Maurice Lacroix Les Classiques Choronographe ─░nceleme

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Maurice Lacroix Les Classiques Choronographe ─░nceleme

Mesaj SemsalGS » 24 ┼×ub 2013, 14:13

MAURICE LACROIX LES CLASSIQUES CHORONGRAPHE- DAY/DATE/MONTH

Dress Watch ile ilgili aray─▒┼č─▒m─▒ ilgili ba┼čl─▒kta yazm─▒┼čt─▒m, netten ho┼čuma giden ve tavsiye edilen saatleri SirkeciÔÇÖye gidip koluma takt─▒k├ža anlad─▒m ki ben ├žok sade bir saat kullanamam. Benim kullanaca─č─▒m saat kompilikasyonlara sahip olmal─▒ iste─čim dress watch aray─▒┼č─▒mda da pe┼čimi b─▒rakmad─▒. Ancak sorun ┼ču ki deri kay─▒┼č, ┼č─▒k ve komplikasyonlu saatler ger├žekten maliyet olarak yukar─▒lardalar. Bende neden otomatik konusunda tak─▒nt─▒l─▒y─▒m ki quartz neden olmas─▒n? diyerek bu d├╝┼č├╝ncemi ├Âncelikle yurtd─▒┼č─▒ forumlarda sonra bizim forumumuzda bir├žo─čunuzun bildi─či gibi irdeledim. Ve sonu├ž olarak saatte marka imaj─▒ ve dizaynla birlikte gelen tatminin ├Ânemli oldu─čuna ve iyi markalar─▒n kaliteli quartz uygulamalar─▒n─▒n hi├ž de k├╝├ž├╝msenmemesi gerekti─čine karar verdim. Dizayn ve marka olarak hayranl─▒─č─▒m─▒ kazanan ve son y─▒llarda inan─▒lmaz bir ivme yakalayan Maurice Lacroix te karar k─▒ld─▒m. Tekrar bir Sirkeci turu yapmaya ve netten g├Ârd├╝─č├╝m modelleri koluma takarak denmeye karar verdim, ger├žekten kola takmak bamba┼čka foto g├Ârmekle pek alakas─▒ olmuyor.
Kesinlikle ┼čunu s├Âylemliyim ML Les Classique Chorono modellerinin gerek otomatik gerekse quartzÔÇÖ─▒n─▒ koluma takt─▒─č─▒m an a┼č─▒k oldum, gerek kasa yap─▒s─▒, gerek i┼č├žilik, gerekse detaylardaki ba┼čar─▒ otomatik ve quartz modellerde neredeyse ayn─▒yd─▒. Tabii ki baz─▒ ├Âl├ž├╝ler ve ufak tefek farklar vard─▒ ama bunlar daha kaliteli oldu─čunu g├Âsteren de─čil biraz daha farkl─▒ olmas─▒ a├ž─▒s─▒ndan yap─▒lm─▒┼č k├╝├ž├╝k farkl─▒l─▒klard─▒. Masterpiece segmentinden hi├ž bahsetmiyorum bu arada. En son iki model aras─▒nda kald─▒m, hemen hemen ayn─▒ dizayna sahip biri otomatik di─čeri quartz (dikkat ederseniz quartz diye gittim ama hala otomatik ├╝zerindeyim ve son ikiye b─▒rakt─▒m´üŐ)Ma─čaza m├╝d├╝r├╝ ile yap─▒lan uzun konu┼čmalar sonucu oda beni enteresan bir ┼čekilde quartz a y├Ânlendirdi son c├╝mlesi tabii ki farkl─▒l─▒klar var ancak bu fark 4000 chf de─čil oldu, ben bir anda otomatik tak─▒nt─▒mdan uyand─▒m´üŐ ve ni├žin geldi─čimi hat─▒rlad─▒m; g├╝nl├╝k tak─▒m elbise ile kullanabilece─čim, kenara koydu─čumda birka├ž g├╝n sonra sabah kalkt─▒─č─▒mda uyku sersemi ayarlamaya ├žal─▒┼čmayaca─č─▒m, ayn─▒ zamanda zaman─▒ hatas─▒z ├Â─črenebilece─čim, ve yine ayn─▒ zamanda ┼č─▒k bir saat iste─či. Ve kendimi ML Les Classique Chorono ile d├╝kkandan ├ž─▒karken buldum.
Gelelim saatimize;
Swiss Made
Swiss Quartz Movement
Calfskin kay─▒┼č (MasterpieceÔÇÖlerde timsah oluyor)
Deri kay─▒┼č, deployment biti┼č klikli kilit mekanizmas─▒
Saa, dakika, g├╝n, tarih, ay, kronograf
Saat 3 taraf─▒nda small seconds (izlemesi ├žok keyifli)
Saat 9 taraf─▒nda kronograf 30 dk sayac─▒
Saat 6 taraf─▒nda 1/10 of a second sayac─▒ (krono ├žal─▒┼čt─▒─č─▒nda s─▒rf onu seyretmek yeter!)
Saat 12 taraf─▒nda g├╝n ve ay g├Âstergesi
Ayr─▒ bir kol ile saat etraf─▒nda yer alan rakamlar ├╝zerinden tarih g├Âstergesi
40 mm ├žap─▒nda
├çelik / alt─▒n ├žift renkli kasa
Ye┼čil alt─▒n PVD kaplama (2N, 20 Micron)
Dome safir kristal
3 atm su ge├žirmezlik
Parlak ve brush efektli miks ├želik kasa yap─▒s─▒
Diaomand-cut kollar
Superluminova SLNC1 saat, dakika kollar─▒

Genel itibari ile i┼č├žili─čin ├žok ba┼čar─▒l─▒ oldu─čunu s├Âylemeliyim, kasada yer alan parlak, brush miks yap─▒ ve bunlar─▒n m├╝kemmel kombini saati oldu─čundan ├žok daha yukar─▒ konumland─▒r─▒yor, bezelde yer alan ye┼čil alt─▒n kaplama ise, saatin tamam─▒n─▒n sar─▒ veya tamam─▒n─▒n 316 L ├želik olmas─▒ndan ├žok daha ba┼čar─▒l─▒ olmu┼č bana g├Âre. ├çift karakterli ├želik yap─▒ deployment kilitte de devam ediyor ki ger├žekten ├žok ince g├Ârm├╝┼čler tokay─▒ da bu dizayna katarak.
Kadran ise son derece zarif, kollar ├žok etkileyici hafif ─▒┼č─▒k vurdu─čunda durup seyretmek geliyor i├žinizden san─▒r─▒m diomand-cut ├╝retim tekni─činden olsa gerek m├╝cevher gibi duruyorlar.
Kadran─▒n kalabal─▒k olmas─▒ oldum olas─▒ ho┼čuma gitmi┼čtir ancak burada ┼č├Âyle bir durum var evet kadran dolu ama ayn─▒ zamanda dolu de─čil, yani kullan─▒lan tonlar kalabal─▒k hissi vermiyor ama dikkatli bakt─▒─č─▒n─▒zda tatmin ediyor. Ayn─▒ zamanda kadran safir kristal ile birle┼čti─činde ├žok net ve keskin.
Kronograf ve kurma kollar─▒ toplam 3 adet bunun yan─▒nda 3 adet di─čer ayarlar─▒ yapmak i├žin gizli ayar d├╝─čmesi var, kasaya s─▒f─▒r yap─▒da.
Saate bat─▒─č─▒n─▒zda zaman ile ilgili g├Ârmek istedi─činiz her┼čey kar┼č─▒n─▒zda saat, dakika, saniye, g├╝n,tarih,ay. G├╝n ve ya g├Âstergesi ho┼č bir tarzda ve haval─▒.
Kullan─▒m ise son derece rahat ve ergonomik, saat hafif ve deployment kay─▒┼č ├žok rahat hissi veriyor, a├ž─▒l─▒p, kapanmas─▒ son derece kaliteli.
Sonu├ž olarak kolunuza takt─▒─č─▒n─▒zda son derece kaliteli ve stabil bir yap─▒s─▒ olan olduk├ža tatmin edici bir saat.
Son olarak 1.5 g├╝nl├╝k sapma GMT ye g├Âre 0 saniye :D

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SemsalGS

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 22 Oca 2013, 00:11

Re: Maurice Lacroix Les Classiques Choronographe ─░nceleme

Mesaj 09105173 » 24 ┼×ub 2013, 14:21

Çok klas bir saat,iyi günlerde kullanın :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
09105173

Kay─▒t: 14 A─ču 2012, 05:24

Mesaj Frax » 24 ┼×ub 2013, 14:22

G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Frax

Kay─▒t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj serdarfb » 24 ┼×ub 2013, 14:27

Tebrikler, g├╝le g├╝le kullan─▒n. :champ: TSF gayet hareketili bu g├╝nlerde. ;)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
serdarfb

Kay─▒t: 17 Haz 2012, 18:26

Mesaj asymptote » 24 ┼×ub 2013, 14:36

Bug├╝n ML g├╝n├╝ anla┼č─▒lan.. Hay─▒rl─▒ olsun, iyi g├╝nlerde kullan─▒n. :champ:
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj hozburun » 24 ┼×ub 2013, 14:46

├çok klas bir marka ve ├žok ┼č─▒k bir modeli ;) Tebrik eder g├╝le g├╝le kullanman─▒z─▒ dilerim :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hozburun

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj metekaynak » 24 ┼×ub 2013, 14:47

Hay─▒rl─▒ olsun g├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Bile─činizede yak─▒┼čm─▒┼č ┼č─▒k bir saat :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
metekaynak

Ya┼č: 50
Kay─▒t: 16 Kas 2012, 00:04

Mesaj zfr » 24 ┼×ub 2013, 14:51

Hay─▒rl─▒ olsun, ├žok ┼č─▒k bir saat... :champ:
"Saatin kendisi mekan, y├╝r├╝y├╝┼č├╝ zaman, ayar─▒ insand─▒r... Bu da g├Âsterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
zfr

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 03 Eki 2011, 18:49

Mesaj drk » 24 ┼×ub 2013, 14:54

Elinize sa─čl─▒k inceleme i├žin :thumbup: G├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
drk

Kay─▒t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj Ahbob » 24 ┼×ub 2013, 14:58

Sa─čl─▒kl─▒, g├╝zel g├╝nlerde kullan─▒n. ─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahbob

Ya┼č: 24
Kay─▒t: 26 Eyl 2010, 20:06

Mesaj Bond » 24 ┼×ub 2013, 15:07

Tebrikler :champ: G├╝zel g├╝nlerde :thumbup: ─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bond
Administrator

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 14 Eki 2009, 21:36

Mesaj SemsalGS » 24 ┼×ub 2013, 15:09

Ahbob
Drk
zfr
metekaynak
hozburun
SerdarFB
asymptote
Frax
09105173
Bond

├çok te┼čekk├╝r ederim g├╝zel s├Âzleriniz ve dilekleriniz i├žin.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SemsalGS

Kay─▒t: 22 Oca 2013, 00:11

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners