Oris Williams F1 Team Day Date 2008 Kutu A癟覺l覺覺

襤svi癟re ve Avrupa Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, 襤svi癟re Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii 襤svi癟re ve Avrupa retimi Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Williams F1 Team Day Date 2008 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj Remre » 09 Eyl 2012, 15:03

Kutu a癟覺l覺覺n覺 gizemli hale getirmek "bilin bakal覺m hangi marka, modeli bilene 癟ekili yok kura yok en g羹zelinden 0 km bir AP hediye" gibi g繹z kamat覺r覺c覺 bir a癟覺l覺 yapmak isterdim ama gelin g繹r羹n ki 繹nceden dan覺arak ald覺覺m i癟in sa癟ma olurdu. Neyse bir sonraki a癟覺l覺a inallah. :D :D Konusu burda bu arada. :arrow: viewtopic.php?f=62&t=9781#axzz25xtrGxsw
繹yle bir bakt覺m daha 100 mesaj atmadan bir Oris ald覺rm覺 bu forum bana, Allah korusun 5000. mesajda falan o Amerikan filmlerinde olduu gibi evdeki televizyonu sat覺p saat almaya gidebilirim. Sorumlusu sensin TSF. :D :D
G羹ld羹k elendik s覺ra geldi ustalara sayg覺 kua覺na. ncelikle bu saati almamda b羹y羹k emei ge癟en herojd11'e 癟ok teekk羹rler. Onun d覺覺nda t羹m TSF 羹yelerine bana gaz verdikleri i癟ina ayr覺 ayr覺 teekk羹r羹 bir bor癟 bilirim.
Bu benim ilk high end saatim eer 繹yle say覺l覺rsa tabi. Bundan 繹nce Seiko 5 alm覺t覺m, dedemin Seiko 5'i vard覺 ve yine dier dededen bir Arlon kalm覺t覺 kurmal覺. Bu saat nian hediyesi olarak sevdiceim taraf覺ndan al覺nd覺. O y羹zden anlam覺 da ayr覺. Kendi durumumuda bildirdikten sonra ge癟elim fotolara.
Basit bir d覺 kutu.

Resim

Bu kutunun i癟inde bir adet kitapc覺覺m覺z ve saatin esas kutusu var. 襤癟 kutu orjinal F1 ara癟lar覺n覺n lastiklerinden, yani onlarda kullan覺lan malzemeden 羹retilmi 覺k bir kutu.

Resim

Veee kutunun i癟indeki cevher.

Resim

Resim

ncelikle cam覺m覺z safir ve atirefle kapl覺. Kadranda siyah ve g羹m羹 renkleri kullan覺lm覺. G羹m羹 renginin parlakl覺覺n覺 癟ok sevdim. Saatin resimleri daha ucuz duruyor ama bu canl覺l覺k yans覺t覺lamad覺覺 i癟in bence. Kadranda g羹zel bir derinlik var daha g羹zel 癟ekimler yaparak bunu g繹sterebilmek isterdim ama imkanlar dahilinde deil ne yaz覺k ki. Saat ve dakika kollar覺n覺n kal覺nl覺覺 benim houma gitti. G羹n tarih g繹sterge bi癟imi orjinal, kadranda en 癟ok 6, 9, ve 12'nin etraflar覺nda 癟evreleyen mavi 癟izginin katt覺覺 havay覺 sevdim diyebilirim. Genel g繹r羹n羹e bir eletiri getirmek gerekirse crown kasadan biraz 癟覺k覺k g繹z羹k羹yor. Bu beni kolumda denediimde hi癟 rahats覺z etmemiti ama yak覺n 癟ekim fotoda g繹z羹me batt覺.
襤te o crown ve saatimizin yandan g繹r羹n羹羹, klasik Oris yaz覺s覺:

Resim

Resim

Kasa tipini en iyi anlatan foto bu. Bu arada kasada F1 ara癟lar覺nda kullan覺lan titanyumun ayn覺s覺ndan kullan覺ld覺覺n覺 s繹ylemi Philipp KASER who is the vice president of Oris ama sitede 癟ok par癟al覺 paslanmaz 癟elik kasa gibi bir ey yaz覺yor :? Aa覺ya doru daralarak giden kasa yap覺s覺 benim 癟ok houma gitti. Bu saatin kolda 癟ok g羹zel g繹z羹kmesini sal覺yor. En 繹nemli fonksiyonuysa kay覺覺n kasaya m羹kemmel oturmas覺n覺 sal覺yor. Onuda urdan g繹r羹yoruz:

Resim

Bu vesileyle koldaki ilk fotoyuda vermi olduk. Bu fotodan kay覺覺da yak覺ndan g繹rm羹 olduk. Kaser abimiz yine s繹z羹 al覺yor ve saatin kay覺lar覺n覺n F1 lastiklerinden esinlenerek yap覺ld覺覺n覺 s繹yl羹yor "Lastik izi formunda 繹zel tasar覺m". Saatin farkl覺 kal覺nl覺ktaki bileklere rahat癟a oturmas覺 i癟in esnek olarak tasarlanm覺 kay覺 tutucular amac覺na ulam覺 diyebilirim. Ayn覺 kasa yap覺s覺na sahip farkl覺 kay覺l覺 denediim bir model bileimde k羹癟羹k durmutu. Kay覺 tutucular kasan覺n devam覺ym覺 gibi g繹z羹kerek bunu engelliyor. Kay覺 tutucular bilek k羹癟羹ld羹羹nde kay覺la birlikte katlan覺yor ve daha k羹癟羹k bir bileide rahatl覺kla sar覺yor. K覺z kardeim denedi ordan biliyorum :)
Buda klasik kilit mekanizmam覺z ve kau癟uk kay覺覺m覺z.

Resim

Gelelim mekanizmam覺za. Oris bu modelde Eta 2836-2 mekanizma kullanm覺. Oris bildiimiz gibi ETA mekanizmalar覺 al覺p modifiye ediyor. O y羹zden mekanizmam覺z覺n ad覺 Oris modifikasyonundan sonra Oris 635 oluyor. Bu konuda 癟eitli spek羹lasyonlar olsa da Oris'in mekanizmaya sadece k覺rm覺z覺 rotor ekledii s繹yleniyor. :D ve ite o rotor:

Resim

Son olarakta olmazsa olmaz覺m覺z bileimizde nas覺l durduu. Buras覺 size kalm覺 arkadalar yorumlar覺 bekliyor sayg覺lar覺m覺 sunuyorum.

Resim
En son Remre taraf覺ndan 10 Eyl 2012, 10:10 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Eski kullan覺c覺 ad覺: e155159
Kullan覺c覺 avatar覺
Remre

Ya: 36
Kay覺t: 15 Oca 2011, 01:14

Re: Oris Williams F1 Team Day Date 2008 Kutu A癟覺l覺覺

Mesaj SeRxx » 09 Eyl 2012, 15:11

e155159, inceleme i癟in teekk羹rler. 襤yi g羹nlerde kullan覺n ayr覺ca bileinizde de 癟ok iyi durmu :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
SeRxx

Ya: 37
Kay覺t: 01 Nis 2011, 22:39

Mesaj Hsnmrycl » 09 Eyl 2012, 15:13

癟ok 覺k :thumbup:
g羹le g羹le kullan覺n :champ:
繹d tengri aysar; kii ogl覺 kop 繹lgeli t繹r羹mi.
Kullan覺c覺 avatar覺
Hsnmrycl

Ya: 40
Kay覺t: 12 Mar 2011, 03:57

Mesaj herofb » 09 Eyl 2012, 15:17

Tekrar hay覺rl覺 olsun , fotolar ve inceleme i癟in tesekkurler :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj Jazz » 09 Eyl 2012, 15:44

iyi g羹nlerde kullan覺n :champ: 癟ok 覺k bir saat..
Kullan覺c覺 avatar覺
Jazz

Ya: 48
Kay覺t: 07 Au 2010, 15:35

Mesaj hydrocon » 09 Eyl 2012, 15:49

G羹le g羹le kullan :thumbup:
Her ey zehirdir m羹him olan dozdur.
Kullan覺c覺 avatar覺
hydrocon

Ya: 41
Kay覺t: 09 Haz 2012, 10:31

Mesaj Frax » 09 Eyl 2012, 15:53

G羹zel g羹nlerde kullan e155159 :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
Frax

Kay覺t: 27 Ara 2009, 15:36

Mesaj zfr » 09 Eyl 2012, 16:20

ok g羹zel bir saat, g羹zel g羹nlerde kullan. 襤nceleme i癟in teekk羹rler... :champ:
"Saatin kendisi mekan, y羹r羹y羹羹 zaman, ayar覺 insand覺r... Bu da g繹sterir ki zaman ve mekan, insanla mevcuttur!"
Kullan覺c覺 avatar覺
zfr

Ya: 41
Kay覺t: 03 Eki 2011, 18:49

Sonraki

D繹n TSF 襤svi癟re Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 69 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners