Smalto ST1G065P0011

İsviçre ve Avrupa Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, İsviçre Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği İsviçre ve Avrupa Üretimi Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Smalto ST1G065P0011

Mesaj wWw » 05 May 2016, 10:28

Merhabalar

Yine bir quartz saat ile karşınızdayım :oops: :lol:

Bu seferki saatimiz Smalto markasının ST1G065P0011 modeli. Smalto aslında bir saat markası değil, Fransız bir moda markası. 1965 yılında Paris'te firmaya da ismini veren Francesco Smalto tarfından kurulmuş. Saat dünyasına girmeleriyse 2010 yılında Franck Muller Group çatısı altında olmuş. Şu anda yaklaşık olarak 20 koleksiyonları ve 200'e yakın modelleri var. Bunların neredeyse %95'i quartz ne yazık ki.

İşin içinde Franck Muller olunca çok da kalitesiz ürünler çıkmaz diyerek beğendiğim bir modelini bende aldım. Yaklaşık olarak 9 aydır severek kullanıyorum.

Dİğer modellerini incelemek isteyenler olursa markanın internet sitesi http://www.smalto-timepieces.fr/

Gelelim saatimize. Fotoğrafları yine sağ olsun eşim çekti ama ben üşengeçlikten temizlemediğim için biraz tozlu ve kirli olabilir :oops: affınıza sığınırım.

Ronda 5021.D quartz mekanizmaya sahip, silikon kayışlı ve mineral camlı bir saat.

Saat hoş bir kutuyla geliyor, kutu içeriğinde kullanım kılavuzu ve garanti dokümanı haricinde bir şey yok. Kutusu biraz satıcıda biraz da bende hırpalanınca bu hale geldi.

Resim

Resim

Resim

Mat silikon kordonu çok rahat ve sağlam rahat fakat 9 aylık kullanım sonrasında kısım kısım parlamalar oluştu, ve biraz fazla toz tutuyor :?

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kordon haricinde saatin geri kalanı için konuşmak gerekirse işçilik ve malzeme kalitesi gayet iyi. Lume maalesef sadece akrep ve yelkovan üzerinde mevcut fakat bu şekilde de kadranı benim hoşuma gidiyor, özellikle de kırmızı detayların siyahla uyumu. Kırımızı kronometre saniyesinin arka ucundaki S harfi ve arka kapaktaki işlemeler markanın karakteristik özelliklerinden.

Resim

Kordon her ne kadar toz tutsa da detaylara verilen önem burada var. Kordonun her iki parçasının dış kısmında da içe gömülü olarak ve bir parçasının iç kısmında da kabartmalı olarak markanın ismi yazıyor. Özellikle kordonun uzun kısmının iç/uç tarafındaki S detayı güzel düşünülmüş bence.

Resim

Resim

Resim

Kordon kilidi de oldukça rahat açılıp kapanıyor, ve bu tarz kelebek kilitlerin bazılarında görülen bileğin hareketleri nedeniyle kilidin açılması gibi bir durum yaşatmıyor. Klipsin üs tarafında da yine marka ismi işlenmiş.

Resim

Resim

Kronometre butonları ne çok sert ne çok yumuşak, tam kararında rahat bir kullanım sunuyor. sadece 30 dakikalık bir kronometre fonksiyonu var, kadrandaki diğer küçük göstergeyse aktif olarak sürekli çalışan saniye.

Resim

Resim

Quartz da olsa seviyorum saatlerimi :D Bilekte duruşu da şu şekilde (kalın sayılır bilekler/ sayılmaz baya baya kalın :lol: )

Resim

Resim

Resim

Eğer uygun fiyatlı quartz ama kaliteli bir saat arıyorsanız Smalto'yu tavsiye ederim. Tabi bulabilirseniz, pek bilinen bir marka olmadığı için hem çok satılmıyor hem de sanırım ülkemize yeni modelleri de getirilmiyor pek. Bu ara bir indirimde, erkek modelleri sınırlı fakat kadın modellerinde seçenek daha çok gibi, özellikle taşlı model kadın saati arıyorsanız düşünebilirsiniz. Tabi hepsi quartz :oops: :lol:

Fotoğraflar için eşime tekrar teşekkür ederim. :champ:
En son wWw tarafından 06 May 2016, 08:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re: SMALTO ST1G065P0011 Kullanıcı İncelemesi

Mesaj Wwtr » 05 May 2016, 12:12

İnceleme için teşekkürler ve tebrikler.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj Srhtdry » 05 May 2016, 13:03

Güzel zamanlarınızı göstersin:)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj TSayiR » 05 May 2016, 13:06

güle güle kullanın :thumbup:
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj Clk » 05 May 2016, 13:11

Smalto markasi ile bu baslik sayesinde tanistim. Inceleme ve güzel fotograflar icin tesekkürler :champ:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj wWw » 05 May 2016, 14:17

Wwtr :champ:
Srhtdry :champ:
TSayir :champ:
Clk :champ: Bende saati gördüğümde tip olarak ve malzeme kalitesi olarak hoşuma gitmişti, fakat markayı bilmiyordum. Biraz araştırma yapıp Frank Muller Group un parçası olduğunu öğrenince aldım kalitesiz çıkmaz diye düşünerek. Çok da uygun bir fiyata almıştım. Severek kullanıyorum :D
Kullanıcı avatarı

Mesaj hozburun » 05 May 2016, 14:21

Hayırlı olsun, güle güle kullanın :champ:
Kullanıcı avatarı
hozburun

Mesaj tt59 » 05 May 2016, 14:31

Farklı bir saatmiş,hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Sonraki

Dön TSF İsviçre Saat Kullanıcı İncelemeleri - Swiss Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 296 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners