Omega SMP Planet Ocean 600m Calibre 8500 ─░ncelemesi

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj SeRxx » 15 Haz 2014, 11:35

Resim

Herkese merhaba :champ:

├ľnce m├╝zi─čimizi a├žal─▒m :D Skyfall'un bana g├Âre en ba┼čar─▒l─▒ remix'i :thumbup:

Uzun bir ara┼čt─▒rma ve karar s├╝recinden sonra ald─▒─č─▒m; bir aksilik olmazsa ├žok uzun y─▒llar benimle kalacak, ilk s─▒f─▒r otomatik saatim olan "Yeni seri Semaster Planet Ocean Cal.8500 42mm Seramik Bezel" saatimi incelemeye ├žal─▒┼čt─▒m :champ:

Uzun bir s├╝re eski seri Planet Ocean kulland─▒m, a┼č─▒r─▒ derecede memnun olmama ra─čmen de─či┼čiklik olsun diye satm─▒┼čt─▒m. S─▒f─▒r saat alma fikri ba┼člay─▒nca ara┼čt─▒rmalara ba┼člad─▒m.

Kriterlerim ┼č├Âyleydi:
-─░n-House mekanizmas─▒ olsun
-Kaliteli, bilinirli─či/marka de─čeri y├╝ksek ve ge├žmi┼či temiz olsun :D
-G├╝nl├╝k ve her k─▒yafetle kullan─▒ma uygun olsun.

Bu kriterler do─črultusunda kafamda Seramik bir Submariner ve Yeni Planet Ocean modelleri netle┼čti. Bir Rolex almak i├žin ├žok erken olmas─▒ ve bana g├Âre fiyat/performans olarak Yeni Planet Ocean'─▒n bir ad─▒m ├Ânde olmas─▒, Planet Ocean'da karar k─▒lmama sebep oldu.

Hi├žbir i┼čim yolunda gitmedi─či gibi saati bulma konusunda da i┼čler yolunda gitmedi. ├ľzellikle turuncu indeks/42mm'lik modeli istedi─čimden stoklarda bulma konusunda s─▒k─▒nt─▒lar ya┼čad─▒m. Y├╝ksek indirim yap─▒p sonradan pi┼čman olup vazge├ženler mi desem, k├╝f├╝r eder gibi konu┼čanlar m─▒ desem; her t├╝rl├╝ saat t├╝ccar─▒ ile muhattap olmak zorunda kald─▒m ve sinirlenip almaktan vazge├žtim.

Bir s├╝re sonra Doruk'la muhabbet ederken bir tane bulduk, geldi ve o da 45.5mm ├ž─▒kt─▒. Doruk'a da buradan ├žok te┼čekk├╝r ederim can-─▒ g├Ân├╝lden yard─▒mlar─▒ i├žin :champ:

Neyse art─▒k inat oldu, ara┼čt─▒rmaya devam ettim ve sonunda buldum. D├╝r├╝st├že davran─▒p, fiyatlar zamlanmadan(%5) ├Ânce h─▒zl─▒ca temin edip saati bana ula┼čt─▒ran alwaysfashion.com'a ├žok te┼čekk├╝r ederim.

Saat hakk─▒nda yorumlar─▒m:

Saati almadan ├Ânce beni tek d├╝┼č├╝nd├╝ren eski kulland─▒─č─▒m Planet Ocean'dan 1.3mm daha kal─▒n olmas─▒yd─▒. Genel olarak yurt d─▒┼č─▒ forumlar─▒ olsun, saati deneyenler olsun, hepsinin saate olumsuz bakmas─▒n─▒n nedeni kal─▒nl─▒─č─▒yd─▒. Neyse ki yakla┼č─▒k 2 haftad─▒r kullan─▒yorum ve kal─▒nl─▒k art─▒k s─▒k─▒nt─▒ olmaktan ├ž─▒kt─▒.
Daha belirginle┼čen kadran, kol ve indeksler; seramik olmas─▒na ra─čmen mat olan ve tiril tiril g├Âr├╝nen bezel; dolu dolu duran, patenti Omega'ya ait olan Co-Axial e┼čapman sistemi ile Si14 balans sistemi bar─▒nd─▒ran ve y├╝ksek perfomans sergileyen g├Âr├╝n├╝r mekanizma, saati muhte┼čem bir hale getirmi┼č :super: :thumbup:

Kolda denenip be─čendikten sonra, fiyat─▒na g├Âre g├Ân├╝l rahatl─▒─č─▒yla al─▒nabilecek bir saat oldu─čundan ┼č├╝phem olmad─▒─č─▒ndan almay─▒ d├╝┼č├╝nenlere kesinlikle tavsiye ediyorum :thumbup:

Resim

Saatin ├ľzellikler:

Marka: Omega
Model: Seamaster Professional Planet Ocean 600m
Referans No: 232.30.42.21.01.003
Kasa: Çelik
Bezel: Siyah/Seramik
Kadran: Siyah
Kasa Çapı: 42mm
Kasa Kal─▒nl─▒─č─▒: 16mm
Su Ge├žirmezlik: 600metre
Mekanizma: Omega In-House Co-Axial Chronometer Calibre 8500 / 39 Jewels / 60 Saat G├╝├ž Rezervi
Di─čer ├ľzellikleri: G├Âr├╝n├╝r Mekanizma, Mavi/Ye┼čil Super-Luminova, COSC, Turuncu Indeks, Helyum Valfi

Saatin Teknik ├ľzellikleri:
Resim

Dalg─▒├ž k─▒yafetlerinde kullan─▒lmaya olanak sa─člayan Diver's Extension:
Resim

Profesyonel dalg─▒├žlar─▒n y├╝ksek derinliklerde saati sorunsuz kullanmas─▒n─▒ sa─člayan Helyum vanas─▒.
├çal─▒┼čma prensibinin daha anla┼č─▒l─▒r olmas─▒ ".gif" dosyas─▒na d├Ân├╝┼čt├╝rd├╝m.
Helyum vanas─▒ ile ilgili detayl─▒ bilgi i├žin :arrow: viewtopic.php?f=49&t=3316#axzz34h0BP6ds
Resim

Super-Luminova ise genel olarak mavi olsa da su alt─▒nda kalma s├╝resinin kolay okunabilmesi a├ž─▒s─▒ndan bezelde ve yelkovan kolunda ye┼čil renk kullan─▒lm─▒┼č. Saatin karanl─▒kta okunabilmesine olanak sa─člayan Lumelerin parlama s├╝resi ise hayli yeterli.
Resim

Saatin tarih ayar─▒ ise di─čer modellerden farkl─▒ olarak akrep kolunun ileri/geri g├Ât├╝r├╝lmesi ile yap─▒lmakta. Detayl─▒ anla┼č─▒lmas─▒ i├žin ".gif" dosyas─▒ ekliyorum.
Resim

Mekanizma:

Omega m├╝hendisleri taraf─▒ndan geli┼čtirilen ve ilk olarak 2007 y─▒l─▒nda "De Ville Hour Vision" modelinde kullan─▒lan; 2011 y─▒l─▒ndan sonra ise kademeli olarak bir├žok Omega modellerinde kullan─▒lmaya ba┼člayan "Omega In-House Co-Axial Chronometer Caliber 8500"den biraz bahsetmek istiyorum.
Resim

Ara┼čt─▒rma s├╝recinde saatin mekanizmas─▒ hakk─▒nda hep olumlu yorumlar okudum. ├ľzellikle sapma konusundan bir hayli ba┼čar─▒l─▒yd─▒. Saati ald─▒─č─▒m ilk 24 saat hi├ž sapma olmad─▒ :shock: Daha sonraki g├╝nler ise baz─▒ g├╝nler hi├ž sapmamakla birlikte herg├╝n farkl─▒ olarak 0,5 sn ile 1 sn. aras─▒nda sapma g├Âzlemledim :super: Mekanizman─▒n 60 saat g├╝├ž rezerv┼čne sahip olmas─▒ ise hayli doyurucu :thumbup:
Ayr─▒ca Omega'n─▒n In-House mekanizmal─▒ saatlerine 4 y─▒l garanti vermesi ise harika :super: :thumbup:

8500 kalibrede yabana at─▒lmayacak 2 adet patent mevcut:
1-E┼čapman sisteminin ya─članmas─▒n─▒ ortadan kald─▒rarak, bak─▒m ihtiyac─▒ ve hassasiyet bozukluklar─▒n─▒ minumuma indiren Co-Axial Sistemi.
Co-Axial hakk─▒nda detayl─▒ bilgi i├žin :arrow: viewtopic.php?f=49&t=1658&#axzz34h3KQsZ5

2-Manyetik alandan etkilenmeyen ve ┼čeklini sonsuza kadar koruyan(Omega'n─▒n yalanc─▒s─▒y─▒z :D ); dolay─▒s─▒yla hassasiyeti maximum hale getiren Si14 balans sistemi. Detayl─▒ bilgi i├žin :arrow: viewtopic.php?f=49&t=10003#axzz34h3KQsZ5

Resim

├ľzet olarak saati fiyat─▒na g├Âre bir hayli tatmin edici buldum. Bu fiyat aral─▒─č─▒nda ┼čiddetle tavsiye edilebilecek bir model :thumbup:

Umar─▒m faydal─▒ bir inceleme olmu┼čtur. Saatin ger├žek foto─čraflar─▒na bakal─▒m biraz da, herkese keyifli forumlar :champ: :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Ger├žek Saatlerin Konu┼čuldu─ču T├╝rkiye'nin Tek Ger├žek Saat Forumu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx
Global Moderator

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 01 Nis 2011, 22:39

Re: Omega SMP Planet Ocean 600m Calibre 8500 ─░ncelemesi

Mesaj Oracle » 15 Haz 2014, 11:58

Say─▒n SeRxx inceleme, yorum ve foto─čraflar en az saatin kendisi kadar muhte┼čem olmu┼č, elinize sa─čl─▒k :champ:
Son d├Ânemde Omega'dan biraz so─čumu┼čtum, film gibi anlat─▒n─▒zla bu a┼čk yeniden depre┼čti :thumbup:
''All I am is what I'm going after.''
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Oracle

Kay─▒t: 06 May 2014, 10:10

Mesaj Orhanbalu » 15 Haz 2014, 12:11

Guzel bir unceleme olmus
balu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Orhanbalu

Kay─▒t: 28 A─ču 2013, 07:09

Mesaj SerkanGS » 15 Haz 2014, 12:17

─░nceleme ve detayl─▒ fotograflar i├žin te┼čekk├╝rler :champ:
Dedicated to Perfection / Eski Kullan─▒c─▒ Ad─▒ Desertsun
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SerkanGS

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 17 Kas 2010, 00:12

Mesaj otedengelen » 15 Haz 2014, 12:56

Inceleme harika olmus G├╝le g├╝le kullanin :champ:
Hi├ž akl─▒na gelirmiydi akl─▒ma gelmiyecegin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
otedengelen

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 28 May 2010, 23:31

Mesaj sercankaf » 15 Haz 2014, 13:06

Elinize saglik, guzel gunlerde kullanin. En onemlisi Rolex ile karsilastirdiginiz icin icinize sinerek almanizdi zaten.
Coming together is a beginning. Keeping together is progress. Working together is success.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sercankaf

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 16 May 2012, 09:33

Mesaj Cct » 15 Haz 2014, 13:29

En g├╝zel renk-kadran kombinasyonu :super:

─░nceleme de s├╝per olmu┼č, g├╝le g├╝le kullan :champ: :champ:
Her t├╝rl├╝ saat itinayla tak─▒l─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 21 Oca 2013, 20:07

Mesaj onatozer » 15 Haz 2014, 13:30

Serkan cok guzel bir inceleme olmus, Planet Ocean i tekrar sevdirdi adeta, guzel g├╝nlerde kullan :champ:
"Watch Idiot Savant"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
onatozer

Kay─▒t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj cenk » 15 Haz 2014, 13:40

serkan abi harika inceleme olmus eline saglik :champ:
keyifli gunlede kullan super saat :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010, 21:14

Mesaj OmerS » 15 Haz 2014, 13:45

SeRxx her┼čey sahane :thumbup:
Yak─▒ndan takip ediyoruz... ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
OmerS

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 02 Oca 2013, 15:58

Mesaj Ozgur » 15 Haz 2014, 13:54

Tebrikler, guzel zamanlarina eslik etsin :champ: :champ:

incelemede super olmus eline saglik :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ozgur

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 19 Eki 2010, 19:05

Mesaj onuratamer » 15 Haz 2014, 14:02

SeRxx oncelikle hayirli olsun. Yine cok guzel bir inceleme, keyifle okudum. Ayni saatin 45.mm olanini yaklasik 1.5 sene kullandim. Gercekten fiyat-kalite-performans seviyesi cok ust duzey bir saat, diger Omegalar gibi. Eminim 42mm kolda daha rahattir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
onuratamer

Kay─▒t: 16 May 2011, 18:13

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Google [Bot] ve 22 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners