Panerai Luminor Marina Logo PAM 005

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Panerai Luminor Marina Logo PAM 005

Mesaj Bond » 28 Nis 2010, 01:51

Açıklama için teşekkürler. Gerginlik olacak bir durum kesinlikle olmadı, sizde kusura bakmayınız diğer arkadaşların mesajları için, kötü niyetlede yazmamışlardır. Size pm attım, yarın konuya cevap yazar diğer arkadaşlarda sonra düzenleriz.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Clk » 28 Nis 2010, 06:46

Saat sahte. Bu durumu saatin orijinalligini onaylatmaya goturdugunuzde anlayacaksiniz. Gonderdiginiz arka kapak resminde ki detaylara tam olarak bakamasamda Font farkliliklari gayet Net ve 6 ciddi sekilde farkli.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Clk » 28 Nis 2010, 07:18

Herkes aciklama yazmis bende yazayim :) ben sadece yardimci olmaya calisiyorum. Ilk mesajinizda saatin evraklari olmadigini belirtmemistiniz. Ben sadece gordugumu yazdim. Bunda kotu olan birsey yok. Benim yazdiklarimda kanun degil kural degil. Saati kontrole goturdugunuzde eger orijinal degil ise ne olacak? En azindan burada bu mesajlar sayesinde saatin orijinalliginden emin olmus olacaksiniz. Benim yazdigim mesajlari saldiri gibi algilamak yerine iyi niyetli uyari seklindede dusunebilirsiniz. Diyorsaniz ki Saat orjinal kontrol ettirmeye bile gerek yok, sonucta saatte sizin parada. Bize tek kelime laf etmek dusmez. Sileriz yukarida ki mesajlari olur biter.

Saatin ayarlanmasi konusuna gelince, korumanin kilidini acin tepeyi ilk pozisyona cekin saati ayarlayin. Kurmak icin ise sadece koruma kiliti acikken tepeyi cevirerek kurun. Tam kurulduktan sonra tepe donmemeye baslayacaktir. Bu noktada cevirmek icin zorlamayin.

Iyi gunler
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj sedir » 28 Nis 2010, 09:39

Başlık buna uymasa da konu benim açımdan halen açıklığa kavuşmadı. Bu nedenle biraz daha irdelemek istiyorum.
Saatin uzman olmayanlarca anlaşılamayacak veya zor anlaşılacak kadar benzer bir kopyasını yapanlar kâğıtlarını nasıl yapamıyorlar?
Kâğıtları yapmak zor olmasa gerek. Kâğıtların sahtesini yapma suçu, saatin sahtesinin yapılması suçundan daha mı büyük acaba?
Bu arada fotoğrafları ben de karşılıklı inceledim. Aşağıda birbirine en yakın bulduğum clk'nın bir fotoğrafı ile enkidu'nun bir fotoğrafının kırpılmış ve eşleştirilmiş bir şeklini görüyorsunuz.
Ben 6'lar arasında fark bulamadım. Ama clk'nın fotoğrafında yelkovan 6'nın üzerini örtüyor bu görüşümü engellemiş olabilir.
Ancak benim dikkatimi çeken en büyük fark deri kayış ile ilgili olanlar. Dikiş ve renk farkları çok bariz. Renk farkı flaş, makine, ışık gibi nedenler gibi izah edilebilir. Ancak kayışın kısa kenarı clk'nın fotoğrafında beş, enkidu'nun fotoğrafında dört dikişle geçilmiş. clk'nın fotoğrafında dikişler düzgün, enkidu'nun fotoğrafındaki dikişler zigzag şeklinde gidiyor. Tabii kayışın orijinal olmaması saatin orijinal olmadığı anlamına gelmez ama bence kayışlar kesinlikle farklı.
Saat kasalarında kullanılmaya bağlı olarak özellikle kurma kolunda farklar var ama onlar bana birşey ifade etmedi.

Bu taklit saat konusu kafamı çok karıştırıyor. Biraz iyi bir takliti nasıl ayırdedeceksiniz? "Uzman dediğiniz kişiye" güvenmek güzel ama insan kendisi de yorum yapabilmek istiyor.
Maksadım konuyu kızıştırmak değil. Lütfen yanlış anlama olmasın. Ben burada kendimi ve varsa ilgilenen diğer kişileri nasıl eğitebiliriz sorusuna cevap arıyorum.
Sevgi ve selamlar.
Resim

Uploaded with ImageShack.us
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj enkidu » 28 Nis 2010, 09:42

clk yazdı:Herkes aciklama yazmis bende yazayim :) ben sadece yardimci olmaya calisiyorum. Ilk mesajinizda saatin evraklari olmadigini belirtmemistiniz. Ben sadece gordugumu yazdim. Bunda kotu olan birsey yok. Benim yazdiklarimda kanun degil kural degil. Saati kontrole goturdugunuzde eger orijinal degil ise ne olacak? En azindan burada bu mesajlar sayesinde saatin orijinalliginden emin olmus olacaksiniz. Benim yazdigim mesajlari saldiri gibi algilamak yerine iyi niyetli uyari seklindede dusunebilirsiniz. Diyorsaniz ki Saat orjinal kontrol ettirmeye bile gerek yok, sonucta saatte sizin parada. Bize tek kelime laf etmek dusmez. Sileriz yukarida ki mesajlari olur biter.

Saatin ayarlanmasi konusuna gelince, korumanin kilidini acin tepeyi ilk pozisyona cekin saati ayarlayin. Kurmak icin ise sadece koruma kiliti acikken tepeyi cevirerek kurun. Tam kurulduktan sonra tepe donmemeye baslayacaktir. Bu noktada cevirmek icin zorlamayin.

Iyi gunler

cevap için teşekkürler.
Bu arada,mesajınızı bir saldırı gibi algılamadım ancak, çok küçük ve net olmayan bir resim görüntüsüne bakıp önyargılı bir yorum yapıyormuşsunuz gibi gözükmüştü açıkçası..
Dediğim gibi,saat çok yeni elime geçti,ve ilk olarak uzmanlık anlamında sizlerin görüşünü almış oldum.
Kadıköy tarafında bu saatden anlayacak iyi bir saatçi bulup birde ondan orjinalliği konusunda açıklama aldıktan sonra,ebaye durumu bildireceğim..
Kullanıcı avatarı
enkidu

Mesaj enkidu » 28 Nis 2010, 09:47

yok zaten saatte şu an bulunan kayış el yapımı italyan bir kayış,bunu önceki mesajlarda söylemiştim,gözünüzden kaçmış galiba...
ama bu arada gerçekten 6 konusunda bende sizinle aynı fikirdeyim :)

sedir yazdı:Başlık buna uymasa da konu benim açımdan halen açıklığa kavuşmadı. Bu nedenle biraz daha irdelemek istiyorum.
Saatin uzman olmayanlarca anlaşılamayacak veya zor anlaşılacak kadar benzer bir kopyasını yapanlar kâğıtlarını nasıl yapamıyorlar?
Kâğıtları yapmak zor olmasa gerek. Kâğıtların sahtesini yapma suçu, saatin sahtesinin yapılması suçundan daha mı büyük acaba?
Bu arada fotoğrafları ben de karşılıklı inceledim. Aşağıda birbirine en yakın bulduğum clk'nın bir fotoğrafı ile enkidu'nun bir fotoğrafının kırpılmış ve eşleştirilmiş bir şeklini görüyorsunuz.
Ben 6'lar arasında fark bulamadım. Ama clk'nın fotoğrafında yelkovan 6'nın üzerini örtüyor bu görüşümü engellemiş olabilir.
Ancak benim dikkatimi çeken en büyük fark deri kayış ile ilgili olanlar. Dikiş ve renk farkları çok bariz. Renk farkı flaş, makine, ışık gibi nedenler gibi izah edilebilir. Ancak kayışın kısa kenarı clk'nın fotoğrafında beş, enkidu'nun fotoğrafında dört dikişle geçilmiş. clk'nın fotoğrafında dikişler düzgün, enkidu'nun fotoğrafındaki dikişler zigzag şeklinde gidiyor. Tabii kayışın orijinal olmaması saatin orijinal olmadığı anlamına gelmez ama bence kayışlar kesinlikle farklı.
Saat kasalarında kullanılmaya bağlı olarak özellikle kurma kolunda farklar var ama onlar bana birşey ifade etmedi.

Bu taklit saat konusu kafamı çok karıştırıyor. Biraz iyi bir takliti nasıl ayırdedeceksiniz? "Uzman dediğiniz kişiye" güvenmek güzel ama insan kendisi de yorum yapabilmek istiyor.
Maksadım konuyu kızıştırmak değil. Lütfen yanlış anlama olmasın. Ben burada kendimi ve varsa ilgilenen diğer kişileri nasıl eğitebiliriz sorusuna cevap arıyorum.
Sevgi ve selamlar.
Resim

Uploaded with ImageShack.us
Kullanıcı avatarı
enkidu

Mesaj sedir » 28 Nis 2010, 10:42

Benim kumaş, deri ve dikiş ile biraz aşinalığım vardır. Bu durumda olayın aslını bilmeden minik detaylarla ayrım yapabilmeye bir örnek vermiş oldum. Dikişler arasındaki fark el dikişi ile makine dikişi farkı. Ayrıca deri parçalarını yapıştırırken kullanılan baskıya ait izler de değişik.
Buradan şu anlam çıkarılmalı. Saat kasası, kadranı, kulpu, ve diğer yerlerindeki benzer küçük ayrıntılar da orijinal ile taklitleri ayırmaya yarıyor olsa gerek. Ama saatlerin yapımında mutlaka makine kullanıldığından aradaki farklar çok daha az olsa gerek. Yani ayrım için epeyce fırın ekmek yemek gerekli :D
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj sedir » 28 Nis 2010, 10:44

Bu arada diğer resimlerde yelkovan 6'nın üzerinden gitmiş. Ben varsa farkı farkedemedim.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners