Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Tag Heuer SLR Calibre-S Ilk Izlenimler

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tag Heuer SLR Calibre-S Ilk Izlenimler

Mesaj Emre » 15 Ara 2010, 18:16

sedir yazdı:
emre08 yazdı:Saat kotu, secim kotu, kolunda daha kotu durmus. Bize de anca kiskanmak duser :oops:
...

"kıskanmak" kelimesini "gıpta etmek" olarak algılıyoruz hep beraber değil mi?
Çünkü Türk Dil Kurumu diyor ki:

kıskanmak:
1. Sevgide veya kendisiyle ilişkili şeylerde bir başkasının ortaklığına, üstün durumda görünmesine dayanamamak
2. Herhangi bir bakımdan kendinden üstün gördüğü birinin bu üstünlüğünden acı duymak, günülemek, hasetlenmek, haset etmek
3. Esirgemek, çok görmek
4. Bir şeye, en küçük saygısızlık gösterilmesine bile dayanamamak

gıpta etmek: imrenmek
1. Beğenilen, hoşlanılan bir şeyi edinme veya bir yiyeceği yeme isteğini duymak
2. Beğenilen bir kişi veya şeye benzemeyi istemek, gıpta etmek

Ders verir gibi oldu, özür dilerim ama kıskanmak ile gıpta etmek arasındaki ince ve nazik farkın ayırtedilemediğini düşünürüm hep. Bu nedenle dayanamadım.

Aslinda ikisi de degil cunku orasi imrenmek olacakti cunku bu ay sonunda alacagim saatlerin arasinda bu saat de var =) Kiskanmak yazdigimi simdi fark ettim, oyle yazdiysam bile iyi niyetle yazdim =)
En son Emre tarafından 16 Ara 2010, 19:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj rec0n » 15 Ara 2010, 18:51

Yeniden selamlar

Saat Tag Heuer 'in ifadesiyle electro mechanical olarak geçiyor. Quartz mekanizma tarafından beslenen mekanik aksam şeklinde özetlersek sanırım çok da yanlış bir tanımlama yapmış olmayız. Yine Tag Heuer 'in söylemine göre 250 den fazla bileşenle mekanik saatlere göre çok da geride kalan bir sistem değil ancak sonuçta işin kalbinde pille yaşayan bir Quartz mekanizma var.

Benim çıkış noktam Mekanik/Quartz ayrımından çok, görüntüsü ve kalitesi ile beni tatmin edecek bir saat sahibi olmaktı, bu anlamda da ödediğim rakamın karşılığını aldıgığını düşünüyorum, en azından yakın fiyatlandırma seviyesindeki ürünler arasında içime en çok sinen SLR Calibre-S oldu.

Seiko 'nun Kinetic modelleri biraz daha farklı çalışıyor anladığım kadarıyla. Yanlış hatırlamıyorsam Kinetic'lerde, elektronik altyapı, mekanik bir aksamla besleniyor ve pil değişimi gerekmiyor. SLR için böyle bir durum söz konusu değil, pili periodik olarak değiştiriyorsunuz...

Bu arada teker teker teşekkür edip mesaj kirliliği yaşatmak istemedim, herkese iyi diekleri için çok teşekkürler.

Söz veremiyorum ama haftasonu fırsat bulabilirsem, kullanım kılavuzunu Türkçe 'ye çevirip foruma göndereceğim. En azından yeni saat satın alma noktasında şüphe yaşayan arkadaşlarımız için bir referans oluşturabilir...
Kullanıcı avatarı
rec0n

Mesaj 2fast4u » 16 Ara 2010, 19:00

hayrli olsun gule gule kullanin
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj kalyaev » 06 Oca 2011, 21:33

bu saat "tam otomatik" olsa´-camasir makinasi gibi oldu burasi idare edin muhtemelen üc katina falan satilirdi bu fonksiyonlari ile ?
Kullanıcı avatarı
kalyaev

Önceki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners