1991'den bugüne fiyat, kalite ve kusursuz hizmeti bir arada sunan Sami Saat ve Mücevherat
dünyanın en prestijli lüks saat markaları ve benzersiz saat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.

Steinhart Nav. B-Uhr Silver Limited Edition

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Steinhart Nav. B-Uhr Silver Limited Edition

Mesaj Modern60 » 12 Tem 2010, 20:18

Arkadaşlar Unitas 6497 ve 6498-1, 6498-2 ile çok muhteşem modelleri olan VSA yı hem de Türkiye'de bulabilecekken neden acaba Steinhart diye bir markayı tercih ettiniz? Ben Temption tercih ettim ama gerçekten çok özel modelleri var. Bir de Valjoux 7750,51 makinelerin en üst düzey üretimlerini hemen hemen aynı paralara pazara veriyor. Yılda sadece 700 adet saat üretiyor ve şu günlerde çok aranan ciddi bir koleksiyon saati oldu. Umarım kızmadan cevaplarsınız!!!
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Mguvercin » 13 Tem 2010, 13:13

Modern60,

Biraz daha detay verebilir misiniz?

teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Mguvercin

Mesaj Clk » 13 Tem 2010, 17:00

Burak saatini iyi günlerde kullan. Cok hos bir model secmissin.

Modern60, söz vermistin Temption tanitimi yapacaktin. Belki üyelerin dikkatini cekmek acisindan böyle bir tanitim cok daha yararli olacaktir.

Diger bir taraftan hepimiz ayni markaya yönelmis olsaydik hayat cekilmez olmazmiydi?
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj burak1978 » 13 Tem 2010, 17:58

Modern60, haklı olabilirsin. Bu tarz markaların farkındalığı giderek artacak sanırım ve kendi içlerinde ayrı bir pazar payı yakalayacaklar gibi görünüyor. Mesela şu günlerde ikinci bir Steinhart düşünürken bir yandan dikkatimi MKII saatleri çekti... gerçekten dikkate alınabilecek saatler üretiyorlar. Amma velakin bütçe sonsuz değil ve doğru bir yerden başlamak ve bişeylere karar vermek gerekiyor :) İşte tüm sebep bu.
Kullanıcı avatarı
burak1978

Mesaj Modern60 » 13 Tem 2010, 19:57

İyi de arkadaşlar ben Temption'u özel örnek olarak verdim. Asıl kast ettiğim Victorinox Swiss Army idi. Hem 3 yıl tam garanti, hem dünya çapında bir isimi, hem ETA 6497,6498-1 VE 6498-2 özel üretim makineler hem de muhteşem fonksyonel ve düşünülerek tasarlanmış modeller varken neden Steinhart diye sordum??? VSA nın bu makineli modelleri Airboss, Ambassador ve Infantry Vintage serisinde var. Fiyatları da 500-700 eurolarda. Hiç olmazsa dünya çapında ve İsviçre'nin bayrağını taşıyabilen bir marka. Tabii tercihler tartışılmaz ama ben olsam bu modellere bakıp sonra başka saatleri tercih ederdim. http://www.victorinox.com/content/timep ... B74977C11C
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Frax » 13 Tem 2010, 20:40

Bence pilot saati için muhteşem bir tasarımı var bu Steinhart'ın.Bu fiyata daha iyi tasarım yok kanaatime göre.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj nickynick » 13 Tem 2010, 20:46

Frax1 yazdı:Bence pilot saati için muhteşem bir tasarımı var bu Steinhart'ın.Bu fiyata daha iyi tasarım yok kanaatime göre.

+1

Ama VSA'nın da Dive Master 500 Black Ice modeline bayılıyorum.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullanıcı avatarı
nickynick

Mesaj Modern60 » 13 Tem 2010, 23:37

Airboss Mach4 pilot üstelik pro model, diverlar öyle nickynick in dediği gibi. Ambassador Small Second modelin mavi kadranlısı bulunursa mükemmel bir saat. Infantry Classic Small Second yeşil kadran muhteşem. Airboss Mach 4 de 6498-2 yani saniye saat 7 ile 8 arasında ve çift uçlu. Diğerlerinde ise 6498-1 makine var ve fiyatları 550-700 euro arasında. Gümrüklerle uğraşmaya gerek yok, 3 yıl garanti. Ve tabii ki Steinhart yerine Victorinox Swiss Army. Ayrıca sandviç kadranın altında full luminova yüzey var. Diğerlerinde kollar ve kadranlardaki yuvalar luminova ki daha sağlıklı. Neyse laf olsun diye söyledim.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners