Maurice Lacroix Les Classiques Choronographe İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Maurice Lacroix Les Classiques Choronographe İnceleme

Mesaj SemsalGS » 24 Şub 2013, 14:13

MAURICE LACROIX LES CLASSIQUES CHORONGRAPHE- DAY/DATE/MONTH

Dress Watch ile ilgili arayışımı ilgili başlıkta yazmıştım, netten hoşuma giden ve tavsiye edilen saatleri Sirkeci’ye gidip koluma taktıkça anladım ki ben çok sade bir saat kullanamam. Benim kullanacağım saat kompilikasyonlara sahip olmalı isteğim dress watch arayışımda da peşimi bırakmadı. Ancak sorun şu ki deri kayış, şık ve komplikasyonlu saatler gerçekten maliyet olarak yukarılardalar. Bende neden otomatik konusunda takıntılıyım ki quartz neden olmasın? diyerek bu düşüncemi öncelikle yurtdışı forumlarda sonra bizim forumumuzda birçoğunuzun bildiği gibi irdeledim. Ve sonuç olarak saatte marka imajı ve dizaynla birlikte gelen tatminin önemli olduğuna ve iyi markaların kaliteli quartz uygulamalarının hiç de küçümsenmemesi gerektiğine karar verdim. Dizayn ve marka olarak hayranlığımı kazanan ve son yıllarda inanılmaz bir ivme yakalayan Maurice Lacroix te karar kıldım. Tekrar bir Sirkeci turu yapmaya ve netten gördüğüm modelleri koluma takarak denmeye karar verdim, gerçekten kola takmak bambaşka foto görmekle pek alakası olmuyor.
Kesinlikle şunu söylemliyim ML Les Classique Chorono modellerinin gerek otomatik gerekse quartz’ını koluma taktığım an aşık oldum, gerek kasa yapısı, gerek işçilik, gerekse detaylardaki başarı otomatik ve quartz modellerde neredeyse aynıydı. Tabii ki bazı ölçüler ve ufak tefek farklar vardı ama bunlar daha kaliteli olduğunu gösteren değil biraz daha farklı olması açısından yapılmış küçük farklılıklardı. Masterpiece segmentinden hiç bahsetmiyorum bu arada. En son iki model arasında kaldım, hemen hemen aynı dizayna sahip biri otomatik diğeri quartz (dikkat ederseniz quartz diye gittim ama hala otomatik üzerindeyim ve son ikiye bıraktım)Mağaza müdürü ile yapılan uzun konuşmalar sonucu oda beni enteresan bir şekilde quartz a yönlendirdi son cümlesi tabii ki farklılıklar var ancak bu fark 4000 chf değil oldu, ben bir anda otomatik takıntımdan uyandım ve niçin geldiğimi hatırladım; günlük takım elbise ile kullanabileceğim, kenara koyduğumda birkaç gün sonra sabah kalktığımda uyku sersemi ayarlamaya çalışmayacağım, aynı zamanda zamanı hatasız öğrenebileceğim, ve yine aynı zamanda şık bir saat isteği. Ve kendimi ML Les Classique Chorono ile dükkandan çıkarken buldum.
Gelelim saatimize;
Swiss Made
Swiss Quartz Movement
Calfskin kayış (Masterpiece’lerde timsah oluyor)
Deri kayış, deployment bitiş klikli kilit mekanizması
Saa, dakika, gün, tarih, ay, kronograf
Saat 3 tarafında small seconds (izlemesi çok keyifli)
Saat 9 tarafında kronograf 30 dk sayacı
Saat 6 tarafında 1/10 of a second sayacı (krono çalıştığında sırf onu seyretmek yeter!)
Saat 12 tarafında gün ve ay göstergesi
Ayrı bir kol ile saat etrafında yer alan rakamlar üzerinden tarih göstergesi
40 mm çapında
Çelik / altın çift renkli kasa
Yeşil altın PVD kaplama (2N, 20 Micron)
Dome safir kristal
3 atm su geçirmezlik
Parlak ve brush efektli miks çelik kasa yapısı
Diaomand-cut kollar
Superluminova SLNC1 saat, dakika kolları

Genel itibari ile işçiliğin çok başarılı olduğunu söylemeliyim, kasada yer alan parlak, brush miks yapı ve bunların mükemmel kombini saati olduğundan çok daha yukarı konumlandırıyor, bezelde yer alan yeşil altın kaplama ise, saatin tamamının sarı veya tamamının 316 L çelik olmasından çok daha başarılı olmuş bana göre. Çift karakterli çelik yapı deployment kilitte de devam ediyor ki gerçekten çok ince görmüşler tokayı da bu dizayna katarak.
Kadran ise son derece zarif, kollar çok etkileyici hafif ışık vurduğunda durup seyretmek geliyor içinizden sanırım diomand-cut üretim tekniğinden olsa gerek mücevher gibi duruyorlar.
Kadranın kalabalık olması oldum olası hoşuma gitmiştir ancak burada şöyle bir durum var evet kadran dolu ama aynı zamanda dolu değil, yani kullanılan tonlar kalabalık hissi vermiyor ama dikkatli baktığınızda tatmin ediyor. Aynı zamanda kadran safir kristal ile birleştiğinde çok net ve keskin.
Kronograf ve kurma kolları toplam 3 adet bunun yanında 3 adet diğer ayarları yapmak için gizli ayar düğmesi var, kasaya sıfır yapıda.
Saate batığınızda zaman ile ilgili görmek istediğiniz herşey karşınızda saat, dakika, saniye, gün,tarih,ay. Gün ve ya göstergesi hoş bir tarzda ve havalı.
Kullanım ise son derece rahat ve ergonomik, saat hafif ve deployment kayış çok rahat hissi veriyor, açılıp, kapanması son derece kaliteli.
Sonuç olarak kolunuza taktığınızda son derece kaliteli ve stabil bir yapısı olan oldukça tatmin edici bir saat.
Son olarak 1.5 günlük sapma GMT ye göre 0 saniye :D

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
SemsalGS

Re: Maurice Lacroix Les Classiques Choronographe İnceleme

Mesaj 09105173 » 24 Şub 2013, 14:21

Çok klas bir saat,iyi günlerde kullanın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
09105173

Mesaj Frax » 24 Şub 2013, 14:22

Güzel günlerde kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj serdarfb » 24 Şub 2013, 14:27

Tebrikler, güle güle kullanın. :champ: TSF gayet hareketili bu günlerde. ;)
Kullanıcı avatarı
serdarfb

Mesaj asymptote » 24 Şub 2013, 14:36

Bugün ML günü anlaşılan.. Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj hozburun » 24 Şub 2013, 14:46

Çok klas bir marka ve çok şık bir modeli ;) Tebrik eder güle güle kullanmanızı dilerim :)
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj metekaynak » 24 Şub 2013, 14:47

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın :champ:
Bileğinizede yakışmış şık bir saat :thumbup:
Kullanıcı avatarı
metekaynak

Mesaj zfr » 24 Şub 2013, 14:51

Hayırlı olsun, çok şık bir saat... :champ:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners