Breitling Colt GMT Automatic İnceleme

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Breitling Colt GMT Automatic İnceleme

Mesaj Baran » 27 Eyl 2012, 19:03

Forum hayatımdaki 2.incelemem ile karşınızdayım.Saatimiz başlıktanda anlaşılacağı üzere Breitling Colt GMT.Saatlere merak saldığım ilk günlerde coğu üst segment saat markasından haberim yoktu.Rolex doğduğumdan beri,pardon abartmayalım :D amcamın kolunda gördüğüm Rolex (Buyuk ihtimal Datejust idi) den sonra kalbimde ve aklımda yer etmiş bir saatti.Ardından ise siyah deri üzerine beyaz dıkışlı bir Breitling ve TAGHeuer hayallerimi süslüyordu.TAGHeuer F1 modelini 4 sene kadar önce satın aldım halada kullanmaktayım.Bircoğunuz biliyorsunuzdur Rolexden hemen sonra bu Breitlingi satın aldım ki hiç hesapta yada aklımda yoktu.Cok az kullanılmış ,sıfır kondisyonda kutusu evrakları herseyıyle eksiksiz bu guzelliğe denk gelince doğrusu düşünmeden bunuda aldım.Burada bu alımlara ön ayak olan sayın Burak abime (Razz) teşekkürlerimi sunarım.Hem ön ayak oldu hemde forumda gözümün kaldığı birkaç saatten biriyle benı oldukca motive etti ki o saat onunda cok severek kullanmış olduğu Breitling Superocean modelidir.Çenem yerlere düştü daha fazla uzatmadan incelemeye gecelim.

KUTU____Saatin orta boy karton bir kutusu mevcut.Alt kısmı sarı serit halinde ve her kenarında markanın logosu bulunuyor.Kutuyu actığımızda ise karşımıza parlak vernikli üzerinde parlak Breitling logosunun bulunduğu cok şık bir sandık kutu cıkıyor.Bu sandık kutunun içinde cok guzel düşünülmüş,istendiğinde kutunun içinden cıkartılabilen deri bir seyehat cantacığı yer alıyor.Malzeme kalitesi berbat olarak nitelendirebileceğim sekilde kötü.Saat cok yenı olmasına karşın bu cantacığın nasıl bu hale gelebileceğini cok iyi biliyorum cunku TAGHeuer saatimin dış kutusuda aynı tür deriden imal edilmişti ve 1 senesini doldurmadan tabiri caizse çöp haline geldi.Neyseki bu sene distributor firma tarafından hatasız yenısi gönderildi malzeme değişikliğine gidilmiş.Bu cantacık malzemesi sebebiyle gözümde gecer not alamıyor ve sınıfta kalıyor.Saat cantasını barındıran siyah kutumuzu cıkarttığımızda karşımıza karton bir set geliyor.Onuda kaldırdığımızda ise saatin kitapcıklarını barındıran sarı bir kutucuk.Kutucuğun içinde Kronometre sertifikası,garanti belgesi ve kullanma klavuzu yer alıyor.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

KASA____Saatin kasası celik.Bezel hariç komple parlatılmış celik kullanılmış ve celik rengi bezel ile uyumu müthiş.Kasa çapı 40.50mm,et kalınlığı ise 13.60mm.Kasa capı buyuk olmamasına ragmen kolda hoş duruyor ve küçük hissettirmiyor.Kadranda tarih göstergesi beyaz zemin üzerine siyah ile gösterilmiş insan keşke siyah üzerine beyaz olarak calışılsaymış demeden edemiyor.(Buda sizlerden gecti bana :) ) Sayılar parlak celik olduğundan bazı açılarda sadece ortadaki 1 ile 24 arası beyaz sayılar görünüyor.Işık yansıdığında sayılar pırıl pırıl sizi orada bekliyor oluyor.Saniye kolunun ucunun ve gmt ibresinin kırmızı oluşu saate spor bir hava katmış.Saatin lug aralığı 20mm.Camı safir kristal ve içten dıştan antireflekte.Belli acılarda camın mavi görünüşü beni mest ediyor.

BİLEZİK ve TOKA____Saat fabrika cıkışı celik asimetrik bilezik ile gelmiş,yanında hiç kullanılmamış silikon kayışı vardı ama bu kadar kaliteli bir saate neden bu kadar gösterişsiz dümdüz bir silikon kayış koyduklarına akıl sır ermiyor.Razz abimin değimiyle kesinlikle NO GO :D Öte yandan simetrik celik bilezik kesinlikle cok ama cok hoşuma gidiyor olsada eskiden beri cok begendiğim üzeri kabartmalı Bretling yazılı silikon kayışdan bulamadım cunku lug aralığıma uyanı cok az.Gecen hafta beyaz dikişli kahverengi bir deri kayış alsamda bugun incelemeyi yaparken celik bileziği geri taktım.Sanırım celik bilezik bağımlılık yapıyor.Celik bileziğe bakla ekleyip cıkartmak puzzle çözmek gibi.İlk ekleme denememde elimde birsürü bakla sinir krizi geciriyordum :lol: Neyseki çözdükten sonra topladım saatide saatciye gitmekten yırttım.Celik bilezik ORIS celik bileziğinden bile kaliteli.İçi dolu kasaya baglantı yerleride dolu celikten imal edilmiş cok sağlam.

Resim
Resim
Resim

MEKANİZMA____Saat Breitling 32 kalibre ve güç rezervi 42 saat.21 taşlı.Vibrasyonu 28 800 v.p.h.Hiçbir saatimde zaman tutmadığım için ne kadar ileri gidip geri kaldığı konusunda bir fikrim yok.Su gecirmezliği 500metre ve bunu pek anlayamadım cunku GMT bana uçuş, ucak ,uçalım, uçarmısınız ,mücadeleci :) , boing veya akrobasi gibi kelimeleri cagrıştırıyor.500 metre su gecirmezliğe ne gerek vardı anlayamadım biri aydınlatırsa sevinirim :geek:

Resim

Dilim döndüğünce bu severek kullandığım saatin incelemesini yapmaya gayret ettim.Umarım begenmişsinizdir,bu markayla tanışmak isteyenlere kucukte olsa fikir verebilmişimdir.Herkese keyifli forumlar dilerim.

Resim
Resim
En son Baran tarafından 27 Eyl 2012, 20:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Breitling Colt GMT Automatic İnceleme

Mesaj KKarakuş » 27 Eyl 2012, 19:20

Bu saate bu inceleme yakışırdı . Saati güle güle kullanın tekrardan , çok güzel bir inceleme ve tanıtım olmuş,eline sağlık :champ: :thumbup:
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj Frax » 27 Eyl 2012, 19:24

Güzel günlerde kullanılsın, incelemeler bekletilmesin :D :champ:
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj mlm » 27 Eyl 2012, 19:44

Hakikaten cok guzel ve ozel bir model Barancim, bileğine de cok yakışmış. Tekrar hayirli olsun, guzel fotograflar ve guzel bir inceleme, tesekkurler :champ: :champ: :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Thevenin » 27 Eyl 2012, 19:45

Baran yazdı:Su gecirmezliği 500metre ve bunu pek anlayamadım cunku GMT bana uçuş ucak uçalım uçarmısınız mücadeleci boing akrobasi gibi kelimeleri cagrıştırıyor.500 metre su gecirmezliğe ne gerek vardı anlayamadım biri aydınlatırsa sevinirim :geek:

O bir ucan dalgic :D Inceleme ve yorumlar icin tesekkurler, super :thumbup: Gule gule kullan tekrardan :champ: :thumbup:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj asymptote » 27 Eyl 2012, 19:48

Güle güle kullan tekrar :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Ozgur » 27 Eyl 2012, 19:54

Baran iyi gunlerde kullan tekrar :champ:
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj herofb » 27 Eyl 2012, 19:55

Tekrar hayırlı olsun Baran'cım ,çok güzel bir saat :champ:
Kullanıcı avatarı
herofb

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners