Bvlgari Diagono Chronograph ve Scuba Limited İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Bvlgari Diagono Chronograph ve Scuba Limited İncelemesi

Mesaj Baran » 07 Nis 2014, 19:25

Herkese merhaba! Yine Baran spec bir inceleme ile karşınızda olacağımı düşünüyorsanız evet tam da öyle bir inceleme ile karşınızdayım. :D En son 116613LB ve 114060LN Rolexlerim ile mutlu mesut iken yenı kasa mavi kadran LB zengin ve yakışıklı SerdarFB' nin de katkılarıyla benı saatimden soğuttu :evil: Onun yerine ne alalım diye düşünürken celik AP ROO Diver en güçlü adaydı.Bir öğleden sonra SerdarFB, Razz ve bendeniz Bedesten'in yolunu tuttuk.Cay kahve sohbet muhabbet yenı ne gelmiş ne gitmiş bakınırken vitrinde altın Bvlgari' yi gördüm :shock: Şimdi hepberaber birkaç ay öncesine gidelim ve altın Bvlgari sevdam nereden geldi hatırlayalım.

Bvlgari sevdamı forumu takip edenler bilir.Forumu takip etmeyenler içinde tekrarlıyalım ben eskiden beri Bvlgari özellikle de kauçuk kayışlı modellerini cok begenirim.Rolex zaten number one onu söylemeye gerek yok.Alemin en temiz Bvlgari Diagono GMT sini Bedesten aracılığı ile almış severekte kullanmıştım.Sonra sevgili abim Razz'ın da Bvlgari sevdası benım varolan begenimi iyice arttırdı.Bvlgari 2000li yıllarda Rolex'den bile daha gözde olan bir markaydı.Sonraları modası ülkemizde gecmiş olsa da hala uçuk fiyatlarla satılmakta, yurtdışında ise popüleritesi devam etmekte.Moda markalarını saatten saymayan gençlere saygımız sonsuz ama ben herzaman kendine has dizaynları olan marka ve modelleri cok begenirim.Bir Bvlgari ya da Cartier saati elinize alıp incelediğinizde özellikle belli modellerin ne kadar tutkuyla tasarlandıklarını göreceksiniz.

Neyse Razz ın zamanında sıkça forumda da fotograflarını paylaştığı altın Scuba'sını da beraber almıştık, o da uzun süre kullandı o saati severek.Bu süre zarfında Burak abinin bilgilerinden sıkca faydalanıp Bvlgariler hakkında bilgi sahibi oldum.Altın Bvlgariler piyasada pek bulunan saatler değil. Birkaç ay önce bir kapalı carşı gezimizde 40mm lik Dıagono Chrono denemiş cok begenmiştim.Komple altındı ama malesef kayışı deriydi.Üzerindeki toka da orjınal değildi.Sonra bir arayış içine girdim fakat ya kaucuk kayışındaki pimleri yoktu ya da saat polisaj görmüştu.Birgün Bedesten Bekir abi ona bir altın Bvlgari'nin geleceğini söylemiş ben de merakla beklemeye başlamıştım.Saat dukkana geldiğinde Razz gidip bakmış, hatta bana resimlerini göndermişti fakat ben Basel deydim.

Gectiğimiz cuma yine olağan Bedesten ziyaretimizde bu güzeller güzeli altın Bvlgariyi gördüm ve vitrinden alıp koluma taktım.Koluma taktığım an hissettiğim şey aldığım elektrik :lol: bana o saati ya aldırır ya aldırmaz fazla düşünmem saat alışverişinde bilirler :) Saatimiz Bvlgari Diagono Chronograph 40mm Saat 2009 model ve cok az kullanılmış neredeyse sıfır kondisyonda hiç polisaj görmemiş acılmamış Bvlgarilerde kronik rahatsızlık olan akrep ve yelkovanın fosforunun zamanla dökülme durumu kesinlikle yok kutusu sertifikası var orjınal kitapcıkları var üstüne üzerine sıfır orjınal kauçuk kayışı takılmış hemde pimli model :geek: :super: Allahım dedim sana geliyorum.Neyse dediğim gibi fazla uzatmadım aldık saati.

İncelemeyi buraya kadar okumuşsanız tebrik ediyorum cunku yazarken ben sıkıldım :D Saat içten dıştan antirefle kaplamalı 40mm içinde ETA makine var doğrusu timing olayını Prof. Razz biliyor o kontrol etti sorun yok gayet iyi calışıyor.Yarım saat ileri yada geri gitmediği sürece benım için önem arz etmiyor :) Komple altın saat kullanımı konusunda şüphem olmamasına ragmen abilerim takamazsın satarsın demişlerdi ama şu anda birkaç gündür 24 saat kullanıyorum donla da oluyor thsirtle de kotla da cok mutluyuz kolumdan cıkartamıyorum.Bilezikli altın saatleri de kullanabileceğimi düşünüyorum.Kroluk var biraz kanımda sanırım :D Daha fazla uzatmadan fotograflara gecelim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Gelelim 2. saatimize.Neyse altını aldık takıyoruz mutluluktan sürekli göz saatte dolaşıyoruz bugun yine Razz Burak abi ile bir kayış operasyonu için Bedestenin yolunu tuttuk :geek: Bvlgari Prof. Razz ın işçiliğini görmek için bende oradaydım 8-) Bu kayış operasyonu sırasında bir altın GMT Bvlgarinin kayışını yeniledi ve elimizde fazladan pimler kaldı celik.Birsüredir satılıkta olan kaucuk kayışlı fakat pimsiz celik Scuba vitrinde gözüme ilişti ve o pimleri neden o Scubaya gecirmiyoruz dememle Razz başladı calışmalara.Parcalar orjınal olunca montaj cok uzun sürmedi ve ortaya celik pimli kayışı ile nefis bir Scuba cıktı.Beyaz kadranın nispeten yavan durması kaucuk kayışındaki pimlerinin olmayışı sebebiyle hiç ciddi alıcı gözüyle bakmadığımız Scubamız pim upgrade inden sonra kolumdaki yerini aldı :champ:

Saat 500 Limitli Nautor's Swan tekne firması için uretilmiş 200m su gecirmezliğe sahip bir model.Bvlgari Scuba Limited İçinde Dıagono Chrono ile aynı ETA makine var.Polisaj görmemiş içi acılmamış kolları sıfır gibi camında sağında solunda çiziği olmayan lume ları ilk günkü gibi cayır cayır yanan saati aldığıma cok sevindim.Doğrusu bu saat bonus oldu Bvlgari ateşimi söndürdü.Gelsin fotograflar ;)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Saat Koçum Razz'a ve bu guzel saatleri bizlerle bulusturan Bedesten Kuyumculuğa tesekkurler :champ:
En son Baran tarafından 07 Nis 2014, 19:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Bvlgari Diagono ve Scuba İncelemesi

Mesaj Cct » 07 Nis 2014, 19:31

Güle güle kullanın, ikisi de çok güzel :champ:

Bende Bvlgari'lerin kayışlarına bayılıyorum.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Bvlgari Diagono Chronograph ve Scuba Limited İncelemesi

Mesaj Miriel » 07 Nis 2014, 19:34

Baran abi keyifli güzel bir inceleme tesekkürler. . :champ: Iki saat de çok güzel ama altın olan daha güzel. :D

Hayırlı olsun. :champ:

Incelemenin hepsini okudum. :D
En son Miriel tarafından 07 Nis 2014, 19:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
NOBLESSE OBLIGE!
Kullanıcı avatarı
Miriel

Re: Ynt: Bvlgari Diagono Chronograph ve Scuba Limited İncele

Mesaj mcd » 07 Nis 2014, 19:36

Baran güzel günlerde kullan. ikiside çok güzel :champ:
ayrıca senin her zaman olduğu gibi keyifle okuduğum incelemen için :champ:
Cihan
Kullanıcı avatarı
mcd

Mesaj hydrocon » 07 Nis 2014, 19:44

Bu kasa çok başarılı.. güle güle kullan Baran :thumbup:
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj cenk » 07 Nis 2014, 19:47

Baran iyi gunlerde kullan cok begendim :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj hakan1970 » 07 Nis 2014, 19:48

Güle güle kullanın, ikisi de çok güzel ama altın bir başka güzel :champ:
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullanıcı avatarı
hakan1970

Mesaj Murat1907 » 07 Nis 2014, 19:49

Baran tebrikler, iki saat de mükemmel, inceleme saatlerden de güzel :champ:
Eski Kullanıcı Adı: Deacon
Kullanıcı avatarı
Murat1907

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners