Steinhart Triton Bronze Anniversary Edition İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Steinhart Triton Bronze Anniversary Edition İnceleme

Mesaj drk » 20 Eyl 2013, 18:13

Nihayet saatime kavuştum :D Geç oldu, güç oldu, ama oldu. Ayağımın tozuyla kullandığım kadarıyla bir inceleme yapmak istedim. Artısıyla eksisiyle karşınızda Steinhart Triton Anniversay Edition Bronze 40/111 :champ:

Önce alma hikayesini anlatalım :) Mail geldi, aceleyle siparişi verdim, yaklaşık 2 saat içinde de zaten bütün saatler tükendi. Ancak olayın biraz daha öncesi var. Tarihe bronz panerai vakası olarak geçen olaydan sonra başka bir bronz arayışım tüm hızıyla devam ediyordu. Bu esnada birkaç kez steinhart'a ilerde bronz kasalı bir triton modeli çıkarma düşüncelerinin olup olmadığı ile ilgili mailler attım ancak hiçbirine cevap alamadım. Nezaketen de olsa cevap vermeleri gerekirdi. Eksiyi yazdım hanelerine :D

Resim

Neden triton derseniz kasa büyük ancak çok kalın değil. Teknik özelliklerde de belirtildiği gibi kasa boyutları 45mm x 14mm. Bu haliyle oldukça konforlu. Ağırlığa 150 gram yazmışlar ama küsuratı da vardır mutlaka. Biraz sinirliyim kendilerine, anlamışsınızdır :) Onu da hemen anlatayım. İlk olarak ağustos ortası saatleri yollamaya başlayacağız dediler, eylül ortasına zor yetiştirdiler, yapamayacaksan yazmayacaksın, bu kadar basit. İkinci olarak, ulan Günter, 44 tane saat yolladın sadece bizim foruma, hala mı öğrenemedin fedex ile yollamaman gerektiğini. Sağolsunlar, bir dünya vergi, ordino, korşino antin kuntin işler...Ben de söylemeyi unuttum tabi DHL ile yollayın diye ama mağdurum :D Hem müşteri her zaman haklıdır :)

Resim

Resim

Neyse kasa diyorduk, şekil, şemal güzel, piyasadaki milyonlarca submariner çakması esinlenmelerden değil, kendine özgü bir diver. Ön ve arka cam safir kristal, ön camın iç tarafında ar kaplama var, yansıma yok denecek kadar az. Su geçirmezliği 300 metre demiş, deneyemedim henüz :D Doğrudur diyip geçiyorum. Boynuzlar gayet sağlam duruyor ve kolda hiçbir rahatsızlık hissettirmiyor. Ayrıca kurma kolunun saat 4 yönünde olması hem görsel hemde konfor olarak bence bir artı.

Resim

Resim

Resim

Bu arada kutuyu unuttuk :) Dışı karton, içi ahşap görünümlü standart steinhart kutusu, çok bir numarası yok. İçinden çıkan kayış değişim aparatı, temizlik bezi, sertifika ve birkaç ıvır zıvır daha var. Söylemeden geçemeyeceğim, kayış değiştirmek çok kolay değil, panerainin yanında çok kompleks ve gereksiz kalmış.

Resim

Resim

Resim

Resim

Kayışlar üzerinde özellikle durmak istiyorum. Saatle beraber iki kayış geliyor. Biri meva yapımı normalden biraz daha uzun deri kayış, diğeri de steinhartın kendi kauçuk kayışı. deri kayış eh işte, kesinlikle değiştireceğim, sitesinde fiyatları 100-130€ arasında değişiyor, bu fiyata bu kayışı alanı döverler, kauçuk ise berbat. Bu arada sinirimden biraz acımasız yazıyorum :D Kıyaslamaları hep daha üst segmentlerdeki saatlerle yapıyorum, çokta aldırış etmeyin dediklerime ;) Kauçuğun berbat kısmı kokusu. Nerede Ulysse Nardin'in mis gibi vanilya kokan kayışları, nerede mamak çöplüğü esanslı Steinhart kayışları. Şimdi asıl kızdığım nokta; sitesinde kauçuk kayışla beraber gelen kayışın tokasının da bronz olduğu yazıyor ama saatle gelen tokada paslanmaz çelik olduğu yazılmış. Adam olun, dürüst olun, şakaya gelmez bu işler! Ayrıca deri kayışla gelen tokanın rengi farklı, büyük ihtimalle o da bronz değil, muhtemelen pirinç, akıllarınca uyanıklık yapmışlar. Bir eksi daha.

Resim

Resim

Resim

Resim

Mekanizma 10 numara. Önceden araştırdığım kadarıyla gayet güzel modifiye edilmiş ve ince çalışılmış bir kalibre. Henüz hassasiyet ve güç rezerviyle ilgili bir deneme yapmadım ancak sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.

Resim

Resim

Detaylar, oranlar, renk, ağırlık, luminova vs. gayet güzel. Fiyatına göre oldukça başarılı buldum saati. Amma velakin bu işin kralı dururken bu obez kardeşe ne kadar şans veririm orası muamma :twisted: Bilekte fotoğrafları daha sonra ekleyeceğim. Kasa patina aldıkça konuyu güncellemeye devam edeceğim :thumbup: Okuduğunuz için teşekkürler :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
drk

Re: Steinhart Triton Bronze Anniversary Edition İnceleme

Mesaj mcd » 20 Eyl 2013, 18:24

Cok kizmisin ama sen genede guzel gunlerde kullan zevkle kullanirsin insallah :champ:
Cihan
Kullanıcı avatarı
mcd

Mesaj Wwtr » 20 Eyl 2013, 18:44

Hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Re: Ynt: Steinhart Triton Bronze Anniversary Edition İncelem

Mesaj hozburun » 20 Eyl 2013, 18:45

Drk hayırlı olsun, güle güle kullan :thumbup:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj Ozgur » 20 Eyl 2013, 18:53

Iyi gunlerde kullan Drk, hayirli olsun :champ: :champ: :champ:

Ayrica bu guzel inceleme icin de tesekkurler :lol: :thumbup:
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj Murat1907 » 20 Eyl 2013, 19:00

İyi günlerde kullanın :champ:
Eski Kullanıcı Adı: Deacon
Kullanıcı avatarı
Murat1907

Mesaj necati » 20 Eyl 2013, 19:06

Çok şık görünüyor, göz alıcı bir saat. Sakın bunu da satma. Sıkılırsan koy bir kenara, gelir zamanı :champ:
Kullanıcı avatarı
necati

Mesaj Hsnmrycl » 20 Eyl 2013, 19:45

Doruk biletler hazır doğru almanyaya gidiyoruz.
o günter akıllı olacak!
o kaddar!

hayırlı olsun bu arada.
:champ:
öd tengri aysar; kişi oglı kop ölgeli törümiş.
Kullanıcı avatarı
Hsnmrycl

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 131 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners