Seiko Atlas SKZ211 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko Atlas SKZ211 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Baran » 28 May 2013, 17:37

Herkese merhabalar..En son incelemesini yapt覺覺m Rolex Daytona ve Bvlgari'nin ard覺ndan fazla bir s羹re gecmeden motoru soutmayal覺m dedim.. ;) Yeni saatim ve incelemesi ile siz sevgili TSF 羹yeleriyle tekrardan beraberim.. :champ:

Bildiiniz 羹zere en son ay覺lma/bay覺lma maceralar覺yla dolu bir al覺m gercekletirdim ve Daytona'ma kavutum.. Ard覺ndan da Bvlgari ile g羹nl羹k saat ihtiyac覺m覺 da kar覺lad覺m.. Daha dorusu kar覺lad覺覺m覺 sanm覺覺m :o Daha 繹nceden sevgili SerdarFB abimden, tabiri caizse evini bas覺p alm覺 olduum Protrek saati severek kullansam da cok spor olduundan her k覺yafetimle kullanam覺yordum..
Forum 羹yelerimiz bileceklerdir, zaman覺nda Seiko5, Orient ve t羹revlerini kullanm覺t覺m.Dorusu o zamanlarda "otomatik olsun tatan olsun" d羹羹ncesiyle elimdeki pilli fakat kalite itibariyle oldukca doyurucu saatlerimi de satm覺t覺m.Bu otomatik saat maceram覺n ba覺ndan beri Seiko Atlas hep cok sevdiim bir S5 olmutu fakat birt羹rl羹 sat覺n alamam覺t覺m.襤nternet 羹zerinden yurtd覺覺ndan alma tecr羹bem olmad覺覺ndan g羹mr羹e tak覺l覺r m覺..? endiesi ile bulamam覺t覺m.Sahibinden.com 羹zerinden baz覺 sat覺c覺lar bu saatleri getirse de birt羹rl羹 denk getirememitim.

Neyse sonra ald覺覺m saatlerin segmenti deiti ve Seiko defterim kapand覺.Asl覺nda bu defterin kapanmas覺n覺n bir baka sebebi de foruma 羹ye olmadan 繹nce 7-8 adet pilli ve Kinetic Seiko'm olmas覺yd覺.Forumla birlikte yeni markalarla tan覺t覺k, 羹zerine de forumdaki Seiko - Rolex tart覺malar覺 eklenince markadan iyice uzaklat覺m.Seiko, Rolexci tayfa diye tabir edilen -dier adlar覺 da elitler yada lordlar kamaras覺d覺r- 羹yelerin Seiko'lar覺 k繹t羹lediklerini d羹羹nse de bizler (Arada kendimi de katsam da bu saatten sonra elitler kl羹b羹ne almayacaklar art覺k ben覺) :D saatleri fiyat performans ortan覺na g繹re yorumluyor ve elimizdeki saatlerde olduu gibi bu saatlerde de eksi y繹nleri dile getiriyoruz.Bu da bizim Seikoyu k繹t羹lediimiz alg覺s覺n覺 yarat覺yor.Yanl覺.Herhalde bunun yanl覺 olduunu bu inceleme ile bir kez daha ispatlam覺 oluyoruz.

Forumda sevgili kardeim Tolgi06'nin ilan覺n覺 ans eseri g繹rd羹羹mde birt羹rl羹 u saati almak nasip olmad覺, yaz da geldi, celik bilezikli saatim de yok unu alsam ne guzel takar覺m diye d羹羹nd羹m.Hemen telefona internetten resimlerini yukledim g羹n boyu bak覺p durdum.Gece uyumadan da son kez bak覺p namussuz bilekte de takoz gibi duruyor yar覺n alay覺m dedim.Bugun Tolga ile bulutuk, saati inceledim tam da beklediim ve arzu ettiim gibi c覺kt覺 zaten bir gun olmu eline geceli saat s覺f覺r.Bileime takt覺覺m gibide kald覺.Saol Tolga ;)

Saatimiz Seiko 5 serisinin Atlas modeli. 襤癟inde pusula halkas覺 ve harita 繹l癟羹m halkas覺 bulunuyor.Tarih penceresi siyah 羹zerine beyaz olduundan houma gitti.Makinesi cierli, 40 saate yak覺n bir g羹癟 rezervine sahip.200 metreye t羹ps羹z dalmaya olanak salayan bir su gecirmezlik seviyesine sahip.Ben genelde t羹ps羹z dal覺yorum 300 metreye kadar tarz覺m bu yapacak birey yok :lol: Saatin kasas覺 oldukca kal覺n ve a覺r olmas覺na kar覺n bilekte inan覺lmaz konforlu.Konforlu olmasa da sorun etmiyecektim cunku ag覺r kal覺n saatlerle aram hep iyidir.rnek zaman覺nda kulland覺覺m herkese konforsuz gelsede benim houma giden DSSD.Zaten bu saatte fakirin DeepSea si :geek:

Resim

Saat fiyat覺na g繹re gercekten cok ama cok yak覺覺kl覺 olduuna ve olduundan pahal覺 g繹r羹nd羹羹ne kal覺b覺m覺 basar覺m.Eve gelir gelmez kardeim yine mi Breitling ald覺n napt覺n diye 癟emkirdi surat覺ma oradan biliyorum :D Saati almamdaki en buyuk neden end linklerin yani atk覺 par癟alar覺n覺n solid yan覺 masif oluu.Bilezik baklalar覺da ayn覺 sekilde masif celik.Kullanm覺 olduum eski nesil Rolex LB de bu parcalar k覺v覺rma olduundan t覺ng覺r t覺ng覺r ses yap覺yordu oldukca rahats覺z edici :? Tabiki Seiko5 Rolex'ten kaliteli ite biz s繹yl羹yorduk demenize l羹zum yok :lol:

Resim
Resim

Toka emniyetli oldukca guzel 癟al覺覺yor ama ben bu saati silikon kay覺 ile kullanaca覺mdan malesef toka s羹rg羹ye kald覺r覺lacak.Toka bir Oris yada Omega tokas覺 deil ama bu fiyat segmentindede 繹yle bir beklenti sacma olur.

Resim
Resim

Saatin arka kapa覺 beenimi kazanan bir dier nokta.200wr olan ben覺mde bol bol suyla ha覺r neir etmeyi d羹羹nd羹羹m bu saatin arka kapa覺 baz覺 seiko 5 ler gibi cam deil celik vidal覺 bir kapak.

Resim

Saatin cap覺 40mm a覺rl覺 ise haz覺r olun tam tam覺na 172gr.Yanl覺 duymad覺n覺z tam tam覺na...... abartmaya gerek yok gayet guzel bir a覺rl覺a sahip :D

Resim

Bu Seikoyu almama vesile olan ve ho sohbeti ile ben覺 a覺rlayan Tolga'ya teekk羹rler. :champ:
Bu incelememi okuyan siz deerli TSF 羹yelerine ve bu g羹zel payla覺mlar覺m覺z覺 birbirimiz ile paylamam覺za olanak saglayan site y繹netimine de ayr覺ca teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Re: Seiko Atlas SKZ211

Mesaj herofb » 28 May 2013, 17:48

tank gibi saat Baran , g羹le g羹le kullan :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj razz » 28 May 2013, 17:52

襤yi g羹nlerde kullan Baranc覺m :champ:

Bu arada u havuzu da doldur art覺k, yaz geldi hala 覺slatamad覺k saatleri ;)
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan覺c覺 avatar覺
razz

Ya: 47
Kay覺t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj serhat200 » 28 May 2013, 17:52

Baran hay覺rl覺 olsun, g羹le g羹le kullan :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
serhat200

Ya: 46
Kay覺t: 20 Au 2010, 16:55

Mesaj Erdem35 » 28 May 2013, 17:55

G羹le g羹le kullan Baran :champ: :champ: 襤nceleme i癟in ise ayr覺ca teekk羹r ederim :thumbup:
Ders Al覺nmazsa,Tarih Tekerr羹r Eder....!!
Kullan覺c覺 avatar覺
Erdem35

Ya: 41
Kay覺t: 13 Ara 2012, 20:35

Mesaj apesen » 28 May 2013, 17:57

Baran :thumbup: Ben de 癟ok beenirim bu saati. 襤yi g羹nlerde olsun.
Do more of what makes you happy, so buy another new watch ;o)
Kullan覺c覺 avatar覺
apesen

Ya: 41
Kay覺t: 20 Tem 2011, 17:58

Mesaj ergenekon » 28 May 2013, 17:57

rnek bir kutu a癟覺l覺覺 ve inceleme.Fotoraflar i癟in teekk羹rler.Hay覺rl覺 olsun. :thumbup:
Hayat Allah覺 anmak ile deer kazan覺r...
Kullan覺c覺 avatar覺
ergenekon

Ya: 32
Kay覺t: 24 Kas 2012, 22:38

Mesaj Baran » 28 May 2013, 18:46

HeroFB :champ:
Razz :champ:
serhat200 :champ:
erdemguner35 :champ:
apesen :champ:
ergenekon :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners