Franck Muller Double Retrograde Hour Rose Gold 8880DHR

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Franck Muller Double Retrograde Hour Rose Gold 8880DHR

Mesaj vincefb » 25 Ara 2012, 21:50

Evet beyler :D Kutu açılışı yok ama ince küçük bir tanıtım yapmadan geçmeyeyim dedim TSFmize katkı olsun diye ;)

Saat benim beğenimi kazanmış Prof. Franck Mullere ait :D Saatin kasası 8880 Cintrée Curvex diye geçiyor ve benim FMin saatleri arasında ki tek favorim :thumbup:

Ben inceleme konusunda Drk ve Razzın eline su dökemem Hsnmr'nin yanında ise hikaye kalırım :D O yüzden fazla uzun tutmadan kısa kısa geçeceğim affola ;) ( bu yaptığıma inceleme bile denilmez ya neyse :D )

FM benim Rose Gold saatler içinde (kendim yakından inceleme fırsatı bulduğum) renk ve ton olarak beğendiğim tek saat.. Sattığıma üzüldüğümüde her fırsatta dile getirmiştim :( ama daha ilginç farklı bir modelini yeniden yakalama fırsatı buldum ve koleksiyonun içinde küçük bir kıyım yaparak :D aldım :champ:

Saatte en ilginç olan özellik gün ve akşam için iki ayrı akrep olması.. Gün veya gündüz saatin kadranın solunda ve üste 6 dan 18 e kadar... akşam ise saatin sağında ve altında 18 den 6 ya kadar şeklinde iki ye ayrılmış... dakika ve saniye yine saatin olması gerektiği yerde merkezinde... saatte in house FM 2800-DH R mekanizma kullanılmakta, Rose gold olan kasası ise 39.50mm x 55.30 mm büyüklüğünde, 42 saat power reserve ve 30mt su geçirmezliğe sahip...

Haydi fotoğraflar :D Enjoy beyler sinire, strese yer vermeden yazık veya yuh tarzında mesajlar atmadan bakınız lütfen :D :D

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Ve neden FMin Rose tonunu sevdiğimi biraz olsun sizlere açıklayabilmek için UN maxi marine Rose ile fotoğraflarını yan yana koyup çektim ;)

Resim
Resim

Ve en son haliyle Family :D

Resim
En son vincefb tarafından 25 Ara 2012, 22:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
vincefb

Re: Franck Muller Double Retrograde Hour Rose Gold 8880DHR

Mesaj metekaynak » 25 Ara 2012, 21:58

Hayırlı olsun güzel günlerde kullan :champ:

Şık bir saat kolleksiyon için değerli bir parça.
Mutluluğunuz daim olsun.
Kullanıcı avatarı
metekaynak

Mesaj herofb » 25 Ara 2012, 22:02

başkan hayırlı olsun , eğer kullanacaksan güle güle kullan :) satarsan da karlı olsun inşallah :champ:
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Ahbob » 25 Ara 2012, 22:02

Pek ilginç bir saatmiş hocam, kadranı ilgi çekici. Ama sanki o kayış olmamış gibi. Resimler için teşekkürler. Koleksiyona ise söylenecek söz yok zaten, özellikle uçtaki ikili çok can yakıyor. :champ:
Kullanıcı avatarı
Ahbob

Mesaj fbolukbas » 25 Ara 2012, 22:08

BaşGan kutudaki son yer de dolmuş. Sanırım bir süre açılış falan olmaz.
Bana hiç hitap etmese de, FM lerin enteresan dizaynlarını merakla izliyorum.
Crazy hours gibi.. İyi günlerde kullanın.
Kullanıcı avatarı
fbolukbas

Mesaj serdarfb » 25 Ara 2012, 22:12

Başkan, "vah vaaah" diyebiliyormuyuz ? :lol: :lol:

Dostum güle güle kullan, Cvstos kıyımda başrol oynadı anladığım kadarıyla. :lol: Wrist shot beklentisi içerisindeyiz :thumbup:
Kullanıcı avatarı
serdarfb

Mesaj Offside » 25 Ara 2012, 22:16

aile üyelerinin ağır abisi gibi olmuş. Koleksiyonunuzun en güzel parçasımıdır tartışılır ama,en göze batan,dikkat çeken bu galiba. yalnız kayış banada pek olmamış gibi geldi .seçim Güle güle kullanın.Panerai arkadan hala çok cool bakıyo.
Kullanıcı avatarı
Offside

Mesaj vincefb » 25 Ara 2012, 22:17

metekaynak yazdı:Hayırlı olsun güzel günlerde kullan :champ:

Şık bir saat kolleksiyon için değerli bir parça.
Mutluluğunuz daim olsun.

teşekkürler :champ:

herojd11 yazdı:başkan hayırlı olsun , eğer kullanacaksan güle güle kullan :) satarsan da karlı olsun inşallah :champ:

Başkan ALLAH sattırmasın diyorum ama bana belli olmuyor :D teşekkürler başkan biliyorum sevmiyorsun ama idare et artık :D

Ahbob yazdı:Pek ilginç bir saatmiş hocam, kadranı ilgi çekici. Ama sanki o kayış olmamış gibi. Resimler için teşekkürler. Koleksiyona ise söylenecek söz yok zaten, özellikle uçtaki ikili çok can yakıyor. :champ:

Onlar Forvet zaten Ahbob :D Croco kayış siparişi vereceğim daha güzel olacak ama böyle hafif sporda hoşuma gitti ;) teşekkürler :champ:

fbolukbas yazdı:BaşGan kutudaki son yer de dolmuş. Sanırım bir süre açılış falan olmaz.
Bana hiç hitap etmese de, FM lerin enteresan dizaynlarını merakla izliyorum.
Crazy hours gibi.. İyi günlerde kullanın.

Son yer dolmuş hatta taşmıştı :D fazlalıkları attık diyelim :D teşekkürler :champ:

serdarfb yazdı:Başkan, "vah vaaah" diyebiliyormuyuz ? :lol: :lol:

Dostum güle güle kullan, Cvstos kıyımda başrol oynadı anladığım kadarıyla. :lol: Wrist shot beklentisi içerisindeyiz :thumbup:

SerdarFB :D zaten wristshot atmıştık tekrarını veririz senin için :D çok teşekkürler dostum :champ: :champ: Vahh vahh deme icat çıkarma benim başıma :D
Kullanıcı avatarı
vincefb

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners