Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calender

Mesaj Clk » 11 Ara 2010, 22:08

2fast4u yazdı:Hatırlarsanız ıkı aynı fıyata sahıp sıgara markasından bırı gece mavısı ıle elegansı işaret ederken diğerı maceracı ruhu ıle yıllar boyu cekıstıler sanırım bırazda bızım yerlı sıgara markalarından ıcım olarak kalıtelılerdı.

Gece mavili olan Samsun, maceraci olan da Maltepe degil mi? :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Archezia » 12 Ara 2010, 00:24

razz yazdı:
Archezia yazdı: Bu kadar çok beğenilen bir saati neden beğenmiyorum diye kendimi garip hissediyorum.

Niye Arch, ne alaka garip hissetmek..? Mesela ben kesintisiz 7/24 BMW X6'dan ne kadar rezil bir dizayn olduğunu haykırabilir ve zerre de garip hissetmeyebilirim :D

X6 zaten çirkin ki :D Çirkin ve kullanım amacı yok. Ne virajlara uygun, ne de araziye. Clk'nın kamyonu havada karada yer X6'yı.
BMW klasik kullanıcı kitlesi gibi genel beğenilerin, modanın kölesi olmuş ve çıkartmış X6'yı. X6'yı beğenmek yada kullanmak için mutlaka moda kölesi olmak gerekmiyor tabiki, dizayn çok farklı olduğu için ya nefret ediliyor yada çok seviliyor. BMW kullananlar alınmasın lütfen, BMW kullananların hepsi veya çoğu böyledir demiyorum yani. Ama böyle insanların yani modanın kölesi olanların çoğu(hele bir de arabadan anlamıyorsa) 3 alman arasından düşünmeden BMW'yi tercih eder. Klasik kullanıcı kitlesi derken bunu kastettim. Merso kullanıcıları için de benzer şeyler geçerli. Sebep moda değil belki bu durumda ama yıllardır ülkemize yerleşmiş haklı imajından olsa gerek. Ben bu yüzden özellikle son on yılda atağa kalkan Audi'yi tercih edenleri ilk aşamada 1-0 önde görüyorum arabadan anlama konusunda(1-0 geride olanlara ben de dahilim.) Ama bu bir genelleme değil, sadece benim sevdiğim önyargılarımdan biri. Kırmızı renkli kısım ise bir genelleme (:

Pof, bir anda boşaldım biliyorum. Ama BMW'ye karşı neler neler besliyorum içimde anlatamam... (:
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj Archezia » 12 Ara 2010, 00:49

RO ile ilgili beğenmediğim yerleri anlatmaya çalışayım.

1 - Saatte VİDAlar var. Saat ağır işler yaparken kullanılacak bir saat olsaydı, konsepti böyle olsaydı vidalar uygun ve güzel olurdu belki ama şu an durum böyle değil. Eğer ilk çıkışı böyle olabilir saatin onu bilmiyorum tabiki. Ama öyleyse bile öyle kalmalıydı.
2 - Kadranla ilgili pek beğenmediğim kısımlar var ama onlar bu saate özel değil her saatte olabilecek şeyler. Yani başından beri anlatmaya çalıştığım bana garip gelen tasarımıyla alakası yok bunların.
3 - Saat sekizgen.
4 - Sekizgen kısım bittikten sonra dümdüz plato gibi devam eden ve bence gereğinden fazla büyük olan şeyler... hmm...platolar. Bu platoların büyüklüğünün sebebi büyük oranda sekizgen tasarım zaten.
5 - Çelik kordonun incelmesi. İncelen kordonları sevmem. Ve bu çok büyük bir açıyla inceliyor kasayla birleştiği yerde. Asıl sebebi bu büyük açı.
6 - Kordonun kendisi. Nautilusunki daha güzel mesela.
7 - Saatte VİDAlar var. (:

Tercih şansım olsa Nautilusu tercih ederim mesela ben. O da aslında biraz farklı bir tasarım ama RO kadar itici gelmiyor bana. Yine de tüplü televizyona benzetmeden edemeyeceğim Nautilusu. (: Elektronik eşya firmalarından biriyle anlaşıp Nautilus kasası şeklinde TV üretseler satar aslında. Benim Nautilusum olsa o TVden alırdım şahsen. (:
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

Mesaj herofb » 12 Ara 2010, 14:50

Archezia dediklerinin bir çoğunda haklısın ama hiç birimiz mükemmel değiliz :)

bu arada saat işi biraz da prestij amaçlı değil mi? o zaman daha pahalısını alamayacağım için AP,VC ya da PP'nin giriş seviye saatleri hedefimde bunlar içinde de RO sanırım en güzeli
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj nickynick » 06 Mar 2011, 05:27

Herojd kararından dönmüş değilsin di mi? :geek:
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj herofb » 06 Mar 2011, 18:06

yok değilim Nicky ama biraz daha zamanı var (belkide biraz daha fazla)
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj nickynick » 11 May 2011, 04:21

Herojd ;)

Resim
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Bond » 11 May 2011, 04:27

VW Phateon V10 TDI :D
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 250 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners