Seiko SRP307 Yeni Black Monster Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko SRP307 Yeni Black Monster Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj revenant » 05 Oca 2013, 23:53

Merhaba TSF 羹yeleri,
襤nceleyeceimiz saat Seiko SRP307. Ya da baka bir deyile New Black Monster. Ge癟tiimiz yaz aylar覺nda piyasaya 癟覺kan, Seikonun d羹nya 癟ap覺nda belki de en 癟ok satan modelinin resmi olarak modifiye edilmi hali. Seiko Monster; lume, bilezik i癟ilii, dakiklik vb bir癟ok konuda olduk癟a kadar baar覺l覺 bir model ki 癟ou yerde f/p denilince akla gelen ilk saat diyebilirim. Bununla beraber 癟ok癟a modifiye edilen de bir saat. zellikle kadranda yap覺lan modifikasyonlara y繹nelim Seikonun dikkatini 癟ekmi olacak ki yahu arkada, unu biz yapal覺m, kayma覺n覺 da biz yiyelim. Elin gavuru niye yesin, deil mi 癟ekik g繹zl羹 garda覺m dedi ve resmi bir modifikasyonla yeni Monsterlar覺 piyasaya s羹rd羹.

Daha 繹nce de bir bal覺kta belirtmitim. Eski Monsterlar覺n beenmediim 繹zelliklerinin ba覺nda yeil lumelar覺 geliyordu. Ah keke unlar beyaz olsayd覺 be色 demiliim 癟oktur. Bir de kadranda saniyelerin 癟ok gereksiz olduunu d羹羹n羹yordum. Seikodan rica ettim, onlar da k覺rmad覺 beni, kadran覺 deitirdiler demeyi 癟ok isterdim ama deil elbet :lol: Anlad覺m ki bu genel bir talepmi, sonu癟ta da yeni Monsterlar bu talebe cevaben 羹retilmi.

Benim en 癟ok beendiim modeller SRP307 ile SRP309 oldu. Hatta SRP309u daha 癟ok beendim ama siyah覺 daha rahat kullanabileceim i癟in buna karar verdim. Peki bu Monster'da neler farkl覺, neler hala eskisi gibi? 襤lk operasyon mekanizmaya yap覺lm覺. 7S26 gitmi, yerine 4R36 gelmi. ok da iyi olmu. Bilezik ve kasada neredeyse hi癟bir deiiklik yap覺lmam覺. Sadece crown k覺sm覺nda bir farkl覺l覺k mevcut. Kadrana gelince ise iler deiiyor. ncelikle kadran biraz temizlenmi. Saniye g繹stergeleri gitmi. En 繹nemli deiiklik ise indislerde. 癟gen eklinde yeni indisler, eskisinden farkl覺 olarak beyaz renkte ve etraf覺nda g羹m羹 rengi bir 癟er癟eve var (saatin kadran覺nda en beendiim ey bu g羹m羹 癟er癟eve oldu). Saniyenin alt ucu turuncu renkte yap覺lm覺. Ve t羹m bunlar yap覺l覺rken, lume g羹c羹nden hi癟bir ey kaybetmemi. 襤lk defa bu kadar g羹癟l羹 bir lumea sahip saat edindim, gece uyan覺p saate bak覺nca s覺r覺tt覺覺m dorudur :oops:

Saatin dakikliine gelirsek, bug羹n 5 saniye geri kald覺. 1 g羹nl羹k bir saat i癟in san覺r覺m fevkaladedin fevkinde :thumbup:

Sevmediim tek 繹zelliini de s繹yleyerek incelememi bitireyim. G羹m羹 癟er癟eveye bay覺ld覺覺m覺 belirttim. Akrep ve yelkovanda ayn覺 g羹m羹 癟er癟eveyi kullanmak yerine neden beyaz 癟er癟eve kullanm覺lar, dorusu anlamad覺m ama bu kadar kusur kad覺 Rolexinde de olur diyerek g繹z ard覺 ettim gitti.

Toparlamak gerekirse, son zamanda bir s羹r羹 saat deneyip gidip hi癟 denemediim bir saati almak biraz garip oldu ki doru s繹ylemek gerekirse saatin tam 1 ayda elime ulamas覺 acaba yanl覺 m覺 yapt覺m dedirtti. Ama u an, kafamda planlad覺覺m b羹t癟enin yar覺s覺na bu kadar kaliteli bir dalg覺癟 saati ald覺覺m i癟in olduk癟a keyifliyim. Ayn覺 saate 羹st s覺n覺f bir marka logosu yap覺t覺rsak ka癟 kat覺 fiyata sat覺l覺r tahmin edemiyorum ama Seiko logosunu kolumda g繹rmekten ziyadesiyle mutluyum. Ve tabi param覺 da cebimde g繹rmekten :D

Ve kar覺n覺zda Seiko SRP307 New Black Monster :

Resim

Uploaded with ImageShack.us

Resim

Resim

Resim

Resim

eklini emailini bir net g繹relim arkada diyenler i癟in:
Resim

Lume ver arkada diyenler i癟in:
Resim

Ve son olarak Nerdesin len sen bir ayd覺r!! diyerek balad覺覺m sorgulamadan bir kare:
Resim

En son revenant taraf覺ndan 06 Oca 2013, 12:13 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
revenant

Kay覺t: 30 Au 2011, 10:49

Re: Sitemk璽r Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Emre » 05 Oca 2013, 23:59

Markadan balayal覺m. Seiko?
T S F = P A Y L A I M
Kullan覺c覺 avatar覺
Emre
Editor

Kay覺t: 28 Kas 2010, 10:20

Mesaj muratseyit » 06 Oca 2013, 00:02

+1 Seiko?
Kullan覺c覺 avatar覺
muratseyit

Ya: 45
Kay覺t: 28 Eki 2012, 17:18

Mesaj asymptote » 06 Oca 2013, 00:05

+2 Seiko..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Analyzer » 06 Oca 2013, 00:05

"Hem de ondan -覺rk癟覺l覺k gibi olmas覺n ama- 癟ok daha beyaz覺m!" :roll:
Kullan覺c覺 avatar覺
Analyzer

Kay覺t: 30 Tem 2011, 22:40

Re: Ynt: Sitemk璽r Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj hydrocon » 06 Oca 2013, 00:10

Citizen?
Her ey zehirdir m羹him olan dozdur.
Kullan覺c覺 avatar覺
hydrocon

Ya: 41
Kay覺t: 09 Haz 2012, 10:31

Mesaj revenant » 06 Oca 2013, 00:11

Kutunun a覺r覺 羹st kalite oluu sizi etkilemesin diyeceim ama tabi siz de hakl覺s覺n覺z :D

Beyazl覺k konusuna deineceim ;)
Kullan覺c覺 avatar覺
revenant

Kay覺t: 30 Au 2011, 10:49

Mesaj cavro » 06 Oca 2013, 00:14

Tudor diyorum :)
Kullan覺c覺 avatar覺
cavro

Ya: 31
Kay覺t: 19 Tem 2012, 23:30

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners