Seiko 5 SNK809K2 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko 5 SNK809K2 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj cavro » 02 Ara 2012, 01:27

Yakla覺k 1 ay 繹nce ald覺覺m Seiko 5 saatimin bir incelemesini yazay覺m dedim (ge癟 kalm覺覺m san覺r覺m imdi b繹yle yaz覺nca fark覺na vard覺m :D )

Resim

Saatin d覺 g繹r羹n羹羹 klasik pilot-flieger tarz覺na yak覺n olarak tan覺mlanabilir. 37 mm'lik 癟ap覺 ve 10 mm'lik kal覺nl覺覺 ile k羹癟羹k say覺labilecek bir boyutta. Seiko'nun hardlex ad覺n覺 verdii mineral cam bulunuyor saatte standart mineral camlara g繹re daha 癟izilmeye kar覺 daha dayan覺kl覺 oluyormu. Bunun yan覺nda saatin arkas覺nda mekanizman覺n ve rotorun g繹r羹lebildii bir cam kapak bulunuyor. Kurma kolu ise olduk癟a k羹癟羹k ve saat 4 hizas覺na konumland覺r覺lm覺.

Resim

Saat i癟inde 癟ou Seiko 5'in bar覺nd覺rd覺覺 7S26C Mekanizma bar覺nd覺r覺yor 21 tal覺 ve verilen paran覺n kesinlikle hakk覺n覺 veren bir mekanizma. Mekanizmada elle kurma ve saniye durdurma 繹zellii bulunmuyor. Hassasiyet konusunda tak覺nt覺l覺 biri say覺lmam g羹n g羹n sapma deerlerini 繹l癟medim ama son 3 haftad覺r ayarlama yapmad覺覺m halde yakla覺k bir bu癟uk dakikal覺k sapma yapm覺 u anda. Baka saatim olmad覺覺 i癟in tam g羹癟 rezervi ile ilgili 繹l癟羹m yapmad覺m ancak 2 g羹nl羹k bir g羹癟 rezervi yaz覺yor 癟ou yerde.

Resim

Saat 羹zerinde iki par癟al覺 siyah bir nato kay覺 ile geliyor. Kay覺 kalitesinin 羹st d羹zey olduu s繹ylenemez ama kesinlikle rahats覺z edici deil. Kasa ile ayn覺 ekilde f覺r癟alanm覺 癟elik bir toka bulunuyor kay覺ta. Kay覺 ilk geldiinde biraz sert hissettirse de k覺sa s羹re i癟inde olduk癟a rahat hale geliyor. Keke deri kay覺 se癟enei de olsayd覺 demeden ge癟emeyeceim ama kahve tonlar覺 ile olduk癟a g羹zel g繹r羹n羹yor saat. (tabi "military" ad覺 alt覺nda sat覺lmas覺 nedeniyle pek m羹mk羹n g繹r羹nm羹yor bu durum)

Resim

Hava karard覺覺nda ise saatin kollar覺nda ve indexlerinde bulunan lume g繹r羹n羹r hale geliyor. Ancak pek uzun 繹m羹rl羹 bir lume performans覺na sahip deil saat. Bu zay覺f kald覺覺 konulardan biri. Bir dier nokta ise rotorun biraz sesli hareket etmesi. Hatta ilk 2-3 g羹n boyunca acaba sorun mu var saatte diyerek endielendim ama sonra bu rotor sesinin normal olduunu okudum pek 癟ok yerde :)

Resim

Maalesef kutu ve i癟erii hakk覺nda yorum yapam覺yorum zira saati kutusuz olarak sat覺n ald覺m. (kutu i癟in ekstra 5 dolar vermek yerine 3 g羹n d繹ner yedim evet :)) Bunun yan覺nda 30 metrelik su ge癟irmez ibaresi bulunuyor etiketinde. Ancak bunu deneyecek cesarete hen羹z sahip deilim. :) (癟ou yerde havuzda ve duta sorun yaamad覺覺n覺 yazanlar覺 g繹rd羹m)

Gelelim bu saat hakk覺nda genel g繹r羹lerime
Bilei kal覺n olanlarda pek ho durmasa da ince bilekler i癟in fazlas覺yla 覺k ve g羹zel bir se癟enek.
ncelikle u anda sat覺n al覺nabilecek en uygun fiyatl覺 otomatik saatlerden biri. (69 dolara ald覺m yakla覺k 125 lira)
Bu fiyat覺na deer mi diye soran olursa bence kesinlikle ve kesinlikle deer.

Bir s羹re sonra siyah nato kay覺tan s覺k覺lanlar i癟in kahverengi deri kay覺 kesinlikle tavsiye ederim. ok baka bir havaya b羹r羹n羹yor saat. (mlm hocama tekrar teekk羹r ediyorum deri kay覺 i癟in :))

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
cavro

Ya: 31
Kay覺t: 19 Tem 2012, 23:30

Re: Ynt: Seiko 5 SNK809K2 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj hydrocon » 02 Ara 2012, 01:39

G羹zel g羹nlerde kullan 覺k model :)
Her ey zehirdir m羹him olan dozdur.
Kullan覺c覺 avatar覺
hydrocon

Ya: 41
Kay覺t: 09 Haz 2012, 10:31

Re: Seiko 5 SNK809K2 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj Ahbob » 02 Ara 2012, 01:45

襤nceleme i癟in teekk羹rler, ellerinize sal覺k. Benim de 癟ok beendiim, ayn覺 zamanda yeilini kulland覺覺m bir saat. Sal覺kl覺, g羹zel g羹nlerde kullan覺n. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahbob

Ya: 30
Kay覺t: 26 Eyl 2010, 20:06

Mesaj Suntzeff » 02 Ara 2012, 01:46

@cavro G羹zel saat tebrikler, g羹le g羹le kullan覺n
Kullan覺c覺 avatar覺
Suntzeff

Ya: 40
Kay覺t: 31 Eki 2012, 21:21

Mesaj mlm » 02 Ara 2012, 01:53

Cavro bu harika ve i癟ten inceleme i癟in teekk羹rler, saatini kay覺覺nla birlikte g羹zel g羹nlerde g羹le g羹le kullan, kesinlikle hayran覺 olduum bir model, nitekim 1 y覺l kadar kulland覺m bej olan覺n覺 :champ: :champ: :champ:

Kutu paras覺na 3 g羹n d繹ner, harikas覺n :D
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj mucadeleci » 02 Ara 2012, 04:37

*cavro, inceleme i癟in teekk羹rler :thumbup: d繹ner hesab覺 癟ok iyiymi :D ne demiler sap d繹ner, keser d繹ner, g羹n gelir iskender d繹ner :lol: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Mesaj necati » 02 Ara 2012, 11:13

Bu saati 癟ok 覺k buluyorum. Kasas覺n覺n k羹癟羹kl羹羹nden ya houma gitmezse diye almam覺t覺m yoksa seikolar覺m覺n yan覺nda yerini alm覺t覺. Nato kay覺 ve kahve deri kay覺 癟ok yak覺m覺. zellikle kahve kay覺 saate ayr覺 bir hava vermi. G羹le g羹le kullan覺n :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
necati

Ya: 51
Kay覺t: 07 Mar 2012, 21:22

Mesaj cavro » 02 Ara 2012, 11:41

Teekk羹rler iyi dilekleriniz i癟in :champ:

Kutusuz almadan 繹nce satacak m覺y覺m satmak isteyecek miyim diye d羹羹nd羹m. Sonra zaten yurt d覺覺ndan garantisi olmadan ald覺覺m覺 ve kutunun evde durmaktan baka bir ey yapmayaca覺n覺 d羹羹nd羹m. Sonra karn覺m ac覺kt覺 :D
Kullan覺c覺 avatar覺
cavro

Ya: 31
Kay覺t: 19 Tem 2012, 23:30

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 192 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners