Citizen AT0360-50E Kutu A癟覺l覺覺

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Citizen AT0360-50E Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj tigwerss » 20 Eki 2012, 17:52

襤yi g羹nler bende yeni alm覺 olduum saati hem sizlerle paylamak ve akl覺ma tak覺lan sorular覺 sormak istiyorum.Saati ebaydan g繹rd羹m ve a癟覺k art覺rmayla ald覺m kargo ile yakla覺k 300 tlye geldi,sat覺c覺 "timeparadise" g羹venli olduu s繹ylendi fakat okulum nedeniyle ailemin kald覺覺 yere geldii i癟in saati yeni g繹rd羹m ve 繹nceden onay verdiimden 繹t羹r羹 i癟imde birka癟 kuku da var onlar覺da m羹sadenizle sormak istiyorum unutmadan saatde safir yaz覺yor.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Sormak istediim en 繹nemli soru u:Saatin sol 羹st k繹esindeki k羹癟羹k dairenin kronometreyi 癟al覺t覺r覺nca dakikay覺 saymas覺 gerekirken hi癟birey olmuyor vede sol taraftaki d羹meyi 癟evirince i癟eredeki say覺lar d繹n羹yor anlam覺n覺 tam 癟繹zemedim ?
Saatin a癟覺kcas覺 fake olmas覺ndan korkuyorum ama tam karanl覺k ortama girdiimde bile beyaz yerlerin hepsi okunabiliyor fotoraf覺n覺 癟ekmeyi beceremedim :D
Dier bir sorumda normalde saniyeyi saymas覺 gereken alet sadece kronometrede 癟al覺覺yor kronometre dediime bakmay覺n sadece saniye d繹n羹yor benim i癟in ,dediim gibi tam 癟繹zemedim kullanma klavuzunda da tam a癟覺klamas覺 yok gibi.
Herkese iyi g羹nler
Kullan覺c覺 avatar覺
tigwerss

Kay覺t: 20 Eki 2012, 16:38

Re: Citizen AT0360-50E Kutu A癟覺l覺u

Mesaj SeRxx » 20 Eki 2012, 18:03

Foruma hogeldiniz, yeni saatiniz hay覺rl覺 olsun :champ:

Ald覺覺n覺z sat覺c覺 g羹venilir ve saatiniz orjinal o konuda s覺k覺nt覺 yok :thumbup:

Sol 羹st k繹edeki subdial dakikay覺 繹l癟mesi gerekiyor diye tahmin ediyorum, acaba yanl覺 m覺 癟al覺t覺r覺yorsunuz ? :roll:

Sol taraftaki tepe ise i癟 bezeli d繹nd羹rmeye yar覺yor, bu 繹zellik ile ikincil bir saat belirleyebilirsiniz.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj tigwerss » 20 Eki 2012, 18:14

seRxx yazd覺:Foruma hogeldiniz, yeni saatiniz hay覺rl覺 olsun :champ:

Ald覺覺n覺z sat覺c覺 g羹venilir ve saatiniz orjinal o konuda s覺k覺nt覺 yok :thumbup:

Sol 羹st k繹edeki subdial dakikay覺 繹l癟mesi gerekiyor diye tahmin ediyorum, acaba yanl覺 m覺 癟al覺t覺r覺yorsunuz ? :roll:

Sol taraftaki tepe ise i癟 bezeli d繹nd羹rmeye yar覺yor, bu 繹zellik ile ikincil bir saat belirleyebilirsiniz.

Hocam teekk羹r ederim ilk saatim olduu ve internetten ald覺覺m i癟in i癟imde bir heyacan vard覺 o y羹zden hemen konuyu gelir gelmez a癟mak istedim. saat konusunda hi癟bir bilgim yok.saatin kullanma k覺lavuzu bu.

www.citizenwatches.com.au/instruction-manuals/H500
Kullan覺c覺 avatar覺
tigwerss

Mesaj SeRxx » 20 Eki 2012, 18:19

Kullan覺m k覺lavuzuna bakt覺m da 2. sayfada detayl覺 anlatm覺 zaten; sol 羹st k繹edeki subdial saati g繹steriyor yani kronoyu 癟al覺t覺rd覺ktan en az 1 saat sonra bir t覺k atar. Dakika g繹stergesi ise alttaki subdial :thumbup:
En son SeRxx taraf覺ndan 20 Eki 2012, 23:07 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Mesaj tigwerss » 20 Eki 2012, 18:23

Hocam kusura bakmay覺n 癟ok soru sordum son bir sorum var normalde saniye g繹stergesi saat ile beraber gitmesi gerekirken bu saatde sadece kronograf覺 a癟t覺覺mda 癟al覺覺yor bu normal mi? yoksa tula falan m覺 ayarl覺yoruz ?
Tekrar teekk羹r ederim.
Kullan覺c覺 avatar覺
tigwerss

Mesaj SeRxx » 20 Eki 2012, 18:31

Kusur olur mu hi癟 ;) B羹y羹k saniye kolu sadece kronoyu 癟al覺t覺rd覺覺n覺zda 癟al覺覺r, normal saniye g繹revini ise sa 羹st k繹edeki saniye kolu 羹stlenmitir; yani bu durum normal. Tekrar hay覺rl覺 olsun ...
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Mesaj tigwerss » 20 Eki 2012, 23:33

sol 羹st k繹ede ki dairede kadran hi癟 bir t羹rl羹 haraket etmiyor acaba bu saate benzer kullanan kimse yokmu arkadalar ?
kronograf覺 癟al覺t覺rd覺ktan belli bir s羹re sonra duruyor b羹y羹k saniye eyi (ne denildiini bilmiyorum k.b) t羹rk癟e ve yabanc覺 hi癟bir kaynak bulamad覺m yard覺m edebilecek kimse yok mu?
Kullan覺c覺 avatar覺
tigwerss

Mesaj herofb » 20 Eki 2012, 23:35

Kusura bakmay覺n ama serxx yard覺m edicem diye kendini paralam覺 ,her sorunuza son derece nazik ve bilgilendirici bir ekilde d繹nm羹 siz hala kimse yok mu diyorsunuz....

Ayr覺ca 1 saat beklediniz de hala d繹nm羹yor mu?
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners