Patek Philippe 5135 WG

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Patek Philippe 5135 WG

Mesaj nickynick » 05 Oca 2010, 15:45

Patek Philippe'nin complication serisinden olan 5135G modeli, yuvarlak kasalardan hoşlanmayanlar için birebir. 51mm*38mm'lik boyutlarıyla kulağa büyük gibi gelse de, bileği tam saran, harika bir görüntü vadediyor. Aynı zamanda Gondolo Calenderio olarak da biliniyor.

Saatin kasası ve tokası beyaz altın,kordonu ise timsah derisi. Kadranda iki tonda gri renk kullanılmış ve rakamlar da beyaz altın. Saatin ön ve arka camı safir-kristal.Su geçirmezliği ise 30 metre.

Saatte gün, ay, tarih, moonface, ve am-pm göstergesi mevcut. Patek Philippe bu modelinde kalibre 324 S C 'yi kullanmış. 34 taşlı bu mekanizma, 347 ayrı parçadan oluşuyor. Bu kalibrenin saatteki titreşimi 28.800 ve 45 saat güç rezervi var. Mekanizmanın çapı 32.6mm, yüksekliği ise 5.78mm.

Saatin Türkiye satış fiyatı ise 29.800 Euro.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Re: Patek Philippe 5135 WG

Mesaj everywhere » 05 Oca 2010, 16:24

Nicky anladığım kadarı ile son 3 resimde saat senin kolunda. Şüphelenmeye başlıyorum acaba dükkanımı var Nicky'nin diye:) İnceleme için teşekkürler,inşallah çok daha güzellerine sahip olursun.
Kullanıcı avatarı
everywhere

Mesaj nickynick » 05 Oca 2010, 16:59

Artık kolumdan tanıyorsunuz :lol: Güzel dileklerin için teşekkürler, saat mağazam yok bu arada :)
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Bond » 05 Oca 2010, 17:04

Nicky teşekkürler inceleme için. Everywhere nicky hepimiz için gerek çevresinden gerek saat firmalarına giderek hoş incelemeler yapıyor. Saat dükkanı olsa belki bu kadar uğraşmazdı :devil: Yakın zamanda bu incelemeler çok daha farklı bir formatta olacak diye düşünüyorum, Nickyde bu küçük incelemelerle tüm saat severelere yardımcı oluyor hemde kendisini geliştiriyor. İlerde bu konuda önemli bir isim haline gelebilir ülkemizde ;)

Bu arada saat çok şık, komplike özellikleri var fakat çokta sade duruyor ve göz yormuyor, hiç abartılı durmuyor.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Egunns » 05 Oca 2010, 19:21

Oldukça karakterli,
ben zenginim diye bağırıyor bence.
Commander Chronograph,Mido
Kullanıcı avatarı
Egunns

Mesaj nickynick » 26 Nis 2010, 02:49

Resim

Güzel saat vesselam...
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj herofb » 26 Nis 2010, 10:04

Nicky Nick saat çok güzel,bileğinde duruşu da harika,

everywhere yazdı:Nicky anladığım kadarı ile son 3 resimde saat senin kolunda. Şüphelenmeye başlıyorum acaba dükkanımı var Nicky'nin diye:) İnceleme için teşekkürler,inşallah çok daha güzellerine sahip olursun.

Saat dükkanı yokmuş ama eminim Buben & Zörweg the treasury falan vardır. Yoksa da mutlaka sana gerekiyor çok yakışır
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Terasus » 11 Eki 2010, 10:11

Saat muhteşem, çok beğendim. Eleştireceğim tek noktası (ki eleştiriden ziyade benim tercihim desem daha doğru olur) günü sağ tarafta ayı ise sol tarafta görmek isterdim. incelemedi am-pm göstergesi mevcut denmiş ama ben göremedim. Yoksa moonphase kısmından mı bir şekilde anlaşılıyor am-pm durumu?
Kullanıcı avatarı
Terasus

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 80 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners