Oris Divers Date Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Divers Date Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj kasa » 09 Oca 2013, 17:45

Merhabalar,
Uzun zamand覺r bir saat almay覺 d羹羹n羹yordum, foruma kat覺ld覺ktan sonra ilgim mekanik saatlere y繹neldi. Seiko Sportura bakarken, Seiko Kinetic, oradan da Longines, Tag, Oris bakar oldum.
Ve sonunda bir ORIS DIVERS DATE sahibi oldum. :D Saatten 癟ok memnunum, 癟elik bilezik gayet 覺k ve a覺rl覺k da覺l覺m覺 癟ok baar覺l覺. G羹nde ortalama +10 saniye ileri gidiyor, zamanla daha iyi olurmu bilmem ama bu deerde kalsa bile ayar i癟in a癟t覺rmaya demez diye d羹羹n羹yorum! ne dersiniz?
襤zmir forum Bornova P覺rlant maazas覺ndan y覺lba覺ndan 繹nce ald覺m, bu arada P覺rlan kahve bir harika, Birgi beyin yak覺n ilgisine buradan teekk羹r ederim ama maalesef saat orijinal dalg覺癟 kafas覺 eklindeki kutuyla gelmedi, ellerinde kalmam覺, istedim ama hen羹z bir gelime yok. Ayn覺 ekilde kredi kart覺 eklindeki garanti/certifika kart覺 yerine katlan覺r bir garanti verildi! Bilmem 羹zerine gitmem gereken bir konu mu? :?
襤nceleme yapmayaca覺m 癟羹nk羹 forumda ve nette gayet bilinen bir saat, ancak bir iki nokta var ki belirtmeden ge癟emeyeceim 癟羹nk羹 sat覺n almadan evvel tam ve a癟覺klay覺c覺 bilgi yoktu!( Belki vard覺r ama ben bulamam覺覺md覺r :!:
1. Saatin 癟ap覺 44mm ancak her yerde bezelin 癟elik renk olmas覺 saati daha ufak g繹steriyor ifadeleri kullan覺l覺yor, evet bu doru, ben bunu detayland覺rmak istiyorum;
Safiri kristalin 癟ap覺 31mm dir.
Bezel 2 x 4,5mm = 9mm, yani Bezel 繹l癟羹ld羹羹nde 癟ap tam 40mm
Saatin dalg覺癟 kafas覺n覺 and覺r覺r karakteristik 繹zelliinden dolay覺 kasan覺n 2mm genilemesi sonucu Toplam 癟ap 44mm ula覺r.
2. Safirin bombeli oluundan dolay覺 bir forumda saate ancak 45 dereceden bak覺ld覺覺nda okunabilir olduu yaz覺yordu, bu durum netteki fotoraflarda tam belli olmuyordu. Evet, doru bombeli safir okunabilirlii a癟覺l覺 bak覺larda azalt覺yor ama 45 derece deil 30 derece diyebiliriz.
Umar覺m fotoraflar覺 beenirsiniz.... :geek:
Sayg覺lar
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
kasa

Ya: 47
Kay覺t: 18 May 2012, 15:43

Re: ORIS DD 襤lk kutu a癟覺l覺覺m

Mesaj Bg17 » 09 Oca 2013, 17:46

Col guzel bir saat, iyi gunlerde kullanin.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bg17

Kay覺t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj Distributor » 09 Oca 2013, 17:50

G羹zel se癟im, iyi g羹nlerde kullan覺n覺z. :thumbup: Setifika ve dier eksikleriniz i癟in 覺srarc覺 olunuz. P覺rlant markan覺n distributor 羹 sonu癟ta evraklar覺 size teslim etmek ile m羹kellefler ;) . +10 saniye i癟in saati a癟t覺rtmak da 癟ok doru deil.
Baar覺 g繹lgen olsun...
Kullan覺c覺 avatar覺
Distributor

Kay覺t: 06 Nis 2012, 16:32

Mesaj mucadeleci » 09 Oca 2013, 17:51

Hay覺rl覺 olsun, ho bir saat :thumbup: maallah tam tosuncuk :)
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Mesaj cenk » 09 Oca 2013, 17:51

hayirli olsun cok guzel bir model :champ: bende uzun zamandir takmiyordum benimkini ozlemisim :)
Kullan覺c覺 avatar覺
cenk

Kay覺t: 27 ub 2010, 21:14

Mesaj hozburun » 09 Oca 2013, 17:53

Tebrik ederim :champ: :champ: :champ: G羹zel bir model, g羹le g羹le kullan覺n, hay覺rl覺 olsun :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
hozburun

Ya: 50
Kay覺t: 08 Haz 2011, 17:02

Mesaj vmetin » 09 Oca 2013, 17:58

襤yi g羹nlerde kullan覺n, fotoraflar da gayet baar覺l覺 :champ: :champ: :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
vmetin

Ya: 89
Kay覺t: 13 Ara 2011, 17:37

Re: Oris Divers Date Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Frax » 09 Oca 2013, 18:00

Hay覺rl覺 olsun :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners