Oris Divers Titan Chronograph 1000m Kullan覺c覺 襤ncelemesi

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Divers Titan Chronograph 1000m Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Baran » 06 ub 2014, 13:30

Bata aktif olan olmayan,misafir 羹ye yada turist farketmez t羹m TSF 羹yelerine olmak 羹zere t羹m saat severlere, arkadalar覺ma aabeylerime kardelerime ve tabiki Almanyadaki amcama :D kucak dolusu sevgiler sayg覺lar ve selamlar dilerim...

imdi 繹n羹n羹zde 2 secenek var,ya konu bal覺覺n覺 g繹r羹p amaan ite Oris alm覺 birde oturup sacmasapan yaz覺yor sanki kar覺s覺nda asker arkada覺 var ,tebrik edeyip konudan uzaklasay覺m diyebilirsiniz yada ben覺m Oris gelmiimi gecmiimi okuyup sohbet havas覺nda gecen bu incelemeyi okursunuz tamamen size kal (mam覺) ite okuyun tra yada uzay b繹l羹m羹ne s羹rg羹n edileceinize by SerdarFB :D

Gelelim saatle ilk kar覺lama ve al覺m s羹recine.Gecen g羹n sevgili abim Razz'dan bir mesaj geldi,bakt覺m 2 kol ve 2 saat poz verilmi (Klasik TSF Teskilat pozu ite havalar覺 bats覺n :) ) Fotograftaki saatlerin biri alemin en 羹nl羹 DSSD 'si Razz 覺n Rolexi.Peki 繹teki ? Seadweller Yal覺n abininmi meer yine dayanamam覺 alm覺 bir saat denk gelince yine.Neyse ne kadard覺r ooo cok para vermi 覺yyy birde Tiyanyummu neyse nas覺l olsa satar Yal覺n abi classics dedim gecti gitti..Nerden bileyim Baran'n覺n Oris ak覺 bitmez :roll: Aradan 1-2 g羹n gecti Razz Seadweller Yal覺n abi ben bulutuk sohbet etmek i癟in.Bir bakt覺m g繹z羹me girdi Oris.Hani Yal覺n abinin bilekte bilektir ona ragmen k羹癟羹k bir kaya parcas覺n覺 bileine baglam覺 izlenimi vererek yan覺mda oturuyor tatl覺 tatl覺. :shock: Abi versene sen unu bir dedim takt覺m bileime ve takmamla i癟imdeki Oris Love Story k羹llerinden yen覺den dodu.Bu arada Yal覺n abi olaydan habersiz cay覺n覺 yudumlay覺p Burak abi ile sohbet ediyor.Saatin al覺m s羹recini Yal覺n abiden dinledikten sonra evlerimize da覺ld覺k.Saat akl覺mda kalmazm覺 bak seeen :? Yal覺n abiiiii eey sen o saati takmak i癟inmi ald覺覺覺覺覺n yoksa satmak i癟inmiiiii eklinde yeni gelin gibi s羹z羹lerek att覺覺m mesaj覺n cevab覺 al Baran ben hareket olsun spor olsun diye ald覺m eklinde gelince d羹nyalar ben覺m oldu :oops:

Saatimizin k覺sa ve oldukca 繹z incelemesine gecmeden 繹nce Oris gecmiimi k覺saca bir hat覺rlatmak isterim.Foruma 羹ye oldukdan k覺sa bir s羹re sonra birazda okuyup 繹rendikten ve buyuklerin tavsiyeleri neticesinde saatcinin yolunu tuttum.ORIS markas覺n覺 zaten biliyordum koluma takt覺m denedim bay覺ld覺m ve sat覺n ald覺m.Arabaya binip bileime bak覺覺m覺 ve eve giderken saate bakay覺m derken ka癟 trafik ihlali yapt覺覺m覺 hi癟 unutmam.(Sanki normalde kurallara uyarm覺覺m gibi) :twisted: u ana kadar ka癟 saat ald覺m satt覺m hat覺rlam覺yorum ama ben覺 en cok sevindiren 3 saati say deseler 1-Rolex Daytona 2-襤lk Rolexim eski nesil Submariner (Yal覺n abiden alm覺t覺m bizi tan覺t覺ran saat oldu o yuzden anlam覺 buyuk) 3-Oris Diver Date

襤lk Oris saatim ORIS Diver Date 300m oldukca severek kulland覺覺m 癟elik bir saatti.Orisin bence lokomotif serisi diver serisi ve buda balang覺c modeli olarak adland覺rabileceimiz bir model.Ben silikon kay覺l覺 alm覺t覺m sonradan celik bileziinide ald覺m nefis bir saatti malesef baka bir saate b羹tce oluturmak i癟in sat覺ld覺 forumdan birine gitti yabanc覺ya deil Allahtan.

Resim
Resim
Resim

襤kinci Oris saatim ORIS Divers Titan Small Second Date 1000m Orisi 繹zleyip s覺f覺r ald覺覺m bir saatti.Bu saattede forum 羹yelerimizden Yeil Bursa'n覺n gururu HeroFB Caglar abinin buyuk emei vard覺 hakk覺 繹denmez :champ: Bu saatide silikon kay覺 ile ald覺ktan sonra yine forum 羹yelerimizden Fatihzdemir abimizden titanyum bileziini al覺p o sekilde kulland覺m.Bu arada Fatih abiyle epeydir konusmuyoruz umar覺m iyidir bu mesaj覺 g繹r羹rde ben覺 d繹ner yemee cag覺r覺r malum can覺m cekti yine :lol: Bu saat komple titanyumdu bende pek hafif saat sevmediimden muthi keyif alamam覺t覺m ama sonradan parlak yerlerini matlat覺rd覺ktan sonra tad覺nmaz yenmez olmutu ki baka bir saate b羹tce oluturmak i癟in bunuda satt覺m.Nedir bu Orislerin benden cektii arkada :roll: Bu saatin seramik bezelli oluu tokas覺n覺n yen覺 nesil oluu ve silikon kay覺覺n覺n 羹zerinde ORIS kabartmas覺n覺n olmas覺 cok ho 繹zelliklerdi.Forum 羹yelerimizden biri alm覺t覺 kusura bakmas覺n ad覺n覺 unuttum umar覺m hala severek kullan覺yordur..Aa覺da matlat覺rma operasayonu sonras覺 ve 繹ncesi birka癟 fotograf覺n覺 payla覺yorum.

Resim
Resim
Resim

Gel zamaaaan git zaman farkl覺 segmentlerden bircok farkl覺 model saat gecti elimden u andada 2 Rolex'im var ve cok mutlu d羹zeyli bir beraberliimiz var fakat Or覺s g繹nl羹mdeki yerini hi癟 kaybetmedi.Forum i癟indede s羹rekli tavsiye ettiim sevgimi begenimi her f覺rsatta dile getirdiim bir markad覺r bunu forumu takip edenler bilirler.Oris den ziyade Diver serisi ve ProDiver serisi favorilerim.Bence o fiyat segmentinde en kendine 繹zg羹 kaliteli oyuncakl覺 saatler Oris Diver lar.Hatta Oris kendinden fiyat olarak yuksek bircok markay覺da bozar :lol: Bu Razz i癟indi ;) Neyse sonuc olarak yen覺 Orisimizi ald覺k Yal覺n abi sayesinde.Bu arada d羹羹nd羹mde Yal覺n abiden ald覺覺m bu 3.saat aya覺m覺 iyi al覺t覺rm覺 :D

ORIS Divers Titan Chronograph 1000m

Saat 47mm' lik kasa cap覺 ve 18mm' lik kasa kal覺nl覺覺 ile dev gibi bir saat.Oris DSSD diyebiliriz.Saat komple titanyum kasa ve 1000m lik ciddi bir derinlik WR sine sah覺p.1 metreden daha derine dalmayan bendeniz i癟in fiyakadan 繹te bir 繹zellik deil ;) Bezel 120klik de tam turunu tamaml覺yor ve Coke Bezel tabir edilen siyah-k覺rm覺z覺 uyumu oldukca ho.

Hem Krono hem 1000m olunca saat ziyadesiyle kal覺nlam覺.襤癟inde Oris 674 - ETA 7750 makina var.Cierlimi ciersizmi 100km de ka癟 kuru yak覺yor alt devirler canl覺m覺 turbo ka癟 devirde dolduruyor g羹nl羹k sapmas覺 ne kadar gibi sorular覺n cevab覺n覺 almak i癟in saati Razz Servise 2-3 g羹n b覺rakmak gerekiyor :geek:

Krono butonlar覺 vidal覺 ayn覺 Rolex Daytonadaki gibi 繹nce ac覺p sonra cal覺t覺r覺yorsunuz bu ho bir 繹zellik ki 1000m i癟in zorunludur san覺yorum.Lumesi oldukca kuvvetli bir saat aa覺da fotograf覺n覺 paylaaca覺m.Saatin cam覺 AR kaplamal覺 4.7mm kal覺nl覺覺nda.DSSD deki belli ac覺lardan kadran覺n zor okunmas覺 durumu bu saatte mevcut deil ki vars覺n kadran hi癟 okunmas覺n ama DSSD olsunda yok ite :D

Saat su anda 羹retimde olmayan bir model olduundan yen覺 Orislerdeki tokalardan bu saatte mevcut deil.Kalite olarak tatminkar olsada yen覺 nesil tokalarla boy 繹l癟羹emeyeceini rahatl覺kla s繹yleyebilirim.

Saatin arka kapa覺 癟izilmez malzemeden yap覺lm覺 ve 羹zerinde saat ile ilgili birs羹r羹 繹zellii bar覺nd覺r覺yor.Birnevi kafa ka覺d覺 :) 1000 metreye dalar覺m ben覺 koy 癟uvala vur duvara hi癟biey olmaz shock korumam var yok efendim fa癟ada atsan bu kapak 癟izilmez gibilerinden 8-)

Eveet gelelim saatin bence tek k繹t羹 繹zelliine.Baba saat titanyum tamam mat olmas覺da guzel ama titanyumun rengi zaten celik gibi deil biraz koyu renk be Or覺s ne diye parlat覺rs覺n luglar覺n覺 saatin yada bileziin baklalar覺n覺 :!: Titanyum zaten cabuk 癟iziliyor yumuak birde polisajlay覺nca buyrun cenaze namaz覺na :!:

Saat 3-4 sene g羹nl羹k kullan覺ld覺覺ndan 羹zerinde hatr覺 say覺l覺r 癟izikler bar覺nd覺r覺yordu.Saate 繹nceki Orisime uygulad覺覺m methodu uygulay覺p komple brushed g繹r羹n羹m kazand覺rmaya karar verdim.

1-Bu saatin bilezii vidal覺 ve tek vida s繹kerek bilezii kasadan ay覺rmak m羹mk羹n ki bu cok pratik bir 繹zellik.Bilezii saatten ay覺rd覺m.

2-Saatin bezelini kasadan dikkatlice ay覺rd覺m.

3-Maskelemenin ard覺ndan 繹nce bilezii ve tokay覺 ard覺ndanda kasan覺n luglar覺n覺 z覺mparalad覺m.

4-Son olarak saati di f覺rcas覺 ile guzelce y覺kayarak temizledim ve kurulad覺m.

5-Saati toplad覺ktan sonra art覺k fotograf cekimine haz覺rd覺.

Brush ileminin 繹ncesi sonras覺 ve saatin Fotograflar覺

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Son olrak Seadweller Yal覺n abiye birkez daha teekk羹r eder incelememi okuyan ve begenen herkese sevgi sayg覺 esenlikler dilerim :champ: :champ: :champ: Okumayan ve begenmeyenlerinde can覺 cehenneme adam覺m :lol:
En son Baran taraf覺ndan 06 ub 2014, 15:04 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 4 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Re: Oris Divers Titan Chronograph 1000m Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj ernest0 » 06 ub 2014, 13:43

Inceleme cok guzeldi :lol:

Brushed harika :champ:

Hayirli olsun barancim, gule gule kullan :champ:
襤mzan覺z

Bu oluturduunuz mesajlara eklenebilecek bir yaz覺 bloudur. 200 karakterlik limiti vard覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
ernest0

Kay覺t: 19 ub 2012, 22:47

Mesaj Miriel » 06 ub 2014, 13:59

Baran abi hay覺rl覺 olsun, tebrikler. :champ:
Keyifli inceleme i癟in teekk羹rler, g羹le g羹le kullan. :champ:
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan覺c覺 avatar覺
Miriel

Kay覺t: 03 Au 2011, 20:08

Mesaj Cct » 06 ub 2014, 14:06

G羹le g羹le kullan :champ:

ok g羹zel, 癟ok mask羹len :thumbup: Luglar覺yla bileziin birleimini 癟ok beeniyorum Oris'lerde.

Ayr覺ca yaas覺n DIY brushing! :lol:
Her t羹rl羹 saat itinayla tak覺l覺r.
Kullan覺c覺 avatar覺
Cct

Ya: 39
Kay覺t: 21 Oca 2013, 20:07

Mesaj stark » 06 ub 2014, 14:11

:lol: :lol:
Cok iyi olmu Baran
Ellerine sal覺k
Bu arada g羹le g羹le kullan :D
Kullan覺c覺 avatar覺
stark

Ya: 37
Kay覺t: 12 Oca 2012, 21:14

Mesaj serhat200 » 06 ub 2014, 14:20

Keyifle okudum Baran :D
Brush ilemi s羹per olmu, hay覺rl覺 olsun iyi g羹nlerde kullan :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
serhat200

Ya: 46
Kay覺t: 20 Au 2010, 16:55

Mesaj mlm » 06 ub 2014, 14:36

Saat ellerinde yeniden domu seni lanet olas覺 :lol:

Hay覺rl覺 olsun, g羹le g羹le kullan :champ: :champ:
襤leride brushing uygulamas覺na ihtiya癟 duyarsam adresim sensin Baran :D :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj hozburun » 06 ub 2014, 14:47

Baran s羹per inceleme, s羹per saat, s羹per brush :lol: G羹le g羹le kullan kardeim :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners