Panerai PAM00372 Luminor 1950 Kutu A癟覺l覺覺 & 襤nceleme

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Arkadalar Haz覺r M覺y覺z?!

Mesaj hydrocon » 29 Tem 2014, 13:57

Detay kareleri gelsin panpa :thumbup:
Her ey zehirdir m羹him olan dozdur.
Kullan覺c覺 avatar覺
hydrocon

Ya: 41
Kay覺t: 09 Haz 2012, 10:31

Mesaj Hsnmrycl » 29 Tem 2014, 14:00

Onat, 1 ayd覺r haz覺rland覺覺m yok :)
bir foto makinesi alma maceram oldu bu s羹re zarf覺nda. Ald覺ktan sonra g羹zel fotolarla a癟覺l覺 yapay覺m dedim ama u anda g繹r羹yorum ki i makinede deil 癟ekendeymi :)
Yine pek beceremedim...

Hydrocon, kareleri g繹r羹nce k覺zmak yok panpa.
imdi geliyorlar :)
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Mesaj Hsnmrycl » 29 Tem 2014, 15:01

Saatlere merak sald覺覺m ilk zamanlarda herkes gibi ben de birka癟 markadan haberdard覺m: Poljot, Vostok, Raketa... :D aka aka, korkmay覺n 8-)

Rolex'leri, Zenith'leri incelerken bir anda kar覺ma tuhaf bir cisim 癟覺kt覺 :shock:
襤htiaml覺 Crown Guard'覺 ile o bir Panerai idi :super:
Saati g繹rmemle vurulmam bir oldu. Ger癟ekten hissettiklerim bunlard覺. Saate ve markaya a覺k olmutum.
Modeller y覺llar 繹nce hangi ruhla, hangi ama癟 i癟in 羹retilmise bug羹n de ayn覺 ruhla, ayn覺 ama癟 i癟in 羹retiliyor gibiydi.
Ne bir eksik, ne bir fazla... :super:

T羹m bu duygularla bir Panerai Pam000 alarak ateimi epeyce s繹nd羹rm羹t羹m. Ger癟ekten muazzam bir saatti -ki hala 繹yle- (Pam000'覺n ne kadar rasyonel ve 覺k bir Panerai olduunu Pam372 vs. Pam000 incelememde ayr覺ca anlataca覺m). Yakla覺k 1,5 y覺l 癟ok severek kulland覺m Pam000'覺. Hala rotasyon i癟inde kullanmaya devam edeceime eminim. Kesinlikle Panerai'nin en derli toplu saatlerinden biri :champ:

襤癟imdeki Panerai ateinin 繹ylesine s繹nd羹羹n羹 d羹羹n羹yordum ki bundan sonraki saatimin bir baka marka, 繹zellikle de Rolex, olaca覺 konusunda kendimi ikna etmi gibiydim. Ama o atein s繹nmeyip sadece kor halde beklediini farketmem ge癟 olmad覺. Kendimi yine Panerai modellerine bakarken buldum :(

Benim Panerai al覺verilerimin model belirleme aamas覺 hep kolay oluyor. 羹nk羹 bu marka baz覺nda olmazsa olmazlar覺m var. Bunlardan biri Luminor kasa, dieri base kadran ve sonuncusu kurmal覺 mekanizma... Pam000'覺 her g羹n kurdum, kurdum ve hala kuruyorum. Bana b羹y羹k keyif veriyor. Sanki onunla konuuyor, dertleiyoruz 8-) Yeni Panerai'de de bu keyfimden 繹d羹n veremezdim. Psikolog seanslar覺m s羹r羹yor bu arada, endielenmeyin :thumbup:

Elimde bir Bettarini kasa vard覺. Yeni saatimin Radiomir ya da 1940 kasa olmas覺 s繹z konusu bile olamazd覺 :evil: Dolay覺s覺yla yeni Panerai'min 1950 kasa olmas覺nda herhangi bir sak覺nca yoktu :D
Bu k覺staslarla birlikte model aa覺 yukar覺 belirmiti: The DNA!

Panerai Pam372 modeli kesinletikten sonra baz覺 alma giriimlerinde pazarl覺kta anlaamad覺k(Boazl覺yan'l覺y覺m; Kayseri'ye 癟ok yak覺n :D ), baz覺lar覺nda saat kond羹syonunu beenmedim(benimle uzun y覺llar ge癟irecek saatin bende 繹nce deil; benimle yalanmas覺n覺 isterim ;) ) derken sonunda istediim gibi bir saati -biraz fazla beklesem de- buldum. Saati bulduktan sonra almaya haz覺rd覺m. Ama bir yandan da hala 372 ile 000'覺 k覺yaslamaktan kendimi alam覺yordum. Bir Pam000'a sahipken 372 almak ger癟ekten mant覺kl覺 m覺yd覺... Kimine g繹re deildi; kimine g繹re bambaka saatler olduklar覺 i癟in bir sak覺nca yoktu. Plexi kristal ise ayr覺 bir mesele... :D Belki de bir LV al覺p, saat dosyas覺n覺 kapamal覺yd覺m...

Son olarak, insan覺n hayatta elde ettii baz覺 baar覺lar覺 繹d羹llendirmesi gerektiini d羹羹nerek; bu k覺yaslamaya daha fazla kafa yormadan saati sat覺n ald覺m. Bu saat, benim ger癟ek anlamda "kendi ellerimle" elde ettiim bir baar覺n覺n somut hali. Dolay覺s覺yla benim i癟in 癟ok 繹nemli. Hayat ne g繹sterir bilinmez ama bu saatin ilerleyen y覺llarda da benimle kalaca覺n覺 d羹羹n羹yorum. Sal覺kl覺 ekilde yalanabilirsem 癟ocuklar覺ma ve torunlar覺ma anlataca覺m bir 繹yk羹m olacak.

襤ncelemeyi daha 繹nce yapacakt覺m ama hem vakit bulamad覺m hem de sipari ettiim foto makinesinin gelmesini bekledim. Makine iyi olsa da fotoraflar d羹羹nd羹羹m kadar iyi olmad覺 :)

Saat bildiiniz o kadife gibi siyah karton kutuda geldi:

Resim
Resim

Kutuyu a癟覺nca o g羹zel, o muhteem, o... her neyse ahap kutu g繹r羹n羹yor:

Resim

Kapa覺 aralad覺覺n覺z zaman siyah kadife geceliine b羹r羹nm羹 bir g羹zellik sizi bekliyor:

Resim

O gecelii aralamak kolay deil :D Ama bir kez araland覺覺nda dillere destan b羹y羹l羹 bir g羹zellik kar覺l覺yor sizi:

Resim
Resim

Bundan sonras覺 malum 8-)

Elimden geldiince g羹zel fotolar 癟ekmeye 癟al覺t覺m.
S覺rayla gidelim:

Resim

Saat ger癟ekten 癟ok estetik. u crown guard'a bi bakar m覺s覺n覺z l羹tfen :D

Resim
Resim
Resim

Hele o sandvi癟 kadran:

Resim

Daha 繹nce sosis kadran kulllanm覺 biri olarak sandvi癟 kadran 癟ok 癟ok daha g羹zel diyemem.
Ama kesinlikle daha karizmatik :champ:

Resim

Saati almadan 繹nce pleksi kristal konusunda 癟ok d羹羹nm羹t羹m.
S羹rekli 癟izilecek ve 癟irkin g繹r羹necek, safir gibi net olmayacak...
Saati ald覺ktan sonra d羹羹nd羹klerimin tamamen yerinde d羹羹nceler olduunu tespit ettim :D
Evet, ger癟ekten 癟iziliyor ve safir gibi net deil. Ama bu saat zaten ortalama bir saat sever i癟in deil; Panerai sevenler i癟in 羹retilmi bir model ve ahsen ilk haftan覺n sonunda b羹t羹n 癟iziklere al覺t覺m. Neden al覺t覺m; 癟羹nk羹 manya覺m :geek: hay覺r, 癟izilmesi kadar giderilmesi de kolay. u ana kadar sadece bir kez cam覺 parlatt覺m ve uzun s羹re parlataca覺m覺 sanm覺yorum. 羹nk羹 her parlatma cam覺n o muazzam kubbesinden bir eyler g繹t羹r羹ecek. Bunu istemiyorum :!:

襤te o mehur kubbeli pleksi:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

E tabi 372 al覺n覺p da 癟覺plak b覺rak覺lmaz :o
Daha saat elime ge癟meden 癟al覺malara balay覺p; saatin vintage kimliine uygun birka癟 elbise diktim :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim

Saatin kasa yap覺s覺na bay覺ld覺m.
47mm olas覺na ramen bilee m羹kemmel oturuyor.
Son derece rahat ve 覺k :champ:

Resim

Bu benim deil kuzenimin bilei :D model laz覺md覺...

Resim

ve benim bileimde:

Resim
Resim

bir mekanizma:

Resim

ve bir de lume shot ile foto a覺rl覺kl覺 bu incelememi bitireyim:

Resim

Panerai Pam372 kesinlikle benim i癟in 羹retilmi bir model.
Son derece mutluyum ve bu mutluluumun uzun s羹re devam edeceine eminim.
Her ne kadar baz覺 toplant覺larda daire bakan覺n覺n g繹z羹 s羹rekli saate tak覺lsa da tak覺m elbise ile de gayet g羹zel uyum salad覺覺n覺 d羹羹n羹yorum :lol:

Bu incelememi okuyanlar覺, benim bir panerai a覺覺 olduum konusunda tekrar uyarmak istiyorum.
Dolay覺s覺yla bu incelemede yaz覺lanlar i癟in objektif diyemem :D

Son s繹z olarak; forumun kurucusundan, yeni 羹yesine kadar herkese ayr覺 ayr覺 teekk羹r ederim.
Selamlar
Emre
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Re: Panerai PAM00372 Luminor 1950 Kutu A癟覺l覺覺 & 襤nceleme

Mesaj mlm » 29 Tem 2014, 15:17

襤nceleme yanl覺, fotoraflar muhteem :D
Panerai'nin en baar覺l覺 modellerinden birisi, malumun benim de hayran覺 olduum bir model.. Nihayet alabildiine 癟ok sevindim Emrecim, umar覺m Pam372 bir g羹n bizim de bileimizi s羹sler :super:
Mutlu g羹nlerine ahitlik etsin, g羹le g羹le kullan dostum :champ: :champ:

襤te imdi s覺ra LV'ye geldi :D
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj cenk » 29 Tem 2014, 15:22

hayirli olsun emre abi, bilegine cok yakismis, mutlu gunlerde kullan :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Re: Ynt: Panerai PAM00372 Luminor 1950 Kutu A癟覺l覺覺 & 襤ncele

Mesaj Anesthesia » 29 Tem 2014, 15:24

Yak覺覺kl覺 saat en 癟ok hakk覺n覺 verecek bilekte hayat bulduunda 癟ok g羹zel oluyor bre

G羹zel g羹nlerinizde en bi keyifle kullan覺n...
En son Anesthesia taraf覺ndan 29 Tem 2014, 15:29 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
zg羹r kalana kadar imza mimza yok
Kullan覺c覺 avatar覺
Anesthesia

Ya: 47
Kay覺t: 16 Kas 2012, 17:24

Mesaj Tunakem79 » 29 Tem 2014, 15:26

Hay覺rl覺 uurlu olsun, g羹zel g羹nlerde kullan Emre, insan覺n sevdii marka model saati almas覺 kadar g羹zel bir ey yok :champ: pam372 bencede her y繹n羹yle bir bayap覺t, etkilenmemek m羹mk羹n deil :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
Tunakem79

Ya: 45
Kay覺t: 23 Mar 2014, 19:40

Mesaj Cct » 29 Tem 2014, 15:30

G羹le g羹le kullan Emre :champ:

Eve gidince as覺l detayl覺ca okuyaca覺m, telefonda tad覺n覺 alamad覺m :D
Her t羹rl羹 saat itinayla tak覺l覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Cct

Ya: 39
Kay覺t: 21 Oca 2013, 20:07

ncekiSonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 200 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners