Maurice Lacroix Aikon Koleksiyonunu G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Bvlgari Diagono Chronograph ve Scuba Limited ─░ncelemesi

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Bvlgari Diagono Chronograph ve Scuba Limited ─░ncelemesi

Mesaj Baran » 07 Nis 2014 19:25

Herkese merhaba! Yine Baran spec bir inceleme ile kar┼č─▒n─▒zda olaca─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorsan─▒z evet tam da ├Âyle bir inceleme ile kar┼č─▒n─▒zday─▒m. :D En son 116613LB ve 114060LN Rolexlerim ile mutlu mesut iken yen─▒ kasa mavi kadran LB zengin ve yak─▒┼č─▒kl─▒ SerdarFB' nin de katk─▒lar─▒yla ben─▒ saatimden so─čuttu :evil: Onun yerine ne alal─▒m diye d├╝┼č├╝n├╝rken celik AP ROO Diver en g├╝├žl├╝ adayd─▒.Bir ├Â─čleden sonra SerdarFB, Razz ve bendeniz Bedesten'in yolunu tuttuk.Cay kahve sohbet muhabbet yen─▒ ne gelmi┼č ne gitmi┼č bak─▒n─▒rken vitrinde alt─▒n Bvlgari' yi g├Ârd├╝m :shock: ┼×imdi hepberaber birka├ž ay ├Âncesine gidelim ve alt─▒n Bvlgari sevdam nereden geldi hat─▒rlayal─▒m.

Bvlgari sevdam─▒ forumu takip edenler bilir.Forumu takip etmeyenler i├žinde tekrarl─▒yal─▒m ben eskiden beri Bvlgari ├Âzellikle de kau├žuk kay─▒┼čl─▒ modellerini cok begenirim.Rolex zaten number one onu s├Âylemeye gerek yok.Alemin en temiz Bvlgari Diagono GMT sini Bedesten arac─▒l─▒─č─▒ ile alm─▒┼č severekte kullanm─▒┼čt─▒m.Sonra sevgili abim Razz'─▒n da Bvlgari sevdas─▒ ben─▒m varolan begenimi iyice artt─▒rd─▒.Bvlgari 2000li y─▒llarda Rolex'den bile daha g├Âzde olan bir markayd─▒.Sonralar─▒ modas─▒ ├╝lkemizde gecmi┼č olsa da hala u├žuk fiyatlarla sat─▒lmakta, yurtd─▒┼č─▒nda ise pop├╝leritesi devam etmekte.Moda markalar─▒n─▒ saatten saymayan gen├žlere sayg─▒m─▒z sonsuz ama ben herzaman kendine has dizaynlar─▒ olan marka ve modelleri cok begenirim.Bir Bvlgari ya da Cartier saati elinize al─▒p inceledi─činizde ├Âzellikle belli modellerin ne kadar tutkuyla tasarland─▒klar─▒n─▒ g├Âreceksiniz.

Neyse Razz ─▒n zaman─▒nda s─▒k├ža forumda da fotograflar─▒n─▒ payla┼čt─▒─č─▒ alt─▒n Scuba's─▒n─▒ da beraber alm─▒┼čt─▒k, o da uzun s├╝re kulland─▒ o saati severek.Bu s├╝re zarf─▒nda Burak abinin bilgilerinden s─▒kca faydalan─▒p Bvlgariler hakk─▒nda bilgi sahibi oldum.Alt─▒n Bvlgariler piyasada pek bulunan saatler de─čil. Birka├ž ay ├Ânce bir kapal─▒ car┼č─▒ gezimizde 40mm lik D─▒agono Chrono denemi┼č cok begenmi┼čtim.Komple alt─▒nd─▒ ama malesef kay─▒┼č─▒ deriydi.├ťzerindeki toka da orj─▒nal de─čildi.Sonra bir aray─▒┼č i├žine girdim fakat ya kaucuk kay─▒┼č─▒ndaki pimleri yoktu ya da saat polisaj g├Ârm├╝┼čtu.Birg├╝n Bedesten Bekir abi ona bir alt─▒n Bvlgari'nin gelece─čini s├Âylemi┼č ben de merakla beklemeye ba┼člam─▒┼čt─▒m.Saat dukkana geldi─činde Razz gidip bakm─▒┼č, hatta bana resimlerini g├Ândermi┼čti fakat ben Basel deydim.

Gecti─čimiz cuma yine ola─čan Bedesten ziyaretimizde bu g├╝zeller g├╝zeli alt─▒n Bvlgariyi g├Ârd├╝m ve vitrinden al─▒p koluma takt─▒m.Koluma takt─▒─č─▒m an hissetti─čim ┼čey ald─▒─č─▒m elektrik :lol: bana o saati ya ald─▒r─▒r ya ald─▒rmaz fazla d├╝┼č├╝nmem saat al─▒┼čveri┼činde bilirler :) Saatimiz Bvlgari Diagono Chronograph 40mm Saat 2009 model ve cok az kullan─▒lm─▒┼č neredeyse s─▒f─▒r kondisyonda hi├ž polisaj g├Ârmemi┼č ac─▒lmam─▒┼č Bvlgarilerde kronik rahats─▒zl─▒k olan akrep ve yelkovan─▒n fosforunun zamanla d├Âk├╝lme durumu kesinlikle yok kutusu sertifikas─▒ var orj─▒nal kitapc─▒klar─▒ var ├╝st├╝ne ├╝zerine s─▒f─▒r orj─▒nal kau├žuk kay─▒┼č─▒ tak─▒lm─▒┼č hemde pimli model :geek: :super: Allah─▒m dedim sana geliyorum.Neyse dedi─čim gibi fazla uzatmad─▒m ald─▒k saati.

─░ncelemeyi buraya kadar okumu┼čsan─▒z tebrik ediyorum cunku yazarken ben s─▒k─▒ld─▒m :D Saat i├žten d─▒┼čtan antirefle kaplamal─▒ 40mm i├žinde ETA makine var do─črusu timing olay─▒n─▒ Prof. Razz biliyor o kontrol etti sorun yok gayet iyi cal─▒┼č─▒yor.Yar─▒m saat ileri yada geri gitmedi─či s├╝rece ben─▒m i├žin ├Ânem arz etmiyor :) Komple alt─▒n saat kullan─▒m─▒ konusunda ┼č├╝phem olmamas─▒na ragmen abilerim takamazs─▒n satars─▒n demi┼člerdi ama ┼ču anda birka├ž g├╝nd├╝r 24 saat kullan─▒yorum donla da oluyor thsirtle de kotla da cok mutluyuz kolumdan c─▒kartam─▒yorum.Bilezikli alt─▒n saatleri de kullanabilece─čimi d├╝┼č├╝n├╝yorum.Kroluk var biraz kan─▒mda san─▒r─▒m :D Daha fazla uzatmadan fotograflara gecelim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Gelelim 2. saatimize.Neyse alt─▒n─▒ ald─▒k tak─▒yoruz mutluluktan s├╝rekli g├Âz saatte dola┼č─▒yoruz bugun yine Razz Burak abi ile bir kay─▒┼č operasyonu i├žin Bedestenin yolunu tuttuk :geek: Bvlgari Prof. Razz ─▒n i┼č├žili─čini g├Ârmek i├žin bende oradayd─▒m 8-) Bu kay─▒┼č operasyonu s─▒ras─▒nda bir alt─▒n GMT Bvlgarinin kay─▒┼č─▒n─▒ yeniledi ve elimizde fazladan pimler kald─▒ celik.Birs├╝redir sat─▒l─▒kta olan kaucuk kay─▒┼čl─▒ fakat pimsiz celik Scuba vitrinde g├Âz├╝me ili┼čti ve o pimleri neden o Scubaya gecirmiyoruz dememle Razz ba┼člad─▒ cal─▒┼čmalara.Parcalar orj─▒nal olunca montaj cok uzun s├╝rmedi ve ortaya celik pimli kay─▒┼č─▒ ile nefis bir Scuba c─▒kt─▒.Beyaz kadran─▒n nispeten yavan durmas─▒ kaucuk kay─▒┼č─▒ndaki pimlerinin olmay─▒┼č─▒ sebebiyle hi├ž ciddi al─▒c─▒ g├Âz├╝yle bakmad─▒─č─▒m─▒z Scubam─▒z pim upgrade inden sonra kolumdaki yerini ald─▒ :champ:

Saat 500 Limitli Nautor's Swan tekne firmas─▒ i├žin uretilmi┼č 200m su gecirmezli─če sahip bir model.Bvlgari Scuba Limited ─░├žinde D─▒agono Chrono ile ayn─▒ ETA makine var.Polisaj g├Ârmemi┼č i├ži ac─▒lmam─▒┼č kollar─▒ s─▒f─▒r gibi cam─▒nda sa─č─▒nda solunda ├žizi─či olmayan lume lar─▒ ilk g├╝nk├╝ gibi cay─▒r cay─▒r yanan saati ald─▒─č─▒ma cok sevindim.Do─črusu bu saat bonus oldu Bvlgari ate┼čimi s├Ând├╝rd├╝.Gelsin fotograflar ;)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Saat Ko├žum Razz'a ve bu guzel saatleri bizlerle bulusturan Bedesten Kuyumculu─ča tesekkurler :champ:
En son Baran taraf─▒ndan 07 Nis 2014 19:36 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011 23:10

Re: Bvlgari Diagono ve Scuba ─░ncelemesi

Mesaj Cct » 07 Nis 2014 19:31

G├╝le g├╝le kullan─▒n, ikisi de ├žok g├╝zel :champ:

Bende Bvlgari'lerin kay─▒┼člar─▒na bay─▒l─▒yorum.
Her t├╝rl├╝ saat itinayla tak─▒l─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 21 Oca 2013 20:07

Re: Bvlgari Diagono Chronograph ve Scuba Limited ─░ncelemesi

Mesaj Miriel » 07 Nis 2014 19:34

Baran abi keyifli g├╝zel bir inceleme tesekk├╝rler. . :champ: Iki saat de ├žok g├╝zel ama alt─▒n olan daha g├╝zel. :D

Hay─▒rl─▒ olsun. :champ:

Incelemenin hepsini okudum. :D
En son Miriel taraf─▒ndan 07 Nis 2014 19:44 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Miriel

Kay─▒t: 03 A─ču 2011 20:08

Re: Ynt: Bvlgari Diagono Chronograph ve Scuba Limited ─░ncele

Mesaj mcd » 07 Nis 2014 19:36

Baran g├╝zel g├╝nlerde kullan. ikiside ├žok g├╝zel :champ:
ayr─▒ca senin her zaman oldu─ču gibi keyifle okudu─čum incelemen i├žin :champ:
Cihan
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mcd

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 21 A─ču 2012 02:01

Mesaj hydrocon » 07 Nis 2014 19:44

Bu kasa ├žok ba┼čar─▒l─▒.. g├╝le g├╝le kullan Baran :thumbup:
Her ┼čey zehirdir m├╝him olan dozdur.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hydrocon

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 09 Haz 2012 10:31

Mesaj cenk » 07 Nis 2014 19:47

Baran iyi gunlerde kullan cok begendim :champ: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cenk

Kay─▒t: 27 ┼×ub 2010 21:14

Mesaj hakan1970 » 07 Nis 2014 19:48

G├╝le g├╝le kullan─▒n, ikisi de ├žok g├╝zel ama alt─▒n bir ba┼čka g├╝zel :champ:
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hakan1970

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 30 Oca 2013 18:17

Mesaj Murat1907 » 07 Nis 2014 19:49

Baran tebrikler, iki saat de m├╝kemmel, inceleme saatlerden de g├╝zel :champ:
Eski Kullan─▒c─▒ Ad─▒: Deacon
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Murat1907

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 22 May 2012 15:16

Mesaj justdoctor » 07 Nis 2014 19:53

G├╝le g├╝le kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
justdoctor

Kay─▒t: 21 Eki 2013 23:24

Mesaj LVolkan » 07 Nis 2014 20:08

zevkli secim ve zevkli anlat─▒m,hay─▒rl─▒ olsun :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
LVolkan

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 06 Nis 2014 02:08

Mesaj mlm » 07 Nis 2014 20:16

Baranc─▒m tebrikler, ikisi de birbirinden g├╝zelmi┼č :champ: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010 02:59

Mesaj KKaraku┼č » 07 Nis 2014 20:48

Her ikisini de g├╝zel g├╝nlerde kullanmak nasip olsun. Alt─▒n olan─▒ ├žok be─čendim. :thumbup:
" En k├Ât├╝ kombinasyon , bo┼č bir ruh ile dolu bir midedir ! "

Aliya İZZETBEGOVİÇ
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
KKaraku┼č

Ya┼č: 27
Kay─▒t: 12 Kas 2011 18:51

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 28 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners