Yeni AP Jumbo vs En Yeni AP Jumbo / Dünyada Bir İlk !

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yeni AP Jumbo vs En Yeni AP Jumbo / Dünyada Bir İlk !

Mesaj serdarfb » 01 Ara 2013, 14:32

Evet sevgili dostlar, TSF hizmetleri ve ayrıcalıkları ara vermeden devam ediyor.. :thumbup:

Audemars Piguet'nin Royal Oak serisinin efsane modellerinden 15202 referanslı namı diğer Jumbo yu bir süre önce kolleksiyona kattığımı bilenleriniz vardır. ;) ( bkz. HeroFB, vmetin :lol: :lol: ) Hatta bu efsane modelin geçtiğimiz sene 40. yılı olması sebebi ile bazı değişikliklere uğradığını da hatırlayanlarınız vardır. Saati aldıktan sonra yaptığım incelemeye bir göz atarsak, model de çok önemli düzenlemeler olduğunu ve 40 yıl önceki ilk versiyona benzetildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. :thumbup:

viewtopic.php?f=13&t=12244#axzz2mDPPXbYH

40. yıl versiyonu olarak düşünülen bu modeli, 5402st kodlu ilk üretimden ayıran en önemli farklar, kadran rengi ve petite tapisserie ( bazı üyelerimizin Patisserie dediğine de şahidim. :lol: :lol: :lol: ) diye adlandırılan uygulamanın daha kalın olması idi. Şimdi soracaksınız, nedir dünyada bir ilk olan ??

Bir kaç gün önce uzun süredir beklemekte olduğum siparişim elime ulaştı ve AP bayiindeki dostları da şaşırtan bir şeyle karşılaştık. :shock: :shock: Jumbo nun tasarımında geçen seneki 40. yıl diye adlandırılan versiyona göre çok net bazı değişiklikler yapılmıştı. :o :o

Dünyada şimdilik bir örneği daha olmayan bu modeli dün öğlen saatlerinde sevgili kardeşim hydrocon ile beraberce çektiğimiz fotoğraflar eşliğinde beraberce inceleyelim istedim :

Benim bir senedir kullanmakta olduğum ve bir süre önce forum sakinlerinden sevgili SalihY'nin de almış olduğu modeli çoğumuz biliyoruz :

Resim

Hali hazırda Audemars Piguet'nin resmi internet sitesinde de bu saatin fotosu var :

Resim

Yeni gelen saat ise biraz daha farklı ;) :

Resim
Resim

Saate ilk baktığımızda acaba bir hata mı var bunda demekten kendimizi alamadık. :? Ne benim ne de AP yetkililerinin bu değişiklikten haberi yoktu. :shock: Hemen araştırmaya başladık ama herhangi bir iz bulamadık. Daha sonra fabrikadan gelen bilgi Jumbo nun artık bu şekilde üretileceği idi. :thumbup: :thumbup:

İki saati yanyana koyduğunuz da farklar çek net ortaya çıkıyor :

Resim

Resim

Resim

Emre kardeşim farklı yansımalarla renk farkının daha net görülebileceği bir kaç poz çekti. :thumbup:

Aşağıdakiler de benim çektiğim bir kaç poz :

Resim

Resim

Resim

Saatin 5402st kodlu ilk üretimine bir kez daha bakarsak en yeni Jumbo nun bu modele daha çok benzetildiğini söyleyebiliriz. Kadran rengi ve tapisserie efecti neredeyse aynı :thumbup: :thumbup: :

Resim

Dikkatli bakıldığında AP logosunun da güncel iki versiyonda birbirinden farklı olduğu görülebiliyor. :thumbup:

Evet dostlar, yorum sizin. ;)

Ben diyorum ki geçtiğimiz sene zaten çok az adette üretilen ve bulunması gerçekten zor olan versiyon, AP'nin bu değişikliğinden sonra iyiden iyiye bir "Limited Edition" olma yolunda. Hatta oldu bile diyebiliriz. :champ: Bundan sonrasını takip ederek farklı bilgileri ve güncellemeleri sizlerle paylaşacağım. :thumbup:

Konuya katkıda bulunulursa da ayrıca memnun olurum. Benim bilmediğim ya da ulaşamadığım bilgiler olabilir. :thumbup: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
serdarfb

Re: Yeni Jumbo vs En Yeni Jumbo Dünyada Bir İlk. !!

Mesaj ErsinGS » 01 Ara 2013, 14:38

hayırlı olsun serdar başkan
eskisinin görünümü daha hoş bencede
Kullanıcı avatarı
ErsinGS

Mesaj Cct » 01 Ara 2013, 14:41

Abi seninki net daha güzel ya :lol:

Diğeri sanki sahtesi gibi durmuş yanında :?
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj hakan1970 » 01 Ara 2013, 14:44

Hayırlı olsun başkan , ikisi de çok güzel ama açık renk olan daha hoş. İyi günlerde kullan :champ: :champ: :champ:
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullanıcı avatarı
hakan1970

Mesaj serdarfb » 01 Ara 2013, 14:45

Cct yazdı:Abi seninki net daha güzel ya :lol:

İkisi de benim. :lol: :lol:

Doğrusunu istersen hemen hemen herkes aynı yorumu yapıyor. Yeni olan diğerinin çakması gibi. :lol:

Bond Başkan yollamaz beni sürgüne umatım. :D

Ersinbulun :champ: Teşekkürler :thumbup:

Hakan1970 :champ:
Kullanıcı avatarı
serdarfb

Mesaj Cct » 01 Ara 2013, 14:46

Açıdan veya jelatinlerden kaynaklanıyor olabilir ama yeni modelin bezeli daha kalınmış gibi görünüyor.

Şahsi fikrim sendeki saatin kadranındaki mavi renk tonunun saati çok başka bir noktaya taşıdığı :super:

Bana hangisi diye sorsalar her seferinde "soldaki" diye cevaplarım.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj Cct » 01 Ara 2013, 14:48

SerdarFB yazdı:
İkisi de benim. :lol: :lol:

Doğrusunu istersen hemen hemen herkes aynı yorumu yapıyor. Yeni olan diğerinin çakması gibi. :lol:

Bond Başkan yollamaz beni sürgüne umatım. :D

Ersinbulun :champ: Teşekkürler :thumbup:

Hakan1970 :champ:

Benim bir müşterim sahtesini takıyor :lol: tabi gerçekmiş gibi olarak lanse ediyor o ayrı :x

Onun saatinde dikkat etmiştim ben daha bir kara kara duruyordu kadranı, o yüzden sahtesi gibi dedim :)
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj serdarfb » 01 Ara 2013, 15:01

Bu saatin sahtesini ben görmedim. Daha çok 15300 modeline benziyordur diye düşünüyorum. Extra thin kasaya uyduracak kalibre bulmaları bence çok zor. ;)

Fotolarda da gördüğün üzere saatin ilk versiyonu son çıkana daha çok benziyor. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
serdarfb

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners