Maurice Lacroix Aikon Koleksiyonunu G├Ârmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Jaeger Lecoultre Master Compressor Diving GMT Ref. 187T670

─░svi├žre ve Avrupa Mekanizmal─▒ Saat ─░ncelemeleri ve Kutu A├ž─▒l─▒┼člar─▒ B├Âl├╝m├╝
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, ─░svi├žre Saat ─░ncelemeleri B├Âl├╝m├╝m├╝zde ├ťyelerimizin ve TSF'nin ─░nceledi─či ─░svi├žre ve Avrupa ├ťretimi Mekanizmal─▒ Saat Marka ve Modellerinin Kutu A├ž─▒l─▒┼č, ─░zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Foto─čraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar─▒n─▒ Kapsayan Bir├žok De─čerlendirme Kriterine Ula┼čabilirsiniz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Jaeger Lecoultre Master Compressor Diving GMT Ref. 187T670

Mesaj serdarfb » 04 ┼×ub 2013 23:04

Saatimiz Jaeger-LeCoultre Master Compressor Diving GMT

Resim

Teknik ├ľzellikleri :

Reference:187T670
Kasa : Titanium
Kay─▒┼č : Kau├žuk
Mekanizma : Jaeger-LeCoultre Calibre 975D Movement Automatic
PiePar├ža Say─▒s─▒ : 230
Saat ba┼č─▒ titre┼čim : 28800
G├╝├ž Rezervi : 48 Saat
Jewels : 29
Tulumba : 1
Y├╝kseklik : 5.70 mm
Fonksiyonlar :Saat-Dakika
24-saat referans zaman─▒ yada 2. b├Âlge zaman─▒
G├╝n g├Âstergesi
├çal─▒┼čma g├Âstergesi ( Akar saniye de denilebilir)
Dal─▒┼č bezeli
Su ge├žirmezlik: 100 bar - 1.000 mtr
Siyah kadran,bask─▒l─▒ ve lumeli rakamlar ve g├Âstergeler
22.0 mm titanium toka

Saat ilk bak─▒┼čta 44 mm lik kasas─▒na ra─čmen biraz ┼či┼čman ve b├╝y├╝k duruyor ancak ayn─▒ saatin 46,3 mm lik kasas─▒ ile yanyana koyuldu─čunda 1.000 mtr lik bir diver i├žin kabul edilebilir b├╝y├╝kl├╝kte oldu─čuna karar veriyor insan.

Compressor serisi Jaeger'in 2000 li y─▒llar─▒n ba┼č─▒nda ├ž─▒kard─▒─č─▒ ve basit bir s─▒k─▒┼čt─▒rma sistemi ile saatin tepe ve butonlar─▒n─▒ suya kar┼č─▒ extra bir korumaya alan ├Âzelli─či ile biliniyor.

Resim
Resim

Dalg─▒├ž eldiveniyle bile ayar yaparken kaymamas─▒ i├žin, kau├žuktan ├╝retilen tepenin alt─▒ndaki ├ževirme sisteminde beyaz ok tepenin kilitli, iki mavi ok ise tepenin a├ž─▒k oldu─čunu g├Âsteriyor.

Resim
Resim

1500 adet ├╝retilmi┼č olan 44 mm lik versiyonun kasas─▒ grade 5 titaniumdan yap─▒lm─▒┼č ve f─▒r├žalanm─▒┼č. B├╝y├╝k olmas─▒na ra─čmen olduk├ža hafif olan saatte lug lar─▒n ┼čekli ve b├╝y├╝kl├╝─č├╝ bu kasan─▒n bilekte rahat bir ┼čekilde durmas─▒n─▒ sa─čl─▒yor.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Saatin 60 klikli bezeli bana g├Âre saatin kalite anlam─▒nda en az ├Âzen g├Âsterilmi┼č detay─▒. Bezel hem yukar─▒-a┼ča─č─▒ hemde sa─ča-sola do─čru oynuyor. Daha ├Ânce g├Ârd├╝─č├╝m ve kulland─▒─č─▒m, belli bir fiyat seviyesinin ├╝zerindeki t├╝m bezeller daha sa─člam ve stabil bir g├Âr├╝nt├╝ vermi┼čti bana. Jaeger'in bu bezeli ├Âzellikle mi b├Âyle yapt─▒─č─▒n─▒ bilemiyorum. ─░nternette biraz ara┼čt─▒rd─▒m ama net bir bilgi bulamad─▒m. Bana g├Âre daha sa─člam bir g├Âr├╝nt├╝ vermesi gerekirdi.

Resim
Resim

Saatin kadran─▒ ger├žekten ├žok g├╝zel ve okunakl─▒. Bir diver i├žin yeterli b├╝y├╝kl├╝kte olan kadrandaki g├Âstergeler gayet ba┼čar─▒l─▒. T├╝m indeksler kasaya yap─▒┼čt─▒r─▒lm─▒┼č durumda. Saat 3 yerine yerle┼čtirilmi┼č g├╝n g├Âstergesinde siyah fon ├╝zerine beyaz say─▒lar kullan─▒lm─▒┼č. "Trap├Ęze" diye adland─▒r─▒lan stilde olan kollar solid ve lumeli.

Resim
Resim
Resim
Resim

Saat 9 yerinde bulanan GMT g├Âstergesi de hem 24 saat uygulamas─▒ hem de 2. saat i├žin kullan─▒labiliyor. Ucu mavi ├╝├žgenli ufak GMT kolu saate g├╝zel bir g├Âr├╝nt├╝ veriyor.

Resim
Resim

Gelelim "Movement operating indicator" diye adland─▒r─▒lan, benim tabirimle "akar saniye"ye. :) Jeager, saniye kolu yerine, beyaz bir fonun ├╝zerinde d├Ânen mavi bir yar─▒m dairenin dikd├Ârtgen bir pencere arkas─▒nda d├Ânerek, saatin ├žal─▒┼čmakta oldu─čunu g├Âsteren bir sistem kullanm─▒┼č. Dakika da bir turunu tamamlayan bu sistem saate g├╝zel bir espri katm─▒┼č. Derinlikte ve karanl─▒kta bu g├Âstergeyi i┼člevsel hale getirebilmek i├žin mavi ile beyaz b├Âlgelerin aras─▒na lume li bir ├žizgi at─▒lm─▒┼č.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Saatin arkas─▒n─▒ ├ževirdi─čimizde de Jaeger'in kalitesini buram buram hissediyorsunuz. 4 vida ile sabitlenmi┼č ├ževirmeli kapa─č─▒n ├╝zerinde marka, seri ve model isimlerinin yan─▒ s─▒ra kasa ve model kodlar─▒, swiss made yaz─▒s─▒ da mevcut.

Resim
Resim

Kapakta ayr─▒ca, Jaeger'in prestijine yak─▒┼č─▒r bir uygulama olan "1.000 HOURS" ibaresi de var. Yakla┼č─▒k 6 haftaya kar┼č─▒l─▒k gelen bu s├╝re Jaeger'in ├╝retti─či saatleri d─▒┼č d├╝nyaya a├žmadan ├Ânce kendi b├╝nyesinde yapt─▒─č─▒ deneme ve testlerin s├╝resini belirtiyor. Alaca─č─▒n─▒z saatin, fabrikadan ├ž─▒kmadan 1.000 saat test edilmi┼č oldu─čunu bilmek benim gibi saat konusunda "bahts─▒z bedevi" kategorisindekiler i├žin ├Ânemli bir detay tabi. :lol:
Resim

Kau├žuk kay─▒┼č diver konseptine tam uymakla beraber kullanmda biraz sert. Bilekte pek rahats─▒z etmese de tak─▒p ├ž─▒kar─▒rken biraz zorluyor. Farkl─▒ kay─▒┼č alternatifleri tabi ki mevcut. Titanium toka Jaeger armas─▒yla ho┼č durmu┼č. :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kasan─▒n i├žinde, ├╝zerine farkl─▒ komplikasyon mod├╝lleri entegre edilebilen ve bu sayede bir ├žok model de g├Ârebilece─čimiz Jaeger'in efsane makinalar─▒ndan biri olan Calibre 975'i g├Âr├╝yoruz. 48 saat g├╝├ž rezervi olan mekanizma hakk─▒nda g├╝zel bir ka├ž sayfa buldum. Daha detayl─▒ bilgi i├žin okunabilecek g├╝zel kaynaklar :

http://www.thepurists.net/Patrons/Members/wsw/jlc_at/jlc975finweb.htm
http://www.network54.com/Forum/234648/message/1078680164/In+search+of+the+perfect+movement,+Autotractor+first+used+in+Home+Time+and+Dualmatic!

Resim

Sonu├ž olarak saat kutumun i├žerisinde ilk kez bir Jaeger g├Âr├╝yorum. Kalitesi, prestiji tart─▒┼č─▒lmayan bir marka ve ileri de ba┼čka modellerini de kullanmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Ald─▒─č─▒m her saat te oldu─ču gibi bunda da bir problemle kar┼č─▒la┼čt─▒k. :lol: Neyse ki kar┼č─▒mda her zaman olumlu ve iyi niyetli insanlar buluyorum. Jager Butik yetkilisi Sevgili Serpil Han─▒m'a da buradan t├╝m ├žabas─▒ ve g├Âsterdi─či yak─▒nl─▒ktan dolay─▒ sonsuz te┼čekk├╝r ediyorum. Bond ve NickyNick Ba┼čkan'lara da beni JLC organizasyonuna davet edip bu ve benzeri modelleri test edebilme ┼čans─▒n─▒ verdikleri i├žin ayr─▒ca te┼čekk├╝r ederim.

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=12&t=11404#axzz2Js44PfsH

Bu incelemeyi yaparken bir ├žok internet sitesinden bilgi ve g├Ârseller anlam─▒nda faydaland─▒m. Kendi fikirlerimle birle┼čtirerek bir┼čey ler yazmaya ├žal─▒┼čt─▒m. Hatalar─▒m─▒z, eksiklerimiz var ise sizinde kat─▒l─▒m─▒n─▒zla d├╝zeltmek ho┼čuma gider. :champ:

Konuyu kendi ├žekti─čimiz foto─čraflarla s├╝sleyerek huzurlar─▒n─▒zdan ayr─▒l─▒yorum. :lol:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
serdarfb

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 17 Haz 2012 18:26

Re: Jaeger Lecoultre Master Compressor Diving GMT ref. 187T6

Mesaj herofb » 04 ┼×ub 2013 23:07

ba┼čkan hay─▒rl─▒ olsun tekrar , saatte abs , esp ne ararsan var , g─▒rtlak dolu , ├žok ┼č─▒k :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
herofb

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 11 Nis 2010 16:12

Mesaj hozburun » 04 ┼×ub 2013 23:11

S├╝per saat s├╝per inceleme yani aslinda bu tam bir ince eleme desek yeridir ;) tekrar tebrik ediyor guzel zamanlarini gostersin diyirum ...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
hozburun
Limited Edition Club

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 08 Haz 2011 17:02

Mesaj mlm » 04 ┼×ub 2013 23:11

Abi tebrikler, diyecek s├Âz yok m├╝kemmel g├Âr├╝n├╝yor, ├Âzellikle kadrana bay─▒ld─▒m :champ: :champ: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 03 A─ču 2010 02:59

Mesaj SerkanGS » 04 ┼×ub 2013 23:14

Ba┼čkan─▒m ├žok g├╝zel bir se├žim olmu┼č saatin tasar─▒m─▒ m├╝kemmel, inceleme de harika olmu┼č ellerine sa─čl─▒k iyi g├╝nlerde kullan :champ: :champ: :champ:
Dedicated to Perfection / Eski Kullan─▒c─▒ Ad─▒ Desertsun
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SerkanGS

Ya┼č: 38
Kay─▒t: 17 Kas 2010 00:12

Mesaj Metin06 » 04 ┼×ub 2013 23:16

iyi g├╝nlerde kullan─▒n.MAA┼×ALLAH diyelim nazar de─čmesin...
"─░NSANIN KEDER─░,HIRSLARI KADARDIR"
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Metin06

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 01 Ara 2012 01:50

Mesaj vmetin » 04 ┼×ub 2013 23:16

Benim ├žok sevdi─čim ve almaktan son anda vazge├žti─čim dolay─▒s─▒yla her zaman akl─▒m─▒n bir k├Â┼česinde duran m├╝kemmel bir saat alm─▒┼čs─▒n.
S├Âyle g├╝zel b├Âyle m├╝thi┼č dememe gerek yok zaten kendim al─▒yordum.

─░nceleme ise ibretlik :thumbup:
En son vmetin taraf─▒ndan 04 ┼×ub 2013 23:23 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
vmetin

Ya┼č: 83
Kay─▒t: 13 Ara 2011 17:37

Mesaj Ahbob » 04 ┼×ub 2013 23:17

B├Âyle bir saate b├Âyle bir inceleme, b├Âyle foto─čraflar yak─▒┼č─▒rd─▒. Sa─čl─▒kl─▒, g├╝zel g├╝nlerde kullan abi, koleksiyona ├žok g├╝zel bir par├ža daha. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahbob

Ya┼č: 24
Kay─▒t: 26 Eyl 2010 20:06

Mesaj Bg17 » 04 ┼×ub 2013 23:18

Tam bir sanateseri, guzel gunlerde kullanin... 8-)
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bg17

Kay─▒t: 27 Oca 2012 07:42

Mesaj serhat200 » 04 ┼×ub 2013 23:19

Serdar ba┼čkan hay─▒rl─▒ olsun iyi g├╝nlerde kullan :champ:
Detayl─▒ inceleme i├žin te┼čekk├╝rler.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
serhat200
Limited Edition Club

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 20 A─ču 2010 16:55

Mesaj serdarfb » 04 ┼×ub 2013 23:20

Herojd11 :champ: Karde┼čim sa─čol, sunroof lu modeli bekleyemedim. :lol: :lol:

hozburun :champ: Te┼čekk├╝rler ba┼čkan :thumbup: Logo ya ├žal─▒┼čmaya ba┼čla sen. :lol: :lol:

mlm :champ: Te┼čekk├╝rler :thumbup: Kadrana bende bay─▒ld─▒m :thumbup: :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
serdarfb

Ya┼č: 47
Kay─▒t: 17 Haz 2012 18:26

Mesaj asymptote » 04 ┼×ub 2013 23:21

Harika foto─čraflar, harika bir inceleme, harika bir saat.. :champ: Bu saatin bu tarz bir incelemesinin ben global forumlar─▒n hi├žbirinde oldu─čunu sanm─▒yorum.. ─░nceleme i├žin te┼čekk├╝rler, saat i├žin hay─▒rl─▒ olsunlar.. :champ: Ba┼čkan biliyorum diver saatlerde pek olmuyor ama bu saatin arkas─▒ ke┼čke kapal─▒ olmasaym─▒┼č ya: :super: :super: :super: :geek:
Resim
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

Sonraki

D├Ân TSF ─░svi├žre Saat Kullan─▒c─▒ ─░ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 35 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners