Tissot PRS 516 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Tissot PRS 516 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj TheEagles » 25 Haz 2013, 18:52

ncelikle herkese merhaba,
Forumu bir s羹redir 羹yeliksiz olarak takip ediyordum.Baz覺 b繹l羹mlere bakabilmek i癟in 羹ye olmam gerektiinden dolay覺 aran覺za kat覺lm覺 bulunmaktay覺m.襤smim Can, 27 ya覺nday覺m.Forumun teknik i癟erii,incelemeleri ve en 繹nemlisi 羹yelerin aras覺ndaki sayg覺 ve hog繹r羹 T羹rkiye'deki saat severler i癟in esiz bir konumda.

Resim

Gelelim kutu a癟覺l覺覺na. :D O kadar 癟ok saat incelemesine bak覺p merakland覺ran arkadalar覺 g繹rd羹kten sonra bir anda a癟mak olmaz diye d羹羹nd羹m. :lol:
Bu dolar kuruyla imdilerde TR'den saat almak pek mant覺kl覺 olmasa da yurtd覺覺 sitresi yaamak vereceimiz fazla paran覺n 癟ok 羹st羹nde bir bedele mal olabiliyor.
Tabi belli fiyat aral覺覺 i癟in TR'den al覺veri bana g繹re daha makul.Bu ipucu dahilinde tahminleri alay覺m.

Sunucu bak覺ma girdii i癟in bal覺覺 d羹zenleyememitim.Resimleri elimden geldiince almay覺 d羹enecek olan arkadalara fikir vermesi a癟覺s覺ndan detayl覺 ele ald覺m.Resimlerin sayfa d覺覺na tamas覺 nedeniyle 羹zg羹n羹m.Bilmeyen arkadalar i癟in F11 e 2 kere basarsan覺z resimler sayfaya tam oturacakt覺r.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

25 tal覺 Eta 2836-2 mekanizmas覺n覺 kullanan en dipteki saat bu olsa gerek.2834-2 mekanizmas覺ndan farkl覺 olarak g羹n ve tarih yan yana getirilmi.2834-2 de g羹n saatin 12 y繹n羹nde tarih 6 y繹n羹nde konumland覺r覺lm覺t覺 diye biliyorum.Yanl覺覺m varsa d羹zeltin l羹tfen.Cam覺 safir kristal cam.Arka kapakta kullan覺lan cam覺n malzemesini ise bilmiyorum.
Saat 42 mm ile benim gibi ince bilekliler i癟in bence s覺n覺r b羹y羹kl羹kte.Daha b羹y羹k olsayd覺 s覺r覺taca覺na eminim.
Saatin 繹n y羹z羹nde aman aman belli olmasa da mat yan y羹zeylerde parlak alt taraf覺n yaz覺lar覺n覺n bulunduu k覺s覺m mat yaz覺s覺z k覺s覺m ise parlak 癟elik.
Saatin bence en b羹y羹k handikap覺 繹n y羹z羹nde bulunan siyah bezel gibi duran s羹sl羹 k覺sm覺.Bezel gibi diyorum 癟羹n羹 o k覺s覺m d繹nm羹yor.G繹rsellik a癟覺s覺ndan bence PR516 GL den daha sportif bir g繹r羹nt羹s羹 var bunuda o siyah bezel s羹s羹nden al覺yor.(Nas覺l bir tabirse).
Ancak handikap覺 羹zerindeki siyah boyan覺n 癟izilmeye 癟ok m羹sait olmas覺 ve alt覺ndan hemen beyaz 癟eliin g繹z羹kebilecei ger癟ei.
Yine de PR 516 GL den daha sportif ve 2 mm daha b羹y羹k olduu i癟in ald覺覺ma mutluyum.
ou forum sakini mavi kadranl覺 癟elik kordonlu saati daha 癟ok seviyor diye bir izlenim edindim.Ama ben hem siyah覺 daha 癟ok seviyorum hemde bu derid elikli kordondan kullanmasayd覺m i癟im rahat etmeyecekti.Saate ger癟ekten sportif bir hava katt覺覺na inan覺yorum bu kordonun.elik kordon tak覺nca saatin t羹m 癟ehresi deiecektir eminim.
Arka kapak vidas覺z t覺pa takar gibi takm覺lar san覺r覺m. :D 覺kar覺rken 癟izilir mi diye imdiden d羹羹yorum.zel aparat filan yine de 癟izilir bence.
Lumesini test ettim baya bir g羹nee tuttum. :D Sonra hamama girdim fena deil ama 繹yle 癟ok birey beklemeyin.
Saatin kadran覺 2 par癟a bir siyah k覺s覺m ve onun 羹zerine yap覺t覺r覺lm覺 lumelerinde bulunduu beyaz k覺s覺m.Resimlere bak覺nca tek par癟a g繹z羹k羹yor.
Saniyenin ve 516 yaz覺s覺n覺n k覺rm覺z覺 olmas覺 k羹癟羹k ama saate ho bir hava katm覺.
Pilli bir saat almak ya da seko 5-orient gibi japan made saatler yerine her t羹rl羹 tercih edilecek bir saat.Resimler ne kadar detayl覺 olsada ilk balarda benim gibi yahu bu saatte kronograf yok diyerek sportif bir saat arayanlar es ge癟mesin derim.Saat kola tak覺nca tam ya覺m覺n saati dedirtti bana.
T羹m arkadalara konukseverlii i癟in teek羹r ederim.
Sayg覺lar覺mla.
En son TheEagles taraf覺ndan 25 Haz 2013, 23:07 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
TheEagles

Ya: 38
Kay覺t: 30 May 2013, 16:31

Re: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Ozgur » 25 Haz 2013, 19:00

Skagen diyorum :)
Festina lente
Kullan覺c覺 avatar覺
Ozgur

Ya: 49
Kay覺t: 19 Eki 2010, 19:05

Mesaj hozburun » 25 Haz 2013, 19:00

Ho Geldiniz :champ:

Citizen ???
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj ergenekon » 25 Haz 2013, 19:07

Ho Geldiniz :champ: tissot
Hayat Allah覺 anmak ile deer kazan覺r...
Kullan覺c覺 avatar覺
ergenekon

Ya: 32
Kay覺t: 24 Kas 2012, 22:38

Re: Ynt: Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Erdem35 » 25 Haz 2013, 19:26

Armani mi yoksa ??
Ders Al覺nmazsa,Tarih Tekerr羹r Eder....!!
Kullan覺c覺 avatar覺
Erdem35

Ya: 41
Kay覺t: 13 Ara 2012, 20:35

Mesaj Wwtr » 25 Haz 2013, 19:29

Hay覺rl覺 olsun, GC veya ML diyelim :geek:
Kullan覺c覺 avatar覺
Wwtr

Kay覺t: 20 Mar 2010, 14:02

Mesaj Ahbob » 25 Haz 2013, 19:30

Hamilton :?:
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahbob

Ya: 30
Kay覺t: 26 Eyl 2010, 20:06

Mesaj TheEagles » 25 Haz 2013, 19:34

hozburun yazd覺:Ho Geldiniz :champ:

Citizen ???

Ho bulduk Hasan Bey.Forumu takip ede ede isimleri bile 繹rendim asl覺nda. :lol:
Wwtr yazd覺:Hay覺rl覺 olsun, GC veya ML diyelim :geek:

Sa olun.
ergenekon yazd覺:Ho Geldiniz :champ: tissot

Ho bulduk.Evet marka Tissot.
TR-yurtd覺覺 fiyat fark覺n覺n en az olduu markalardan biri.
Ya modeli. :?:
Kullan覺c覺 avatar覺
TheEagles

Ya: 38
Kay覺t: 30 May 2013, 16:31

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 63 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners