▒nday─▒m ama se├žim s├╝recinin sonlar─▒na ge├žiyorum, panik yok :) Akl─▒mda olan son model, modifiyeli bir submariner olarak g├Ârd├╝─č├╝m Tudor - Black Bay Heritage idi. ─░lk a┼čamada saatin internette dola┼čan g├Ârselleri beni ├žok etkilese de kolumda denedi─čimde bana en az yak─▒n gelen saat Black Bay Heritage oldu. Salim kafayla d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝mde de markan─▒n arkas─▒nda Rolex olmasayd─▒ bu modeli yine de ister miydim diye kendimi sorgular oldumÔÇŽ

Resim

Uzun ara┼čt─▒rmalar ve ├žetin pazarl─▒k s├╝re├žlerinin ard─▒ndan se├žimim, alternatifler aras─▒nda Planet Ocean ile beraber en sportif ve cesur tasar─▒ma sahip oldu─čunu d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m Breitling - Superocean 44 oldu. Marka ki┼čili─či olarak BreitlingÔÇÖi kendime yak─▒n olarak g├Ârmem ve turuncu kadran detaylar─▒ se├žimimde rol oynayan en b├╝y├╝k etkenler oldu. Daha d├╝n sat─▒n ald─▒─č─▒m i├žin ilerde ne hissederim bilmiyorum ama ┼čimdilik s─▒f─▒r pi┼čmanl─▒kla olduk├ža mutluyum :)

Resim

Superocean 44, 2011 y─▒l─▒nda piyasaya ├ž─▒kan nispeten yeni Breitling modellerinden biri. Bezel ve kadranda kullan─▒lan rakamlar─▒n yaz─▒ karakteri ve bezelin kau├žukla kapl─▒ olmas─▒ deyim yerindeyse old-school Breitling fanlar─▒n─▒ ikiye b├Âlen hadiselerÔÇŽ Yaz─▒ karakterleri benim a├ž─▒mdan sorun yaratmasa da bezel hakk─▒nda ikilemlerim dolay─▒s─▒yla haftalarca ara┼čt─▒rma yapt─▒─č─▒m─▒ itiraf edeyimÔÇŽ

Resim

Resim

Resim

Resim

Saatin sunumdaki en b├╝y├╝k de─či┼čiklikler, yeni BreitlingÔÇÖlerin al─▒┼č─▒lageldik kutular─▒ndan ve sertifikasyonlar─▒ndan farkl─▒ bir bi├žimde gelmesi... Kutuda sade bir tasar─▒ma giden Breitling, bir s├╝re ├Ânce sertifikasyonda da ilk kez kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m elektronik k├╝nye benzeri bir sistem uygulamaya ba┼člam─▒┼č. Sistemden ├ževrimi├ži girilen bilgiler ve teslim edilen elektronik sertifikasyon, elle yaz─▒lan eski usul garanti belgelerine k─▒yasla daha g├╝venli hissettiriyor.

Resim

Saatin ├Âzellikleri;

Model: Superocean 44
Referans No: A1739102.BA80
Kasa: Çelik
Bezel: Siyah/Kau├žuk
Kadran: Siyah
Kasa Çapı: 44mm
Kasa Kal─▒nl─▒─č─▒: 16.70mm
A─č─▒rl─▒k: Kordon hari├ž 133.40gr
Su Ge├žirmezlik: 2000 m
Mekanizma: Breitling 17 / 25 Jewels / min. 40 h
Cam: Çift taraflı antirefleli safir

Saatin Calibre 17 diye ge├žen mekanizmas─▒ asl─▒nda modifiyeli bir ETA-2824. Nispeten ucuz saatlerden tutun da orta l├╝ks saat markalar─▒na kadar geni┼č bir kullan─▒m alan─▒ olan, genelde sevilen bir mekanizmaya sahip Superocean 44. Yanl─▒┼č ├Âl├žmediysem ilk g├╝n├╝n sonunda +04 saniye gibi COSC standartlar─▒ dahilinde bir sapmas─▒ oldu saatin.

Resim

Superocean 44 modelini g├Âz├╝me kestirdi─čimden beri ├želik bileklik ile almaktan ba┼čka bir opsiyon d├╝┼č├╝nmemi┼čtim. Ancak sat─▒n ald─▒─č─▒m bayinin elinde, turunculu olan modelin sadece Superocean Leather Strap ad─▒ verilen deri-kau├žuk aras─▒, Planet OceanÔÇÖlarda da kullan─▒lana benzer kay─▒┼čl─▒ olan modelden vard─▒. Pazarl─▒k esnas─▒nda bile ├želik bilezikli modelin sipari┼čini vermeyi d├╝┼č├╝n├╝rken kay─▒┼č─▒n kadrandaki turuncu ile uyumlu rengine ve katt─▒─č─▒ sportif havaya bay─▒ld─▒m.

Superocean modelleri, deri kay─▒┼č ve ├želik bileklik tamamen farkl─▒ iki saat gibi g├Âr├╝n├╝yor. Yeni saat alma yoluna da ├želik bileklikle ├ž─▒kt─▒─č─▒m i├žin, ilerde bir de ├želik bileklik sipari┼či veririm diye d├╝┼č├╝n├╝p turunculu kay─▒┼ča tav oldum :)

Resim

Resim

2000m (20 metreye bile dalamam) su ge├žirmezli─če sahip 44mm geni┼člikte bir dal─▒┼č saatinin hafif olmas─▒ elbet beklenemez. Ancak 45.5ÔÇÖluk Planet OceanÔÇÖlar kadar kendini hissettiren bir saat oldu─čunu da s├Âyleyemem. Deri-kau├žuk kay─▒┼č─▒n da etkisiyle olduk├ža rahat─▒m :thumbup:

Resim

Bezelin d├Ân├╝┼č hissiyat─▒ gayet ba┼čar─▒l─▒. ├ťzerinde kullan─▒lan kau├žu─čun da uzun vadede fazlaca y─▒pranmamas─▒n─▒ ummaktan ba┼čka bir ├žarem yok. Zira saat konusundaki kafam─▒ kurcalayan tek k─▒s─▒m buÔÇŽ Kullan─▒lan lumeÔÇÖlar da en ufak g├Âlgede bile kendini belli eden cinsten, olduk├ža kuvvetli. Ah bir de bezelde de lume olsaym─▒┼č tam olurmu┼č ama neyseÔÇŽ

Resim

Superocean 44, her zevke uyum sa─člamayacak, riskli bir model. Yine de ┼čansl─▒y─▒m ki, saat g├╝nl├╝k giyim tarz─▒ma uyumlu ve olduk├ža albeniliÔÇŽ Sonu├ž itibariyle Superocean, bezelde kullan─▒lan kau├žuk d─▒┼č─▒nda i┼č├žili─či, kalitesi ve g├Âr├╝nt├╝s├╝yle i├žime sinen bir modelÔÇŽ

De─čer verip buraya kadar okuyan ve saatler konusunda k─▒yaslama yapabilecek bilgilenmemi sa─člayan forum ├╝yelerine tekrar te┼čekk├╝r ederim :champ:

Resim

Resim
En son Hellhound taraf─▒ndan 15 A─ču 2014, 16:14 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 6 kere d├╝zenlendi.
gurmekokular
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Hellhound

Kay─▒t: 14 A─ču 2014, 15:42

Re: Breitling Superocean 44 Sat─▒n Alma S├╝reci ve Yorumlar

Mesaj SeRxx » 15 A─ču 2014, 15:07

Foruma ho┼č geldiniz :champ:

Modele yak─▒┼č─▒r ┼čahane bir inceleme olmu┼č :thumbup: G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n :champ: ├çelik bilezik bu modele ├žok yak─▒┼č─▒yor; fakat parlak olan ├želik bilezik ├žizilmeye ├žok fazla m├╝sait. Yine de ileride ├želik bilezik d├╝┼č├╝n├╝lebilir :thumbup:

8500 kalibreli Planet Ocean'─▒ almadan ├Ânce beni tek d├╝┼č├╝nd├╝ren a─č─▒rl─▒k ve kal─▒nl─▒─č─▒yd─▒; zaman zaman s─▒k─▒nt─▒ yaratsa da al─▒┼čt─▒m art─▒k :)

Sitenizi de birka├ž parf├╝m yorumu i├žin ziyaret etmi┼čli─čim var :champ:
Ger├žek Saatlerin Konu┼čuldu─ču T├╝rkiye'nin Tek Ger├žek Saat Forumu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx
Global Moderator

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj hydrocon » 15 A─ču 2014, 15:09

G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n :thumbup:
Her ┼čey zehirdir m├╝him olan dozdur.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hydrocon

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 09 Haz 2012, 10:31

Mesaj Bond » 15 A─ču 2014, 15:11

TSF'ye ho┼č geldin :champ: ─░lk mesaj i├žin ├žok ho┼č bir konu ve tan─▒t─▒m olmu┼č :thumbup: Model gayet g├╝zel ve kolda iyi duruyor :thumbup:

├çok tebrikler :champ: G├╝zel g├╝nlerde :thumbup: Kaliteli foto─čraflar i├žin te┼čekk├╝rler :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj justdoctor » 15 A─ču 2014, 15:12

G├╝le g├╝le kullan─▒n :champ: ├çok g├╝zel bir inceleme olmu┼č :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justdoctor

Kay─▒t: 21 Eki 2013, 23:24

Mesaj mcd » 15 A─ču 2014, 15:17

G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n. :champ:
Cihan
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mcd

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 21 A─ču 2012, 02:01

Mesaj onatozer » 15 A─ču 2014, 15:35

Foruma Hosgeldiniz, ilk mesaj─▒n─▒z olmas─▒na ragmen ba┼čl─▒─č─▒n─▒z─▒ keyifle okudum :champ:
Saat zevki olarak kulland─▒─č─▒m-be─čendi─čim modelleri d├╝┼č├╝nmeniz de ayr─▒ bir keyif katt─▒. Merak ettigim bir konu var, sayd─▒─č─▒n─▒z saatlere en yak─▒n modellerden olan super ocean heritage modelini d├╝┼č├╝nmediniz m─▒? D├╝┼č├╝nd├╝yseniz neden tercih etmediniz?
Breitling'in en keyifli modellerinden birini almissiniz, yeni saat almadan Çelik bilezik ve natolar ile deneyip süreci biraz daha geciktirebilirsiniz :thumbup:
Tekrar hay─▒rl─▒ olsun iyi g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
"Watch Idiot Savant"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
onatozer

Kay─▒t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj Hellhound » 15 A─ču 2014, 15:52

SeRxx, te┼čekk├╝r ederim. Siteyi biliyor olman─▒za da ├žok sevindim :champ:

hydrocon, te┼čekk├╝r ederim :champ:

Bond, ho┼č buldum. Te┼čekk├╝r ederim :champ:

justdoctor, te┼čekk├╝r ederim :champ:

mcd, te┼čekk├╝r ederim :champ:

OnatOzer, te┼čekk├╝r ederim. Superocean Heritage'─▒n kadran─▒na hastay─▒m! Ama sadece mesh, plastik veya deri kay─▒┼čla al─▒nabiliyor oldu─ču i├žin alternatiflerin aras─▒na giremedi. Mesh bileklik yerine (kolumda denedim, hi├ž ho┼čuma gitmedi) ├želik bileklik alternatifi olsayd─▒ muhtemelen onu tercih ederdim. Bu saati almaya da ├želik bilekliklisini alaca─č─▒m diyerek gittim, son anda kand─▒rd─▒lar :twisted:

edit: imla
En son Hellhound taraf─▒ndan 15 A─ču 2014, 16:03 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 2 kere d├╝zenlendi.
gurmekokular
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Hellhound

Kay─▒t: 14 A─ču 2014, 15:42

Mesaj hozburun » 15 A─ču 2014, 15:55

Ho┼č geldiniz ve de tebrikler :champ: :champ: :champ: G├╝le g├╝le kullan─▒n, ├žok g├╝zelmi┼č :super:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hozburun
Limited Edition Club

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj poderesbueno » 15 A─ču 2014, 15:59

Tebrikler :champ: Kadran tasar─▒m─▒ sade ve ho┼č. ─░yi g├╝nlerde kullan─▒n.
En son poderesbueno taraf─▒ndan 15 A─ču 2014, 16:05 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Instagram ÔÇó poderesbueno
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
poderesbueno

Kay─▒t: 10 Oca 2013, 20:30

Mesaj korkmaz41 » 15 A─ču 2014, 16:04

Ho┼č geldiniz, hay─▒rl─▒ olsun!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
korkmaz41

Kay─▒t: 23 Nis 2013, 13:26

Mesaj Tgm » 15 A─ču 2014, 16:04

Foruma ho┼čgeldiniz :champ: G├╝le g├╝le kullan─▒n :champ: Kesinlikle kral bir diver :super: ┼×ahane inceleme i├žin ayr─▒ca te┼čekk├╝rler :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tgm

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 24 ┼×ub 2014, 15:17

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Google [Bot] ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners