Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Steinhart Nav. B-Uhr Silver Limited Edition

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Steinhart Nav. B-Uhr Silver Limited Edition

Mesaj burak1978 » 22 Haz 2010, 16:15

Gece fotoğrafımı evde tripodumu kurup çekeceğim ancak bugün kullanırken çektiğim birkaç fotoğrafı sizlerle paylaşmak istedim. Umarım fotoğraflar doğru şekilde görünüyordur. 800x600 resize yaptım.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
burak1978

Mesaj Bond » 22 Haz 2010, 21:32

Burak teşekkürler kolda duruşunuda fotoğrafladığın için, fotoğraflar gayet kaliteli ve sorunsuz görüntüleniyor. Benim resimlerden gördüğüm kadarı ile saatte finishing oldukça iyi. Tekrardan iyi günlerde kullan. Özellikle kadranı çok beğendim.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj Ahmetrefik » 09 Tem 2010, 10:42

Burak bey,

Saatiniz hayırlı olsun gerçekten çok güzel, bende uzun zamandır bir Steinhart edinmek istiyorum, bu konyuda nasıl bir yol izlemeliyim, sitesine girerek kred kartından sipariş vermem yeterli mi, nelere dikkat etmeliyim. Detaylı bilgi verirseniz memnun olurum.

Selamlar

Ahmet R.YAMAN
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj burak1978 » 09 Tem 2010, 21:23

Ahmet Bey,

Merhabalar. Hem size hem de başka ilgilenler olursa onlara cevap olması açısından tabi ki seve seve söylerim. Hali hazırda ikinci Steinhart'ın hangisi olması gerektiğinin planını kuruyorum şimdi ben :)

Öncelikle iki alternatifiniz var. Her ikisi de internet yolu ile satış yapıyor.

1) Steinhart'ın sitesine girip oradan istediğiniz modelin siparişini verebilirsiniz. Belirtilen ödeme yöntemleriyle ödemenizi yaptıktan sonra ki ben bu noktada Paypal'un daha hızlı ve sorunsuz bir ödeme yöntemi olduğunu belirteyim. Steinhart'ın yeri Almanya ve sitesine girip bakarsanız oradaki fiyatlar yüzde 19 vergi dahil fiyatı. Tabii bu AB ülkeleri için. Siz TR'den almak istediğinizde otomatik olarak bu vergi de düşüyor. Bunun dışında bugüne kadar Steinhart ile ilgili yaptığım araştırmalarda, saatinizde ufak tefek modifikasyonları Günter (ki kendisi firma sahibi) seve seve yapabiliyor. Misal vermem gerekirse, arka kapağı see-through case ya da metal kapak olarak talep etmek, onion crown yerine diamond crown rica etmek mümkün görünüyor.
Tüm bunlar Steinhart-Germany'den siparişin hoş kısımları. Bununla birlikte sorun gönderi esnasında çıkabiliyor. Çünkü TR'de 150 EUR üstü herşey gümrük incelemesine ve vergilendirmeye tabi tutuluyor! Bu sorunu da ancak Steinhart'tan düşük bir değer deklare etmesini isteyerek aşabilirsiniz. Ancak ben denememe rağmen mümkün olacağını zannetmiyorum. (yine de bununla ilgili olarak, bu hafta sonu kendileriyle temasa geçicem)

2) İkinci seçenek de, ki bu seçenek benim seçtiğim yoldu. Gnomon watches adındaki uzak doğu merkezli bir authorized dealer vasıtasıyla bu saati almak. Burada tek fark yüzde 19'luk indirimi de ödüyor olmanız. Onun dışında özellikle Gnomon'da farklı ve kaliteli birçok marka var. Onları da aynı şekilde değerlendirmeye alabilirsiniz. Gnomon benim talimatım doğrultusunda saatin gerçek bedelinden daha düşük bir miktarı gönderi üstüne yazıp bana Fedex ile kargoladı. (Servis kalitesi gayet yerinde bir satıcı, ne zaman mail atsam bir saat içinde bana dönüyorlar.) Bende riski minimuma indirmek için kargo takip numarası olan Fedex ile 4 iş günü içinde saatime kavuştum. Umarım tecrübelerim size yardımcı olabilir.
Kullanıcı avatarı
burak1978

Mesaj burak1978 » 09 Tem 2010, 21:49

Bu arada daha önceden ekleyemediğim lume görüntülerini ekliyorum. Çekimi basit bir makina ve oldukça karanlık oda koşulunda yapmaya çalıştığımdan çok net görüntüler çıkmadı. ISO'yu yükselttim bayağı ve o yüzden görüntüler oldukça grenli.

Resim
Kullanıcı avatarı
burak1978

Mesaj Bond » 09 Tem 2010, 22:47

Burak bilgiler ve foto için teşekkürler. Exif'ten baktım makine Panasonic DMC-LZ7 imiş. Macro modda olmaz ama normal çekimde bu makine ile kolayca lume çekimi yapabilirsin. Tek yapman gereken gece modunda uzun pozlama yapmak. ISO'yu 100-200 e al. Scene'lerde gece manzara modu olması lazım. O modda sabit halde 2 sn self timerla 7-8 sn pozlama yapar, güzel çıkması lazım, sadece bunda small seconds siyah olduğu için onun hareketi biraz etkileyebilir. Tepeyi çekince duruyorsa öyle çekim yapabilirsin ;)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj 2fast4u » 10 Tem 2010, 17:09

guzel saat hayirli olsun
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Ahmetrefik » 12 Tem 2010, 14:38

Burak bey, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, ben de en kısa süre içinde bir Steinhart siparişi vereceğim.Bu arada sizin 2. Stenihart şimdiden hayırlı olsun

Selamlar
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

ÖncekiSonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners