Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar

Mesaj nickynick » 30 Ara 2009, 17:04

Her┼čeyden ├Ânce ┼čunu s├Âylemek istiyorum: "Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar" kesinlikle saat sanat─▒n─▒n zirvesinde, muhte┼čem bir sanat eseri...

Makinesi ultra ince calibre 2120 tabanl─▒ ve t├╝m zamanlar─▒n en iyi otomatik mekanizmalar─▒ aras─▒nda g├Âsteriliyor. Ultra ince ana kalibre, perpetual takvim mod├╝l├╝yle birle┼čtirilerek i┼čte bu m├╝thi┼č saatin makinesini olu┼čturmu┼č.

Fevkalade inceli─čine ra─čmen, mekanizma inan─▒lmaz derecede sa─člam.Asl─▒nda bu kalibre 2120'nin efsanevi olarak adland─▒r─▒lmas─▒ndaki fakt├Ârlerden en b├╝y├╝─č├╝.

Saatin kasas─▒ ve kordonu ├želik. Bilekte inan─▒lmaz konforlu, ve al─▒┼č─▒lm─▒┼č─▒n d─▒┼č─▒nda bir deployant sistemi var.Su ge├žirmezli─či ise 20 metre. Zaten b├Âyle komplikasyon bir saatin suyla temas ettirilmesi s├Âz konusu olamaz san─▒yorum :)

Saatin T├╝rkiye fiyat─▒ ise 68.700 CHF

┼×imdi de foto─čraflara yer verelim:

Resim

Resim

Resim

Resim

─░lk 3 resim timezone.com dan Michael Sandler'e, son resim ise ┼čahs─▒ma aittir.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Kay─▒t: 16 Kas 2009, 22:44

Re: Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calender

Mesaj Bond » 30 Ara 2009, 17:36

├ľn inceleme i├žin te┼čekk├╝rler Nicky. Bu modelle ilgili daha sonra detayl─▒ bilgide yazar─▒z. Saatin yap─▒sal ve mekanizma baz─▒nda baz─▒ ├Âzellikleri daha var ├╝zerinde konu┼čulmas─▒ gereken. Bu arada 39mm olmas─▒na ra─čmen kolunda ├žok iyi durmu┼č. Somun modeli crown saatin sekizgen tasar─▒m─▒ ile b├╝t├╝nl├╝k i├žinde.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj nickynick » 26 Nis 2010, 02:28

Resim

Alan abi bu model ve i├žindeki mekanizma hakk─▒ndaki g├Âr├╝┼člerinizi merak etmekteyim.. :idea:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Mesaj herofb » 26 Nis 2010, 10:11

herojd11 adl─▒ kullan─▒c─▒'ya ┼ču an ula┼č─▒lam─▒yor,arad─▒─č─▒n─▒z kullan─▒c─▒ ┼ču an bay─▒ld─▒ ya da ┼čok ge├žiriyor :D

ben de eski iletilerimden birinde ke┼čke T├╝rkiye'de de saat m├╝zesi falan olsa diyordum ama hali haz─▒rda zaten varm─▒┼č :D bence arada halk g├╝n├╝ falan gibi bir ┼čey yapman─▒z laz─▒m.
En son herofb taraf─▒ndan 27 Nis 2010, 13:27 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj 2fast4u » 27 Nis 2010, 13:02

AP en begendigim saat markasi , guzel bir model
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
2fast4u

Kay─▒t: 11 Ara 2009, 11:50

Mesaj Modern60 » 28 Nis 2010, 00:04

AP kalibre 2120/2802 olaml─▒ ve muhtemelen JLC 920 bazl─▒. Ama bundan emin de─čilim. Tabii muhte┼čem bir m├╝hendislik ├Ârne─či. Detaylarda da belli. Reg├╝lasyon organlar─▒na bak─▒n. Tamamen serbest sal─▒n─▒ml─▒ balans ve gyro hassas ayar var. ─░stemese de kronometre tutabilecek bir ak─▒m d├╝zenleyici.Anti-shock kif. Ne diyeyim. Kolya gelsin....Ahmet bey...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Modern60
Contributor

Kay─▒t: 02 Mar 2010, 01:40

Mesaj 2fast4u » 29 Nis 2010, 12:40

teknik bilgi muazzam olunca guzel lafi eksik bile kaliyor baskasi okusa 348 ferrari motorunu anlatiyor sanir hatta diffransiyel kilidi var mi diye sorabilir bile modern60.Demek ki benim lugat eksik bazen anlasmazlik olabiliyor.Ben guzel cirkin veya gereksiz kelimeleri ile anlatiyorum saati simdilik:))
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
2fast4u

Kay─▒t: 11 Ara 2009, 11:50

Mesaj Frax » 29 Nis 2010, 17:15

2fast4u yazd─▒:teknik bilgi muazzam olunca guzel lafi eksik bile kaliyor baskasi okusa 348 ferrari motorunu anlatiyor sanir hatta diffransiyel kilidi var mi diye sorabilir bile modern60.Demek ki benim lugat eksik bazen anlasmazlik olabiliyor.Ben guzel cirkin veya gereksiz kelimeleri ile anlatiyorum saati simdilik:))

Eksik olanlar olarak say─▒ca ├žok fazlay─▒z 2fast :) ├ľ─črenmek istemek ba┼člang─▒├ž i├žin yeterli diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.Ustalar bilgileri veriyor ne de olsa :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj herofb » 29 Nis 2010, 19:41

Ok b├╝t├╝n teknik ├╝st├╝nl├╝kleri falan kabul ediyorum ama bence bu ve bunun gibi ├Âzel saatleri tarif etmek i├žin teknik yetersiz kal─▒r ├ž├╝nk├╝ bence duygusal k─▒s─▒m daha ├Ânemli , nas─▒l birine boy kilo endeksi ya da kol oran─▒ daha iyi diye a┼č─▒k olmuyorsak bence bu saati de "A┼×K" la tarif etmek gerekir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj Bond » 09 Ara 2010, 19:20

2fast4u yazd─▒:teknik bilgi muazzam olunca guzel lafi eksik bile kaliyor baskasi okusa 348 ferrari motorunu anlatiyor sanir hatta diffransiyel kilidi var mi diye sorabilir bile modern60.Demek ki benim lugat eksik bazen anlasmazlik olabiliyor.Ben guzel cirkin veya gereksiz kelimeleri ile anlatiyorum saati simdilik:))

Bunu g├Ârmemi┼čim, harika :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj nickynick » 09 Ara 2010, 19:24

Alan abi nerelerde bu ara?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nickynick

Mesaj Clk » 09 Ara 2010, 22:18

Arkadasin bir tanesi g├Ârevini yerine getirmemis onun adina ben yazayim. Rezalet :D
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 43 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners