Rado Hyperchrome L Automatic Ref.No. 658.0115.3.020

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rado Hyperchrome L Automatic Ref.No. 658.0115.3.020

Mesaj Eterna » 23 Şub 2014, 20:36

Ben aldığım saatleri çok kısa sürede elden çıkarıyorum. Ama bazı saatlerde keşke bir inceleme yapsaydım diye aklımda geçiyor. Bu saatimide elden çıkarmaya karar verdim ama önce bir iki cümle ve resimler ile arşivde yerini alsın istedim. Hergün bir Rado açılışı olmuyor. İleride almayı düşünen dostlar için işlerine yarayabilir.

Bu saat sahip olduğum ilk Rado oldu. Rado markasının böyle normal bir tasarım yapması çok alışık olduğum bir şey değil. Saati ilk gördüğümde mavisine vuruldum zaten. Çok koyu değil çok açık değil tam kararında bir mavi.

Saati elime aldığımda ise kalitesini hissettirecek kadar ağır ama konforla takılacak kadar hafif olduğunu fark ettim. O an zaten almaya karar verdim.

Genelde aldığım saatler de tek bir materyalin kullanılmasına alışığım. Yani kasa çelikse çeliktir titanyum ise titanyumdur. Rado böyle yapmamış. Zaten Seramik Rado için çok önemli bir materyaldir.

Ama klasik tarz bir saat yaptığı için komple seramik kullanmamış. Saatin kasası çelik. Saatlerde en çok çizilen ve kolumuzda iken en çok çarpma ihtimalimiz olan yer cam dışında bezeldir. Bu saatte bezel için “Ceramos” kullanılmış. Ceramos en ileri teknolojiler kullanılarak titan, seramik ve çeliğin karışımı olarak tanımlanıyor firma tarafından. Tabii ki en büyük artı bezelin çizilmez olduğunun söylenmesi.

Saatin kordonu çelik. Ama klipsin içinde kullanılan kilit titanyum. Yani hem daha hafif hem daha sağlam olması düşünülmüş.

Cam antirefe kaplı safir kristal . Arka kapakta safir cam. İçerisinde ETA 2824-2 makine kullanılmış. Yani sadece gün kısmı mevcut. Benim içinde ideali budur. Saatin tepesi alışık olduklarım aksine bayağı küçük. İlk baktığımda çekmesi ve ayarlaması zor olabilir mi diye düşündüm ama tam tersi çıktı. Üzerinde ki tırtık ve tutma boşluğu tepeyi rahatça açmanızı ve ayar yapmanızı sağlıyor. Bence gerek görünüm gerek kullanım on numara iş yapmışlar.

Solid çelik kordonu çok rahat. Rado saatlerinde kullandığı tüm materyalleri anti alerjik olarak ve yüksek dayanıklılığa sahip tanımlıyor.

Saatin dış ve iç kutusu gayet kaliteli. Hoşuma giden ise içinden çıkan yumuşacık özel temizleme bezi. Üzerinde Rado yazan ve firma tarafından kutusunda sunulan kaliteli bir bez insanı mutlu ediyor. Ayrıntılar ile tüketiciyimemnun etmekten bahsederken deri cüzdandan bahsetmemek olmaz. Günümüzde kalın cüzdanların yerini alan ince kartlık tarzında bir deri kartlık çıkıyor içinden. İki tarafındada gözleri var. Serifikayı muhafaza etmek için sunuluyor. Ama alıp kredi kartlık olarak kullanmanızda hiçbir mahsur yok.

Ansiklopedi gibi kalın bir kitapçık var kutumuzda. Tam 13 dilde çevirisi olan kitabın içinde Türkçe de yer alması beni çok mutlu etti. Evet İngilizce evrenseldir. Ama satın aldığım pek çok ürünün içinden 3-5 dilde açıklama çıkar. O yüzden Türkçe açıklamalar beni memnun etti. Ayrca kitapçık kullanılan materyallerden başlayarak mekanizmaların kullanımına kadar çok açıklayıcı yazılmış. Yani formalite kitapçığı değil gerçekten kullanma kitapçığı.

Şimdi de resimler;

Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim

ResimResim
Resim

Resim
Resim
Resim

Resim

Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Re: Rado Hyperchrome L Automatic Ref.No. 658.0115.3.020

Mesaj cenk » 23 Şub 2014, 20:51

ben cok begendim :champ: keske satmasaydiniz, inceleme icin tesekkurler :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
cenk

Mesaj ernest0 » 23 Şub 2014, 21:01

Guzel saat, guzel inceleme :champ:
İmzanız

Bu oluşturduğunuz mesajlara eklenebilecek bir yazı bloğudur. 200 karakterlik limiti vardır.
Kullanıcı avatarı
ernest0

Mesaj hozburun » 23 Şub 2014, 21:01

İnceleme için teşekkürler :champ: Saat ve kadran rengi harika :thumbup:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj Wwtr » 23 Şub 2014, 21:04

İnceleme için teşekkürler :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj Tolgi06 » 23 Şub 2014, 21:14

İnceleme için teşekkürler eterna :champ:
Kullanıcı avatarı
Tolgi06

Mesaj hydrocon » 23 Şub 2014, 21:30

Elinize sağlık :thumbup:
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj Erdem35 » 23 Şub 2014, 21:33

İnceleme için teşekkür ederim :champ: güzel bir Rado :thumbup:
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners