Sıfır Araçlarımızı İnceleyin

Corum Admiral's Cup SS (Small Size) Automatic

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Corum Admiral's Cup SS (Small Size) Automatic

Mesaj sedir » 29 Kas 2010, 20:28

Kesinlikle bunu tercih ederdim (bilezik açısından).
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Jazz » 29 Kas 2010, 22:26

Güle güle kullanın, benim şimdiye kadar gördüğüm en şık corum modeli. Güncel modelleri ben pek beğenmiyorum.. Güzel inceleme için de elinize sağlık..
Kullanıcı avatarı
Jazz

Mesaj 4n6 » 30 Kas 2010, 10:27

mlm, sedir, Jazz... Teşekkürler temennileriniz için..
Kullanıcı avatarı
4n6

Mesaj Clk » 08 Ara 2010, 12:15

4n6, sen bu incelemeyi yaptigin dönemde tatilde oldugum icin kacirmisim. Öncelikle saat süper. Güle güle kullan. Corum herkesin markasi degildir ama ben bayiliyorum. Hatta bir kac kere 44mm'lik Admirals Cup kapisindan dönmedim de degil. Tekrar; Klas bir saat. Iyi günlerde kullanmani dilerim.

Gelelim cap olayina. Pilot saatleri disinda 40-42 mm saatte benim icin maksimum ölcü (istisna Panerai). Senin saatin tam capi da 36,5 mm (tepe haric) ve kullanim konforunun cok yüksek olduguna eminim. Bende Daily Rocker olarak 36 mm'lik bir Date Just kullaniyorum. Ölcüsünden de gayet memnunum. Hem konforu yüksek hem de elegant.

Inceleme icin tesekkürler. Hayal kirikligi ile degil zevk ile okudum ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj razz » 08 Ara 2010, 12:36

4n6, gerçekten saat de çok güzel inceleme de.. Eline sağlık.. :thumbup:

Corum ilginç bir marka.. Genelde Exotic ( bu tespitimi fiyattan ziyade dizayn için yapıyorum ) saatlerin " Love It or Hate It " bir durumu sözkonusu.. Kendi adıma konuşmak gerekirse günümüzde daha çok rağbet görmeye başlayan büyük ve dikkat çekici dizaynlardan ziyade daha sade ve klasikleşmiş modellere yönelirken son zamanlarda beğenilerimin güncel şartlarla örtüşmeye başladığını farkettim :)
Eskiden bana pek de birşey ifade etmeyen ve bir Rolex Submariner için tamamını yok sayabileceğim UN Maxi Marine, Hublot Big Bang, AP RO ve hatta ROO, Corum Admiral's Cup gibi modeller şu an ciddi şekilde ilgimi çekiyor.. Bu nedenle ben de bir ara Corum Admiral's Cup serisinin bir önceki jenerasyonundan herhangi bir komplikasyon içermeyen, mavi kadranlı ve bayraklı bezeli olan ( resmini bulamadım bir türlü ) modelle ilgilenmiştim. Her ne kadar bir Graham ChronoFighter Oversize kadar uzak gelmediyse de satın alacak nispette içime sindiğini de söyleyemem..

Senin incelemesini yaptığın model clk'nın da değindiği üzere günlük kullanımda son derece komforlu ancak bir o kadar da kalitesinden ve özgün dizaynından ödün vermeyerek ait olduğu markanın karakteristiklerini barındıran şık bir model.. Bence güzel bir seçim olmuş, güle güle kullan :champ:
En son razz tarafından 08 Ara 2010, 14:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
" The difference between men and boyZ is the price of their toyZ "
Kullanıcı avatarı
razz

Mesaj Emre » 08 Ara 2010, 14:40

Selam 4n6,

Admiral's Cup secimin cok guzel olmus gercekten.

razz'in dedigine su anlamda katiliyorum, aldiginiz saat hem trendlerle ortusuyor hem de klasik bi gorunume sahip.

Gule gule kullanin :thumbup:
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj 4n6 » 10 Ara 2010, 23:03

Teşekkürler clk, teşekkürler razz, teşekkürler emre08..
Kullanıcı avatarı
4n6

Mesaj arslan » 16 Ara 2010, 16:17

Gayet şık güzel bir saat.
Güle güle kullan
Kullanıcı avatarı
arslan

Önceki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 52 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners