Seiko Premier Automatic SSA021J2 Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Seiko Premier Automatic SSA021J2 Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤ncelemesi

Mesaj zandar » 20 Eyl 2012, 23:20

Merhaba, ince eleyip s覺k dokuyup, bir癟ok arkada覺 b覺kt覺rd覺ktan sonra nihayet Seiko Ssa021j2 modelinde karar k覺lm覺t覺m. Bir s羹redir saati kullan覺yorum, al覺r almaz incelemesini yazmak istemedim, biraz kulland覺ktan sonra g繹zlemlerimi paylamak i癟in bekledim 15 g羹n kadar.

G繹n羹l swiss made bir otomatik isterdi ama Tissot saatlerde istediim indirimleri alamad覺m, b羹t癟emi at覺, bir an 繹nce saatime kavumak istediim i癟in de para biriktirmek i癟in bika癟 ay daha harcamak istemedim. Sonu癟ta o paraya iyi bir se癟im yapt覺覺m覺 d羹羹n羹yorum. (800 tl).

Saatin k覺saca 繹zellikleri:

4R39 kalibre
21,600 titreim/saat
40,5mm kasa
10atm (100m) su ge癟irmezlik.
20mm siyah deri kordon. (elik de tak覺labiliyor, Ayn覺s覺n覺n 癟elik bilezik modeli de var)
Beyaz kadran, Saat 9 b繹lgesinde open-heart (Ayn覺s覺n覺n siyah kadran olan modeli de var)
safir cam arka kapak.
12/24 g繹stergesi (Tarih g羹n felan yok :D )

G繹zlemlediim eksiler ve art覺lar:

Eksiler:
-Rotor sesi:
Kula覺n覺za 10 cm uzakl覺ktan rotorun sesi duyuluyor, kula覺n覺z ka覺yacak oluduunuzda rotor 癟覺ld覺rt覺s覺 duymak 癟ok sinir bozucu.
-Sapma muammas覺: Sapma konusunda ne kutuda gelen belgelerde, ne de Seiko global sitesinden indirdiim manual da bir aral覺k yazm覺yor. Yaln覺z kutudan 癟覺kan Ayd覺n Saat kaeli kullanma k覺lavuzunda, genel bir ifade kullan覺lm覺, "Mekanik saatler kullan覺m ve 癟evre koullar覺na g繹re g羹nde -15/+25 sn kadar sapabilir" gibi bir ifade var, ama bu kalibrenin bir aral覺覺ndan bahsedilmiyor. Bir de WUS forumlar覺nda bi topicte okuduuma g繹re modelin ince kullanma k覺lavuzunda -43/35 sn/g羹n gibi bir deer verilmi.

Art覺lar:
+Tasar覺m:
ok 覺k duruyor ger癟ekten, kadrandaki detaylar, boyutlardaki orant覺, open-heart b繹lgesi, kordon vesaire. Batan sona tasar覺m覺n覺 癟ok beeniyorum.
+Stabil mekanizma: Mekanizma beklentilerimin 繹tesinde, yaz覺n覺n devam覺nda 繹l癟t羹羹m sapma miktarlar覺n覺 vereceim.

Sapma Konusu:
Saati ald覺覺m g羹nden balayarak ilk hafta her g羹n, sonra da ikinci haftay覺 komple olmak 羹zere sapmay覺 繹l癟t羹m. l癟羹mleri manuel olarak kaydettiim i癟in +/-1sn eklemekte fayda olabilir. Elde ettiim sonu癟lar beni ziyadesiyle memnun etti, beklentilerimin 癟ok 繹tesinde. Sezgilerime g繹re rezerv %80 ve 羹zeri olduu zamanlarda +sapma art覺yor (1. g羹n 癟ok kurmutum mekanizmay覺 ve 3. g羹n de spora giderken kullanm覺t覺m mesela, bir saatte +7 sapm覺t覺, geri kalan 23 saatte +1 ekledi), g羹nl羹k yaant覺mdaki harekete g繹re sapma deiiyo yani, ama aral覺k ger癟ekten iyi. Haftal覺k 繹l癟羹m daha da acayip 癟覺kt覺, neden bilmiyorum, ilk g羹n +4 verdi sonra +1,5 gibi ekledi her g羹n, ortalama g羹nl羹k +1sn nin biraz 羹zerinde, haftal覺k 繹l癟meye devam edeceim, umar覺m b繹yle devam eder. 襤te 繹l癟羹mlerim:

1.g羹n: +6sn
2.g羹n: +1sn
3.g羹n: +8sn
4.g羹n: +5sn
5.g羹n: 0
6.g羹n: +4sn
7.g羹n: +5sn

2.hafta (13-20.09.2012): +9sn

imdi de Resimler:
Fotoraf makinem yok malesef, cep telefonu 癟ekimlerle idare edicez :D

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son zandar taraf覺ndan 21 Eyl 2012, 00:41 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
zandar

Re: Seiko SSA021J2 Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤ncelemesi

Mesaj asymptote » 20 Eyl 2012, 23:29

Hay覺rl覺 olsun zandar, gayet 覺k bir saat alm覺s覺n, iyi g羹nlerde kullan.. :champ:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj mlm » 20 Eyl 2012, 23:34

Zandar tebrikler, iyi gunlerde kullan覺n, cok 覺k :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj Frax » 20 Eyl 2012, 23:45

Zandar tebrikler inceleme i癟in de teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj buTa » 20 Eyl 2012, 23:55

襤yi g羹nlerde kullan覺n... :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
buTa

Ya: 47
Kay覺t: 08 Eyl 2011, 23:23

Mesaj Ahbob » 20 Eyl 2012, 23:58

G羹zel g羹nlerde kullan覺n. Saatle ilgili deneyimlerinizi, g繹r羹lerinizi paylat覺覺n覺z i癟in teekk羹rler. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Ahbob

Ya: 30
Kay覺t: 26 Eyl 2010, 20:06

Mesaj zandar » 21 Eyl 2012, 00:13

襤yi dilekleriniz i癟in teekk羹r ederim.
zandar

Mesaj SeRxx » 21 Eyl 2012, 00:37

ok g羹zel bir inceleme olmu teekk羹rler, iyi g羹nlerde kullan覺n :champ:

+45/-35 fabrika deeridir, Seiko bu deerle kendini garanti alt覺na almak istemi muhtemelen.
6r15'in fabrika 癟覺k覺 deeri +25/-15 ama genelde bu mekanizma da 10 saniyenin alt覺nda deerlere sahip,
Sizin saatin sapma deerleri 癟ok baar覺l覺 :thumbup:

Minik bir d羹zeltme saatinizin kasa 癟ap覺 40.5 mm :thumbup:

Tekrar teekk羹rler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 117 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners