Omega Speedmaster Moonwatch Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Omega Speedmaster Moonwatch Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj chef » 02 Ara 2012, 14:41

Herkese selam,

Uzun zamandir planladigim saatimi sonunda almis bulunmaktayim. FC, Zenith, Omega arasinda kalmistim. Sonuc olarak Speedmaster modelini aldim. Yaklasik 7-8 ay oncesinde bir konu acmistim. Ustadlar benimle fikirlerini paylastilar, cok sagolsunlar.
:arrow: viewtopic.php?f=62&t=6783#axzz2DtNWjZKl

Kurmal覺, mika camli orjinal MoonWatch modelini aldim. Magazadan da bahsedeyim. Yillar oncesinden tanidigim Tufan Saat'den temin ettim. Firma olarak eskisi kadar buyuk degiller, kendi iclerinde kuculme karari alarak magaza sayisini bire dusurmeye calisiyorlar. Saat almak isteyenler icin kesinlikle tavsiye ederim. Son derece durust ve isini bilen insanlardir.

Omega markasini ilk kez kullaniyorum ve izlenimlerimi de yazayim. Aldigim saate bir kimlik (garanti karti gibi birsey, benchmark) verdiler. Dunyanin neresine olursam olayim teknik servisten faydalanmam icin. Alirken celik kasanin uzerinde islenmis duran kucuk sayilarla kimlik kartindaki sayilar birbirini tutmali.

Kurmali saati ise hayatimda ilk kez kullandigim icin acikcasi zorluk cekiyorum. Sabah kalkinca 10 kez (1/3 tur) olacak sekilde ceviriyorum ancak aksami bulmadan saat duruyor, bazen durmasada geri kaliyor. Bende alisik olmadigim icin surekli oynayamiyorum pimleriyle. Alisana kadar saga sola gec kalmaya devam edecegim anlasilan. :) Sunu merak ediyorum bu saat icin belli bir enerji suresi var mi? Mesela 20 tam tur cevirince 12 saat hic durmadan calisir, yada 15 den fazla kurulmamas覺 onerilir aksi taktirde mekanizma hasar gorebilir vs vs. ksiacasi kurmanin tam recetesi nedir, saati kullanmis ustadlardan bilgi bekliyorum.

Is yuzunden s覺kca aktif olamasam da bundan sonrasi icin daha cok online olmaya calisacagim. Herkese tekrar merhaba.

asagida saatin resimlerini bulabilrisiniz.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
chef

Kay覺t: 02 Kas 2011, 00:12

Re: Omega SpeedMaster Moonwatch Kutu Ac覺l覺s覺

Mesaj buTa » 02 Ara 2012, 14:47

Cok g羹zel bir saat. Efsane.. G羹le g羹le kullan覺n.. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
buTa

Ya: 47
Kay覺t: 08 Eyl 2011, 23:23

Mesaj KKaraku » 02 Ara 2012, 15:04

Merhaba, 繹ncelikle hay覺rl覺s覺 olsun dileklerimi iletmek isterim. Omega'n覺n kal覺plam覺 bir efsane modelini alm覺s覺n覺z. Kurmal覺 olmas覺 da ayr覺 bir zevk :thumbup:

Kurmal覺 saatler , otomatik saatlere g繹re daha 癟ok ilgi ve alaka beklediklerinden benim g繹z羹mde zevk saatleridir.Size imdiden kurma ii zor gelse de , saat zevk verdik癟e bu ite kolaya binecektir diye d羹羹n羹yorum.

Kurmal覺 saatlerde , benim bildiim mekanizmay覺 tam kurmak i癟in belli bir say覺 olmad覺覺d覺r.Saatin tepesini (kurma kolu) sertleecek seviyeye getirene kadar 癟evirerek saatin tam kurulumu ger癟ekleir. Bu g羹zel Omega'n覺n tam kurulumda ka癟 g羹nl羹k g羹癟 rezervi var tam bilmiyorum ama , tam kuurulumunu ger癟ekletirdiinizde en az iki g羹n saatiniz sal覺kl覺 bir ekilde 癟al覺acakt覺r.

Dier bir hususta , kurmal覺 saatlerde sapma miktar覺 g羹癟 rezervi azald覺k癟a deiimin fazla olduudur.Bu y羹zden , en az覺ndan her g羹n ie gitmeden 繹nce kurman覺z覺 tavsiye ederim.

Selametle.
" 襤nsanlar hangi d羹nyaya kulak kesilmise, 繹b羹r羹ne sa覺r..! " / 襤smet ZEL
Kullan覺c覺 avatar覺
KKaraku

Ya: 32
Kay覺t: 12 Kas 2011, 18:51

Mesaj necati » 02 Ara 2012, 15:08

Kura kura kullan覺n :D :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
necati

Ya: 51
Kay覺t: 07 Mar 2012, 21:22

Mesaj Remre » 02 Ara 2012, 15:12

M羹kemmel bir se癟im g羹zel g羹nlerde kullanman覺z dileiyle. Benimde ileride en 癟ok sahip olmak istediim saatlerden biri :champ:
Bu arada kurmayla ilgili arama yaparsan覺z pek 癟ok bilgi bulabilirsiniz ama ben 繹yle s繹yleyebilirim daha 繹nceden forumdan okuduum kadar覺yla, 10 tur 癟evirmek genelde yeterli oluyor tabi bu say覺 deikenlik g繹sterebilir bu 10 turu salamak i癟in aa覺 yukar覺 30 kez 癟evirmek gerekiyor 3 defada bir tur att覺rabildiimiz varsay覺l覺yor. Kurmal覺 mekanizmalarda a覺r覺 kurman覺z覺 engelliyecek bir sistem olduu i癟in kurma kolu sertlemeye bal覺yor ve sizi uyar覺yor onu zorlamayacak ekilde zaten ne kadar kurman覺z gerektiini anl覺yacaks覺n覺z diye d羹羹n羹yorum. Tekrar hay覺rl覺 olsun.
Eski kullan覺c覺 ad覺: e155159
Kullan覺c覺 avatar覺
Remre

Ya: 36
Kay覺t: 15 Oca 2011, 01:14

Mesaj serdarfb » 02 Ara 2012, 15:15

Tebrikler :champ: Omega 癟ok iyi bir se癟im. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
serdarfb

Ya: 53
Kay覺t: 17 Haz 2012, 18:26

Mesaj mcd » 02 Ara 2012, 15:18

Tebrikler g羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Cihan
Kullan覺c覺 avatar覺
mcd

Ya: 42
Kay覺t: 21 Au 2012, 02:01

Mesaj mlm » 02 Ara 2012, 15:19

Hay覺rl覺 olsun, Omega'n覺n efsane modeli bileinizde, tebrikler :champ: :champ: :champ:

Kurma konusunu asl覺nda kendiniz tatbik edebilirsiniz, rezerv bo iken(saat durmu iken) saati fazla g羹癟 uygulamadan kurmaya ve ayn覺 zamanda saymaya balay覺n, rezerv komple dolduunda kurma tepesi art覺k kurman覺za izin vermeyecektir. B繹ylelikle takribi olarak ne kadar kurman覺z gerektiini 繹renebilirsiniz. Saatinizin rezerv s羹resi yan覺lm覺yorsam 48 saat, buradan yola 癟覺karak ne kadar kurarsan覺z ne kadar rezerv depolayaca覺n覺z覺 hesaplayabilirsiniz.. G羹le g羹le kullan覺n..
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 63 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners