Artego 500M Diver İncelemesi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Artego 500M Diver İncelemesi

Mesaj crimson75 » 28 May 2013, 18:26

Merhaba arkadaşlar,
Bu benim ilk saat incelemem olacak,bu konuda sizler kadar uzman değilim.
Ancak son birkaç yıldır saatlere olan ilgim artmaya başladı ve kendi ufak çaplı koleksiyonumu oluşturdum :thumbup:

Saatler arasında en çok beğendiğim tarzları Dalgıç saatler oluşturuyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de bu tarz saatlerdeki fosfor (lume) olayını çok sevmem ve nispeten sade kadrana ve kalın/kaslı kasa yapısına sahip olmaları.

Seiko Orange Monster ve Citizen Orca'dan sonra koleksiyonuma uygun fiyatlı,otomatik bir dalgıç saati daha eklemek istedim. Araştırmalarım sonucu da 300$'lık uygun fiyatıyla Artego 500m siyah full lume bezelli saati almaya karar verdim. Firma Tayland'da Robert Lex tarafından kurulmuş bir butik saat firması. Evelliyatlarını bilmiyorum ama her türlü sorularıma çok hızlı yanıt verdiler ve de ödemeden sonra saat elime tam 4 günde ulaştı :shock:

Saati Aralık sonundan beri severek kullanıyorum. 44mm çapında,gayet ağır ve kalın bir saat(15mm). Özellikle metal kordonuyla birlikte ağırlığı 250gr'dan fazladır diye düşünüyorum ama çok kısa bir sürede alıştım,hem metal kordonuyla hem de silikon kayışıyla gayet de konforlu bir saat bence :thumbup:

Saatin bilgilerine şuradan ulaşabilirsiniz:
http://www.artegowatches.com/watches.php

Miyota otomatik mekanizma kullanılıyor,sapmasına çok dikkat etmedim ama genel olarak çok memnunum bu konuda. Kullanmadığınızda ise yaklaşık 1.5-2 gün çalışmaya devam ediyor.

Gelelim saatin özellikle hayran olduğum konusuna, saatin fosforuna :geek:
Araştırmalarım sonucunda saatin bu konuda zaten çok başarılı olduğunu biliyordum ama kolumda ışıldayan bir el feneri takacağımı tahmin etmiyordum :shock:
Bu konudaki öncü Seiko Monster'dan bile çok daha başarılı.Birkaç saniye gün ışına çıkardığınızda bile hafif loş ortamları aydınlatıyor. Hele ki gece karanlığında fener niyetine kullanabilirsiniz :lol:
Bilmiyorum belki bundan başarılı Armida A1 veya Lum-Tec saatler vardır,görmediğim için yorum yapamıyorum.

Fotoğrafları bağışlayın Iphone ile çektim,sizlere göre biraz amatör kaçacaktır :oops:

Saatler hakkında her türlü yardım ve desteğini benden esirgemeyen sayın hozburun arkadaşıma sevgilerimi gönderiyorum :champ:

Resim
Resim
[imghttp://m1305.hizliresim.com/19/w/nkh1m.jpg][/img]
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
[imghttp://j1305.hizliresim.com/19/w/nkh5q.jpg][/img]
Kullanıcı avatarı
crimson75

Re: Ynt: Artego 500M Diver İncelemesi

Mesaj Baran » 28 May 2013, 18:35

Ozellikle silikon ile cok hos.Hayirli olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Artego 500M Diver İncelemesi

Mesaj zfr » 28 May 2013, 18:41

İnceleme ve fotoğraflar için teşekkürler, saatinizi güzel günlerde kullanın... :champ:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Mesaj serhat200 » 28 May 2013, 18:50

Hayırlı olsun :champ:
Kullanıcı avatarı
serhat200

Mesaj kagankagan » 28 May 2013, 18:50

güzel günlerde kullanın inceleme için teşekkürler. sadeliği gerçekde çok hoş.
Kullanıcı avatarı
kagankagan

Mesaj metekaynak » 28 May 2013, 19:08

Hayırlı olsun güle güle kullan :champ:
Kullanıcı avatarı
metekaynak

Mesaj hozburun » 28 May 2013, 19:08

Çok güzel bir inceleme çok heybetli bir saat dostum ;) sende ne cevher varmış da biraz ittirmek gerekiyormuş açığa çıkması için :D eline diline klavyene sağlık :champ: devamlarini bekleriz ;)
Kullanıcı avatarı
hozburun

Re: Ynt: Artego 500M Diver İncelemesi

Mesaj hydrocon » 28 May 2013, 19:16

Hayırlı olsun :champ:
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Sonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners