Orient Marka Saatlerin Yeni Koleksiyon ├ťr├╝nlerini G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Orient Star YFH04001B Retro Future Airplane

Japon ve Asya ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Japon Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či Japon ve Asya Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

Orient Star YFH04001B Retro Future Airplane

Mesaj refresh » 24 May 2013 03:07

Y─▒llard─▒r forum vas─▒tas─▒yla say─▒s─▒z kullan─▒c─▒ incelemesi, kutu a├ž─▒l─▒┼č─▒ veya foto─črafl─▒ tan─▒t─▒m okuduktan; i┼č, g├╝├ž yan─▒nda aile sahibi insanlar─▒n yapt─▒─č─▒ devasa incelemeleri g├Ârd├╝kten sonra b├Âylesine sevdi─čim fakat tan─▒nmayan, bilinmeyen bir saat hakk─▒nda 3-4 c├╝mle kurmasam hem foruma hem de saate ay─▒p olurdu; bir de bu g├╝zel geceyi sevmedi─čim makaleler i├žin reaction paper yazarak ge├žirirdim :D Orient forum i├žerisinde olduk├ža pop├╝ler olsa da, ben nedense saat├žilerde hi├ž kar┼č─▒la┼čm─▒yorum Orient'le. Orient Starda bilindi─či ├╝zere ├╝lkemize fazla ithal edilmiyor, edilse bile fiyatlar─▒n─▒n di─čer pop├╝ler Japon saatlerinden biraz daha y├╝ksek olmas─▒ ve Orient'in al─▒c─▒ kitlesinin ├Âzellikleri ve al─▒┼čkanl─▒klar─▒ sebebiyle pek tercih edilmiyor. Forum i├žerisinde Grand Seiko ├╝zerinden defalarca tart─▒┼č─▒ld─▒ bu konu. ─░nsanlar sevdikleri, bir ┼čekilde ba─čland─▒klar─▒ markan─▒n di─čer ├╝r├╝nlerini de arzuluyor. Fakat ayn─▒ markay─▒ ucuza almaya al─▒┼čm─▒┼č insanlar i├žin aradaki fiyat farklar─▒ onun tercihini ba┼čka markalara kayd─▒rmas─▒na neden olabiliyor. Neyse ki SerkanGS Grand Seiko ald─▒ da b├Âyle tart─▒┼čmalar azalm─▒┼č oldu. :D

A┼ča─č─▒daki adresteki saatleri ve ├Âzelliklerini incelerken modellerin hepsinin g├Ârsel a├ž─▒dan ba┼čar─▒l─▒ oldu─čunu fakat ayn─▒ zamanda ├žo─ču modelin benzerlerinin de Orient'in yan─▒nda Star olmadan da sat─▒ld─▒─č─▒n─▒ da g├Ârebiliriz. Orient ve Orient Star aras─▒nda malzeme ve i┼č├žilik kalitesi a├ž─▒s─▒ndan ciddi farklar oldu─ču a┼čikar fakat internetten (koluna takmadan, incelemeden, sevmeden, ok┼čamadan) saat almak isteyen s─▒n─▒rl─▒ b├╝t├želi saatseverleri ikna etmeleri biraz zor. Bana kal─▒rsa bu ciddi bir dezavantaj. Ben de ayn─▒ ┼čekilde Racing Skeleton modelini d├╝┼č├╝n├╝rken son anda bu saati uygun fiyatla bulunca karar─▒m─▒ de─či┼čtirdim.
http://www.orient-watch.com/orientstar/

Gece gece ┼čarab─▒n etkisiyle laf─▒ uzatmadan saate d├Ânelim (bu saatte ┼čarap almak galiba yasak, neyse ki daha evimizde keyif yapmam─▒za kar─▒┼čm─▒yorlar). Saati alal─▒ bir ka├ž ay olmas─▒na ra─čmen 3. boyutlu denilen kadran─▒na, cam─▒n ortas─▒ndan ├ž─▒kan ├želik b├Âl├╝me, Orient Star yaz─▒s─▒n─▒n alt─▒ndaki kurma kolunun devam─▒n─▒n g├Âz├╝kmesine ancak al─▒┼čt─▒m. Sayd─▒klar─▒m beni ara ara rahats─▒z ederken, saati hala zevkle kullanmama neden olan ┼čey ise 500-700$'l─▒k bir saat i├žin kalite hissinin maksimum olmas─▒. Hem konforlu ve rahat olan ama ayn─▒ zamanda sa─člam duran bir ├želik kay─▒┼ča sahip. 14 mm kal─▒nl─▒k ve 43 mm ├žap da kesinlikle rahats─▒z etmiyor. Fakat g├Âr├╝nt├╝ itibariyle hakikaten olduk├ža farkl─▒, benim gibi tutucu saat severler i├žin be─čenilmesi zor bir model. ─░nternetten bir anl─▒k gaza gelmeyle alm─▒┼č olmasam, saat├žide di─čer Orient Star veya Orient modelleriyle kar┼č─▒la┼čt─▒rm─▒┼č olsam tahminen se├žimim bu olmazd─▒.

Saat galiba 50'li, 60'l─▒ y─▒llardaki u├žaklardan esinlenerek yap─▒lm─▒┼č. ├ľrne─čin power reserve k─▒sm─▒ yak─▒t g├Âstergesinden, transparan arka k─▒s─▒m ise t├╝rbinden esinlenerek yap─▒lm─▒┼č. Saatin cam─▒n─▒n ortas─▒ndan ├ž─▒kan ├želik k─▒s─▒m u├ža─č─▒n burnunu an─▒msat─▒yor, kollar da pervane. Sub seconds k─▒sm─▒ da y├╝kseklik ├Â├žmeye yarayan altimetreyi an─▒msat─▒yormu┼č ama emin olamad─▒m. Saatteki garipliklerden bir di─čeri de kasan─▒n ├╝st yar─▒s─▒ brushed ├želik iken alt yar─▒s─▒n─▒n polished olmas─▒. Ger├ži ├žok anlamad─▒─č─▒m i├žin kesin bir ┼čey diyemiyorum fakat alt k─▒sm─▒n─▒n parlakl─▒─č─▒ farkl─▒. Ek olarak Orient'lerde ├žok nadir kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m─▒z safir kristal cam mevcut. Tahminen ├žizilme durumda saatin g├Ârselli─činin a─č─▒r yara alaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝ler, ayr─▒ca cam─▒ kasadan 1-2 mm a┼ča─č─▒ya yerle┼čtirmi┼čler. Kilitli tepe 100m su ge├žirmezlik insan─▒ kullan─▒m a├ž─▒s─▒ndan rahatlatan fakt├Ârlerden di─čerleri. Ek olarak Luminova a├ž─▒s─▒ndan da tatmin edici sonu├žlar veriyor.

Genel olarak Orient'lerde 21 ta┼čl─▒ inhouse mekanizma olur (46943), fakat bu saatin mekanizmas─▒ inhouse 23 ta┼čl─▒ 46S50. Aradaki farkla ilgili pek bilgi edemedim. Tahminen ayn─▒ temele sahip 2 mekanizmadan bahsediyoruz. Ayr─▒ca zaman─▒ durdurabilme (hacking) ve elle kurulabilme olmamas─▒ eksi gibi g├Âz├╝kse de, benim bunlar i├žin hi├žbir zaman ├Âncelik olmam─▒┼čt─▒r.

Saatlerden ├žok anlamad─▒─č─▒ d├╝┼č├╝nsem de forumla birlikte mant─▒kl─▒ yorum yapacak seviyeye gelmi┼čimdir umar─▒m. Hatalar ve vasat fotolar (2x11) i├žin affola :champ:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
refresh

Kay─▒t: 24 Mar 2012 01:31

Re: Orient Star YFH04001B Retro Future Airplane

Mesaj Bg17 » 24 May 2013 06:21

Hayirli olun :champ:
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bg17

Kay─▒t: 27 Oca 2012 07:42

Mesaj Tolgi06 » 24 May 2013 06:52

G├╝le g├╝le kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tolgi06

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 03 Nis 2010 23:20

Mesaj drk » 24 May 2013 08:04

Payla┼č─▒m i├žin te┼čekk├╝rler :thumbup: G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010 23:24

Mesaj basto » 24 May 2013 08:07

├çok g├╝zelmi┼č ;) Fiyat─▒ da iyimi┼č Orient Star'a g├Âre. :thumbup: Hay─▒rl─▒ olsun :champ:
Murat
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
basto

Kay─▒t: 03 Ara 2012 14:02

Mesaj fbolukbas » 24 May 2013 08:22

G├╝zel bir inceleme, hay─▒rl─▒ olsun refresh :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fbolukbas

Kay─▒t: 11 Mar 2010 11:23

Mesaj mertsamet » 24 May 2013 08:34

Elinize sa─čl─▒k ├žok g├╝zel bir inceleme olmu┼č. Sizin d├╝┼čt├╝─č├╝n├╝z ikileme bende d├╝┼čt├╝m racing skeleton mu retro-future, hangisi alay─▒m derken ekonomik olarak racinge y├Âneldim. ┼×uan acaba hata m─▒ yapt─▒m dedim :?. G├╝le g├╝le kullan─▒n tekrar hay─▒rl─▒ olsun :D :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mertsamet

Kay─▒t: 27 Oca 2012 11:57

Mesaj necati » 24 May 2013 08:36

G├╝le g├╝le kullan─▒n :champ: G├╝zel inceleme olmu┼č :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
necati

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 07 Mar 2012 21:22

Re: Ynt: Orient Star YFH04001B Retro Future Airplane

Mesaj Baran » 24 May 2013 08:37

Tebrikler :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011 23:10

Re: Ynt: Orient Star YFH04001B Retro Future Airplane

Mesaj Erdem35 » 24 May 2013 08:40

Benim de hep merak ettigim modellerden biri.. Detayli inceleme icin tesekkur ederim :champ:
Ders Al─▒nmazsa,Tarih Tekerr├╝r Eder....!!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Erdem35

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 13 Ara 2012 20:35

Mesaj hozburun » 24 May 2013 09:27

├çok be─čendim :thumbup: G├╝zel bir se├žim , tebrikler :champ: :champ: :champ: Hay─▒rl─▒ olsun, g├╝le g├╝le kullan─▒n :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hozburun
Limited Edition Club

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 08 Haz 2011 17:02

Mesaj SeRxx » 24 May 2013 10:36

De─či┼čik bir modelmi┼č, iyi g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Ger├žek Saatlerin Konu┼čuldu─ču T├╝rkiye'nin Tek Ger├žek Saat Forumu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx
Global Moderator

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 01 Nis 2011 22:39

Sonraki

D├Ân TSF Japon Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 11 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners