Helson Shark Diver Bronze 45 Jade Dial Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Helson Shark Diver Bronze 45 Jade Dial Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Cct » 10 Nis 2014, 14:33

Herkese merhaba :champ:

Bug羹n sizlere yeni sat覺n ald覺覺m saatimin incelemesini sunaca覺m.

Bir s羹redir bronz saatler akl覺m覺 kurcal覺yordu. TSF'de, yabanc覺 forumlarda ve instagram'da g繹rd羹羹m patina alm覺 saatleri olduk癟a beeniyordum. zellikle yabanc覺 forumlarda 癟okta konuulan ve beenilen Helson Shark Diver Bronze'un incelemelerini okuduktan sonra 癟ok fazla dayanamad覺m ve ald覺m :D

Helson bir microbrand. K羹癟羹k parti 羹retimler yapan butik bir marka. Marka hakk覺nda 癟ok fazla bilgiye ulamak g羹癟. Peter Helson ad覺nda dal覺 ve saat merakl覺s覺 biri taraf覺ndan kurulmu. Markan覺n sitesi 3-4 b繹l羹m HTML/CSS 繹reniyorum kitab覺 okuyarak yap覺ld覺覺ndan siteden bilgi almak, bir ey 繹renmek 癟ok g羹癟 :) Bu y羹zden insanlar覺n yapt覺klar覺 yorumlar覺, incelemeleri dikkate alarak saati ald覺m. Hatta Peter Helson ile maillemelerimde saati beenmediim takdirde full iade alabileceimin garantisini ald覺m. Kendisi her maile cevap veren ilgili birisi.

Dier bir k覺stas覺m ise saatin dier bronz saat 羹reten microbrand'lere g繹re 3-4 kat y羹ksek olan fiyat覺 oldu.
(Klasik T羹rk mant覺覺 : Pahal覺ysa iyidir)

Bu saati asl覺nda daha 繹nce almak istemitim fakat bronz modellerin hepsi t羹kendiinden bir t羹rl羹 k覺smet olmam覺t覺. Bug羹n inceleyeceim saat upgrade edilmi 繹zel bir versiyon.

Saatin kutusu Doxa kutular覺n覺 and覺ran tematik bir yap覺ya sahip. Tepesi vidal覺 ve contal覺 yani kutu da diver :D

Resim

Kutu i癟erisinde kay覺 deitirmek i癟in tornavidalar, yedek bronz toka, yedek pimler ve saatin seri numaras覺n覺, garantisini belirten bir kart 癟覺k覺yor. Malesef bir kitap癟覺k vs. yok. Bence bir eksi.

Resim

Saat normalde isofrane tipi (isofrane deil) bir kay覺la 癟覺k覺yor. Ben normalde hi癟 sevmem silikon kay覺lar覺 fakat ger癟ekten bu kay覺覺 beendim, yaz覺n denizle tan覺t覺覺nda mutlaka kullanaca覺m.

Bu arada kay覺 i癟in tercihim hepinizin tan覺d覺覺 Leather Works by Emre oldu :champ: Ger癟ekten muazzam bir i 癟覺kartt覺 kay覺 i癟in. Buradan kendisine ilgisi ve tavsiyeleri i癟in 癟ok teekk羹r ediyorum. Herkese tavsiye ederim :champ:

Ve ite saatimiz..

Resim

Saatin kasas覺 t羹m羹yle bronzdan 羹retilmi. Kaplama, pirin癟 vs deil. ok ciddi bir a覺rl覺覺 var, tam olarak 繹l癟medim ama 200gr 羹zeri olduu kesin.

Resim
Resim

Saatin boyutlar覺 :

ap : 45mm
Kal覺nl覺k : 18mm
Boynuz aral覺覺 : 24mm
Boynuzlar aras覺 mesafe : 54mm

Saatin cam覺 safir, 4mm kal覺nl覺覺nda ve i癟ten AR kaplamal覺.

K覺sacas覺 dev gibi bir saat. Bileime tam s覺n覺rda diyebileceim sekilde uyuyor. Fakat boyutlar覺na nazaran olduk癟a rahat ve a覺rl覺覺na al覺t覺ktan sonra gayet g羹zel kullan覺l覺yor.

Resim

Saatin kalitesi y羹ksek. Basit ve kaba bir tasar覺m覺 olduundan muazzam bir i癟ilik var denilecek bir yap覺s覺 yok fakat 癟ok iyi bir araya getirildiini s繹yleyebilirim. Detaylar ve montaj aral覺klar覺 癟ok salam hissettiriyor.

Resim
Resim

Saatin kalbinde 癟ok iyi bilinen bir swiss makine g繹rev al覺yor : ETA 2824-2 Mekanizma top grade olarak kullan覺lm覺 bu y羹zden sapma, dayan覺kl覺l覺k gibi bir endiem kesinlikle yok.

Arka kapakta titanium kullan覺lm覺. Kapak 羹zerinde saatin 羹retim nosu, mekanizmas覺, kullan覺lan ala覺m bilgileri yer al覺yor.

Resim

Saat bronz olmas覺n覺n d覺覺nda 癟ok ciddi bir helium diver. Su ge癟irmezlik 2000M ve Helyum vanas覺 mevcut.

Saatin bezeli 120 klikli, olduk癟a a覺r ama salam d繹n羹lere sahip.

Resim
Resim

Ve tabiki Jade Dial. Bu saati as覺l 繹zel k覺lan ey.. Jade dediimiz asl覺nda bildiimiz Yeim Ta覺. Saatin kadran覺nda ger癟ek yeim ta覺 kullan覺lm覺. Yeim Ta覺 olduk癟a damarl覺 ve dokulu bir yap覺ya sahip olduundan her saatin kadran覺 birbirinden farkl覺. Zaten her saat farkl覺 patina alacakken birde kadranlar覺n farkl覺 olmas覺 her saati 繹zel k覺l覺yor. Ayr覺ca Jade Dial versiyonda tarih penceresi bulunmuyor. Normalde 4 bu癟uk konumuna yerletirilmi tarih penceresi zaten hi癟 g羹zel deil..

Resim

Tabi Diver dedikmi Lume Shot olmadan olmaz :) Saatin Lume'si ger癟ekten 癟ok g羹癟l羹 ama keke Steinhart gibi farkl覺 renkler kullansalarm覺..

Resim

Saatle ilgili en beenmediim nokta tokas覺 oldu.. Evet toka da bronzdan ve 癟ok g羹zel 羹retilmi ama tasar覺m覺 direk Panerai'den 癟ak覺lm覺. Panerai'lerle uzaktan yak覺ndan alakas覺 olmayan bir tasar覺ma sahip olan bu saate bence bu toka hi癟 olmam覺. Herey yerinde g羹zel.

Resim

Saati ben 癟ok beendim. Genel olarak 癟ok iyi 羹retilmi, gayet iyi bir mekanizma kullan覺lm覺. Tabi bu objektif olmayaca覺m anlam覺na gelmiyor.

Bronz saatler herkese g繹re deil. Ben Force Patina ilemlerine sokmayaca覺m ama illaki zamanla rengi deiecek hatta pasl覺 gibi g繹r羹necek. Bunlar覺 geri alman覺n bir s羹r羹 DIY yolu var fakat dediim gibi herkes bunlarla uramaz.

Ayr覺ca ne kadar baar覺l覺 olursa olsun saat bir marka deil. Yani insanlar覺n dikkatini 癟ekecek, hava att覺racak bir taraf覺 yok.
Fakat bronz saatleri seviyorsan覺z ve nispeten uygun fiyatl覺 y羹ksek WR derecesine sahip iyi 羹retilmi, iyi mekanizmal覺 bir diver ar覺yorsan覺z kesinlikle tavsiye ederim :champ:

Okuduunuz i癟in teekk羹r ediyorum, umar覺m yaz覺m s覺kmam覺t覺r :)

Dier 癟ektiim fotoraflarla incelememi noktal覺yorum.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Her t羹rl羹 saat itinayla tak覺l覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Cct
Global Moderator

Ya: 33
Kay覺t: 21 Oca 2013, 20:07

Re: Helson Shark Diver Bronze 45 Jade Dial Kullan覺c覺 襤ncelem

Mesaj Tolgi06 » 10 Nis 2014, 14:45

Keyifle okudum Cct, g羹le g羹le kullan. Saati ben 癟ok beendim,Emre de 癟ok g羹zel i 癟覺karm覺 ,ellerine sal覺k :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 28
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj kurohige » 10 Nis 2014, 14:47

G羹le g羹le kullan覺n :champ: ok g羹zel bir inceleme yaz覺s覺 olmu.

Size kat覺lmad覺覺m tek bir nokta var ki;

Cct yazd覺:Yani insanlar覺n dikkatini 癟ekecek, hava att覺racak bir taraf覺 yok.

:)

Bence gayet dikkat 癟ekici ve 覺k bir saat :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
kurohige

Kay覺t: 21 Mar 2014, 18:16

Mesaj cagatay1903 » 10 Nis 2014, 15:07

G羹zel g羹nlerde kullan覺n

ek olarak yaz覺n覺z 癟ok g羹zel olmu, keyifle okunuyor
Kullan覺c覺 avatar覺
cagatay1903

Ya: 36
Kay覺t: 10 Mar 2014, 15:52

Mesaj necati » 10 Nis 2014, 15:14

G羹zel bir se癟im, g羹le g羹le kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
necati

Ya: 45
Kay覺t: 07 Mar 2012, 21:22

Mesaj Cct » 10 Nis 2014, 15:17

Tolgi06 :champ:
kurohige :champ:
cagatay1903 :champ:
necati :champ:

ok teekk羹rler :champ:
Her t羹rl羹 saat itinayla tak覺l覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Cct
Global Moderator

Ya: 33
Kay覺t: 21 Oca 2013, 20:07

Mesaj Miriel » 10 Nis 2014, 15:17

Cct, bence 癟ok baar覺l覺 bir saat. Her saatin kadran覺n覺n farkl覺 tonda olmas覺 癟ok g羹zel bir ayr覺nt覺.. :champ:

Hay覺rl覺 olsun gule gule kulllan. :champ: :champ:
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan覺c覺 avatar覺
Miriel

Kay覺t: 03 Au 2011, 20:08

Mesaj ZubFB » 10 Nis 2014, 15:30

hay覺rl覺 olsun :champ:
zaman覺nda incelemi ve 癟ap覺 y羹z羹nden al(a)mam覺t覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
ZubFB

Ya: 46
Kay覺t: 31 Tem 2012, 12:10

Mesaj Timsah » 10 Nis 2014, 15:35

Kahverengi deri kay覺 ile cidden tam uyumlu :thumbup:
Umut doar genellikle, her ey umutsuzlat覺覺nda.
Kullan覺c覺 avatar覺
Timsah

Ya: 27
Kay覺t: 16 Tem 2013, 15:32

Mesaj muratseyit » 10 Nis 2014, 15:55

severek okudum. hatta alas覺m bile geldi:)
ama sonra d羹羹n羹nce g羹mr羹e tak覺lma durumu ve alaca覺m saatin kayna覺na darbe olacak diye imdilik ask覺ya ald覺m; ama ger癟ekten ho duruyor:)
g羹le g羹le kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
muratseyit

Ya: 39
Kay覺t: 28 Eki 2012, 17:18

Mesaj Bond » 10 Nis 2014, 15:59

Helson Shark Diver Bronze i癟in 癟ok tebrikler :champ: G羹zel g羹nlerde :thumbup:

襤nceleme ve g羹zel fotoraflar i癟in teekk羹rler :thumbup: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Bond
Administrator

Ya: 44
Kay覺t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj cenk » 10 Nis 2014, 16:01

Guzel gunlerde kullan cct, ben cok begendim :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners