Tag Heuer Aquaracer 500M WAK2111 Ceramic İncelemesi

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Tag Heuer Aquaracer 500M WAK2111 Ceramic İncelemesi

Mesaj serhat200 » 27 Eki 2012, 21:56

Öncelikle hepinize tekrardan iyi bayramlar dilerim. Forumu takip etmenin vermiş olduğu saat alma dürtüsü son bikaç aydır top noktaya ulaşmıştı. Bu sefer bi diver almak istiyordum tabiki diverin kralı olan submariner almak vardı fakat eşime Rolex date alma sözü verdiğim için ikinci bir Rolexe bütçe kalmamıştı. Peki ne olacaktı şimdi? Hanımın saati için ben saat alamıyacakmıydım? Hemen Rolexe göre daha uygun fiyatlı ve fiyatına göre kaliteli başka bir diver bulmam gerekiyordu ve imdadıma forumda haziran ayında tanıtılan yeni TagHeuer 500m ceramic modeli yetişti. Fakat henüz yeni tanıtılmıştı ve ülkemizde ne zaman satışa çıkacağını bilmiyordum avrupada ise piyasaya yeni çıkmıştı neyseki daha önceden planladığımız Barcelona tatili vardı ve saati Barcelona'da kolayca buldum. Bu arada Barcelona tam bir saat cenneti ucuz pahalı neredeyse tüm markaları Passeig de Gracia caddesinde bulunan mağazalarda görebilirsiniz.
Saatin avrupa fiyatı 2.150Euro bu fiyat üzerinden sıkı bir pazarlıkla %25-30 arası bir indirim alabiliyorsunuz bide artı olarak %11 civarı Tax.
Saatin çapı 41mm ve eski 500m ye göre küçülmüş bence bu ölçü çok ideal hem takım elbiseyle hemde spor kıyafetlerle çok uyumlu.
Bezelin seramik oluşu saati çok kaliteli göstermiş, bezel saat yönünün tersine 120 tık atıyor çevirirken verdiği his güzel.
Kadranda enine kabartmalar(çizgi gibi) mevcut ve bu kabartmalar kalite hissini arttırmış. Tarih beyaz üstüne siyah yazılmış, keşke mavi üzerine beyaz yazılsaydı. Siyah renkli olanında siyah üstüne beyaz yazılmışki uyum süper olmuş. Bide tarihteki rakamların daha kalın(bold) bir yazı karekteriyle yazılmasını tercih ederdim. Dakika indeksleri ve kollar oldukça şık ve abartısız. Ve hepsinde lumina mevcut buda zaten gündüz rahat okunan saatin gece okunmasınıda rahatlatmış.
Fırçalanmış paslanmaz çelik bilezik saatin en beğendiğim yanı olduğunu söyleyebilirim gerçekten kaliteli. Ayrıca bileziğin tokaya doğru incelerek gitmesi kullanım konforunuda arttırmış.
Toka çok şık açılması ve kapanması gayet basit.
Saat 10 yönünde otomotik helyum valfi var çok kaba olmadığı için saatin tasarımını bozmuyor, tepe vidalı ama tepeyi sıkmak biraz zor keşke biraz daha yumuşak olsaydı (Panerai bu konuda çok iyi)
Mekanizma Eta 2824-2 tabanlı açıkçası hangi grade olduğunu bilmiyorum bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Genel olarak saati beğendiğimi söyleyebilirim bence fiyatına göre iyi bir seçenek. Hatta az kalsın siyahınıda alacaktım o derece beğendim yani.
Kullanıcı avatarı
serhat200

Re: Tag Heuer Quaracer 500m Ceramic Kullanıcı İncelemesi

Mesaj serhat200 » 27 Eki 2012, 22:02

Resim
Kullanıcı avatarı
serhat200

Mesaj vmetin » 27 Eki 2012, 22:04

Biz de begendik, güzel fotograflarını da bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
vmetin

Mesaj serhat200 » 27 Eki 2012, 22:12

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Buda eşime aldığım Rolex. Tabi rolexin yanında silik kaldı ama...
Resim
Kullanıcı avatarı
serhat200

Mesaj hydrocon » 27 Eki 2012, 22:16

Güle güle kullan
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

Mesaj serhat200 » 27 Eki 2012, 22:19

Resim
Kullanıcı avatarı
serhat200

Mesaj mlm » 27 Eki 2012, 22:20

Hayırlı olsun tekrar, iyi günlerde kullan Serhat200, inceleme ve fotoğraflar için teşekkürler :champ: :champ: :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj vmetin » 27 Eki 2012, 22:31

İyi günlerde kullanın ailecek
Kullanıcı avatarı
vmetin

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners