Omega Seamaster Planet Ocean 2909.50.82 İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Seamaster Planet Ocean 2909.50.82 İncelemesi

Mesaj hydrocon » 27 Mar 2013, 22:37

Merhaba arkadaşlar :)
Bu zamana kadar sanırım en kapsamlı olarak yaptığım inceleme bu olucak(saat konusunda) muhakkak hatalarım olacaktır ne olur mazur görün :)
Fotoğrafik kalite yerlerde :) S3 ün kamerasıyla neler yapabilirim diye bir baktım, ardından photoshop ile küçük rötüşlar ile en azından fotoğraflar fikir verir hale geldi..
İncelemeye geçmeden önce Sevgili Serkan'a teşekkürü borç bilirim bir çok konuyu kendisiyle mütala etme fırsatım oldu, usanmadan aydınlattı beni :thumbup: :thumbup:

Modelimiz Michael Phelps & Ian Thorpe un olimpiyatlardaki başarıları; na binaen üretilmiş bir model.
Klasik kırmızı deri kutumuzun içinde 3 adet sertifaka mevcut. Bunlar; İnternatioanl Warranty, Pictograms ve Choronometer Certificate.Teknik özelliklerine geçecek olursak 42mm gövdeye sığdırılmış 2500 coaxial kalibesi ile bize merhaba diyor :) koldaki konforu açıkçası üst düzel(daha önce Mido all dial ve Longines hydro kullandım). arka kapaktaki seamester kabartma logomuzdan ötürü kolda biraz kalın duruyor ama rahatsız edicek düzeyde değil.

Resim

Cam safir antirefle ve kadranda ciddi bir alan derinliği yaratıyor ki bu da diğer saatlerimde tecrübe ettiğim türden değil. Lug aralığı 20mm ve kayış konusunda zannedersem oldukça fazla seçenek sunmakta. Bu arada değinmeden geçemiycem. Turuncu bir saatte benim için tercih edeceğim renkler arasında ilk beşte değil bunu belirteyim :) ama bu kardeşimizi koluma taktığımdan beri önceki cümlemi kurmamış gibi kendisini çok beğendim :) Solda görünen helyum çıkış vanasını hızlı tarih değiştirici olacak düşünürken saolsun Serkan uyardı :) Tepe ile saati değiştirirken tabiri caiz ise akrep ve yelkovan yağ gibi kayıyor :)

Resim

Tepeyi açtıktan sonra ilk çekişte tarih ikinci çekişte ise saati değiştirmek mümkün aynı şekilde saniyemizde durmuş oluyor.
Bezel tek yöne çevrilebiliyor ve oldukça rejit bir yapıya sahip. Luminova özelliğine sahip indeksler fosfor patlaması yaratabiliyor oldukça kuvvetli.. Cosc sertifikasına sahip olan model 600m derinliğe kadar kullanım imkanı sağlıyor.. üzerinde gelen kordonu yarı plastik yarı deri karışımı gibi kalitesi güzel esnek bir yapıya sahip fakat turuncu ipleri gözüme en azından şimdilik çok batıyor bu konuda revizyona gitmem kuvvetle muhtemel :)
Resim

Saat çapına göre aslında kolda az da olsa tombul bir yapıya sahip en azından benim izlenimim bu şekilde rahatsız ettiğinden değil fakat tok bir hava veriyor, bu önceki saatlerimde yaşamadığım bir his..
Zaman tutması daha önce de belirttiğim üzere marjinal değerlere ulaşmadığı takdirde çok takıldığım bir husus olmadığı için bu konuda görüş beyan edemeyeceğim. İlk etapta belirteceğim izlenimlerim bunlar yarın gün ışığında daha fazla detay fotoğrafı ekleme niyetindeyim. İncelemem her türlü tipografik müdahaleye açıktır. Tekrardan teşekkür ederim arkadaşlar..

Yeni fotoğrafları ekliyelim evde anca bunlar çıktı :)
Resim
Resim
Resim
Resim
En son hydrocon tarafından 28 Mar 2013, 15:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Re: Omega Seamaster Planet Ocean 2909.50.82 İncelemesi

Mesaj basto » 27 Mar 2013, 22:44

Süper :thumbup: ben de bunun turuncu iplerini sevmiyorum ama yine de bayılıyorum
hayırlı olsun
Murat
Kullanıcı avatarı
basto

Mesaj Erdem35 » 27 Mar 2013, 22:47

şahane bir saat :champ: :champ: güzel günlerde... inceleme için teşekkürler :champ:
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Mesaj zfr » 27 Mar 2013, 22:47

Hayırlı olsun, çok güzel bir saat. İnceleme ve fotoğraflar için teşekkürler... :champ:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Mesaj Clk » 27 Mar 2013, 22:48

Klasik güzellik :champ:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Thevenin » 27 Mar 2013, 22:49

Tebrikler :champ: Yaza dogru tavsan bir yeni baslangic :D :thumbup:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Bond » 27 Mar 2013, 22:51

Tebrikler :champ: Güzel günlerde :thumbup:

Alternatif olarak çelik bilezik eklemesi çok yönlü kullanım adına avantaj olabilir :champ:
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj SeRxx » 27 Mar 2013, 22:52

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullan tekrar, şahane :champ:
Viva Omega :champ: :D
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 53 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners