Click To Discover The New Ulyyse Nardin Marine Chronograph / Yeni Ulyyse Nardin Marine Chronograph'─▒ Ke┼čfetmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Yeni AP Jumbo vs En Yeni AP Jumbo / D├╝nyada Bir ─░lk !

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni AP Jumbo vs En Yeni AP Jumbo / D├╝nyada Bir ─░lk !

Mesaj SerdarFB » 01 Ara 2013 13:32

Evet sevgili dostlar, TSF hizmetleri ve ayr─▒cal─▒klar─▒ ara vermeden devam ediyor.. :thumbup:

Audemars Piguet'nin Royal Oak serisinin efsane modellerinden 15202 referansl─▒ nam─▒ di─čer Jumbo yu bir s├╝re ├Ânce kolleksiyona katt─▒─č─▒m─▒ bilenleriniz vard─▒r. ;) ( bkz. HeroFB, vmetin :lol: :lol: ) Hatta bu efsane modelin ge├žti─čimiz sene 40. y─▒l─▒ olmas─▒ sebebi ile baz─▒ de─či┼čikliklere u─črad─▒─č─▒n─▒ da hat─▒rlayanlar─▒n─▒z vard─▒r. Saati ald─▒ktan sonra yapt─▒─č─▒m incelemeye bir g├Âz atarsak, model de ├žok ├Ânemli d├╝zenlemeler oldu─čunu ve 40 y─▒l ├Ânceki ilk versiyona benzetildi─čini rahatl─▒kla s├Âyleyebiliriz. :thumbup:

viewtopic.php?f=13&t=12244#axzz2mDPPXbYH

40. y─▒l versiyonu olarak d├╝┼č├╝n├╝len bu modeli, 5402st kodlu ilk ├╝retimden ay─▒ran en ├Ânemli farklar, kadran rengi ve petite tapisserie ( baz─▒ ├╝yelerimizin Patisserie dedi─čine de ┼čahidim. :lol: :lol: :lol: ) diye adland─▒r─▒lan uygulaman─▒n daha kal─▒n olmas─▒ idi. ┼×imdi soracaks─▒n─▒z, nedir d├╝nyada bir ilk olan ??

Bir ka├ž g├╝n ├Ânce uzun s├╝redir beklemekte oldu─čum sipari┼čim elime ula┼čt─▒ ve AP bayiindeki dostlar─▒ da ┼ča┼č─▒rtan bir ┼čeyle kar┼č─▒la┼čt─▒k. :shock: :shock: Jumbo nun tasar─▒m─▒nda ge├žen seneki 40. y─▒l diye adland─▒r─▒lan versiyona g├Âre ├žok net baz─▒ de─či┼čiklikler yap─▒lm─▒┼čt─▒. :o :o

D├╝nyada ┼čimdilik bir ├Ârne─či daha olmayan bu modeli d├╝n ├Â─člen saatlerinde sevgili karde┼čim hydrocon ile beraberce ├žekti─čimiz foto─čraflar e┼čli─činde beraberce inceleyelim istedim :

Benim bir senedir kullanmakta oldu─čum ve bir s├╝re ├Ânce forum sakinlerinden sevgili SalihY'nin de alm─▒┼č oldu─ču modeli ├žo─čumuz biliyoruz :

Resim

Hali haz─▒rda Audemars Piguet'nin resmi internet sitesinde de bu saatin fotosu var :

Resim

Yeni gelen saat ise biraz daha farkl─▒ ;) :

Resim
Resim

Saate ilk bakt─▒─č─▒m─▒zda acaba bir hata m─▒ var bunda demekten kendimizi alamad─▒k. :? Ne benim ne de AP yetkililerinin bu de─či┼čiklikten haberi yoktu. :shock: Hemen ara┼čt─▒rmaya ba┼člad─▒k ama herhangi bir iz bulamad─▒k. Daha sonra fabrikadan gelen bilgi Jumbo nun art─▒k bu ┼čekilde ├╝retilece─či idi. :thumbup: :thumbup:

─░ki saati yanyana koydu─čunuz da farklar ├žek net ortaya ├ž─▒k─▒yor :

Resim

Resim

Resim

Emre karde┼čim farkl─▒ yans─▒malarla renk fark─▒n─▒n daha net g├Âr├╝lebilece─či bir ka├ž poz ├žekti. :thumbup:

A┼ča─č─▒dakiler de benim ├žekti─čim bir ka├ž poz :

Resim

Resim

Resim

Saatin 5402st kodlu ilk ├╝retimine bir kez daha bakarsak en yeni Jumbo nun bu modele daha ├žok benzetildi─čini s├Âyleyebiliriz. Kadran rengi ve tapisserie efecti neredeyse ayn─▒ :thumbup: :thumbup: :

Resim

Dikkatli bak─▒ld─▒─č─▒nda AP logosunun da g├╝ncel iki versiyonda birbirinden farkl─▒ oldu─ču g├Âr├╝lebiliyor. :thumbup:

Evet dostlar, yorum sizin. ;)

Ben diyorum ki ge├žti─čimiz sene zaten ├žok az adette ├╝retilen ve bulunmas─▒ ger├žekten zor olan versiyon, AP'nin bu de─či┼čikli─činden sonra iyiden iyiye bir "Limited Edition" olma yolunda. Hatta oldu bile diyebiliriz. :champ: Bundan sonras─▒n─▒ takip ederek farkl─▒ bilgileri ve g├╝ncellemeleri sizlerle payla┼čaca─č─▒m. :thumbup:

Konuya katk─▒da bulunulursa da ayr─▒ca memnun olurum. Benim bilmedi─čim ya da ula┼čamad─▒─č─▒m bilgiler olabilir. :thumbup: :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SerdarFB

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 17 Haz 2012 17:26

Re: Yeni Jumbo vs En Yeni Jumbo D├╝nyada Bir ─░lk. !!

Mesaj ErsinGS » 01 Ara 2013 13:38

hay─▒rl─▒ olsun serdar ba┼čkan
eskisinin g├Âr├╝n├╝m├╝ daha ho┼č bencede
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ErsinGS

Ya┼č: 52
Kay─▒t: 09 Ara 2011 23:05

Mesaj Cct » 01 Ara 2013 13:41

Abi seninki net daha g├╝zel ya :lol:

Di─čeri sanki sahtesi gibi durmu┼č yan─▒nda :?
Her t├╝rl├╝ saat itinayla tak─▒l─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 21 Oca 2013 19:07

Mesaj hakan1970 » 01 Ara 2013 13:44

Hay─▒rl─▒ olsun ba┼čkan , ikisi de ├žok g├╝zel ama a├ž─▒k renk olan daha ho┼č. ─░yi g├╝nlerde kullan :champ: :champ: :champ:
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hakan1970

Kay─▒t: 30 Oca 2013 17:17

Mesaj SerdarFB » 01 Ara 2013 13:45

Cct yazd─▒:Abi seninki net daha g├╝zel ya :lol:

─░kisi de benim. :lol: :lol:

Do─črusunu istersen hemen hemen herkes ayn─▒ yorumu yap─▒yor. Yeni olan di─čerinin ├žakmas─▒ gibi. :lol:

Bond Ba┼čkan yollamaz beni s├╝rg├╝ne umat─▒m. :D

Ersinbulun :champ: Te┼čekk├╝rler :thumbup:

Hakan1970 :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SerdarFB

Mesaj Cct » 01 Ara 2013 13:46

A├ž─▒dan veya jelatinlerden kaynaklan─▒yor olabilir ama yeni modelin bezeli daha kal─▒nm─▒┼č gibi g├Âr├╝n├╝yor.

┼×ahsi fikrim sendeki saatin kadran─▒ndaki mavi renk tonunun saati ├žok ba┼čka bir noktaya ta┼č─▒d─▒─č─▒ :super:

Bana hangisi diye sorsalar her seferinde "soldaki" diye cevaplar─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Mesaj Cct » 01 Ara 2013 13:48

SerdarFB yazd─▒:
─░kisi de benim. :lol: :lol:

Do─črusunu istersen hemen hemen herkes ayn─▒ yorumu yap─▒yor. Yeni olan di─čerinin ├žakmas─▒ gibi. :lol:

Bond Ba┼čkan yollamaz beni s├╝rg├╝ne umat─▒m. :D

Ersinbulun :champ: Te┼čekk├╝rler :thumbup:

Hakan1970 :champ:

Benim bir m├╝┼čterim sahtesini tak─▒yor :lol: tabi ger├žekmi┼č gibi olarak lanse ediyor o ayr─▒ :x

Onun saatinde dikkat etmi┼čtim ben daha bir kara kara duruyordu kadran─▒, o y├╝zden sahtesi gibi dedim :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Mesaj SerdarFB » 01 Ara 2013 14:01

Bu saatin sahtesini ben g├Ârmedim. Daha ├žok 15300 modeline benziyordur diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Extra thin kasaya uyduracak kalibre bulmalar─▒ bence ├žok zor. ;)

Fotolarda da g├Ârd├╝─č├╝n ├╝zere saatin ilk versiyonu son ├ž─▒kana daha ├žok benziyor. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SerdarFB

Mesaj Drk » 01 Ara 2013 14:17

San─▒yorum d├╝nyada bu saati g├Âren duyan ├žok ├žok az ki┼či vard─▒r hen├╝z. ├ľncelikle bu ayr─▒cal─▒─č─▒ bizlere ya┼čatt─▒─č─▒n i├žin te┼čekk├╝rler SerdarFB :champ: :)

Ger├žekten ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ bir olay. Saat 2012'de tan─▒t─▒ld─▒ ve y─▒l─▒n sonlar─▒na do─čru sat─▒┼ča sunuldu, daha ├╝zerinden 1 sene zar zor ge├žti ve model de─či┼čti. Belki baz─▒lar─▒m─▒z i├žin dikkat ├žekmeyen de─či┼čiklikler ancak bu denli ayr─▒nt─▒larla i┼č y├╝r├╝t├╝len bir sekt├Âre g├Âre b├╝y├╝k g├╝ncellemeler bar─▒nd─▒rd─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Jumbo bir├žok AP modeline g├Âre ├žok daha az say─▒da ├╝retilen bir saat, a├ž─▒k mavi kadranl─▒ modelden ka├ž tane ├╝retildi─čini ├žok merak ediyorum. AP kendi elleriyle limited edition model yaratm─▒┼č oldu bu hareketiyle, acaba bu durum piyasaya nas─▒l yans─▒yacak? ─░lk versiyon jumboya bakt─▒─č─▒m─▒zda kurma kolundaki ap logosundan, arka kapaktaki seri numaras─▒na var─▒ncaya kadar bir├žok k├╝├ž├╝k detay m├╝zayede fiyatlar─▒n─▒ belirliyor. Bir s├╝re sonra bu model i├žin de ayn─▒ durumun ge├žerli olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Hangisinin daha g├╝zel yada ├Âzel oldu─čunu gelince, a├ž─▒k mavi bu durumda ┼č├╝phesiz daha ├Âzel, canl─▒ canl─▒ g├Ârmeden g├╝zellik konusuna yorum yapmak istemiyorum ancak ┼čuna hi├ž ┼č├╝phe yok ki ├želik kasa, ├želik bilezik al─▒nabilecek daha ├╝st├╝n bir saat d├╝┼č├╝nemiyorum. Patek Nautilus dahil.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 22:24

Mesaj ZubFB » 01 Ara 2013 14:42

harika g├Âr├╝n├╝yorlar ba┼čkan. allah beraber ya┼članmay─▒ nasip etsin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ZubFB

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 31 Tem 2012 11:10

Mesaj Anesthesia » 01 Ara 2013 14:45

Drk yazd─▒:San─▒yorum d├╝nyada bu saati g├Âren duyan ├žok ├žok az ki┼či vard─▒r hen├╝z. ├ľncelikle bu ayr─▒cal─▒─č─▒ bizlere ya┼čatt─▒─č─▒n i├žin te┼čekk├╝rler SerdarFB :champ: :)

.

+1

ikisi de ├žok g├╝zel sanat eseri olmakla beraber mavi kadranl─▒y─▒ daha ├žok be─čendim :champ:
├ľzg├╝r kalana kadar imza mimza yok
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Anesthesia
Limited Edition Club

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 16 Kas 2012 16:24

Mesaj Drk » 01 Ara 2013 15:06

Bu arada s├Âylemeyi unuttum :D Hay─▒rl─▒ olsun 2. Jumbo :champ: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 22:24

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 17 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners