Tissot Visodate Heritage 1957 / Fotoğraf Eklenecek

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot Visodate Heritage 1957 / Fotoğraf Eklenecek

Mesaj leylines » 15 Mar 2014, 00:06

Merhaba,

Siteye yaklaşık bir hafta önce üye oldum. Öncelikle böyle içeriği geniş, keyifli bir siteyi yaratan kuruculara ve bu siteyi doldurup zenginleştiren tüm değerli üyelere selam ederim.

Bugün Tissot Visodate ile bu saati kullanan arkadaşlar arasına katılmış bulunuyorum. Site içerisinde birçok kullanıcının Visodate ile ilgili incelemesi olduğu için kendi amatör incelememi paylaşmıyorum. (Becerebilirsem fotoğraf atacağım)

Uzun zamandır otomatik bir dress watch istiyordum ancak çok da üzerinde durmuyordum. Geçen hafta benim tavsiyem ile arkadaşımın sahip olduğu junghans Max Bill saati görünce ben de bir heves araştırayım dedim. İlk etap da ingiltere'de oturan arkadaşıma ben de junghans Max Bill automatic siparişi verecektim ancak biraz başka saat araştırması yapmak istedim. Daha çok minimal ve sade çizgisi olan saatler hoşuma gittiği için araştırmamı bu yönde yaptım. Nette araştırma yaparken bir çok model inceledim eledim. En son çok sevdiğim Tissot Le Locle'mı alsam acaba düşüncleri içindeyken Visodate'i gördüm ve işte bu dedim. Ertesi gün siyahını almak üzere yola çıktım ve beyazını alarak eve geri döndüm. Siyah çok şık olmasına rağmen beyaz kadranlı olanını daha detaylı ve zarif buldum. Ayrıca beyaz kadrana çok güzel kordon alternatifleri olabileceğini düşündüm.

Bu başlık altında buna müsaade var mı bilemiyorum ancak Visodate kullanıcılarına bir kaç soru sormak istiyorum. Öncelikle saatimin tarihi 12'yi yaklaşık 2-3 dk geçince tarih atıyor bu normal sanırım öyle değil mi? Sizde de durum aynı mı? Yabancı sitelerde okuduğum kadarıyla bu durum her saatte değişiyormuş. Kimisi 5 dk önce tarih atıyormuş kimisi de 5 dk sonra...vb.

Bir diğer sorum ise saatin su geçirmezliğinin ne derece iyi olduğu. Bazı kaynaklarda çok iyi bir water resist olmadığı yönünde şeyler okudum. Kişisel tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Duş alırken ya da havuz vb yerlerde su alır mı ? Paylaşım ve cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

Saygılar
Burak
Kullanıcı avatarı
leylines

Re: Tissot Visodate Heritage 1957

Mesaj öğrenci » 15 Mar 2014, 00:28

Foruma hoş geldiniz öncelikle.
Visodate in beyaz kadranlısı gerçekten siyaha göre çok daha zarif bence de, iyi seçim :thumbup:
iyi günlerde kullanın saatinizi :champ:

Tarih atma konusunda ise tam 12 de atmıyor evet. benim saatim visodate değil ancak benim ki de 12 yi 5 dk geçtikten sonra atıyor tarihi. bence anormal bir durum yok.

yazınızın başında da belirttiğiniz gibi bu bir dress watch. yani su geçirmezliğiyle ilgili bir iddiası yok modelin. o yüzden bence denemeyin :D
Kullanıcı avatarı
öğrenci

Mesaj ErsinGS » 15 Mar 2014, 01:07

iyi günlerde kullanın
iyi seçim
ben su geçirmezliğini test etmedim etmeyide düşünmüyorum
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj zfr » 15 Mar 2014, 01:17

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın :champ: :thumbup:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Mesaj mlm » 15 Mar 2014, 01:30

Tebrikler, bu modeli çok beğeniyorum.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Re: Tissot Visodate Heritage 1957 / Fotoğraf Eklenecek

Mesaj mferda » 15 Mar 2014, 03:06

Hoş geldiniz :champ:
Saatinizi iyi günlerde kullanınız...
Kullanıcı avatarı
mferda

Mesaj espinosa » 15 Mar 2014, 10:05

Güle güle kullanın
Kullanıcı avatarı
espinosa

Mesaj leylines » 15 Mar 2014, 13:13

SN.Öğrenci, Espinosa, Mferda, ErsinGS, Mlm, Zfr, dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
leylines

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners