Bvlgari Diagono Professional GMT ─░nceleme

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Bvlgari Diagono Professional GMT ─░nceleme

Mesaj Baran » 30 Nis 2013, 19:43

Her ne kadar Rolex Daytona incelememden sonra uzunca bir s├╝re inceleme yapamayaca─č─▒m─▒ d├╝┼č├╝nsem de ├žok k─▒sa bir s├╝re sonra tekrar sizlerle kucakla┼čmak ve yeni bir saatin incelemesini yapmak k─▒smet oldu.Forumumuzu takip edenler bileceklerdir, k─▒sa s├╝re ├Ânce gercekten cok istedi─čim bir model olan Paul Newman kadranl─▒ bir Daytona sat─▒n ald─▒m ve incelemesini dilim d├Ând├╝─č├╝nce sizlerle payla┼čt─▒m.Saati ne kadar isteyerek ald─▒─č─▒ma, ne kadar sevdi─čime, onunla yat─▒p kalkmama kadar en ├Âzelimi sizlerle payla┼čt─▒m :D fakat otomobil konusundaki al─▒┼čkanl─▒─č─▒m s─▒f─▒r Rolex al─▒ncada n├╝ksetti."Otomobilin yatan─▒ makbuld├╝r" prensibine sahip ve bircok otomobil de─či┼čtirmi┼č kullanm─▒┼č biri olarak 2008'de ├Âzel sipari┼čle alm─▒┼č oldu─čum Mercedes'im en sevdi─čim otomobilim oldu ve resmen binmeye k─▒yamad─▒m.2008 model alet hala 28.000km'de kazas─▒z boyas─▒z hatta nokta kap─▒ gamzesi bile olmadan kapal─▒ garajda yat─▒yor.Her sabah inip, bir sigara i├žip, ac─▒k otoparkta duran BMW'ye binip yola c─▒k─▒yorum.├ço─čunluk g├Ârmemi┼čin arabas─▒ olmu┼č, Alamanc─▒ya bak ├ž├Âp├ž├╝l├╝k yap─▒p bunu alm─▒┼č gelmi┼č, ya da at alm─▒┼č arpa alacak paras─▒ yok ondan yat─▒r─▒yor dese de bu al─▒┼čkanl─▒─č─▒mdan kurtulamad─▒m.Sanki Aston Martin diyenleriniz olacakt─▒r :D, al─▒┼čk─▒n─▒m bana koymaz :) Neyse yine k─▒rd─▒m kafay─▒ araba incelemesine ge├žtim fark─▒nday─▒m.

Daytona'y─▒ g├╝nl├╝k kullanmaya k─▒yamad─▒─č─▒mdan daily drive bir saat almam gerekti─čini d├╝┼č├╝nd├╝m.Saatlere 500tl'den fazla para baglayamad─▒─č─▒m g├╝nlerde ben─▒m i├žin ula┼č─▒lmaz g├Âr├╝nse de Bvlgari saatlerin ├Âzellikle silikon kay─▒┼čl─▒ modellerine imrenirdim.Gel zaman git zaman unuttum ve ba┼čka saatlere y├Âneldim.Taaa ki sevgili abim Razz full alt─▒n Bvlgari'sini alana kadar 8-) A┼čk─▒m depresti.Birs├╝redir Bvlgari bak─▒yorduk ama malum hepsi hor kullan─▒lm─▒┼č, moda olduklar─▒ d├Ânemde al─▒nm─▒┼č, co─ču da saatsevgisi fakiri insanlar taraf─▒ndan kullan─▒lm─▒┼č saatlerdi.Neyse bu s├╝re zarf─▒nda Bvlgari experim Burak abim bana detayl─▒ bilgileri aktard─▒ ve 2.el bir Bvlgarinin de─čerini belirleyecek her kriteri bana ├Â─čretti sa─čolsun.

Gecen g├╝n Razz'dan gelen ├ža─čr─▒ ile solu─ču saat├žide ald─▒k ve bir bakt─▒k ├žil ├žil kutulu sertifikal─▒, a├ž─▒lmam─▒┼č, arka kapak jelatini bile ├╝st├╝nde duran bu g├╝zel orada duruyor TA TAAA :shock: Saati almam─▒zla c─▒kmam─▒z bir oldu.Bu sefer bayg─▒nl─▒k, tansiyon, ┼čeker, g├Âz kararmas─▒ gibi durumlarla kar┼č─▒la┼čmad─▒k.. O Daytona'ya mahsustu :D

Saatimiz gayet s─▒radan, karton bir kutuda geliyor.Bu uyduruklar uyduru─ču karton kutular kargo s─▒ras─▒nda saatin ana kutusunun zarar g├Ârmemesi i├žin imal edilmi┼č izlenimi veriyor bana.Neyse ki i├žinden deri, oldukca kaliteli bir kutu bizi kar┼č─▒l─▒yor.Kutunun i├ži s├╝tl├╝ kahve kadife kapl─▒, insan─▒n yana─č─▒na, eline, yuzune s├╝resi geliyor.. Tabii sap─▒k durumuna d├╝┼čmemek i├žin sakince kutuyu yerine b─▒rak─▒p saatimizi elimize al─▒yoruz :lol:

Resim
Resim
Resim

Kutunun i├žinden kullanma klavuzu ,ben─▒m tabirimle kafa ka─č─▒d─▒ ve COSC sertifikas─▒ c─▒k─▒yor.Kullanma klavuzunda Turk├že dil secene─či olmas─▒ ayr─▒ca ho┼čuma gitti ;)

Resim

Saatimiz GMT versiyon ve pepsi bezel bir saat ki tek bindi─čim u├žak koltu─ču THY'nin First Class ucak koltu─ču oldu─čundan ben─▒m i├žin sadece g├Âr├╝nt├╝den ibaret.Sallad─▒m ekonomi u├žuyorum :lol: GMT kolu vs kadrana renk veriyor.─░├žinde eta makina g├Ârev yap─▒yor ve cosc sertifikas─▒ olmas─▒ guzel.Date g├Âstergesi var fakat okumas─▒ pek pratik de─čil.Fosforu gayet yeterli bir saat.Zaman tutmas─▒n─▒ bilmiyorum ki farketmem i├žin yar─▒m saat geri kalmas─▒ yada ileri gitmesi gerekiyor, biliyorsunuz :lol:

Resim[/URL]

Gelelim saatin en sevdi─čim parcas─▒ olan silikon kay─▒┼č─▒na.Bu kay─▒┼č Bvlgari'yi Bvlgari yapan kay─▒┼čd─▒r ben─▒m i├žin.K├Â┼čeli yap─▒s─▒ ve ├╝zerindeki barlar─▒ saatin 10 metreden Bvlgari oldu─čunu ispat eden ayr─▒nt─▒.O barlar baz─▒ modellerde bulunmuyor ki bence kumas koltuklu, manuel klimal─▒ 3.16 havas─▒ veriyor saate :? O yuzden bu saatin kay─▒┼č─▒n─▒ g├Ârd├╝─č├╝mde yuzumde oramda buramda g├╝ller a├žt─▒ :D Tokas─▒n─▒n ├╝zerindeki Bvlgari yaz─▒s─▒ kalite hissini k├Âr├╝kl├╝yor.Arka kapakta oldukca kalabal─▒k ve kaliteli g├Âr├╝n├╝yor.

Resim
Resim
Resim

Tokan─▒n geni┼člik ayar─▒n─▒ yapmak oldukca zor, resmen kay─▒┼č─▒ Allah ne verdiyse ceki┼čtirmek gerekiyor ama saati bir ki┼či kullan─▒yorsa bu pek bir problem de─čil, bir kere ayarla tak devam et ;)

Resim
Resim

Kay─▒┼č─▒ kullanmakla zamanla parlamam─▒┼č, polisaj g├Âr├╝p hatlar─▒ bozulmam─▒┼č, tokas─▒ndaki arka kapa─č─▒ndaki yaz─▒lar─▒ silikle┼čmemi┼č, bezeli oras─▒ buras─▒ ├žizik olmayan, chrono butonlar─▒/bezeli/tokas─▒ k├╝t├╝r k├╝t├╝r cal─▒┼čan, kutusu sertifikas─▒ tam, bu cok az kullan─▒lm─▒┼č saati bana bulan ve al─▒rken yan─▒mda olan sevgili abim Razz'a buradan bir kez daha te┼čekk├╝r ederim.Saatin arka kapa─č─▒ndaki jelatini duruyordu yahu insaf abi :D Daytona'dan sonra satmayaca─č─▒m bir saat daha alm─▒┼č oldum.Herkese bu uzuuuun, mahalle a─čz─▒yla yaz─▒lm─▒┼č incelememe katland─▒klar─▒ i├žin te┼čekk├╝r eder keyifli forumlar dilerim :champ: :champ: :champ:

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Baran

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 02 ┼×ub 2011, 23:10

Re: Bvlgari Diagono Professional GMT ─░nceleme

Mesaj hozburun » 30 Nis 2013, 19:46

Baran karde┼čim tebrik ederim :) S├╝per g├Âr├╝n├╝yor ;) inceleme de harika ... :) Hay─▒rl─▒ olsun g├╝le g├╝le kullan ...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hozburun

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj razz » 30 Nis 2013, 19:47

G├╝le g├╝le kullan Baranc─▒m :champ:

Resim

Bu arada sana saat alal─▒m derken kendimi de masrafa sokmama ramak kalm─▒┼čt─▒ :D

Bulgari Diagono Professional ( FlyBack ) Regatta SD40 S RE
Resim

Lakin tabak gibi beyaz kadran koyup, kollarda/mark├Ârlerde bile en ufak kontrast kullanmayan :geek: Bvlgari'ye sitem ederek mekandan ayr─▒ld─▒m.. :?
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
razz

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 18 Ara 2009, 16:05

Mesaj Remre » 30 Nis 2013, 19:52

Baran g├╝zel g├╝nlerde kullanman dile─čiyle. :champ:
Eski kullan─▒c─▒ ad─▒: e155159
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Remre

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 15 Oca 2011, 01:14

Re: Ynt: Bvlgari Diagono Professional GMT ─░nceleme

Mesaj hydrocon » 30 Nis 2013, 19:56

Arabalar konusundaki d├╝┼č├╝ncelerine sayg─▒ duyuyorum bu bir.. bir ikincisi incelemelerini okumak ├žok keyifli! Eline sa─čl─▒k karde┼čim g├╝zel g├╝nlerde in┼čallah :champ:
En son hydrocon taraf─▒ndan 30 Nis 2013, 20:43 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Her ┼čey zehirdir m├╝him olan dozdur.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hydrocon

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 09 Haz 2012, 10:31

Mesaj vmetin » 30 Nis 2013, 19:59

Hay─▒rl─▒ olsun. :champ:
Severek ald─▒─č─▒n belli
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vmetin

Ya┼č: 83
Kay─▒t: 13 Ara 2011, 17:37

Mesaj ErsinGS » 30 Nis 2013, 20:00

hay─▒rl─▒ olsun
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ErsinGS

Ya┼č: 53
Kay─▒t: 10 Ara 2011, 00:05

Mesaj pierce34 » 30 Nis 2013, 20:05

Baran : :champ: yine cok klas bir tercih olmus. Guzel gunlerde :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
pierce34

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 19 Haz 2012, 16:13

Mesaj serdarfb » 30 Nis 2013, 20:09

Baran :champ: g├╝le g├╝le kullan. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
serdarfb

Ya┼č: 48
Kay─▒t: 17 Haz 2012, 18:26

Mesaj SeRxx » 30 Nis 2013, 20:10

Hay─▒rl─▒ olsun Baran :champ: Bilekte 10 numara durmu┼č :thumbup:
Ger├žek Saatlerin Konu┼čuldu─ču T├╝rkiye'nin Tek Ger├žek Saat Forumu
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeRxx
Global Moderator

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj Bg17 » 30 Nis 2013, 20:13

Forumda bvlgari sayisi artiyor.. Gle gule kullan baran...
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bg17

Kay─▒t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj vmetin » 30 Nis 2013, 20:17

Razz beyaz saat cidden ├žirkinmi┼č :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vmetin

Ya┼č: 83
Kay─▒t: 13 Ara 2011, 17:37

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Google [Bot] ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners