Rolex Submariner 116610LV

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex Submariner 116610LV

Mesaj slowokan » 02 Kas 2012, 15:35

Merhabalar. Bu ilk mesajim.

Rolex'i herkes gibi ben de bilirdim ama daha teknik olarak markayi ogrenmem 2011-2012 senelerinde oldu. Oncesinde sadece saatlerle cok ilgisi olmayan kisiler kadar biliyordum. Hatta ben Rolex'i daha cok Patek Philippe tarzi saatler uretir diye tahmin ediyordum. Taa ki calistigim gemide kamaramda okudugum Esquire dergisinde Submariner 50. yil ozel seri (16610LV) modelinin fotografini gorene kadar... Ilk gordugumde ve fiyatini okudugumda inanin soyle dedim: "Yaw insanlar buna bu parayi mi veriyor?" Tasarim cok basit, donen bezel, celik bilezik. Ben hep deri kayisli Patek Philippe veya Maurice Lacroix tarzi modeller bekliyordum. Ondan sonra internet sitelerinden arastirdigim uzere anladim ki Rolex, sport saatler uretiyor. Ama modelleri gordukce hala kanim isinmamisti. Sitelerine girdim ciktim, girdim ciktim ve okudukca markaya karsi bir bagimlilik oldu ve Submariner'in en efsane model oldugunu ogrendim. Tum modeller arasinda daha cok GMT-Master II'yi begenmeme ragmen o Submariner'in yillarin verdigi kalitesi ve tasarimi ve dunyadaki taninirligi beni nefret ettigim Submariner'a daha da cok yaklastirdi. Heleki en son 2011 yilinda cikardiklari yesil dial, yesil bezel modelle iyice aklim gitti, tam bir Ingiliz yesili hastasi olarak. Ve bir sure sonra, o 1 sene once kamaramdaki dergide gordugumde dalga gectigim model ailesinden birini alma planlari yapmaya basladim. :D

Turkiye'deki fiyatlara baktigimda, onceden de tahmin ettigim uzere fiyatlar ucuk cikti. Ayni, motorlu tasitlarda odedigimiz tonlarca vergi gibi bunlarin da ustunde deli gibi vergi var demekki. Meslegim geregi senede birkac kere yurtdisi ziyareti yaptigim icin cesitli havaalanlariyla baglantiya gecip duty free fiyatlarini aldim. Cogu, fiyat vermesine ragmen bu model sadece Dubai Havaalani'nda mevcuttu. Yalniz gariptir ki Munich havaalanindaki fiyat Dubai'den ucuzdu. Ancak soyle de bir gelisme oldu. Ekim ayinin basinda Glasgow, Iskocya'dan bir is gorusmesi icin davet aldim ve vize hazirliklarina basladim. Oradaki yetkili saticilar ve ozel saticilar ile gorusmem sonucunda bu modelin orada hic olmadigini ogrendim. Hatta koca Birlesik Krallik'ta model yok deniyordu. Cok buyuk bir sanstir ki 28 Ekim aksami, yani ucaga binecegim gunun 1 gun oncesi, Edinburgh'taki bir dukkani aradigimda modelin ellerine 1 gun once geldigini ogrendim.

Glasgow'daki is gorusmemi yaptim. Olumlu sonuclandi. Ve gorusmeden cikar cikmaz, 2 saat yol katederek Edinburgh'a vardim ve dukkana girerken vitrinde yesili gordum ve o an cok sevincliydim. Cunku dukkanin kapanmasina yarim saat kala varmistim, yolda endiselenerek. Ve o gun, gezmek icin benim son gunumdu. Bekleme listesinde birkac kisi olmasina ragmen kimse deposit birakmadigi icin ve ben odemeyi yaptigim icin saati bana verdiler.

Anlayacaginiz kendime yeni isim icin hediye almis oldum. Bu benim ilk Rolex'im. Omur boyu da satmayi dusunmuyorum, cunku bu yesil olan bence tarihe gececek bir model, ayni zamanda tam bir Ingiliz yesili hastasiyimdir.

Fotograf cekmekten cok anlamadigim icin cektigim fotograflarin kalitesi iyi degil. Kusura bakmayin artik.

Merak edenler icin de soyleyeyim. Bundan once Seiko'nun ilk cikardigi Kinetic'lerinden birini kullaniyordum.

O gun dukkanda saatimi alirken, anneme de bir hediye alayim dedim ve ona da Raymond Weil Emonia celik-altin ve 8 pirlantali olan modelden aldim. Onun da fotograflarini paylasmak istedim.

Yorumlariniz icin simdiden tesekkur ederim. Istedigi saati almak icin planlar yapan herkesin hedeflerine ulasmasini dilerim. :thumbup:

Resim

Resim

Resim

Annemin Raymond Weil'i;

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
slowokan

Re: Yeni aldigim Rolex 116610LV

Mesaj vmetin » 02 Kas 2012, 15:47

Hayırlı evlat :thumbup:

Tebrikler, yeni saatiniz harika. :champ: :champ: İlerde kesinlikle almak istediğim modellerden biri.

Ayrıca yeni işiniz için de tebrik ederim. :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj slowokan » 02 Kas 2012, 15:51

Tebrikleriniz icin cok tesekkur ederim, vmetin... ;)
Kullanıcı avatarı
slowokan

Mesaj hozburun » 02 Kas 2012, 15:52

Foruma hoşgeldiniz slowokan :champ: Süper saatler , tebrik ederim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj asymptote » 02 Kas 2012, 15:57

Hoş geldiniz, saatiniz hayırlı olsun.. :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj slowokan » 02 Kas 2012, 15:58

Tesekkur ederim, hozburun ve asymptote... :thumbup:

Bir de en cok hosuma giden ve fazlasiyla sasirdigim sey kutuda kullanilan derinin kalitesi. Deri uzmani degilim ama inanin, BMW ve Mercedes'in kullandigi deride bu koku yok. Kutu bile bu kadar mi detayli uretilir...
Kullanıcı avatarı
slowokan

Mesaj zfr » 02 Kas 2012, 16:03

En büyük aşklar nefretle başlar gibi bir durum olmuş :D Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın... :champ:
"Saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır... Bu da gösterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullanıcı avatarı
zfr

Mesaj Baran » 02 Kas 2012, 16:10

Ömürlük bir saat almışsınız hayırlı olsun yeşil olmasıda nefis olmuş güle güle güzel günlerde kullanmanız dileğiyle aramıza hoşgeldiniz :champ:
Kullanıcı avatarı
Baran

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 175 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners